Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foggyulladás fórum

Foggyulladás (beszélgetős fórum)


1 2
33. elemző (válaszként erre: 1. - Anonymus8998)
2020. szept. 15. 08:52

Szia!

Nekem is volt egy hasonló esetem.Megvolt a gyökérkezelés nyitva hagyta a lyukat és adott a doki fecskendőt, hogy azzal tisztogassam napközben. Pár nap múlva betette a próbatömést egy délelőtt azzal, hogy 3 nap múlva menjek vissza és ha minden rendben, akkor jön a végleges tömés. Estére már nagyon fájt a fogam, reggel visszamentem, kiszedte a próbatömést kitisztította a gennyet és még pár napig nyitva hagyta és miután kitisztult jött a végleges tömés amivel már minden rendben volt

Természetes antibiotikumként jó ilyenkor is a propolisz és a fokhagyma, gyulladáscsökkentő hatása is van a halolajnak és érdemes aloe firsttel fújni.

Mielöbbi jobbulást!

32. katt2 (válaszként erre: 31. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 20:53

Nyugi!


Azon nem érdemes rágódni, hogy mi lett volna ha...


Most hallgass a dokira, biztosan nem kövér kacsáért kapta a diplomáját. Persze, tudom, türelmetlen vagy, holnapra jobb lesz. Sajnos, még egy doki sem mindenható, nem vagyunk egyformák, van aki így, van aki úgy. De mindenki hordozza a maga keresztjét...


Mindenképpen írd meg, hogyan állnak a dolgok. Én is megírok majd dolgokat, amik akkoriban kezdődtek, amikor olyan korú voltam, mint te most. Talán tudok segíteni a jövőre nézve.


Szóval: nyugi! Fog ez menni, higgy!

31. Anonymus8998 (válaszként erre: 30. - Katt2)
2020. szept. 14. 20:30

Remélem, csak pár hete se javult azzal, hogy nem tömte le, én meg szivogattam akkor is ugye, azonban akkor rakott bele olyan kis hosszúkás szálakat meg vattát, de most így, hogy letömte csak berobbantotta a gyulladást, tehát rosszabb lett mint előtte volt.

Én most azon a véleményen vagyok, hogy akkor, ezelőtt kellett volna antibiotikumot szednem és nem lenne most ez a bajom.

Viszont lehet, ha akkor szedek antibiotikumot ée nem gyógyulok meg akkor se rendesen,és utána tömi le úgyan úgy berobbant volna, így legalább jobban tisztul, és így fogom szedni, nem kell 2x, ha szükséges.

Lehet így kellett ennek lennie, mindenesetre remélem, hogy Önnek lesz igaza, megpróbálok jól hozzá állni :)

30. katt2 (válaszként erre: 27. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 19:42

Akkor szerencsés vagy, rendbe fog jönni. A vatta nem rossz, de túl sokat nem ér. A darabos étel nem megy alá, de a folyadék igen. Most csak az a lényeg, hogy szívogasd, nehéz tisztán tartani, pedig jó lenne. Én kértem egy fecskendőt a dokitól, aztán spricceltem a lukba vizet. Több, mint a semmi.

Magától meg fog gyógyulni, ne aggódj, de csak akkor engedd betömni, ha már semmit nem érzel, amikor belepiszkál. Először próbatömés, aztán végleges.

29. katt2 (válaszként erre: 28. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 14. 19:36

Nem erre gondoltam, hanem valami személyesebb elérhetőségre. Csak gondoltam, hogy esetleg valami fogorvos féle vagy. Gondolom, azért az előtted is nyilvánvaló, hogy az orvoslás nem a Hoxa kínálta szinten megy. Tehát, továbbra is várom az elérhetőségedet...


Egyébként, egyáltalán nem akarlak megtalálni, csak a dokimnak akartam valakit ajánlani, aki ilyen magas szinten ért a szakmájához ( ? )... nem beszélve arról, hogy vannak betegek is, akik nagyon keresnek egy ilyen hozzáértőt, mint te...vagy te a Hoxán keresztül is tudsz gyógyítani?

28. VendrinerPiroska (válaszként erre: 26. - Katt2)
2020. szept. 14. 19:26

Hát, akkor nem tartozol a szerencsés típusok közé, mert megfelelő dózisban és ideig ezek nagyon szépen működnek.

Természetesen itt a hoxán megtalálsz. Nem mondom, hogy mindig, de gyakran benézek. :)

2020. szept. 14. 19:19

Na voltam a fogorvosnál,és azt mondta, hogy ezt a fogat semmiképpen se szeretné kihúzni, kifurta aztán fertőtlenítette és nem tett bele semmit, még vattát se, a pukli a szememről egyből lelohadt, azonban a helyén maradt egy kis vöröses folt, remélem az is elfog majd múllni, az arcom se puffadt már és érzem,hogy ürül szépen lassan, azonban az ínyem a problémás területet ha megnyomom fáj, a gyökérkezeled magában,már egyáltalán nem fájt, csak az amikor a fog gyökérnél piszkál, hogy kifolyon a genny, tazonban gyógyszert nem írt fel,azt mondta, ha nem javulna a helyzet akkor szerdán menjek vissza és akkor ír fel nekem antibiotikumot.

De szerintem vissza fogok menni, nem hiszem, hogy magától meggyógyulna.

26. katt2 (válaszként erre: 25. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 14. 18:59

Ezeket mind kipróbáltam és még a Cliont is. Nem használt semmi.


Esetleg megadnád az elérhetőségedet, hogyha a dokimnak mégis kétségei támadnának, akkor kit keressen segítségért? Ha már felajánlottad a tudásodat...

25. VendrinerPiroska (válaszként erre: 24. - Katt2)
2020. szept. 14. 18:16
Természetesen. A Dalacin C és az Augmentin Duo kimondottan jó ilyen esetekben.
24. katt2 (válaszként erre: 23. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 14. 17:59
Esetleg, mondanál pár gyógyszert, ami hatásos?
23. VendrinerPiroska (válaszként erre: 22. - Katt2)
2020. szept. 14. 17:39
Hát, akkor hiába gyökérkezeltek többször, még nem sokat láttál, ugyanis tisztességes helyeken, így csinálják. Ha a dokid nem tudta, hogy milyen antibiotikumot kell felírni ilyen esetben, akkor szívesen segítek neki.
22. katt2 (válaszként erre: 21. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 14. 17:28

Hát, ha nekem a fogorvosom egy begyulladt fogra ad valami antibiotikumot és majd két nap múlva menjek vissza, addigra megpusztultam volna... Nem is láttam még ilyen eljárást. Először kikapja az idegeket, aztán esetleg felír valami gyógyszert. Többnyire nem szükséges, a gyulladás általában magától visszahúzódik.


Én próbáltam alkudozni a dokival, hogy ( az idegek kiszedése után ) vegyen mintát a gennyből, aztán azt kitenyésztik és találnak rá valami antibiotikumot. Erre a doki azt mondta, hogy több száz baktérium van, higgyem el, semmi eredménye egy ilyen eljárásnak.


A jegelés jó ötlet. De nem kell jegelni, elég a hideg víz is a csapból. Egy kortyot bekapni, áztatni benne a fogat, ha megmelegszik, kiköpni, jöhet az újabb adag hideg víz. Kissé kényelmetlen, ha közben még vezetni is kell, mondjuk éppen a fúrászhoz. Megoldható, én két uborkás üveggel a lábaim között közlekedtem. Szükség törvényt bont...


Biztos, hogy minden gyógyszernek vannak mellékhatásai, így a fájdalomcsillapítóknak is. De a diklofenák legalább használ és minél előbb el kell jutni a dokihoz.

21. VendrinerPiroska (válaszként erre: 16. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 16:41

Mikor még vissza a fogorvoshoz vagy bármilyen orvoshoz? Mert egy ilyen masszív gyulladás nem játék és nem csak a fogadat veszélyezteti.

Először szerezz antibiotikumot, ha a fogorvos nem ér rá, akkor menj a családorvosodhoz. Ahogy írtad, hogy hogy állsz, egy 10 napos kúra minimum kinéz neked. Tulajdonképpen, ha eredendően gennyedzett, akkor az antibiotikummal kellett volna kezdenie, és csak utána neki esni a fogadnak.

Addig is öblögesd Corsodyllal, főleg ha van otthon. A jegelés nem árt neki és egy kicsit a fájdalmat is csillapítja. Fájdalomcsillapítót csak és kizárólag a használati utasítás szerint, mert némelyik pld a diklofenák tartalmúak nagyon tönkreteszik a gyomor nyálkahártyát. Probiotikum és/vagy joghurt jó ötlet.

20. b505d6458e (válaszként erre: 1. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 15:25

Szia!


Ha van türelmed, kitartásod, még ne húzasd ki. Nekem egy őrlő foggal volt olyan, hogy idő előtt lezárták (egy jó nevűnek mondott doki), aztán rá pár hónapra egy másik doki szétkapta, alaposan kitisztította, ideiglenes majd végleges tömést tett bele (persze több ülésben). Ennek kb. 5 éve, azóta sincs baja (kopp-kopp). Tavaly készült ct a fogaimról, mondta egy másik doki, milyen szépek a gyökértömések. Vagyis van remény. Ugyanakkor azt is elmondta a dokim, sajnos valamennyi gyökérkezelés kétesélyes, egész egyszerűen azért, mert vagy olyan alakja van a gyökércsatornának, amit nem lehet maximálisan kitisztítani, vagy van egy olyan mellékág, ami röntgenen nem látszik, stb. Esetleg kérdezz rá a dokidnál, nem javasol-e ct-t arról a fogról, az nagyon nagy felbontásban mutatja.

Szorítok, hogy menthető legyen!

19. katt2 (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2020. szept. 14. 15:18

Igen de ez csak külsőleg hat. Ha ínyen belül van baj, arra ez semmit nem ér.

De célszerű használni, biztosan jobb mint a Listerine.


A tasakok is elsődlegesen a fogkő miatt alakulnak ki. A fogkőben megtelepszenek a baktériumok, ezek húzódnak beljebb és már kész a baj. Ha ezeknek a baktériumoknak csak egy részét sikerül hatástalanítani, már érdemes.

18. 5236d12e25 (válaszként erre: 8. - Katt2)
2020. szept. 14. 15:05

Hát nezd nekünk mindig segít. Férjemnek sajnos tipikus kívűl szép belül az összes foga megy tönkre típus. Málnak a fogai.


Én most vagyok ismét várandós, múlthéten lett egy aftám ami átment pikk pakk csúnya inygyulladásba. 3 nap alatt rendbe tette anélkül, hogy orvoshoz kellett volna mennem.

17. katt2 (válaszként erre: 16. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 14:06
Szerintem nem, azért ez sokkal hosszabb folyamat, mondjuk évek. Most csak nyissa ki valami doki azt a csatornát, esetleg felír valami antibiotikumot, ne felejts el mellé inni mondjuk Normaflort, hogy ha lehet ne készítse ki a gyomrodat. A gyulladás rendbe jön, de az még nem biztos, hogy a fogad is. Ha nyitva van, akkor a genny kijön, de a gyulladás még nem biztos, hogy elmúlik.
2020. szept. 14. 14:00

Hát az nagyon jó lenne,ha nem kellene, de legfőképpen az, hogy ne húzzák ki, az a probléma mint említettem,hogy le lett tömve az eleve gennyedző fogam és most szépen bedagadt 2 napja az arcom, remélem még vissza fordíthatóvá válik azzal,ha nyitva hagyja a gyökeret és kapok gyulladáscsökkentőt.

Ennyi idő után lehetséges már a szövet és csont pusztulás?

15. katt2 (válaszként erre: 14. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 13:57
Egy vagyonba, de nem biztos, hogy szükséged lesz rá.
2020. szept. 14. 13:54
És mennyibe kerül egy ilyen kezelés?
13. katt2 (válaszként erre: 9. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 13:50

Még valami! A tasakokat nem érzed egyáltalán, de attól még lehetnek.


Itt olvashatsz róla:


[link]

12. katt2 (válaszként erre: 9. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 13:42

Ne egy sima fogorvoshoz menj, mert nem ért hozzá! Paradentológushoz menj, ez egy külön szakma.

Amikor nálam kiderült, hogy ilyen gondom van ( elkezdett mozogni a bal, alsó kettes ) elmentem egy dokihoz, azt mondta, ki kell húzni az alsó fogaimat és majd csinál egy gyönyörű körhidat. Nem mentem vissza hozzá... Egyébként, az összes alsóm megvan. Kerestem egy paradontológust.

11. katt2 (válaszként erre: 10. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 13:36

Kb. annyi idős voltam mint te, amikor egyik délelőtt begyulladt egy fogam. Kora este elmentem a fúrászhoz, azt mondta, ezt nem lehet érzésteleníteni. Befúrt a gyökerekig, és beszúrta azt a tűfélét is tekergette, aztán 2 perc múlva nem fájt semmi. Addig viszont iszonyatos volt.

Nem igaz, mindent el lehet érzésteleníteni. Abban az időben még csak Novokain, meg talán Lidokain volt, ezek lassan hatnak és ez azt jelenti, hogy a doki nem tud elég gyorsan kivégezni... Ezért kényelmesebb neki azt mondani, hogy nem tudja érzésteleníteni. Na, ezt hívják szadizmusnak.

De volt olyan is, hogy éjszaka az SOS dent-re kellett mennem, pedig akkor már aznapra vetítve volt bennem 12 Cataflam. Egy fiatal, talán orvostanhallgató kezelt, egyetlen szurit adott, de 5 perc után akár a fejemet is leműthette volna, annyira hatásos volt.


Működik az érzéstelenítés, ha még érzed, akkor kérj még egyet!

10. Anonymus8998 (válaszként erre: 7. - Katt2)
2020. szept. 14. 13:27
Már csinálta egyszer érzéstelenítés nélkül,valóban a falra másztam tőle, de úgy vagyok vele,hogy kibirom, nem tudom mennyire lenne hatásos az érzéstelenitő ilyen gyulladás mellett már :(
2020. szept. 14. 13:23
Én ne látok és nem is érzek az ínyemen semmi tasakot egyelőre még, de ma elmegyek a fogorvoshoz mindenképpen.
8. katt2 (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2020. szept. 14. 13:21

Az a baj ezekkel a löttyökkel, hogyha már kialakultak a tasakok, azokra ez semmi hatással nincs. Erre már csak a műtét (zárt, nyitott küret használ ) A tasakokban levő baktériumok szépen lassan felzabálják a fog összes támasztószövetét és a fog magától kihullik. Akinek ilyen problémája van, az mihamarabb menjen el paradentológushoz.

( Egyébként, ha megszúrják az ínyt, akkor a tasakokból jön ki a genny... akkor már baj van. )

7. katt2 (válaszként erre: 1. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 13:14

Rossz hírem van... Egy gyökeret csak akkor szabad akár csak ideiglenesen is betömni, ha már amikor benyúl azzal spirális tűvel a fog legaljáig és egyáltalán semmit nem érzel. Sajnos még akkor sem biztos a dolog, én így jártam, már teljesen jó volt, betömte a gyökeret véglegesre, két hét után elkezdett megfájdulni. Ennek már vagy két éve, nem fáj már, csak érzékeny, ha ráharapok. Szóval nem jó.

Ilyenkor általában nem a gyökérrel van gond, hanem a gyökér oldalán van egy gyulladás. Erre találták ki a gyökér csonkolását. Általában 50% sikerrel végzik, tehát egyáltalán nem biztos, hogy segít rajtad. Most keress egy akármilyen fúrászt, hogy nyissa ki azt a csatornát. A genny távozik, meg beletekeri azt tűfélét, kitisztítja, nyitva hagyja és te reménykedsz, hogy a gyulladás el fog múlni. Nehéz ügy, nekem 3 ilyen fogam van, nem múlik. ( Igaz 66 éves vagyok.) A beavatkozás előtt kérjél legalább 2 articain injekciót, különben a falra mászol.

Az a baj, hogy a folyadékok nagyjából összenyomhatatlanok. Tehát keletkezik a genny, ami nem tud hova menni, ezért nyomja az idegeket, mi meg a falra mászunk tőle. Ezért kell kinyitni a gyökércsatornát, vagy csatornákat.

Ha napközben fáj, akkor Cataflam, irasd fel. Ez lassan hat, mert zsírban oldódó, jobb nála a Cataflam V, ez vízben oldódik, fél óra múlva hat. Ennél még jobb a Flector granulátum, ezt vízben kell felodani, 10 perc alatt hat. Mindegyikben dicklofenacum van, nagyon hatásos. Háziorvos felírja, jó ha van otthon, nagyjából mindenféle fájdalomra jó.

6. 5236d12e25 (válaszként erre: 5. - Anonymus8998)
2020. szept. 14. 12:35

Szeretnél nem szeretnél.. Kor ide vagy oda ez van. Inkább egy fogpótlás ha húzni kell, mint a hiányzó fog miatt menjen tönkre az egész fogsorod.

Férjem 32 éves nincs 1 foga lassan ami ne lenne gyökérkezelt.. Volt már koronája, pótlása ami sajnos nem bizonyúlt tartósnak. De ez megint csak sajnos teljesen egyénfüggő tartós lesz e vagy sem.

2020. szept. 14. 11:54
Vannak, de nem szeretnék még ilyet alkalmazni, mert 19 éves vagyok, az implantátum meg nagyon messze áll tőlem, nem tudom, hogy ez betegség e vagy sem, de nem tudnám elviselni azt a tényt, hogy egy vas darab van bennem vagy bármilyen anyag van oda beépítve nekem.
2020. szept. 14. 11:51
Legjobb tudomásom szerint vannak fogpótló megoldások, amennyiben mégis ki kell húzni a fogat. De hátha el lehet még ezzel a foggal is vacakolni.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook