Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás utánra milyen diétát javasoltok? fórum

Foghúzás utánra milyen diétát javasoltok? (tudásbázis kérdés)


12. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Auróra2010)
2021. ápr. 6. 20:14

Tejberizs enni pár napig lehet, ha fogszabályozást csinalnak, De foghuzasnal kifejezetten nem ajánlott.


Te szedtél már ki szemöldök csipesszel főtt rizsszemet egy kihúzott fog helyéről?

...mert én igen.

Kifejezetten mondták, hogy nem szabad, nem csak azt tettem, és dolgoznom kellett, és nem igazán lehet egy idegen darabbal a nyílt szebben, ami lemegy a fogidegeidhez.

11. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 6. 20:05

Egy csomót írtam még egy másik hozzászólásban, de nem ment el.


A lenyeg: bébiétel sok hússal vagy fehérje poral mehet, és sok zoldfuszer, főleg kakukkfű, oregano és zsazlya.


3 fogat húznak.

Nem fog tudni enni. Nem hiszem, hogy a gasztronómiai élmény lesz a baja.

10. Auróra2010 (válaszként erre: 9. - Auróra2010)
2021. ápr. 6. 19:42
Tejbegrizst eg ilyeneket, finomakat árulnak a spárban.
2021. ápr. 6. 19:41
Diétát nem, csak pár napig pépet.
2021. ápr. 6. 19:40
Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm:) Igen sajnos nem egyszerűek ezek a fog dolgok:(
2021. ápr. 6. 19:03

Nekem ket fogam húzták szabályozáshoz, és három bölcsesség fogam, a harmadiknak szájzarat kaptam pár napra (ha jól emlékszem). Meg egyszer betört úgy az arcom, hogy nyomott egy ideget, és egy kiskanalat sem tudtam a számba tenni, vagy beszélni. minimalisan rágni, vagy valamennyire elfogadhatóan fogat mosni hetekbe telt.


Ha tud rágni valaki sem érdemes szerintem reszkirozni, mert bármi beleszur, beleáll bármikor.


A foghuzas után, mikor nem vártam, hogy nem tudok enni, és nem volt időm, bebikajat vettem.


Amikor sokáig volt zárva az a nagy pofám, akkor megvettem az új turmix gépem az "új hazamban". Előtte meg olvadt fagylaltot és kész levest ittam, a repülőtéren és a kórház várojaban még 2 napig, mire megműtöttek.

6. df1e1c376c (válaszként erre: 5. - Channa*)
2021. ápr. 6. 18:43
Sok elofloras tejtermék van, és nem csak az, amire bifaxom-eszem-is van írva. Valamelyikére meg azt sem írják, hogy elofloras, de szaporítása alkalmas, tehát az.
2021. ápr. 6. 18:23

Tejterméket azért nem lehet enni, mert élőflórás lehet, de amit elvileg boltban veszünk, nem igen tartalmaz ilyet.


Szerintem nem kell diétázni, és egyél mindent, kevesebb tejterméket.


Inkább arra vigyázz majd, hogy ne hajolgass és emelgess 1-2 napig.

4. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Evalan)
2021. ápr. 6. 17:22
Kettőt húztak, az egyik beletört. A három gyökeret egyenként bányászta ki. Darabos, puha ételt mondtak. Pl. Sült csirke, krumpli, banán. Tejes/tojásos étel minimum 3 nap. Azt mondta pépeset sem, az könnyen belefolyhat a sebbe. Kb. 1 hét után begyógyult. Kávé, ha nagyon hiányzik zab/rizs/szója bármilyen növényi tejjel.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Evalan)
2021. ápr. 6. 16:05
Darált húsból meggyúrod a fasírozottat, de nem gombócot, hanem kis lapos korongokat készítel belőle. Először lisztbe forgatod, majd (ahány tojás annyi ek. lisztből) egy sűrű massza, ebbe forgatod, és úgy sütöd ki. Nem lesz morzsás, kemény a sülted külseje, és rágni sem kell gyakorlatilag. Hozzá a tejföllel símára kavart krumplipüré, vagy pürésített borsó, akármilyen mártás.
2021. ápr. 6. 15:53
Főzelékek, krémlevesek....anno párom megette a hurka-kolbászt is (az összes fogát kihúzták), a késes aprító csodákra képes. Pástétomok, stefánia szelet, apróra felvágva működik a dolog, harapás nem megy, de rágni attól tudsz majd.
2021. ápr. 6. 15:45

Sziasztok!


Tudnátok ajánlani étel ötleteket 3 fog kihúzása (elölről) utáni 1 hétre? Csak sós ételeket lehet, semmi tejtermék vagy tojás vagy édesség, ezt mondta a doki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook