Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely? fórum

Foghúzás esetén mit lehet tenni, hogy ne legyen gyulladás és minél hamarabb gyógyuljon a foghely? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
161. Bucóka20 (válaszként erre: 160. - Noncsika81)
2010. júl. 7. 09:37

Szia


Ha már nem vérzik,akkor szerintem simán lehet fogat mosni.Vagyis én mostam.

Szájvizet szerintem 2-3 napon már lehet,nem hinném h árt.

Nekem 2 hónapja,ha nem több húzták ki a bölcsesség fogamat.(szájsebészeten)

Nekem utána se fájt.

2010. júl. 6. 20:28

Az igaz, hogy a húzás nem fájt, de aki nekem még egyszer azt mondja, hogy utána már nem fáj, az hazudik! A hogy bírtátok ti ki? Mikor lehet fogat mosni? Mikor használhatok szájvizet?

Valaki kérem segítsen, mivel lesz jobb!!!

159. sajert
2010. júl. 5. 21:45

Foghúzás után, fogfájásra én mindig propolisz tintúrával öblögetek. Csodát művel.

A propoliszra sok ember érzékeny, ezért előtte ki kell próbálni (pl. Anyukám is).

2010. júl. 5. 20:23

Nekem ma húzták a fogam, nagyon féltem tőle, de semmi nem volt! sokkal jobban érzem tőle magam! Bár még van egy fogam amit kezelni kell, de már nem félek! Egy jó tanács azoknak akik félnek a fájdalomtól!!

A fogorvosnak meg kell mondani hogy félünk, és ő úgy adja be az érzéstelenítőt!

Pl nekem még a fülem is zsibbadt!!!

157. háef
2010. jún. 30. 13:45

tegnap húzták a fogamat, nagyon féltem, szóval azt le szeretném írni hogy aki előtte áll, ne féljen! volt előtte egy sima tömésem és egy gyökérkezelésem, mindkétszer két érzéstelenítő injekciót kaptam mert úgy fájt. tegnap, a húzáshoz elég volt egy is, bár épp nem volt begyulladva a fog, kaptam előtte gyulladáscsökkentőt (csak ajánlani tudom a dalacint, 2 tabletta után már nem volt semmi gond). szóval a húzás össze sem hasonlítható akár egy sima töméssel sem. szinte semmit nem éreztem, pedig még mondták is hogy szép hosszú ás jó görbe volt a gyökere a bal felső hatosomnak.


a doktornő nem mondott semmit, így jóformán az itt leírtakra támaszkodom. elég sokáig vérzett, és sajnos ma reggel arra ébredtem hogy a vérdugó kijött a lyukból (1 nap után). kicsit (tényleg nagyon kicsit) még vérzett, de hamar elállt. nagy bajban vagyok? pedig tegnap emiatt még direkt nem is mertem nagyon azon a környéken fogat mosni...

mivel erre külön nem hívta fel a figyelmet a doktornő, gondolom nem olyan nagy a baj.

2010. ápr. 3. 18:15
Tulajdonképpen csak arra lettem volna kíváncsi, hogy kilökődik-e a vérdugó a sebből.. aztán mikor végigolvastam a hozzászólásokat, rájöttem, hogy vagy baromi szerencsés vagyok, vagy a fogorvosom nagyon ügyes, ugyanis nekem a bal alsó 6-ost húzták 3 napja (előtte napokig fájt), és azóta semmi.. se fájdalom, se gyulladás, se érzékenység. Egyszerűen mintha semmi sem történt volna! Remélem, minden húzásnál így lesz.
2010. márc. 20. 23:32

Ha nem piszkálod a vérdugót, akkor biztonságban vagy (ne szívogasd) - utána néztem a dolgoknak. :)

2-3 nap után szürkéssé válik - ne ijedj meg, az a jó. :)

Nem jelent nagyobb bajt, ha a körülötte lévő egészséges fogaidról is azt hiszed, hogy fájnak - sajna beletelik egy-két hétbe is, mire elmúlik. :(

154. paloma.
2010. márc. 20. 05:08
Csütörtökön húzták a bal felső 6-ost. Horror volt, szájsebészeteen kötöttem ki, össz. 6X szúrtak érzéstelenítőt. Azóta fájdalomcsillapítókat szedek, plusz kaptam Augmentint. Az egyik szomszédos fog olyan szinten fáj, hogy hozzá nem lehet érni. Talán ma egy kicsivel jobb a helyzet. Én nem merem a sebet fogkevével mosni. Ti nem féltek, hogy kijön az a lágy rész, a 'vérdugó'? Első foghúzásom volt. 40 évesen ez nem olyan rossz, de ha belegondolok, hogy még majd tuti kell húzni később is, uhh....
153. 63f169ae4d (válaszként erre: 152. - Bucóka20)
2010. márc. 19. 15:00
Köszönöm, hogy válaszoltál. Nekem 1 órája húzták ki a fogamat, most szabadultam meg a géztől. Nagyon vérzik... :(
152. Bucóka20 (válaszként erre: 150. - 63f169ae4d)
2010. márc. 19. 14:27

Szia!

Nekem is most húzták ki a fogam.Pontosabban fél 9-kor.

Nekem azt mondta a doki,hogy 20 perc után ki lehet venni.(én bent hagytam min.1 órát)..utána egyfolytába vérzett.Kb 2 óra alatt teljesen elállt.

Öblögetni nem kell (szabad),meg szivogatni se a helyét.

Ha elmúlt a zsibbadás rögtön ehetsz

(bármit.. ..egyél a másik oldalon)

(de tejterméket 2 napig nem szabad)

Nekem azt mondták,hogy este már moshatok fogat.Nem tudom h h fogok majd.(óvatosan)

Ennyit tudok segíteni.:)

2010. márc. 19. 14:19
A doki nem mondott semmit... Nagyon bunkó volt... Folyamatosan tette a megjegyzéseket...
2010. márc. 19. 14:18

Sziasztok!


Most húzták ki a fogamat, még zsibbadok és harapom a gézcsomót. :(

Kb. mikor lehet kivenni a gézt? Mikor ihatok vizet? Mikor ehetek? Mit próbáljak meg enni? Hogyan mossak most fogat?


Van nekem is itthon Aloe First-öm. Csak fújjak a számba és óvatosan engedjem a sebbe vagy közvetlenül rá fújjam? És mennyit, napi hányszor? Kb. húzás után mennyi idővel lehet használni?


Léccike lássatok el jó tanácsokkal...

149. itimi78
2010. márc. 12. 13:08
Ősi módszer de hatásos!Házipálinkával öblögetni naponta többször.Ha nincs hp.,jó bármilyen fehér pálinka akár Vodka is.
148. lehoagi
2010. márc. 12. 07:05
Aloe FIRST!!!! Egyre több fogdokinál is látom már!!! Próbáld ki, többet ér, mint bármilyen mentholos öblögető!!!! 2-3 nap alatt már látható eredmény!!!!!!
147. Lemi09 (válaszként erre: 143. - Morticia85)
2010. márc. 11. 22:38

Eltűnt a lyuk, mármint bezárult a seb... ha plasztikusan akarnám leírni, akkor úgy mondanám, hogy az íny belső és külső fele "felgyűrődik" és szépen összeszűkítik, majd végül bezárják a lyukat... Legalábbis én így éreztem. És ahogy ez a "mozgásuk" történt, úgy dobálta ki a seb a maradék darabokat... egyszer csak ott voltak a lyuk tetején... Minél szűkebb volt a seb, annál kevésbé volt érzékeny a fog helye. Annál egyszerűbb lett fogat mosni, mert már kevésbé fájt, pedig az elején a falat kapartam.


Bocs, a vizuális típusoktól...! :))

146. Titánia83 (válaszként erre: 143. - Morticia85)
2010. márc. 11. 09:04
Összeforr az ínyed, nem fog lyuk tátongani a helyén.
145. Morticia85 (válaszként erre: 144. - Agnes1219)
2010. márc. 11. 08:28
Köszi, ezt a mentolosat kipróbálom!!
144. agnes1219 (válaszként erre: 141. - Morticia85)
2010. márc. 9. 09:26
következö,tanács.gyulladás,csökentö mentolós, szájviz.belemártani,a,vatás,fülpiszkával.de ha.bevandagadva,vizes,borogatás. vagy,orvos.hoxaás.
2010. márc. 9. 09:24
Ja, és még egy kérdés: a fog helyén mindig ott lesz a lyuk, vagy eltűnik? teljesen be fog nőni, és sima lesz? Bocs, ha hülye kérdés, nekem ez volt az első húzás.
2010. márc. 9. 09:21
Lemi09, neked ment a válasz. :)
2010. márc. 9. 09:18
Akkor ezek szerint nincs mitől félnem. Tegnap lementem a dokihoz, kitisztította, és tett bele antibiotikumot. Már csak azt nem értem, hogy hogyan tartsam tisztán a lyukat ha belemegy az étel de tilos öblögetni? Ha fogpiszkálóval próbálkozom, nagyon fáj...
140. Lemi09 (válaszként erre: 139. - Morticia85)
2010. márc. 8. 19:19

Én is úgy éreztem... Komolyan hülyének néztem azokat, akik azt mondták, hogy átsugárzik...

De utóbb kiderült, hogy nekik volt igazuk. Mikorra minden dirib-darabot kivetett az ínyem, és zárult, és amikor megszűnt a fogam helye fájni, hirtelen elmúlt a másik fogfájásom is...


Kívánom, hogy nálad is csak erről legyen szó!

2010. márc. 8. 10:06
Sziasztok! Múlt héten kedden húzták ki a bal felső 6-os fogamat. Olvastam több embernél, hogy nekik is sokáig tart a fájdalom, gyógyszert szednek rá, ez oké. Ami viszont engem aggaszt, hogy a mellette lévő egészséges 5-ös fogam azóta fáj. Már majdnem eltelt egy hét, de még mindig érzem, hogy néha lüktet a lyuk, és kicsit meg is van dagadva belül a szájpadlásom. Gennyes nem lehet, mert a doki kitisztította, és a húzás után is csak annyit mondott, hogy csak kezdett begyulladni. Szerintetek mit csináljak? Már éjjel háromkor is kellett bevennem egy cataflamot. Az 5-ös fogamat nem akarom kihúzatni, mert az jó.
138. Titánia83 (válaszként erre: 137. - Lexi018)
2010. febr. 26. 19:26

Tudom, hogy már régi a topic, de a Listerin a legjobb öblögető. A fájdalomcsillapítónak meg kérjetek Xilox-ot. Nekem a legutóbbi helyen ezt írták fel. Állítólag kíméli is a gyomrot, mert por formájú, és tök jó ízületi, menstruációs fájdalmak esetén is.


Én most vagyok túl egy bölcsességfog húzáson. Pár perc volt az egész. Kb. nevetve szálltam ki a székből, pedig sírva ültem bele még a szúrás előtt. :D És egy olyan fogamat szedték így ki, amire tb-s orvosok azt mondták, hogy vésni kell.


A kamillateát én is bevetem, csak nem szabad melegen, mert fokozhatja a gyulladást. Illetve nem tudom, hogy titeket tájékoztattak e róla, de egy hétig kerülni kell a tejes dolgokat, tejtermékeket, mert az elfertőzheti. De elvileg elmondják.


Gyors gyógyulást kívánok minden sorstársnak!

137. lexi018
2009. dec. 22. 12:05

sziasztok!!!

nekem tegnap húzták ki az alsó 6-osomat,borzalmas volt.Már az elején letörte a korona részt,aztán mondja,na akkor a gyökerét meg kivéssük.

Hazajöttem,s mikor kiköptem a gézt,éreztem van valami hátul a fogamnál.Hát egy j nagy fogdarab volt az.

Azóta is nagyon fáj,kibírható,de jó lenne ha elmúlna.

Szabad ilyenkor már mosni???és hogyan,hogy a sebet,lyukat nehogy megsértsem?mivel öblögessek???tudom hogy nem szabad,de nem öblíteni akarok,csak oda "tenni" és ott tartani egy kicsit.Itt olvastam már Corsodylt,cserszömörcés szájvízet és a kamilla teát is.Melyik a legjobb?Nem akarom hogy pont karácsonyra durranjon be...

2009. dec. 13. 18:12

Fogászati könyv is letölthető itt.

[link]

135. f64f0d9a69 (válaszként erre: 133. - Shaki)
2009. dec. 13. 18:06

Arnica Montana CH9

Rutascorbin vagy C vitamin.

Ezek csökkentik a vérzést.

2009. dec. 13. 12:31
Szia!Van egy homeopátiás szer,amit mféle műtétek,szülés előtt után, ajánlanak,csökkenti a vérzést,megakadályozza a gyulladást.Írj privát üzit:-)Kishuncut
133. shaki
2009. dec. 13. 12:11

Sziasztok!

Nekem 6napja húztak ki egy alsó 6osomat.Gyökérkezelve volt,csak összeroppant.már több kis darabot is kidobott (nevezném inkább csontszilánknak).A seb nemtud gyógyulni mert annyira hegyes szilánk áll ki.Amire bevarasodna a seb a var magátol leválik:S.

A fájdalom egyre csak fokozódik..napi 3-4algoflex.A seb gyakran vérzik erőteljesen.:S

Ma reggelis arra keltem fel h a arcom tiszta vér volt.Én nemakarom elhinni,hogy ez normális...

Holnap lesz 1hete, hogy műtöttek.A helyzet nemhogy változatlan,egyre roszabb!!Valaki hasonló tapasztalat?:S

132. Drommo (válaszként erre: 131. - Vio77)
2009. dec. 4. 13:23
vio mesélj mi van veled azóta?Remélem,hogy jól vagy!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook