Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogcisztát lehet kezelni svéd cseppel? fórum

Fogcisztát lehet kezelni svéd cseppel? (tudásbázis kérdés)


29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Jennyvagyok)
2018. ápr. 7. 23:24
Mindkettőt a fogorvos homlokára kell kenni. Miután kezelte a cisztát.
2017. márc. 20. 21:20
Fogcisztát lehet kezelni testgyertyával. Ha valaki a természetes módszereket részesíti előnyben. De a svédcsepp is jó. A 2 együtt még jobb lehet!
27. Remoni (válaszként erre: 25. - Mydgard)
2015. máj. 13. 15:19
A tasak nem tud felszívódni, max a benne lévő folyadék. Tök feleslegesen dobálsz ki egy csomó pénzt. Lehet, hogy lelappad, de mivel a tasak ott marad, csak idő kérdése, mikor telik fel újra, és egy idő után a fogad is meglazul, menthetetlen lesz. És ahogy Eandi is írja, elég sok egyéb bajt tud okozni. Persze ha kiegészítő a kezelés, akkor csak a pénztárcád szabhat határokat. De gondolom a fogorvos azóta már megoldotta a problémád.
2015. máj. 13. 13:37

Ha ciszta van, ott a foggal is baj van. Lehet eltűnik fogorvos nélkül, de attól még a foggal baj van és lehet újabb ciszta. Lehet egy gyökérkezelés megoldaná. Addig meg egy góc a szervezetben, ami elég sok bajt okoz.

Persze ha a fogorvosnál kaptál időpontot sokára és addig alternatív megoldást keresel semmi gond.

25. Mydgard (válaszként erre: 22. - Remoni)
2015. máj. 12. 12:58
Termeszetesen eljottem fogorvoshoz is, de ami kinott az el is tunhet en azt vallom. Kicsi rasegitek, fogaszati kezelest kiegeszito modszerek.
24. emagdi (válaszként erre: 20. - Mydgard)
2015. máj. 8. 21:45
hát, bajod nem lesz a c vitamintól meg a fokhagymától, de az a ciszta nem fog eltűnni csak akkor, ha a fogdoki felnyitja az ínyed, és kitakarítja onnan ami nem kell.
23. Misaki Itó (válaszként erre: 20. - Mydgard)
2015. máj. 8. 21:39

Óó,majd egy szép reggel felébredsz,és akkora lesz a fejed,mint akit felfújtak.....


Tök undi,gyennyezik...

22. Remoni (válaszként erre: 20. - Mydgard)
2015. máj. 8. 20:50
És a fogorvosod egyetért ezekkel a módszerekkel?
21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Mydgard)
2015. máj. 8. 19:09
Hát ha ilyen jól bírod, akkor próbálkozz vele. Én biztos mennék a fogorvoshoz!
2015. máj. 8. 08:50

Nos tegnap kiderult, hogy a bal felso orlo fogaim gyokerenel egy nagy ciszta van, ezert gennyedzik az inyem.


Azota nagyon sok mindent elolvastam a temarol. Amiket en elterveztem es meg tervezek:

- svedcsepp, oblogetes es ivas (1,5 cl)

- fokhagyma (napi 5 gerezd)

- C vitamin (napi 3g)

- repa (a karotin antioxidans)

- meregtelenito tea (cickafark, aranyvesszo, zsalya)


Amit nezegettem es jonak tunik:

- Zyflamend

- Longo Vital

19. angelic smile (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2014. szept. 19. 05:54
Fogalmam sincs, nem egy fogorvoshoz járunk. De azt hiszem maszekul jár, majd rákérdezek. :)
18. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Angelic smile)
2014. szept. 18. 23:38
És telefonon nem lehet vele beszélni? Én minden fogorvosomat bármikor felhívhatom telefonon.
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Angelic smile)
2014. szept. 18. 23:37
Ez gyökérkezelt fog? Nekem azokon lettek ciszták meg gyulladt gócok a gyökérkezelés után pár évvel. Volt amelyiket még a röntgen sem mutatta ki, csak már folyamaosan fájt, és mondtam, hogy húzzuk ki. A húzás után derült ki, hogy egy ciszta volt rajta, attól fájt.
16. angelic smile (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2014. szept. 18. 21:21
Csak 2,5 hét múlva kell visszamennie a fogorvoshoz.
15. angelic smile (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2014. szept. 18. 21:20
Igen, a gyökéren kívül van. De azt állítólag egy rosszul betömött fog okozhatja. Nem lehet műteni, azt mondta a doktornő, mert hátsó fog. Én is utána olvastam, és azt hittem, lehet gyökércsúcs csonkolást csinálni.
14. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Angelic smile)
2014. szept. 18. 21:12
Kérdezzétek meg a fogorvost, hogy mi a véleménye a svéd cseppről. Ha nem ellenzi, akkor biztos érdemes megpróbálni.
13. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Angelic smile)
2014. szept. 18. 21:11
Értem. De én úgy tudtam, hgoy a ciszta a gyökéren kívül van, és azt csak kiműteni lehet az ínyen keresztül
12. angelic smile (válaszként erre: 9. - Angelic smile)
2014. szept. 18. 12:19
Sajnos nem válaszol. :(
11. angelic smile (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2014. szept. 18. 12:19
Az a probléma, hogy egy hátsó fogról van szó. A két mellette lévő fog hiányzik. Gondolom, ezért szeretnék megmenteni a bűnös fogat.
10. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Angelic smile)
2014. szept. 17. 22:13

Nekem is most kezelnek egy fogamat, de állítólag elég kevés fog megmenthető ilyen múlttal. Nekem azt mondta a doki, hogy csak reménykedni tudok.

Több foga is hiányzik az ismerősödnek? Ha ilyen komoly problémát okoz már most ez a ciszta, én nem sokáig vacakolnék vele, mert többet árt, mint használ.

2014. szept. 16. 21:22

Idő közben megtaláltam a fórumot, valóban itt olvastam: [link]


Írtam ada52-nek, remélem, válaszol.

8. angelic smile (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2014. szept. 16. 21:10

Már elkezdték kezelni. Azt mondta neki a fogorvosa és a körzeti orvosa is, hogy próbálják megmenteni a fogát.

Szerinted vissza fog neki húzódni a duzzanat? Először azt hittem, hogy ganglion van az ujjpercein, ahogy mutatta. Nagyon sajnálom, mert fiatal, 37 éves. :(

7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Angelic smile)
2014. szept. 16. 21:02

Ha már az izületeire megy, én nem kockáztatnék, inkább kihúzatnám.

Nekem is volt egy olyan fogam, ami kicsit fájt, és alulról a gyökerénél be volt gyulladva. Azt mondta a fogorvos, hogy bármire ráhúzódhat.

2014. szept. 16. 20:42

Igen a svédcsepp kivonataiból készül a fogkrém,ugyanaz a gyártója,mint a svédcseppnek.

Gyulladás gátló,fájdalomcsillapító,úgyhogy gondolom igen,bár ilyen probléma kapcsán tapasztalatom még nincs.

5. angelic smile (válaszként erre: 3. - Vikó 26)
2014. szept. 16. 20:37
Köszönöm Vikó! Nagyon kedves vagy! :)
4. angelic smile (válaszként erre: 2. - Vikó 26)
2014. szept. 16. 20:37

Svéd cseppes fogkrém?

Véleményed szerint akkor is valóban hathat, ha fogcisztáról van szó?

2014. szept. 16. 20:34

Bocsi a hibákért,telefonról pötyögök.

Tehát 1 deci vízzel kell higítani és öblögetni vele.

2014. szept. 16. 20:32

Szia egy kávéskanálnyi svédcseppet 1 deci vízzel kell hígított és ezzel öblöket,elég erős,40%-ős az alkohol tartalma.

Van svédkeserû fogkrém is,kifejezetten ilyen panaszokra.

2014. szept. 16. 20:25

Sziasztok!

Az egyik barátnőmnek fogcisztája van, amely ízületi gyulladással jár együtt, tulajdonképpen így derült ki pár napja.

Valahol mintha olvastam volna, hogy svéd cseppel kell öblögetni fogciszta esetén, és talán volt olyan, akinél magától felszívódott minden kezelés nélkül is.

Tünde természetesen kezelteti magát, a foggyökerét kitisztították és valami gyógyszeres tömést raktak be, de a fogorvos nem ígérte 100 %-ra, hogy a fog megmenthető. Ezért kiegészítésként szeretné megpróbálni ezt a svéd cseppes öblögetést, amit én javasoltam neki, azt hiszem itt, a Hoxa-n olvastam.

Segítenétek, hogy kell? Mennyi vízbe mennyi svéd cseppet kell rakni, volt-e valakinek hasonló problémája és kezelte-e magát sikeresen svéd cseppel?

Azt is szeretném megkérdezni, hogy az ujján levő duzzadás vissza fog húzódni vagy ez már így marad?

Most kérlek benneteket, hogy a poénkodást mellőzzük! Nagyon várom, hogy pozitív tapasztalatokról fogtok beszámolni! Köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook