Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati korona és híd megszokása mennyi idő? fórum

Fogászati korona és híd megszokása mennyi idő? (beszélgetős fórum)


27. Betti bp (válaszként erre: 26. - Minda)
2023. szept. 23. 12:48

Sziasztok!

Nekem 1 honapja lett alul felul lecsiszolva a fogam ideiglenes ragasztassal kerul fel ra zirkón korona 24 db fogrol beszelunk.

Fajdalmaim vannak szinte mindenhol es az a kulonos h a gyökerkezelt fogaim is fajnak .Eves kozben is fajdalmaim vannak es szinte folyamatosan feszulő erzesem van az allkapocstól lefele húzodva a felső fogsoromba.

Nagyon rossz erzes ,panikolok mar en is h egyaltalan elfog e mulni ez az egesz es h valaha a sajatomnak fogom e erezni.Fogorvosom levette es ujra ragasztotta ideiglenesen a felső koronakat h talan a masfaja ragasztasi technika segit a feszüles elmúlasaban,de sajnos nem igazan.Novemberi időpontot beszeltunk meg a vegleges ragasztasra ,h addig " szokjam" es az esetleges korrekciókat megcsinalja.De nagyon elvagyok keseredve😪😪

Ha barki hasonló " cipőben" jarna vagy atelt mar ilyen problemakat az kérem legyen kedves irja le a tapasztalatait.

Nagyon köszönöm!

26. minda
2022. dec. 4. 19:26

Kedves kérdező! Mi lett veled? :-) mennyi idő alatt szoktad meg?


Én most 1.5 hét után ugyanezeket élem,amiket te leírtál.Megosztanád kérlek mi lett végül?

2021. febr. 19. 18:59
Sziasztok! Attól függ h.mennyire lettek elhanyagolva a fogai d és hány éves vagy? Én 60 évig a saját fogaimmal voltam tomesekkel. De végtelenségig nem lehet tömni a fogakat. Aztán 2016 ban lecsiszoltak koronát raktak fel de nehéz megszokni valóban. 5 éve szoknom, az alsó fogsort meg a legnehezebb megszokni.kitartas!
2021. febr. 18. 15:43

Nekem 2019-ben nyáron készült el az első implantátumon. 7-es és 5-ös fog helyére ment csavar majd háromtagú híd. Pár napig hányingerem volt tőle és zavart, hogy a közöttük átmegy a nyál. Azóta viszont fel sem tűnik sőt tervben van a következő hasonló pótlás.


Mondjuk, ha nem sikerül megszokni érdemes szerintem az orvosod felkeresni.

23. zs58
2021. febr. 18. 14:06
Ha ennyire zavar, akkor menj vissza a dokihoz, mert ha ennyire zavar, megnézi, és megnyugtat, vagy igazit egy kicsit.Te fizettél érte, tehát te vagy a főnök.
2021. febr. 13. 10:11
Amikor felebredtem azt ereztem egy kicsit jobb mint tegnap, egeszen addig mig nem ettem. Nem ragok sokat azon az oldalt de 1-1 falatot megprobalok viszont ugy erzem olyankor az egesz feszul, mintha megmozdulna. Mire végeztem pedig ujra előjött ez hogy megint jobban erzem idegentestnek es kellemetlennek. Minden kaja utan ilyen, nezegettem hogy valoban mozog-e, elmozdult-e, nem es megis ugy erzem mintha. Ez normalis hogy ilyeneket erzek? Jelenleg azt erzem teljesen alkalmatlan evesre :-(
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Jooeva)
2021. febr. 13. 10:08
Nem szokásom de ki kellett valahogy aludnom magam.
20. jooeva (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 13. 09:04

Igen, ezt jelenti, ha magas, nekem annyira magas volt az első, hogy becsuktam a szám és csak a koronás oldal ért össze a másik nem...

Nekem is sokkal jobban bedudorodik a híd a nyelvemhez, mint a másik oldal, ezt érzem is folyamatosan, de szépen hozzá lehet szokni. Xanax-ot azért nem kellene....

2021. febr. 13. 08:01
Tudtam aludni, egyhuzamban. Reggelre talan jobb erzes egy kicsit a szam vagy nem is tudom, nem akarom elkiabalni. Probalok kicsit turelmesebb lenni de nagyon nem konnyu plane hogy eleg turelmetlen tipus vagyok es minden teren nehezebben szokok meg dolgokat. Amugy most vettem be eletembe eloszor xanaxot, nem ereztem tole kulonosebb megnyugvast csak hogy nagyon almos lettem es megszakitas nelkul aludtam ami mostanaban nem volt ram jellemzo. Nem akarok meg véletlenül sem raszokni, teljesen ellene vagyok az ilyen dolgoknak.
18. 346cfad937 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 21:08
Jesszus. 😳
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Jooeva)
2021. febr. 12. 20:49

Ha a tul magas azt jelenti nem tudom osszezarni a szam akkor ilyen problema nincs, még hallgatta is a fogdoki hogy ugy koccan-e a korona is mint masik oldalt a sajatjaim, papirra is ra kellett harapnom. En belul erzem magasnak ezeket a fura alaku fogakat, belul a nyelvemmel :-(

Szegyen nem szegyen, van itthon ferjemnek xanat, a legkisebb dozisu de bevettem egyet mert mar a vernyomasom is megy feljebb meg kalapal a szivem :-(

16. jooeva (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 20:35
Persze, "útban" volt....de nem kell rágörcsölni, szépen meg lehet szokni, használni, fontos, hogy jól illeszkedjen, ne nyomjon semmit, ne legyen magas, tudd összezárni a fogsorod. Ezért kell rágni vele, harapni, hogy érezd! Lassan 1 hónapos az enyém és már összeszoktunk.
15. simple (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 20:29
Szerintem te is ki fogod bírni, meg fogod szokni. Tudom, hogy most nehéz.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Simple)
2021. febr. 12. 20:27
Le a kalappal hogy ezt kibirtad.
13. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 20:18
Igaz nekem csak fogszabályzóm volt, minden fogam saját, de a fogsazbival én is nagyon megszenvedtem. Eleinte szörnyű fájdalmaim voltak tőle, npokig nem aludtam, enni nem tudtam és csak sírtam. Plusz a szájpadlásomon még fogívtágító is volt, csak hogy tutira jó élmény legyen. Mindenhol vágta és szúrta a számat minden belülről. Tiszta seb volt belül állandóan. Aztán hozzászoktam, a fájdalom, rossz érzés is elmúlt. Végén sajnáltam mikor levették a fogszabim. Adj neki egy kis időt.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Jooeva)
2021. febr. 12. 19:47
Es te is azt erezted barcsak kilehetne venni?
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Jooeva)
2021. febr. 12. 19:45
Köszönöm hogy leirtad.
10. jooeva (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 19:43
Nekem január 19-én került fel egy 4 tagú híd alulra (4-5-6-7), 1 korona ugyanazon az oldalon felülre. Ahol a híd van, ott kb. 10 éve nem volt már fogam. A harapásom kritikán aluli (okt. óta jártam folyamatosan a fogorvoshoz, húzás-idegelés-töméscserék, héjazás stb), az első híddal még a számat sem tudtam összecsukni, 1 hét múlva mentem újra, akkor már minimális korrigálással ideiglenesen felragasztották a hidat, így volt 2 hétig. Addig barátkoztunk. Pár napig mintha kavicsokkal lett volna tele a szám, a nyelvem akadt és kiharaptam a belül a számat....2 hét után visszamentem a végleges ragasztásra, még kaptam egy kis igazítást, mert itt-ott magas volt, azóta tök jó, tudok vele rágni, nem zavar, megszoktam, de a nyelvem még sokszor odatéved. Türelem és próbálj nem foglalkozni vele és szépen megszokod.
2021. febr. 12. 19:02
Türelem!!! Tudom, ezt könnyen mondom már
2021. febr. 12. 18:57
Az zavar a legjobban ahogy a nyelvem erzi es allandoan erzi, max akkor nem ha kicsit resnyire nyitva a szam.
2021. febr. 12. 18:37
Persze, hogy eljön. Ugyanígy voltam, mint te. Féltem, hogy leesik, ha eszek. Ennek kb 5 éve. 3 hét alatt megszoktam, most már eszembe se jut, hogy idegen fogsorral élek😉
2021. febr. 12. 18:19

Legszívesebben kitepnem a számból ha lehetne es teljesen bepanikolok h bent kell maradnia es ennyire rossz érzés. Ma alig ettem es nem merek enni mert olyankor meg kellemetlenebb.

Eljon az az ido amikor mar szinte sajatnak erzi az ember, amikor nem idegentest?

2021. febr. 12. 18:17
Nyugi, megszokod. Én kb 3 hétig ki akartam köpni😀
4. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 17:48

Nyugi ! :) Ha egészséges vagy, vegyél be néha egy Valeriánát, amíg elmész a fogorvoshoz !

Ez még annyira új, hogy a szervezetednek nem volt ideje megszokni. Próbálj nem túl keményeket rágni, szokni az új rágási technikát. Ha rendesen összeér az alsó, felső fogsorod, valószínű, 1-2 hét alatt megszokod a hidat. :)

3. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 17:40

Nem olvastam végig, de nekem kiszedték a két négyesem. És bő 2,5 évig fogszabályozás hordtam, egy lenti eloloson meg gyűrű volt.

Egy darabig nyaladzol, ne pár hét után megszokja a szervezeted.

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 12. 17:37
Pár nap alatt megszokod. Nyugi.
2021. febr. 12. 17:26

Sziasztok. Tegnap este rakták fel jobb oldalt, 5tagu (két csiszolt es 3 pótlás) Metsző fogat csiszoltak meg hátul egy orlot. Sajnos a 3hianyzobol kettő még tini koromba esett ki, a szemfogam kb 7eve tört ki. Pénzhiány meg félelem miatt csak most potoltattam, sajnos késő bánat szidni magam miért hagytam. Ugye ha sokaig hiány van akkor a meglévők terjeszkednek, esetembe felfelé az űrbe, ergo kicsi es szűk hely maradt az ujjaknak. Fogorvosom szerint oruljek hogy egyaltalan lehetett pótolni. A szűk hely miatt trukkosen oldották meg, kívül nagyon szép, semmi sem latszik de belul szajpadlas felol az a felük rovidebb mert ha egyforma hosszú lenne mindenhol nem birnam osszezarni a szam es nem tudnek harapni, a harapasomat nem akarták modositani

Azt mondtak a vaz stabilitasa miatt is muszáj és megszokom majd.

Nem tudom hogyan es mikor fogom tudni ezt megszokni mert jelenleg hiaba latok a tukorbe egy szep mosolyt, kin szenvedes az egesz es kellemetlen. Eloszor is az idegentest erzes, illetve neha ugy erzem mozognak pedig elvileg nem, masodsorban a trukkozes miatt olyan erzes mintha meg egy fogsorom lenne csak befele. Évek ota nincsenek ott fogaim, nyilvan el is felejtettem milyen erzes. Nem gondoltam volna hogy ennyire rossz erzes lesz. Tegnap delutan ota alig ettem mert olyankor még kellemetlenebb es inkabb nem eszek. Ejszaka alig aludtam, úrrá lett rajtam a panik hogy ezt kell allandoan ereznem es zakatolt a szivem. Egy perc oromom sem volt meg csak siras. Probaltam utana olvasni kb mennyi ido mig megszokja az ember es h mindenki mas es mas de megis mitol fog ez a borzalmas erzes eltunni? Hogy lehet ezt megszokni? Sajnos nem a turelmemrol vagyok hires es tobbnyire mindenre ragorcsolok es parazok de jelenlet ugy erzem kiakarnam tepni a szambol es banom hogy belefogtam :-(

Beszeltem a fogorvossal, ranez jovoheten tud-e rajta barmit igazítani de fel hogy az a stabilitas rovasara menne.

Mivel belul szuk volt a hely a rovidebb oldala a fogaknak inkabb holmi perem ami kituremkedik, ma probaltam rajta ragni es megallt rajta az etep, kb minthq polckent funkcionalna...

Sajnos mashogy nem lehet megoldani, vqgy ez vagy fogak nelkul maradok, most annyira ketsegbe vagyok esve hogy ugy erzem nelkuluk jobb volt, a szep mosoly nem kompenzal mert kenyelmetlen es enni se tudok meg velük. Tudom az eszemmel hogy ido de mas is kiborult ennyire tole es ennyire megszenvedte? A legrosszabb hogy ramtor idorol idore a panik hogy uristen mi van ha nem valtozik erzesre es ezt kell ereznem allandoan

Bocsqnat hosszu lett es elnezest hogy hol ekezettel irtam hol anélkül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook