Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogászat - éber szedáció tapasztalatok fórum

Fogászat - éber szedáció tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
48. csgybzs (válaszként erre: 46. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 21:12
Dr. Koronczay László
47. 38289cdce0 (válaszként erre: 46. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 21:12
Ja, megvan :)
46. 38289cdce0 (válaszként erre: 42. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 21:02

Tudod ki az orvos?

Én a honlapon nem találtam.

45. csgybzs (válaszként erre: 44. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 21:01

Passz, nem ismerem őket annyira.


Próbáld meg, hátha! Én tuti nem várnék még két hétig..

44. 38289cdce0 (válaszként erre: 43. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 20:59

Erről a fogászatról elég rosszakat olvastam. Ráadásul hamisítják a vendégkönyvet :D


Akkor lehet hogy tényleg a Hungarodental lesz.

43. csgybzs (válaszként erre: 41. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 20:54

Az igazi mélyaltatást nem lehet csak úgy kérni, ahhoz vérvétel, EKG, röntgen, minden kell.


[link]


Ez egy éjjel-nappali, hétvégén, ünnepnapon is. Hívd fel őket és kérdezz rá a nyugtatóra. Szerintem altatni nem altatnak.

42. csgybzs (válaszként erre: 40. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 20:51

Én kértem a nőt, hogy hosszabb időpontot adjon és akkor meg is lehet csináltatni (ott van helyben röntgen is). Ők egyébként Dormicumot is adnak a szedálás előtt is!!


20.000/alkalom, orrmaszkos kéjgázzal, semmi vénás cucc.

2015. jún. 12. 20:36

Te pesti vagy?

Nem tudod véletlenül, hogy ha nagy gáz van, hova kell menni szájsebészetre?

Szentkirályi, Mária utca, SOTE, ilyeneket olvastam, de nem vagyok ismerős Bp.-en.

Beutaló nélkül fogadnak, akár éjszaka is?

Régebben olvastam, hogy ha kifizeti az ember, ott is elaltatnak, vagy ez hülyeség?

40. 38289cdce0 (válaszként erre: 39. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 20:23

Nem kell előtte konzultációra menned?

Náluk mennyibe kerül a szedálás?


Mentem én, csak összekaptam a dokival...

39. csgybzs (válaszként erre: 38. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 20:21

Kérdezz rá a Hungarodentalra, nekem még tegnap adtak a jövő hétre és az egész csütörtök szabad volt!


Most néztem egyébként az előző fórumod. Nem mentél végül utána orvoshoz a széttört foggal? Úristen, nagyon átérzem a rettegést!!! :(

Tényleg hívd fel a Hungarodentalt!

38. 38289cdce0 (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 20:19

De, jó lenne Pest is.

Amiket eddig hívtam, mind hónap végére tudott volna időpontot adni, vagy jövő hónap elejére.

37. csgybzs (válaszként erre: 36. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 20:08

Persze, hogy fontos. Mondjuk szerintem minden orvosnál az. Legyen akár nőgyógyász vagy háziorvos...


Én a helyedben nem kínoznám magam hónap végéig. Pest nem opció neked?

36. 38289cdce0 (válaszként erre: 35. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 19:50

Nekem sem dagadt fel, de mióta elmúlt az az erős fájdalom, olyan mintha magasabban lenne a fogam, össze sem tudom zárni a fogsorom, mert ha összeér, baromira fáj.

Már most kitapasztaltam, ha érzem hogy fáj, 2 Algoflex Forte használ.

Nekem az első próbálkozásom végződött így, ahogy neked, fogászati klinika volt helyben. Beültem a székbe, a doki belenézett a számba, aztán odab..ta az összeget. Közben rágózott és pörgött a forgószékén. Azt hittem lerúgom :D Kb. 20 másodperc volt az egész.

Nem tudom más hogy van vele, de nekem nagyon fontos a bizalom, szimpátia.

35. csgybzs (válaszként erre: 34. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 19:39

Én megmondom őszintén nem is tudom, hogy milyen fajta gyulladás ez, mert nem dagadtam fel, nem fáj a fogam alaphelyzetben, csak ha összekoccan, vagy rágok rajta, de akkor mintha a mennykő csapna bele... és utána lüktet pár percig. Dolgit Max 800-at adott a patikában a nő, de a sima Algopyrin jobban hat rá.


Én ősszel a nagy "felszívom magam" akció után elmentem itt a kerületben egy sima kis magánrendelőbe, ahol annyira antipatikus volt a nő, meg annyira flegma, hogy az ízesített zselé felkenése után szépen távoztam.. :D Na akkor nem szabadott volna leállni, hanem még frissen tovább menni egy másik helyre.

34. 38289cdce0 (válaszként erre: 33. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 19:34

A múltkor én is bekeményítettem, elhatároztam hogy most megmutatom, és szedáció nélkül megcsináltatom. 1-2 nap alatt ez gyorsan el is múlt.

Mit szedsz a gyulladásra? Én Dalacint, az az őrült fájdalom elmúlt, de a gyulladás nem akar lemenni.

33. csgybzs (válaszként erre: 32. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 19:30

Igen, ez a doki is 20-án megy, még éppen beférek...

29-e jó messze van még basszus... :S

Addig meg fogsz őrülni!

Én már nagyon várom a jövő hét szerdát. Egyrészt, mert nagyon zavar (bár múlóban van a gyulladás), másrészt kíváncsi vagyok, harmadrészt meg nagyon szeretnék túl lenni rajta...

Ez ilyen holtpont nálam... egy ideig baromira stresszelek, hergelem magam, vizionálok mindenféle borzalmat, aztán egyszer csak megunom még saját magam is és bekeményítek.

Na ide kell neked is eljutni! :)

32. 38289cdce0 (válaszként erre: 31. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 18:10

Nekem is.

Pár napja azt hittem szimplán megölöm magam.

Egyébként jól megszívtam, most vannak a nyári szabadságolások, és a leghamarabb 29-én tudok menni...eddig úgy néz ki.

31. csgybzs (válaszként erre: 30. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 18:06
Lassan egy hete fáj a fogam. Nem tudok rendesen enni (az a mindenem). Lassan úgy vagyok vele, hogy injekció nélkül is kivehetik, csak vegyék!! :D
30. 38289cdce0 (válaszként erre: 29. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 17:36
Irigyellek a hozzáállásod miatt :)
29. csgybzs (válaszként erre: 28. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 17:27

Én meg inkább nem nézem meg. Ha fáj fáj. Erre most megedzem magam lelkileg és ha törik ha szakad túl leszek rajta. És pont.

Azért mások is túlélik szedálás nélkül az injekciót.... mi is túl fogjuk, ha mégsem hatna!


Ne görcsölj! Annyira belelovalod magad ebbe az egészbe, hogy ha nem fáj is úgy fogod érezni, hogy fáj. Nyugi! Hidd el én is ugyanúgy fosok, mint te, de meg kell csináltatni, nincs mese!

28. 38289cdce0 (válaszként erre: 27. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 17:22

"nitrous oxide dental sedation"


Itt van pár, ahol gázzal szedálnak.

Pff, azt hiszem kezdem elveszteni a bizalmam...

27. csgybzs (válaszként erre: 26. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 17:16

Jah, én az after videókat néztem. Keress rá a "wisdom teeth" videókra! :)


Húha ezek a videók hol vannak?? Még szerencse, hogy nem láttam... :S

26. 38289cdce0 (válaszként erre: 25. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 16:15
Te milyen videokat néztél? Mert én Youtube-on csak olyanokat találtam, ahol hiába kapják a gázt, látszik rajtuk hogy fáj nekik az injekció.
25. csgybzs (válaszként erre: 24. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 15:25

Na és. Én letojom ki mit gondol. Te se problémázz ezen. Az egészséged sokkal fontosabb ennél, kit érdekel, vadidegen emberek arra a pár percre mit gondolnak. Nekem sokkal nehezebb saját magam rávenni és nem azért, hogy más mit gondol, hanem, hogy egyáltalán eljussak a gondommal orvosig...


Láttam én már 120 kilós hapsit is ülni vérvételen aki a barátnője mellkasába fúrta a fejét, a nő meg simogatta és mondta neki, hogy "ha nem nézel oda, nem fogsz elájulni"...


Na hát van ilyen is. Most akkor mit csináljunk? Én tudom, hogy ez nem hiszti és kész.


Köszönöm szépen, én is neked, megírom majd, milyen volt. A férjem már előre örül. Néztünk ilyen vicces szedálás utáni állapotról szóló videókat, már izzítja a kamerát, hogy meglegyen az utókornak. :D

Legalább neki jó napja lesz!

24. 38289cdce0 (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 15:18

Csak az a bántó, hogy mások kiröhögnek, lesajnálnak, mert hogy ilyen nincs, ugyan már...felnőtt emberek vagyunk, mindenki kibírja a fogászatot. De ha egyszer ott akad el a lélegzetem, ott ájulok el, hányom össze magam, nem tehetek róla.


Sok szerencsét, fájdalommentességet kívánok a jövő hétre, majd örülnék ha írnál mi volt.

23. csgybzs (válaszként erre: 22. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 15:11

Persze, hogy pszichés.. sokkal jobban fáj egy vérvételnél még az is, ha belerúgsz az ágy sarkába, vagy kinyomsz egy pattanást az arcodon. Az eszemmel én is tudom!


Ettől függetlenül én sem tudtam még ezen tovább lépni. Produkálok minden tünetet, amit csak lehet, izzadás, szívdobogás, ájulásérzet, sírógörcs, minden. Nézd, ez ugyanolyan, mint a klausztrofóbia, pókfóbia, vagy bármi, amitől betegesen rettegnek. Nekünk ezt dobta a gép...

22. 38289cdce0 (válaszként erre: 21. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 14:55

Ez tiszta horror.

Nekem a háziorvossal volt ilyen élményem, kértem hogy vegye le a vért, nem szeretnék a kórházba menni ezért. Próbáltam visszafogni magam, persze sírás lett a vége...jól megtekergette bennem a tűt, hadd érezzem...és mikor végre kihúzta, közölte, hogy hoppá, nem vette észre hogy még egy cső van, úgyhogy újra szúr. Szerintem sejted mit érezhettem. Másnapra olyan színes volt a fél alkarom, hogy az altatós nem merte megkérdezni hogy ez mi, inkább mondtam magamtól, még mielőtt azt gondolta volna hogy a férjem vert össze.


De legutóbb a CentrumLab-nál voltam vérévtelen, ott olyan kedves volt a néni, és alig éreztem egy pici szúrást, hogy ha nagyon muszáj, oda elmennék. Ja, és nem hisztiztek hogy miért bőgök, viszont mondták is hogy ez pszichés :(


Én is kinéztem már a Carisolv tömést, de azt olvastam hogy annak is vannak határai, mint a lézeresnek.

21. csgybzs (válaszként erre: 20. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 14:44

De ha nem fáj, akkor tök mindegy mit csinálnak, nem? Nekem a fájdalomküszöböm egyébként magas, meg felőlem matathatnak a számban is, csak tűt ne lássak! :D


Nem tudom neked mit fognak csinálni, de én délelőtt már meg is találtam, hogy fogfúrás helyett mit kérek majd: keress rá a gugliban a Carisolv féle kezelésre. Ez kell nekünk!!! :D


Persze majd a bölcsességfog húzás után... :S



Tűsztori: én ugye rettegek a tűtől és mikor volt az ominózus szájsebészeti műtétem szájzáram is volt és infúzión keresztül kaptam az antibiotikumot. Viszont éjjel valahogy elhajlott a karomban a branül, ezért az ápolónó újat szeretett volna szúrni. Kis szócsata után megpróbálta, de olyan szerencsétlen volt, hogy spriccelt a karomból a vér, meg majd betojtam úgy fáj, (amúgy még én is tudnék szúrni, akkora vénám van) úgyhogy végül könyörögtem a vizitnél, hogy had vehessem be a gyógyszereket szájon át. Borzalmas volt. Nem segített legyőzni a tű iránti félelmemet...

20. 38289cdce0 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2015. jún. 12. 14:38

Sorstárs :D Azt hittem csak én vagyok ilyen.

Nekem is tűfóbiám van, de pár éve voltam egyszer vérvételen, mikor úgy volt hogy altatnak, és azóta egész megbarátkoztam vele. Mármint csak a könyékhajlatba adott injekcióval. A többi kizárt...

Pár napja voltam beszélni a volt dokimmal, majdnem megharaptam, szerencséjére gyorsan kikapta a kezét. Na aztán volt sírás-picsogás.

Pedig csak a kampós kis akármivel piszkált :D


Azért kellene tabletta, mert már hetek óta eltemettem magam. A férjem kitüntetést érdemel türelemből.

Most még elvagyok, de tuti hogy a várót tele fogom sírni, mindig púposra rakom a szemetest zsepivel.


Nekem azt mondták, hogy szedáció alatt ugyanúgy érez mindent a beteg, csak fájdalmat nem.

De azt is olvastam, hogy több óra 10 percnek tűnik, meg hogy nem is fog emlékezni rá.

Nem tudom mi az igazság, talán ezért is félek kicsit.

19. epervirág (válaszként erre: 16. - 38289cdce0)
2015. jún. 12. 14:37
Nem modtak semmi berakták egy kiságyba a rácsot felhúzták és azt mondták menjünk .Erre mondtam én hogy majdnem 9 éves simán feláll és kiesik .Párom hozta ki folyosora ő fogta és fogta le addig amig nem mütöték meg.Sikerült megmüteni sőt meg is kellene majd de retteg.Aúgy mikor 6 évesen a balesete volt akkor 1 hétig altatták akkor is dormikumot kapot.Volt olya,hogy mondta a nővér kimegy kajálni addig figyeljem a gyereket mondanom sem kell megfogta a rácsot elkezdett remegni félig felůlt az orrszondát meg kitépte magából ugy orditottam hogy jöjjön már valaki.Lehet nem adtak akkor neki eleget belöle.Amúgy 1 hétig kapta,de 1 hét volt mire kitisztult addig csak hallucinált.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook