Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogfehérítés - igen vagy nem? fórum

Fogfehérítés - igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


16. simple (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2016. máj. 4. 11:44
Mi mindig abban maradunk, hogyha bármi fáj akkor felemelem a kezem. :D
15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Simple)
2016. máj. 4. 11:40

Dehogy, félelem bennem sincs, csak le tudtam volna ütni a higiénést mikor kipolcolt szájjal ott voltam és kérdezgetett: minden okè? Nem fáj? Szólj(!!!) nyugodtan, ha valami kényelmetlen vagy fáj!:DDD


Meg hát az állkapcsom nekem bazira fájt, hogy végig így kellett maradni. Igaz, előtte már elmagyarázta, hogy mi lesz, de akkor is kellemetlen.

14. simple (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2016. máj. 4. 11:33
Nekem egyáltalán nem volt rossz élmény, nem is fájt és utána sem volt érzékeny a fogam. Amíg tartott a kezelés, addig volt olyan, hogy néhány percenként nagyon belenyillalt, de ez is teljesen elviselhető volt, az idő meg hipp hopp elrepült. Szóval én most is ennél maradok. De lehet hogy ez azért van, mert én másképp állok hozzá, nem félek, nincs bennem rossz érzés mikor fogorvoshoz megyek. Egyszer féltem csak, de akkor nagyon, mikor a szájsebészetre kellett mennem, és felvágták a szájpadlásomat. De fájni az sem fájt igazából, nem is éreztem, csak a félelem miatt volt rossz, akkor rosszul is lettem, de az pszichésen volt.
13. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Simple)
2016. máj. 4. 11:12

Jó, csak mondtam, mert 2008-ban még nem volt ilyen, igaz, nekem az első az még jóval előtte volt és elsőre nem mertem a ledest bevállalni, hanem az otthonit csináltuk. Drágább is és hosszabb ideig tart, de összehasonlítva a kettőt, nekem kevésbé volt fájdalmas az otthoni. Pedig ugyanaz a márka meg minden, talán a ledesben az az "idegesítőbb", hogy az érzékenység mind 2-3 napba tömörül, míg az otthoninál a 10-napra eloszlik, és csak picit érezni. A másik dolog még, ami miatt nekem rossz élmény volt a led, hogy kipolcolva a szám egy órán keresztül...áh, ettől majdnem megpusztultam.


Fehérségben mindkettő ugyanolyan jó volt, csak az otthonival fokozatosan érjük el a színt, a ledessel meg 48 órán belül látszik. Szerintem pont a gyorsasága miatt preferálják az emberek, puff, "azonnal" fehér.


De a zselénél meg amit otthonra adnak, egy csomó alkalomra elég, anno 4 injekcióstűnyi adagot kaptam otthonra és még a 10 nap után simán megmaradt másfél, amit a későbbiekben használtam el alkalmanként.

12. simple (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2016. máj. 4. 10:28
Igen, nekem is így csinálták.
11. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Simple)
2016. máj. 4. 10:27
Mostanában úgy csinálják, hogy az ínynél bekenik valamivel, hogy ott ne érje a zselé, és ezt a védőréteget a fehérítés után leveszik, egy ilyen 1 mm-es csík. Kb úgy képzeld el, mintha műanyag lenne, de amikor felkenik, olyan mint egy ragasztó, a kezelés közben egy kicsit megszilárdul és a végén egy darabbal leveszik. Ezt régen nem tették, és most az az előnye, hogy elvileg oda nem jut a fehérítőből vagyis kíméli az ínyt, és utána nem annyira lesz érzékeny a fog sem abban a pár napban.
10. gribedli*** (válaszként erre: 6. - Maruszja)
2016. máj. 4. 10:22
Szerintem ilyenkor ha sárgább a pótlás, akkor a fehérítés után kicserélik, vagy eleve azt mondják, hogy nem vállalják el, mert mondjuk károsítaná az anyagát, stb.
9. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Simple)
2016. máj. 4. 10:20
Hú, otthon ilyen olcsó? Én op*lescence fehérítésre a leddel 300€-t fizetek, az otthoni "maszk"-os pedig 500, igaz, ebben benne van a sín készítése is, hogy mintát vesznek a fogakról és elkészítik ők.
8. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Andie1990)
2016. máj. 4. 10:17

Az eredmény nagyon sokáig látszik, ha vigyázol rá, semmi cigi és a kávét, teát szívószállal kellene innod vagy kávét egyáltalán ne igyál meleget, mert a meleg még fokozza a kávénak az amúgy is foltosító hatását. Én pl nem iszom soha kávét mert nem szeretem, de bármi mást, ami szénsavas vagy színes, mindig szívószállal iszom (áfonyatirmix, spenótturmix, energy drink, ezekre is nagyon vigyázni kell).


Károsnak csak azoknak káros, akiknek pórózusak a fogai de egy jó fogorvos ilyenkor szól is, hogy neked nem ajánlott. Ha egészségesek a fogaid, és ápolod, nincs különösebb következménye ha nem csinálod túl gyakran.

7. simple (válaszként erre: 6. - Maruszja)
2016. máj. 4. 09:33
Na ezt nem tudom, nekem mind saját fogam ami van. Nézz ki egy helyet, és hívd fel őket, hogy lehet-e így is. Árakban nagyon nagy a szórás, de kb. olyan 30 ezertől indul. Keresgélj a neten, mert hatalmas különbségek vannak az árakban.
6. Maruszja (válaszként erre: 5. - Simple)
2016. máj. 4. 08:31
Én pedig azt szeretném tudni ezzel kapcsolatban, hogy pótolt fogat is lehet fehéríteni, mert nekem már lassan több a pótolt, mint a saját, szóval most olyan nem egyenletes fehér, mert a sajátom sárgább valamivel. És még egy kb. mennyibe kerül? Köszi a választ.
5. simple (válaszként erre: 4. - Andie1990)
2016. máj. 4. 07:33
Nem volt érzékeny. annyi, hogy utána két napig nem lehet olyat enni inni ami sötét színű, mert befoghatja. Tehát se kávé se bor se semmi ilyesmi. Károsítja a fogzománcot, ezért nem szabad gyakran csináltatni, mert akkor nagyon elvékonyodna.
4. Andie1990 (válaszként erre: 2. - Simple)
2016. máj. 4. 07:29

Igen, gondoltam hogy nem szabad évente csinálni, nem is szeretném, de úgy érzem eljött az ideje az 1. fehérítésnek.


Nem volt utána érzékeny a fogad? Remélem nem káros ez a fogzománcra.


Várom további tapasztalataitokat! :)

2016. máj. 4. 07:20

Nem. :)

Vigyázok rájuk.

2. simple (válaszként erre: 1. - Andie1990)
2016. máj. 4. 07:18
Annyira káros, hogy nem lehet évente csináltatni, de nem is kell. Én 2008-ban voltam, és most tervezek menni a nyáron újra, mostanra kezdett eltűnni az a vakító fehérség. Úgy képzeld el, hogy annyira szép fehér volt a fogam utána, hogy világított. Tehát olyan 5 évet mindenképpen bír. Én olyanon voltam, hogy valami zselét kentek a fogamra, és egy lámpával világították utána, kétszer 20 vagy kétszer 40 percig erre már nem emlékszem pontosan.
2016. máj. 4. 07:13

Sziasztok!


Szeretnék fogfehérítésre elmenni, de nem tudom, hogy milyen lehetőségek vannak. Mindenképp orvosi (rendelői) fogfehérítést szeretnék. Mennyire káros ez a fogakra nézve? milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Mennyi ideig látszik az eredmény? Válaszaitokat nagyon köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook