Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászati implantátum (mivel a tervezési fázisban vagyok, a többi a hozzászólásban)) fórum

Fogászati implantátum (mivel a tervezési fázisban vagyok, a többi a hozzászólásban)) (beszélgetős fórum)


2019. jan. 31. 09:24
Jó reggelt! Protézis rögzités előtt állok. A Fixfogsor rendelőt nézegetem, tudtok esetleg véleményt mondani róla. És egyáltalán milyen a fix protézis rögzités? Köszönöm szépen a segitségeteket. Judytom
19. Magdalénia (válaszként erre: 18. - AMókus)
2018. aug. 27. 22:34

Nem tudom, hogy a lakóhelyedhez közel találsz-e?


Én az óbudai Fresh24Dentalt ismerem és csak a legjobbakat tudom mondani róla (dr.Kovács Marcell volt a dokim).

2018. aug. 27. 22:11

Közben mivel egyre inkább azon vagyok hogy mégis érdemes a lakóhelyemhez közelebb rendelőt választani egyre jobban hajlok a Fresh 24 Dental felé.


Sok jót olvasni róluk és előzetes tájékoztatás után vállalják a húzandó fogak ingyenes eltávolítását és az áraik is egész barátságosak amilyen középtájt vannak a budapestiekhez képest.

17. Magdalénia (válaszként erre: 12. - AMókus)
2018. aug. 26. 18:32

Hallottam már részletfizetésről is a reklámokban.


Nekem szerencsém volt. Akihez tartoztam helyileg, az csinálta magánban és a végén kellett fizetnem. De ez nem Budapesten történt.

16. Magdalénia (válaszként erre: 10. - AMókus)
2018. aug. 26. 18:25

Nemcsak a cég neve lényeges, hanem az, hogy azon belül melyik orvost választod. Többen is vannak és talán az sem mindegy.


Én valószínűleg a lakóhelyemhez legközelebbi, legjobbat választanám. Nem mindegy, hogy pl.két próba között még utazgatnom is kellene.


A csokival csak óvatosan, mert a nyállal mindenhová bekerül, de a gumicukor sem tesz jót és a rágó sem. Leszedheti a koronát.

Nekem pl.a mogyoró eltörte.

Sok pénzbe kerül és vigyáznunk kell rá. Talán jobban is, mint régen a sajátunkra. :)

2018. aug. 26. 18:14

Köszi akkor így teljesen reális a februári kezdés mivel addigra összegyűl annyi sőt egy része már most megvan. :)


Amúgy te melyik márkát választottad?:)

14. Amaunet (válaszként erre: 12. - AMókus)
2018. aug. 26. 18:04

Csak az említett cégnél van tapasztalatom. (Budapest Dental)

A felmérést és megbeszélést követően árajánlatot küldenek emailen, ahol az árak is fel vannak tüntetve.

A megbeszélésen az orvossal megbeszélheted, hogy melyik módszer és milyen anyag mellett döntesz. Szerintem rugalmasak és azt tartják szem előtt, hogy elégedett legyen a páciensük.

Fizetni akkor szokás/illik, ha a terv szerint elkészül egy "szakasz" munka. Minden egyes műveletet követően. Mert nem egy ülés lesz ez, amit tervezel.

2018. aug. 26. 17:55
Szerintem nem kell fogorvoshoz beutaló. Két ismerősömnek van implantátuma, nagyon szépek.
2018. aug. 26. 17:52

Köszönöm a válaszod!


Amúgy arról tudnátok írni hogy a fizetés hogy ment? Akkor kell mindent amikor kész van? Vagy egyszerre?


Mivel úgy tervezem hogy a vizsgaidőszak után februárban megyek el konzultálni személyesen mivel akkor ha húzni kell nyárra hozzálehetne fogni ha úgy adódik.

Valamint szerintetek a márkák között mekkora különbség lehet? (nem a legolcsóbbat akarom csak látni hogy több márka is van egyes orvosoknál hasonló áron...a méregdrága svédet leszámítva)

2018. aug. 26. 16:09
nekem is van alul 2 db implantátumom, nagyon jó
2018. aug. 26. 15:58

Köszönöm mindenkinek a választ.

Igazából Szolnok megyei vagyok de megoldható akár a Budapestre utazás is.


Hivatalos név Örökletes sphaerocytosis

Csoport Egyéb, örökletes, vérsejtoldódásos vérszegénység, A vér és a vérképző szervek betegségei és az immunrendszert érintő bizonyos rendellenességek.--> Viszont igazából abban merült ki minden hogy a lépemre kell vigyázni tehát nem hinném hogy a foggal úgy összefüggne.


Egyébként a beutalót arra értettem hogy a körzeti orvos pl. a szájsebészetre, húzásra küldjön-e. :) Bár lehet jobb hamarabb konzultálni a magánnál és utána rendezni a dolgot.

Igaz én kicsit tartok attól hogy ott mit szólnak ha belevágok mert eddig szinte semmibe vettek és a hetes fogat is hiszem hogy újralehetett volna gyökérkezelni mert a rossz gyökérkezelés miatt lett húzás. (egyből elküldött húzni, se röntgent semmit sem csinált és ez rosszul esett) Viszont így legalább eltudok indulni azon az úton hogy amit a suli végéig összegyűjtök azt erre fordítsam...és végre jobban ehetnék csokit vagy gumicukrot amiről sajnos le kellett mondanom egy jó féléve.


Egyébként a Fresh 24 Dentalról van véleménye valakinek? Eddig azt néztem még plusz akiket javasoltatok. :)

9. Amaunet (válaszként erre: 1. - AMókus)
2018. aug. 26. 13:47

Szerintem meg fogja oldani a fogorvosod. Tőle kapsz majd javaslatot arra is, hogy milyen módszerrel fogja pótolni.

A körzeti orvos alatt a házi orvosodat érted? Nem kell tőle beutaló. A fogászati ellátást beutaló nélkül is igénybe veheted.

Ha magánorvosi ellátást szeretnél, akkor jelentkezz be, kérj időpontot. Ott elmondod mit szeretnél, és megbeszélheted az orvossal milyen lehetőségeket lát, miután feltérképezte a helyzetet.

Ha budapesti vagy, akkor tudom ajánlani a Budapest Dental-t, a Jászai Mari térnél.


Nagyon jól gondolod! Nagyon fontos, hogy a fogaink rendben legyenek.Főleg egy fiatal lánynak. Amellett, hogy kihatással van az egészségünkre a fogunk állapota, nem mindegy a megjelenés sem.

8. Magdalénia (válaszként erre: 2. - AMókus)
2018. aug. 26. 13:30

Amikor állapotfelmérésre megyünk a magánorvoshoz, már eleve ki kell tölteni egy háromoldalas kérdőívet és alá kell írni. Nem hinném, hogy a javadat szolgálná bármilyen elhallgatás egy orvosi beavatkozás előtt! Sőt!


Gondolom vérképző szervi zavarod van, ami a véralvadás szempontjából lehet fontos, de lehet bármi.

7. Magdalénia (válaszként erre: 1. - AMókus)
2018. aug. 26. 13:16

Fogorvoshoz kell beutaló? Nekem ez új. :)


Az első, hogy válassz egy jó fogorvost. Általában az ismeretségi körben leinformálódik az ember.

A jó minőségű panorámaröntgen után neked már nem kell agyalnod. A doki minden lehetőséget elmond, majd akkor kell döntened.


Jó, hogy elindultál ezen az úton! Fontos!

6. Excaliburné (válaszként erre: 5. - Livepower)
2018. aug. 26. 12:13

Szia,

Ezt sajnos nem tudom megmondani.

A nagymamámnak 75 évesen sem kellett csontpótlás, van akinek meg fiatalon is szükséges.

Ez nagyon egyéni.

Linda

5. livepower (válaszként erre: 3. - Excaliburné)
2018. aug. 26. 12:06
Szia.. Nekem elul teljes kiveheto potlasom van. Ez szeretnem rogzittetni implantatumok behelyezesevel. valoszinu hogy jovo heten mar CT lesz. Mennyi az eselyem ,hogy megfelelo a csontallomany a szamban ?
4. Excaliburné (válaszként erre: 2. - AMókus)
2018. aug. 26. 09:25
Nem tudom mi az a pherocytosis betegség,de hogy nem hallgatnám el és nem tagadnám le az tuti.
3. Excaliburné (válaszként erre: 1. - AMókus)
2018. aug. 26. 09:22

Szia,

Először is gratulálok,hogy meg szeretnéd csináltatni.

Nekem is sokba van a mosolyom,de soha nem bántam meg és úgy ahogy írod az mindennél többet ér a teljes élet érzése.


A családban sokunknak van implantátum akár részleges akár teljes alsó-felső fogsor.

Nekem 1 lett pótolva így.

Ezt a 4 fogat 2 implantátumra fel tudják tenni valószínű igen.

Javasolnám,hogy minél előbb elsőként menj el egy felmérésre.

Ott megmondják lehet-e(ugyanis nem mindenkinek a csontállománya alkalmas rá és megnézik kell-e esetleg csontpótlás) és,hogy mi legyen a szerinted kihúzandó fogakkal.

Hol laksz?

Budapesti vagy?

Mert akkor privátban küldök jó rendelőt.

Linda

2. AMókus (válaszként erre: 1. - AMókus)
2018. aug. 26. 05:09

Valami ami még fontos lehet bár ez eléggé egyedi dolog csak hogy tisztábban lehessen látni.


Szerintetek a pherocytosis betegség mennyire befolyásolja az egészet? Vagy ha esetleg befolyásolja tagadjam le? (ha ez az ára hogy rendes fogaim legyenek)

2018. aug. 26. 03:23

Sziasztok!


Sajnos sok gyökérkezelt fogam van vagyis egy hosszú távú folyamat első lépését szeretném megtenni azzal hogy a legrosszabb állapotú jobb alsó négyestől hetesig terjedő területet szeretném pótoltatni.


A hetes fogam nem rég vesztettem el viszont előtte a hatos és ötös is gyökérkezelt. Viszont ha csináltatom már a négyestől is megválok hiszen ki tudja meddig húzná.


A kérdésem:

Ha a fenti négy fogat szeretném a fenti módszerrel pótoltatni olyan hidas megoldás létezik amivel a négy fogat (talán hidas módszerrel) két implantátumra lehet felépíteni? Valakinek csinálták már úgy itt?

A másik kérdésem pedig a kihúzandó fogakra vonatkozik. Ezt a körzetivel kell megboltolni hogy adjon beutalót húzásra? Már ha ad mivel neki a korona vagy sima híd pótlás lenne az érdeke mert abból látnak pénzt. Vagy el kell menni hamarabb konzultálni a magán rendelőbe és ott majd kihúzzák? (csak mivel idő kell utána ezért gondoltam hogy hamarabb kellene állapotfelmérésre, konzultációra menni hogy majd ők megmondják mi legyen és mire lesz pénzem addigra mehessen a dolog)

Valamint bevált jó rendelőt tudnátok ajánlani? Igaz nem vagyok egy milliomos de jövő tavaszra kb 700 ezer ft-ot tudnék ráfordítani. Ami viszont szomorú hogy a családban ellene vannak meg hogy minek költök ilyenre miért nem veszek inkább használt kocsit...pedig szerintem ha újra teljesebb életet élhetnék a fogaimnak hála az nekem többet érne bárminél így 24, akkorra 25 évesen.

Bocsánat ha hosszú lett csak tényleg szeretnék mindennek utána járni mielőtt egy rendelőt felkeresek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook