Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászat. Hogyan történik egy csapos tömés? fórum

Fogászat. Hogyan történik egy csapos tömés? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 3. 12:17
nekem is egy tömés alatt kezdett fájni. amíg nem csináltunk röntgent, a doktornő nem akarta elhinni, hogy miért fáj. nem olyan nagyon, de olyan kis jelzés értékűen. gyökérkezelés, tömés lett a vége. egy kis szokásos csonthártya gyulladással (az előző gyökérkezelés után is volt). Dalacin kúra, sok fájdalom, fagyasztott vizes zacskók orcára helyezve. utána felépítette a fogat, próbából. sajnos a napokban letörött, így kapok majd csapos fogat. tavaly 8 e volt, gondolom az idén már 10 e lesz. ja, nem maszek, de nagyon jó a körzeti fogdokinéni
10. 421d0fb05f (válaszként erre: 8. - A7baea197d)
2009. dec. 22. 22:18

Szia!

Képzeld, ma megint kiesett a tömésem, de lesz*om, nem megyek vissza dec. 30-ig!

Hogy van a fogad? Azt elfelejtettem írni, hogy létezik gyökércsúcs-rezekció is, szóval sikertelen gyökérkezelés esetén még ilyet is szoktak csinálni - már amikor lehet.

Nálam úgy volt, hogy ha nem sikerült volna a gyökérkezelés, akkor műtéti úton eltávolították volna a gyökér egy részét.

Majd írj, hogy mi újság a fogaddal!

Üdv!

9. 421d0fb05f (válaszként erre: 8. - A7baea197d)
2009. dec. 14. 19:34

Gyakorlat? Nem, a doktornőm vizsgáztatja a fogorvos hallgatókat, pedig nem sokkal idősebb nálam, de szerintem a világ legjobb fogorvosa! Egy ilyen fogat megmenteni, basszus...

Egyébként, ha valamennyire megnyugtat: nekem olyan gyulladásom volt ennél a fognál (ez van összenőve azzal, amely nem tudott kinőni a fogsorba), hogy 38-39 fokos lázam volt, egy hétig antibiotiumon éltem, enyhe gyógyszermérgezést kaptam a sok fájdalomcsillapítótól, nem aludtam stb. Aztán, amikor enyhült a gyull., másodjára (előtte 4 éve volt) gyökérkezelték. Voltak bonyodalmak az előző, rosszul elkészített gyökértömés és korona meg az egyéb műtétek miatt, de ezt most hosszú lenne elmagyarázni.

Tudom, milyen, amikor múlik az érzéstelenítő hatása,de hidd el, jobb, mint amikor altatásos műtét után arra ébredsz, hogy sírni tudnál a fájdalomtól, és minden csupa vér körülötted... :D Jaaaj, tudnék mesélni! Május óta egyfolytában szájsebészetre meg fogászatra járok!!! 30-án talán elmondhatom, hogy "idén már nem megyek többet"...

Most magánrendelőben voltál? Megkérdezhetem, milyen árak vannak ott?

Üdv

8. a7baea197d (válaszként erre: 7. - 421d0fb05f)
2009. dec. 14. 16:29

Jajj, de jóó! :)) Ideiglenes töméssel szerencsére elvagy, amíg ismét el tudsz jutni kezelésre! Gondolom megnyugodtál! :)) Nekem is megpróbáljuk megmenteni a fogam, de el van fertőződve, sajnos, ezért fájt olyan piszokul, de mindenféle löttyöt locsolt bele, de nem tett bele ideiglenes tömést sem, hogy tisztuljon. Megkérdeztem a fogbeültetést, de az ára miatt fenékre ültem volna, ha már akkor nem ülök. :DD Úgyhogy nekem marad a kezelgetés, max ha nem sikerül rendbehozni, húzás...


És neked a fogfelépítés akkor valami gyakorlat lenne az orvosoknak? Megéri megpróbálni, főleg ha nem fáj.

Most megy ki az injekció, nem valami finom érzés ez most...

Amúgy Budapesten járok most váltottam dokit, mert aki a sztk-ban rendelt azzal nagyon elégedetlen voltam.


Írj majd, légyszives, hogy 30.-a után ha visszamentél mi volt!


Üdv!

7. 421d0fb05f (válaszként erre: 6. - A7baea197d)
2009. dec. 14. 14:40

Képzeld, megmarad a fogam! :)))

Marha nagy tömés volt benne, és az esett ki, a fogból kevés van már alapban, abból csak kicsi jött ki. Most kaptam ideiglenes tömést, mert szabin vannak a fogtechnikusok, és a csapnak nem áll így neki, legközelebb 30-án kell mennem egyéb kezelésekre. Éppen vizsgáztatott a doktornőm, onnan jött le hozzám. Annak, aki ilyen csonkból felépít egy fogat, minimum valami díjat kéne adni! :D

Azért kérdezz rá, hogy lehet-e gyulladáscsökkentéssel próbálkozni, és utána valamilyen módon felépíteni a fogat, mert sosem lehet tudni. Én is azt hittem, hogy reménytelen, és szerencsére tévedtem!

Melyik városba jársz fogászatra?

Üdv

6. a7baea197d (válaszként erre: 5. - 421d0fb05f)
2009. dec. 13. 23:08

Nagyon köszönöm s választ. Alighanem muszáj lesz mindenképpen kihúzatni, borzalmasan elkezdett fájni. Semmilyen praktika nem segít most, úgyhogy készülök a legrosszabra holnap...Remélem, tudnak megoldást kínálni ahová megyek, nem jártam még ebben a rendelőben.


Írd meg, hogy neked mi volt, várom!


Szia, szép álmokat!

5. 421d0fb05f (válaszként erre: 4. - A7baea197d)
2009. dec. 13. 21:29

Szia!

Írd be a keresőbe, hogy "csapos műcsonk" - jobban jársz, ha a képeknél nézed, és ott találsz róla infót. Sikerült tükörrel megnéznem a fogamat. Hát, nem nyugodtam meg. Nekem a felső 4-es kisőrlőmmel van a gond, a 3-as fog felőli része úgy-ahogy megvan, viszont a közepe és az 5-ös fog felőli része totálkáros. Még a gyökértömés legvégét is látom, de sokan nyugtatnak, hogy ma már nagyon minimális fogcsonkból is fel lehet építeni. A gyökér (nekem) nem tud fájni nekem, mert idegelték, és szupi gyökértömés van benne.

Félek, hogy megint műtét lesz... :(

Holnap írok, hogy mi volt!

Létezik az ideiglenes korona, meg van valami klipszféle, ami csak esztétikai célokat szolgál, de nem akarok hülyeséget mondani. Van olyan rendelő, ahol közvetlenül húzás után megcsinálják az implantátumot, ha olyat szeretnél.

Üdv

4. a7baea197d (válaszként erre: 3. - 421d0fb05f)
2009. dec. 13. 18:29

Szia!


Nagyon szorítok neked!!!! Ne izgulj, főleg ha nem fáj a foggyökér, mert nekem igen.

És valószínű, hogy ki kell húzni, de nem igazán tudom, hogy mi lehet akkor ott a helyén, és mennyi idővel utána lehet beültetni. Tulajdonképpen magam sem tudom mire gondolok, csak nem akarok fog nélkül maradni, és nem tudom, és azt hittem a csapos tömés az az, amit a helyére be tudnak építeni. Holnap megyek én is, mert ezt a fogam 2 hónapja kezelik, azóta nem javul. Elfáradtam, fáj is, szerintem el fogom távolíttatni. De kell oda valami. Ezért is kérdeztem, hogy miként zajlik egy ilyen.


Nagyon drukkolok, biztos nem lesz neked semmi gond!!!

3. 421d0fb05f (válaszként erre: 2. - A7baea197d)
2009. dec. 13. 18:12

Szia!

Nem a csapos fogfelépítésre gondolsz? Mert én olyan előtt állok/álltam - ma letört a háromnegyede, és így már lehet, hogy menthetetlen :((( Tiszta ideg vagyok!

Ha a fogfelépítésre gondolsz, és koronát kapsz, akkor lecsiszolják az előzőleg gyökérkezelt-tömött fogat, beleöltetnek valami csapos csonkot, és arra ragasztják rá a koronát. Nekem 18 e ft-ot mondtak, nem maszek helyen, hanem klinikán. Nagyon szoríts holnap, hogy ne kelljen kiszedni, mert akkor az nálam műtétet jelent (kicsit bonyolult a fogsorom)!

Üdv, Eszti

2009. dec. 13. 17:34
Sziasztok! Tud valaki segíteni, hogy miként történik egy csapos tömés, és hogy a fog eltávolítása után ezt hogyan rögzítik? Illetve szeretnék tőletek tanácsot, hogy mennyi ennek a hozzávetőleges, de mégis reális ára kb. Köszi előre is!
2009. dec. 13. 17:33
Fogászat. Hogyan történik egy csapos tömés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook