Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogcsikorgatás okai fórum

Fogcsikorgatás okai (beszélgetős fórum)


2012. dec. 22. 23:22

Lányom minden éjjel csikorgatja a fogait.

Lelki okokról hallottam,-itthon kiegyensúlyozott,harmónikus kapcsolat van.

Az oviban is nagyon jól érzi magát,szeret oda járni.

Trauma nem érte.Az apukája elég stresszes,ideges természetű-ezzel magyarázták,hogy örökölte.

2012. dec. 22. 10:32
Én is csikorgattam a fogaimat,még kicsi voltam,sőt még tiniként is.Aztán szépen lassan elmúlt.Mondjuk már ideje is volt....
2012. dec. 21. 16:52
Elhanyagolva,hát nem hiszem,hogy ez lenne a probléma, sajnos azt veszem észre,hogy inkább még mindig a lányom kapja a több figyelmet,ahogy megérkezett öcsi 1-2 hetesen én már apára hagytam és mentem vele a szokásos játszóterezésre és azóta is rengeteget vagyok vele,de sajnos most már öcsi is kiharcolja,hogy vigyük magunkkal,eddig le tudtuk passzolni, de már nem nagyon lehet:-)Meg persze azt sem akarom,hogy ő érezze rosszul magát.Hát ez örök "probléma" ha van tesó:-)De hát öcsit sem zárhatom a szekrénybe egész nap:-)Remélem elhagyja,egyébként amilyen durva hangja van a fogcsikorgatásának ahhoz képest hibátlanok a fogai,nincs szuvas foga,viszont az egyik szemfogának a csücske hiányzik,nem emlékszem,hogy valaha is lett volna csücske, de lehet ezért kopott le.
2012. dec. 21. 06:21
Nekem mind a két fiam csikorgatta,de egyszer csak elhagyták.A kicsi most múlt négy,nem rég hagyta abba.Szerintem a sínt nem hiszem,h értékelni fogja.Még kicsi hozzá,zavarná az alvásban.
2012. dec. 21. 06:17
Feldolgozatlan dolog az oka, lelki eredetű pl. féltékenység. Olyan fogsínt érdemes lenne használni éjszaka, hogy ne károsodjon a fogzománc, és ne szuvasodjanak el a fogak.
2012. dec. 21. 06:15

álmomban én is csikorgatom!

A férjem meg rág.

Hogy mitől lehet, passz, de olt már olyan, hogy fájt reggele az egéssz arcom!

20. Molyka
2012. dec. 20. 23:50
Az én kisfiam is csinálja néha. Egész baba kora óta, akkor még tuti nem stresszelt. :) Szerintem előfordul, hogy rág a gyerek álmában, ahogyan a beszéd is megjelenhet.
2012. dec. 20. 23:35

lelki okok, ha a család tökéletesnek is tűnnik a szülőnek, a gyereknek is vannak lelki problemái, meg olyanok is, amikről ő sem tud tudatosan. Mindig van miért szorongani, elnyeri-e biztos a szűlő, óvonéni szeretetét. A fogcsikorgatás egy idő után meglátszik a fogakon, mert letöredeznek, és kisebbek lesznek.


van egy ismerőöom, akinek az 5 éves gyerekén láttam ezt, kérdeztem az anyját, hogy nem csikorgatja-e éjszaka a fogait, meglepődött, és mondta, h könnyen lehet, mert néha talál a szájában fehér darabokat, és nem jött meg rá, h mi az.


fogváltáskor érdemes rá ügyelni, mert azok maradjanak szépek!

18. Cucicsillag (válaszként erre: 14. - M.melus)
2012. dec. 20. 22:02

Miota amugy? Olvasom,hogy ocsike is van... Lehet, hogy azt erzi, tobb figyelmet kap a teso? Szoktal/tatok csak vele kulon programot csinalni? Epp minap volt errol musor.

Lehet, nem mutatja kifele, de feszult es igy vezeti le.

Ugy fogalmaztak,hogy "tronfosztott" lett az idosebb.

17. Rózsaszál:-) (válaszként erre: 1. - M.melus)
2012. dec. 20. 21:59
Nem tudom,lehet hülyeség,de esetleg figyeld meg hogy amelyik este csinálja történt-e valami vele aznap.Elég csak annyi hogy kicsit pörgősebb volt a napja valami miatt,kicsit fáradtabb....stb.
16. orsibigyu (válaszként erre: 10. - M.melus)
2012. dec. 20. 21:59
Fiam is csinalja. En az ocsire gyanakszom, szerintem az uj csaladtag miatt feszult. Mindent megteszunk, hogy ne legyen hatterbeszoritva, de mostmar ugy erzem ez elkerulhetetlen.
2012. dec. 20. 21:58

Nagy valószínűséggel lelki okai vannak, szorongás, belső idegesség.

Én is csikorgattam a fogam gyerekkoromban, sőt még főiskolásként is. Aztán idővel abbamaradt, gondolom amikor magam döntöttem a dolgaim felett és önálló lettem, azóta. Szerintem nehezen tűri az irányítottságot. Több önállóságra vágyik. De mivel nem szembeálló típus, így a levezetés a fogcsikorgatás. Ez ösztönös, nem tehet róla.

Én a magam példájából indultam ki, lehet, hogy másnál más az ok:)

2012. dec. 20. 21:57
Nem szeretném,hogy állkapocs ízületi problémái legyenek ebből, lehet elviszem fogorvoshoz,bár az is csak olyan sínt vagy mit tud adni azzal meg nem szívesen altatnám,nehogy lenyelje!!!!
13. bd55e3f068 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2012. dec. 20. 21:52

Ez nem valószínű. Inkább csak kopik a foga, de mivel tejfog, majd kiesik.

Jó eséllyel kinövi a gyerek ezt.

2012. dec. 20. 21:43
Nincs körülötte veszekedés,apával jól kijövünk, harmóniában él én szerintem.
2012. dec. 20. 21:41
óvodában is kiegyensúlyozott,egyik legokosabb gyerkőc, szaval,meg táncol mint a nagyok.A kajcsi hiszti sem minden napos,hanem kb hetente egyszer van olyan amit nem akar megenni,mert ugye általában olyant főzök amit megeszik ő is.
2012. dec. 20. 21:39
4,5 éves lányom csinálja,kiegyensúlyozott család vagyunk, apa,anya, öcsi és ő,kb 1 éve vettem észre amikor néha átsomfordál éjszaka közénk,hogy csikorgatja.Nem az a magába fojtós fajta,ha értitek mire gondolok:-)Kiegyensúlyozott családban él egy csomó baráttal az oviban,nem az a szorongós fajta,mindent megbeszélünk az esti lefekvésnél is és persze napközben is.Nem tudom,hogy tejfogaknál érdemes-e ezzel komolyabban foglalkozni,vagy majd inkább fogváltásnál.Viszont a lelkiekről van szó akkor megemlíteném,hogy iszonyat válogatós evő, kb 5 féle kajcsit eszik meg hiszti nélkül,ez lehet a háttérben?
2012. dec. 20. 21:29
Én is csikorgatom(kb. mióta a szüleim elváltak-22 éve) a mai napig.Szerintem lelki okok, ill. napi feszültség levezetése lehet.Nekem nincs állkapocs izületi problémám, még... de a problémákat hajlamos vagyok magamba folytani.
2012. dec. 20. 21:29

Nagy belső feszültség.

Néha én is szoktam ...

2012. dec. 20. 21:26
Szorong.
2012. dec. 20. 21:13
Mennyi idős?Éjszaka csinálja?
2012. dec. 20. 21:05
lehet hogy valami lelki oka van, én laglábbis magamnál erre gyanakszom. még nem jártam utána.
4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - M.melus)
2012. dec. 20. 20:59
az állkapocsízületi probléma majd a következménye lesz!
2012. dec. 20. 20:56
Az én fiam is csikorgatja néha a fogait. Férjem szerint valami lelki oka lehet - talán izgul valami miatt.
2. elissa83 (válaszként erre: 1. - M.melus)
2012. dec. 20. 20:51
Nekem is csinálja néha a fiam ....
2012. dec. 20. 20:49
Tudja-e valaki,hogy mi lehet az oka?Tudom,hogy van már ilyen problémára sín a fogak közé,de mi lehet az oka?Miért csinálja?Nem állkapocs ízületi probléma?Utána járt ennek már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook