Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogeltávolításom története fórum

Fogeltávolításom története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogeltávolításom története

2014. jún. 12. 10:08
A fogorvos ajanlott u.n. direkt héj megoldast az elol levo 2 jo fogam megerositesere - zomanc kopas.Kifizettem és hazafelé a buszon mar le is esett . Telefonon értesitettem rogton.Masnap ajanlott lecsiszolva megjobban 2 cirkon koronat - nem volt valasztasom mert mar a direkt hejnal is lecsiszoltak, Kifizettem, nagyon szep lett de az egyik mindig furcsan fajdogalt. Mondtam a fogorvosnak azt mondta " ez belefer" Mikor mar nagyon fajt akkor azt mondtam " ez mar nem fer bele " Azt mondta ki kell huzni. Most elol fogatlanul vagyok es most fogbeultetest ajanlott.Es meg hibasnak is kene ereznem magam, mert a fog az en szamban van - volt.Ha a fajdogalast komolyan veszi akkor egy gyokerkezelessel megusztam volna es megmaradt volna a fogam - elol. Az ajanlott fogbeultetesben mar nem bizom es mar annyit fizettem ezekert a gyakorlatozasokert.....Tenyleg rament a fogam es a penzem es az egeszsegem Minden esetben a fogorvos hatarozottan dontott, nekem csak lehetoseget sem adott egy regi- modi hagyomanyos megoldasra
2013. jún. 29. 11:13
Ááááááááááááááááááá....ezt olvasni is borzalom volt, nemhogy átélni..atya anyám!!Micsoda hentesek!!!!!!!Juj!!!!!!!
2011. nov. 5. 22:29
Velem is történt sajnos hasonló....: a saját fogorvosom nem tudta kihúzni a fogamat, bele törte. ELküldött a főorvos után, az egy órán át véső + kalapáccsal próbálkozott. Egy óra után könyörögtem neki, hogy engedjen el, én nem maradok tovább. Nagy nehezen elengedett azzal, hogy hétfőn rögtön visszamegyek. Sírva jöttem ki a rendelőből. Nem mentem vissza hozzá, visszamentem a saját orvosomhoz és ismét csak könyörögtem, hogy adjon beutalót a fogászati klinikára. Kaptam. De annyira be volt dagadva a szám, hogy egy hétig csak pépes kaját tudtam enni, a klinikára csak akkor mehettem, miután valamelyest helyre jöttem - vagyis egy hét után. Ott kb 20 perc alatt vágás nélkül sikerült kihúzni a maradék fogat. Még a fájdalom se érdekelt, annyira örültem. Utána még kb. egy hétig borzasztóan fájt az álkapcsom.
20. Bogoj (válaszként erre: 19. - Julcsi6)
2009. ápr. 9. 08:13

neked legalább a rossz fogadat szedték ki. egy ismerősöm egyszer úgy járt, hogy fájt neki, kihúzták, még mindig fájt, elment egy másikhoz, és kiderült, hogy nem a rossz fogát húzták ki...

én szerencsére még nem jártam így.

és már nem bízom az ingyenes fogászatban, akiknek nem fűződik érdekük a minőségi munkához...

igaz viszont az is, hogy amikor meg a végén fizetni kell, 'mintha a fogamat húznák'... :-))

2009. ápr. 8. 19:56

Egyszer nekem is kihuztak egy olyan foga-matmat, ami alig fájt. A röntgen után kiderült, hogy olyan gyökere van, amivel csak a szájse-bész tud megbirkózni. Sikerült is, három darabban.KKé

Azzal bocsátottak el, hogy jegeljem, mert különben begyullad. Kb. három napig állandóan

jegeltem /egy kisebb tejeszacskót fagyasztottam

meg, sokáig tartja a hideget/.

2009. márc. 26. 16:07
Annyit tudok csak mondani, hogy ez Magyarország.
17. Bogoj (válaszként erre: 16. - E5d2e4f4bf)
2009. márc. 26. 12:24

az a baj, hogy nagyon sok ember (köztük én is) csak akkor megy fogorvoshoz, amikor már fáj...

fájós foggal meg a fogorvos is jobban megszenved a beteg által, utána meg nem az az emlék marad, hogy a fogorvos segített, hanem hogy jól megszenvedtem a fogorvossal...

gyakoribb ellenőrzésekkel sokszor megelőzhető a baj. én ezért is viszem a srácokat félévente ellenőrzésre. megnézik őket, kicsit megpiszkálják, lifteznek a fogorvosi széken :-)

irtóra élvezik, bennük semmi félelem nincs. remélem, később sem lesz...

neked azt kívánom, minél előbb legyél túl rajta...

2009. márc. 26. 12:00
Voltam az orvosnál... Kiderült, hogy a régi orvosom nem jó fogamról csináltatott röntgent. Az új orvos most elküldött megint röntgenre, de "elfogyott a film"... Lehet hogy fél óra múlva lesz, de lehet, hogy csak jövőhéten. A nővér mosolyogva a képembe vágta, hogy ne aggódjak, mert szombaton is munka nap van... Majdnem elküldtem a .....-ba! Nem tudom, hogy meddig bírom, mert rettentesen fáj! Ráadásul, a doki azt mondta, hogy mivel nagyon be van gyulladva, ezért még nem is szivesen nyúl hozzá... Most szedem a gyulladáscsökkentőt, és a fájdalomcsillapítót marékszámra, de már vmi gyomorgyógyert is írt mellé, mert azt mondta, hogy attól tart, hogy kikészül a gyomrom a sok fáj.csill.-tól... Szóval itt tartok most...
15. Bogoj (válaszként erre: 14. - E5d2e4f4bf)
2009. márc. 25. 23:08

ha jó orvost találtál, nem kell félned. bízz benne, hogy azért drága, mert jó. ma már a sima húzás egy érzéstelenítővel gyakorlatilag fájdalommentes.

fel a fejjel.

2009. márc. 25. 22:54
Holnap megyek foghúzásra... Rettegek... A múltkori alkalommal még csak hozzám se ért, csak belenézett a számba, de elájultam... Erre az orvos azt mondta, hogy nem vállalja értem a felelősséget, úgyhogy keressek másik orvost... Kerestem, és találtam ... Csak szörnyű drága. Eddig 2 fogamat tette rendbe, holnap megyek kihúzatni egyet. Nagyon félek! A legnagyobb ellenégemnek sem kívánom azt a rettegést, amit a fogorvosnál érzek :(
13. Rika1
2009. márc. 24. 23:22
A cikkhez gratulálok, egy kicsit szórakoztató, de egyrészről meg kissé ijesztő is volt. Én még nem jártam ilyen kegyetlen kínokat meg, de a párom volt hasonló helyzetben. Bár neki nem volt ennyire megrázó élménye. Inkább a doki ijedt meg, mert még ilyen fogat nem húzott ki soha. Kampós volt a gyökere. Rendesen megkínlódott vele, pedig szakmájában nagyon elismert doki. Viszont ilyen foggal még ő sem találkozott. Viszont a párom ebből nem érzett meg semmit:))
2009. márc. 23. 10:59
Én is most voltam szájsebészeten,szintén már gyökérkezelt foggal.De komolyan mondom,és ez szó szerint értendő, nevetve jöttem ki a dokitól... Jóképű,odafigyelő,és kedves doki volt,és a legfontosabb,hogy minden egyes mozdulatáról tájékoztatott,és elmagyarázta mit miért tett.
11. Bogoj
2009. márc. 22. 18:55

ahogy néhányan jól látják, kicsit eltúloztam a fájdalmak szemléltetését. valóban nem volt egy leányálom, ahogy kalapáltak meg véstek a fejemben, de azért nem haltam bele :-)

viszont az is tény, hogy ezekhez a fogorvosokhoz nem szívesen mennék újra, és szerencsére a gyerekeimnek találtunk egy nagyon jó fogorvost, akihez örömmel, és szívesen járnak. a hölgy kedves, odafigyelő, játékosan vizsgál, szóval nagyon jó...

nem mindegy, hogy ki hogyan végzi a munkáját, de ez - gondolom - nem csak erre a szakmára, hivatásra érvényes...

10. kry84
2009. márc. 22. 14:32

És még azt kérdik miért félünk a fogorvostól?Nah...ezért.

Amúgy nagyon jól írtad meg a cikket,tetszett,és rendesen belesajgott a fogam:))

2009. márc. 21. 20:32

Ahogy megírtad a történeted kacagtató,jól szórakoztam... de elijeszted a fogdokiktól a fórumozókat. Az biztos nem eszik ilyen forrón a kását ezt állíthatom, mint rutinos szájsebészetre járó :DDD


Azért menjen mindenki időben fogorvoshoz, hogy ne keljen a vésőt, szikét, kalapácsot...stb. használni.

Jól szórakoztam.

GRATULÁLOK a szemlélteséshez :DDDDD

8. Pocok:) (válaszként erre: 7. - Pemete)
2009. márc. 21. 19:00
Igy már okés:))))))))
7. pemete (válaszként erre: 5. - Pocok:))
2009. márc. 21. 18:58
Nem a jó fogorvosokra gondoltam, hanem az ilyen gyilkosokra! Sokáig nem találtam rendes fogorvost, de nemrég bukkantam rá egyre, aki jó szakember, és nagyon emberbarát. Sajnos nagyon kevés ilyen van, aki el tud engedni egy mosolyt, meg pár kedves szót, hogy oldja az emberben a feszültséget. De van!!! És ennek nagyon örülök:)
2009. márc. 21. 17:58
Hát, nekem is mennem kell lassan fogorvoshoz, de ezek után? Eddig nem féltem igazából tőlük, de most már egyre inkább, amiket mostanában hallok...
5. Pocok:) (válaszként erre: 3. - Pemete)
2009. márc. 21. 17:52

Kikérem magamnak a rohadt mészárosok kifejezést.....!!!!!!

Más foglalkozással is lehet fájdalmat okozni a másiknak ha nem is fizikai értelemben de akár úgy is.(és néhol tényleg vannak olyanok akik élvezik is)


A történet "túlélőjét" nagyon sajnálom és együtt tudok vele érezni mert nekem is kellett már szétverni a fejem és igazán szörnyű érzés.

De nem hinném hogy minden fogorvos élvezi ha megkinozhat valakit...sajnos sokszor csak úgy lehet segiteni ha azzal fájdalmat okozunk.

2009. márc. 21. 17:47

Uram Isten!:STe szegény...:(

Most akartam én is elmenni, mert sajog a fogam ami be van tömve és az alja egy csíkban nagyon fehér(lehet nekem is meggyűlt).Na akkor lehet inkább meggondolom magam.Amúgy nekem 14 éves koromban húzták ki az első fogamat(rágófog) mert szerencsétlen baleset folytán kb. 10 éves korom körül, leugrottam a mászókáról és a térdembe vertem a fejem és letörött.Aztán nem volt megállás, legalább 20 tömés, gyökérkezelés, amikor 4 év szenvedés után benyögi a dokim, Hááát ezen már nem lehet segíteni!Na ott helyben lerúgtam volna a fejét.:DAztán a következőt 15 évesen, ami nem is tűnt olyan reménytelennek, legalábbis nekem...de hát a fogorvos, csak egy fogorvos, nem szólhattam bele...Most megint két rágófogam tropára ment, ki kéne huzatni aztán le van gond.:)

2009. márc. 21. 17:41

Na ezért rettegek én a fogorvostól!

Ezek rohadt mészárosok!!! Csak egyszer lennék fordítva, hogy ő ülne a székben, én meg állnék a fejénél egy fúróval...

2009. márc. 21. 17:37
Hát én nem voltam még szájsebészeten, de ezek után nem is akarok! Borzasztó!!!
2009. márc. 21. 17:03
Egyszerű fogfájással kezdődött, fogorvoshoz kellett mennem. Ráadásul olyan fogról volt szó, ami gyakorlatilag nem fájhatott volna, hisz gyökérkezelve volt, majd tömve. Nem fájhatott volna? Tévedtem. De mekkorát! A dolog az alábbiak szerint zajlott - helyenként kicsit eltúlozva..

Ugrás a teljes írásra: Fogeltávolításom története

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook