Fogápolás (beszélgetős fórum)


2011. febr. 21. 09:37

Szia !

Kor : 25

Napi fogmos. : 2x min.

Tömött fog : 3

Kihúzott fog : 1 sem

2011. jan. 28. 18:25

Szia!


Szerintem a genetikus tényezők jobban hatnak, mintsem az ápolás, védelem. Én, ezt saját tapasztalatból tudom, ugyanis:


31 éves vagyok

naponta 3* mosok fogat

naponta 2* használom a szájzuhanyt

1 tömött fogam sincs, de van 2 beültetett és 16 porcelán fogam. :)

Gyermekkorban is óvtam a fogaimat, mégis 4-et be kellett tömni, majd pár hét múlva kihúzni, mivel nem bírja a tömítőanyagot a fogam. A sok év alatt, a 4 foghiány eredménye az lett, hogy kezdtek szétcsúszni a fogaim. Annak érdekében, hogy megakadályozzam a további csúszást, le kellett csiszoltatnom az egészséges fogaimat, hogy pótolni tudjuk a hiányzókat. Közben kiderült, hogy 2 fogamon ciszta van, amiket ki kellett húzni és helyükre implantátumot tenni.

Egy vagyon van a számba,miközben mindig is óvtam a fogaimat.

Jelenleg 1000 Ft-os fogkrémet használok, mert az ínyem érzékeny, vérzékeny és csak a speciális fogkrém az,ami a normál állapotot eredményezi.

3. 3815780a5d (válaszként erre: 1. - Kocos tündér)
2011. jan. 18. 15:53

Hello!


22éves vagyok

Napi 2x mosok fogat

2 tömött fogam van

Egyet sem húztak

2011. jan. 18. 15:46

42 éves vagyok.

Naponta 3-szor mosok fogat.

4 tömött fogam van.

2 fogamat húztak ki eddig.

Most 2 tömésre váró fogam van :-(

2011. jan. 18. 11:52

Sziasztok!


Egy kis közvéleménykutatást szeretnék végezni, és szeretném a segítségeteket kérni.

Arra volnék kíváncsi, hogy vajon mennyire függ össze a fogápolás a fogak erősségével/egészségével és mennyire befolyásolja ezt a genetika/örökletes tényezők.


Szóval kérdéseim:

Hány éves vagy?

Napi hányszor mosol fogat?

Hány tömött fogad van?

Hány fogadat húztak?


Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.


Szép napot!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook