Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogciszta tapasztalatok fórum

Fogciszta tapasztalatok (beszélgetős fórum)


12. Tivor
2014. márc. 25. 23:24
Nekem 2014.03.19-én volt a jobb felső 2es fogam gyökeréből kiinduló ciszta műtétem. Akit érdekel bővebben a menete nyugodtan írjon, mesélek! tibi.baranyi@gmail.com
2010. okt. 27. 12:35

Köszönöm szépen a sok hozzászólást és véleményt!!!

Igazából nekem még nem biztos,csak nagy a valószínűsége,majd a röntgen az pontos képet.

2010. okt. 26. 18:15

Nekem elősz9r egy nyitott teherautón történő utazás - erős huzet - után jött ki (középiskolai őszi munkára mentünk) Szájsebészeten megműtötték, két első fogam felett keletkezett, 75 percig tartott a műtét, borzalmas volt. Nem hatott az érzéstelenítő semmit. Utána kb 10 év múlva jött elő, mikor 3 hónapos terhes voltam. A doktornő azt mondta, ez bármi lehet. Elképzelhetitek, mit éltem át. Nem mertem oda elmenni, ahol először mútöttek, Pestre mentem a Mária utcai klinikára. Ciszta ismét. Megműtöttek azaz felvágták és kitakarították. Injekió és semmit nem fájt csak utána, mint egy foghúzás után, ahogy gyógyult. Aztán ismét, aztán egy erős huzatos helyen való tartózkodás után, ismét terhesen megint irány a Mária utca. És még néhányszor..... Volt aki, azt mondta, hajlamos vagyok a cisztaképződésre, nekem itt jön elő. Volt aki javasolta, tartózkodjam a huzattól, egy ismerősömnek is gyakran volt, neki azt mondták, ne harapjon rá erősen, mert a fizikai hatás váltja ki. Többször kértem húzzák már ki,de nem, mert a fognak semmi baja nincs. Nem tudom hányszor "rezekálták" de az elsőt leszámítva egyik beavatkozás sem volt vészes, nyilván fejlődött az orvostudomány is, és korszerúb gyógyszereket kaptam. Az utolsó beavatkozás alkalmával mondta a dokim, hogy nem csak fizikailag hanem kémiailag is mindent ki kell ott takarítani, az is lehet, h előző alkalmakkor maradt ott egy kis vmi ami nem kell oda. Ki is takaríttta, és hosszú évek óta nincs semmi..... Le is kopogtam. Nem elijeszteni akartalak, hanem az én tapasztalatom leírni, mert ha megmútenek és esetleg újra kijön, ne ijedj meg, de vigyázz a huzatra és lehetőleg ne harapj rá nagyon erősen.

Jó egészséget és fel a fejjel!

2010. okt. 26. 11:34
Sziasztok! Nekem is volt már, felvágták,lekaparták a csontról,egy hét múlva szedték ki a varratokat. Nem rosszabb mint más fogászati beavatkozás,mert ugyanúgy elérzéstelenítik. Rá 3-4 évre újra kialakult,ismét megműtöttek,ekkor már csontpótló anyagot raktak a helyére,ami elvileg megakadályozza,hogy újra legyen. Ha kíváncsi vagy valamire,kérdezz nyugodtan!
2010. okt. 26. 10:40

Szia!

Nekem volt a fogam gyökerén, felnyitották és eltávolították. Maga a műtét nem fájt, csak utána volt kellemetlen, míg a varrat benne volt, ráadásul az első fogam volt, jó nagyot vágtak. De jó volt a dokim. Igazából fel sem dagadt meg be sem lilult, másnap már vígan ettem, ittam:)


Viszont tesómnál elég komoly műtét volt, szájsebészeten csinálták neki, egy nagy cisztát szedtek ki, elküldték szövettanra is. Erről igazából ő tudna mesélni, én részleteket nem tudok.

2010. okt. 26. 08:36
Nekem a fogam alatt volt,kihúzták sajna az egész fogam,és így megoldódott...:S
2010. okt. 26. 07:25

Sziasztok!

Igazából bármi érdekelne.A műtéti eljárás,hogy fájdalmas-e,mennyi idő a gyógyulás...

Még nem biztos hogy ciszta,csak arra gyanakszik a fogorvosom.Majd a röntgen fog pontos képet adni róla.

2010. okt. 25. 21:55
Szia! Nekem volt és van is. Mire vagy pontossan kíváncsi?
2010. okt. 25. 20:50
Szia, milyen fajta cisztád van?
2010. okt. 25. 19:51
Vagyis az jó ha senkinek nincs ilyen problémája...:)
2010. okt. 25. 19:51
Senki???? :(
2010. okt. 25. 18:55
Sziasztok! Olyanokat várok ide beszélgetni akik átestek fogciszta műtéten,esetleg előtte állnak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook