Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogfehérítést milyen időközönként lehet elvégeztetni és hogyan? fórum

Fogfehérítést milyen időközönként lehet elvégeztetni és hogyan? (tudásbázis kérdés)


13. Bichi (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 14:20

Talán azért, mert nem trend 2 hét múlva már újra a következő alkalmon gondolkozni, de persze senki nem fogja megmondani neked, hogy mikor menj legközelebb, van aki fél, van aki évente jár, de ez nem jelenti azt, hogy hosszútávon nem cseszi szét a fogzománcát.

Hogy nem írtak, akik károsultak? Hát akkor majd én pl.

Én elvileg a "nem fáj, nem károsít" fajtán voltam, lévén eleve nem a legjobbak a fogzománcaim. Hát 2 hétig olyan fájdalmam volt, hogy háromszor mentem vissza azzal, hogy ez nem lehet normális. Akkor én megfogadtam, hogy nincs az a fehér fog, amiért bármikor újra mennék.

Gondolom ezt csak az éli át, aki már eleve nem a legjobb genetikai fogakkal megy, de szerintem elég meggyőző, hogy a hosszútávú alkalmazás nem egészséges. Persze szép a gyönyörű fehér mosoly, de ahogy az ember halad a korral szerintem rájön, hogy a kevésbé fehér, de egészséges fogai sokkal többet érnek...

12. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 14:16
Ezt a rendelőben a fogorvossal kéne egyeztetned. Én 2008-ban voltam fogfehérítésen először, az még valami más eljárás lehetett, mert már az eljárás alatt is nagyon éreztem, hogy van hatása, utána vagy 6-8 évig rámnézni alig lehetett, olyan vakító fehér lett a fogsorom, hogy világított szinte. 2017-ben mentem újra, de ez már szinte semmit nem csinált, és kezelés közben sem éreztem, hogy hatna. Szóval nekem ez az újfajta módszer már nem vált be. Nem is nagyon fogok erőlködni már vele, ha úgysem ér semmit.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Lau_Ra)
2021. nov. 10. 13:50
Nem terveztem most visszamenni (pénzem sincs rá), de jó lett volna pár saját tapasztalatot hallani a témában. Módszerekről, gyakoriságról stb. Eddig ilyen hozzászólás nem jött.
10. Lau_Ra (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 12:47
Igen, de nem 2hetente csináltatják. Ez egyszer egy sokk volt a fogadnak. Különben nem mindenki fogát lehet hófehérre varázsolni.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Liliom10)
2021. nov. 10. 12:44
Értem, de még sem tolonganak a fórumban fogfehérítés károsultjai. Ma már hétköznapi beavatkozás. Akár a fél fórum is érintett lehet. Oké ez lehet túlzó, de érted.
8. liliom10 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 11:35

Olvastam,hogy az USÁ-ban a fogorvosok nagy része vállal fogfehérítést, aztán mikor azt kérdezték (kérdőíven), hogy a saját családjának csinálná-e, akkor csak tizenszázalék vállalná. Ez sok mindent elmond !

Mi lenne egészséges abban, hogy vegyszerrel bemennek az élő anyagba ??? Gondolkozz !

7. 9370250d08 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 11:21

Ez is probléma, hogy ez elég friss dolog még...


Mindenesetre az örök igazság, hogy jó pénzért bármit.

Nagyon király implantátumok is vannak már, csak az 1 pár misibe is kerülhet.


Én is szerettem volna fogfehérítést, nekem is tetszik, engem a fogorvos lebeszélt róla. Értékeltem a dolgot, ritka az ilyen.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Liliom10)
2021. nov. 10. 11:16

Nincs ebben tapasztalatom, ezért is érdeklődtem itt.


Gondolom annyira csak nem káros. Elvileg több évtizede csinálnak ilyesmiket. Biztos itt is vannak akik csinálták már 10 éve is.

5. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 10:48
Árt az élő fogaknak ! Ha később elhal némelyik, vagy akár mind, ha többször fehérítteted, akkor majd nagyon el fogsz keseredni !
2021. nov. 10. 10:40

Értem hogy ez csak egy trend. És biztos a fognak se olyan jó, de ennek ellenére érdekelnek a lehetőségek.

Köszi a válaszokat!

3. 9370250d08 (válaszként erre: 2. - Bichi)
2021. nov. 10. 10:10

Így van.

A fogfehérítésben jó pénz van, és van 1 ilyen béna trend is, hogy természetellenesen fehér fogakkal vigyorog mindenki, de a fogaid szempontjából nem javasolt.


Mindenképpen a dokival egyeztess, a kezeléstől, a fogaid minőségétől, érzékenységétől, (az elszántságodtól :D) is függ a dolog.


A kékes festékanyagot tartalmazó fogkrém, szájvíz is optikailag fehérít, ha nő vagy és szeretsz sminkelni a rúzs árnyalatával is sokat dobhatsz a látványon.


A rendszeres fogmosás, fogselymezés, kv, tea mérséklése/ utána víz, fogmosás kombóval már sokat tetté a fehérség "megőrzéséért."

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 10:04

Nincs az a fogorvos, aki javasolná ezt neked.

Kérdés amúgy, hogy neked mi a fontos. A legtöbb fogorvos alapból nem ajánlja a fogfehérítést, mert mind károsítja a fogzománcot...

2021. nov. 10. 09:03

2 hete voltam rendelői fogfehérítésen. Fehérebbek is a fogaim több árnyalattal, de szeretném ha még egy kicsit fehérebb lenne.


Csak nem tudom nem-e lenne káros ilyen hamar újra fehéríteni? Meddig várjak? Mit javasoltok? Hogy legyen egy picit még fehérebb?

Minden tapasztalat érdekel. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook