Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogantatástól kezdve idegen nyelven?! fórum

Fogantatástól kezdve idegen nyelven?! (beszélgetős fórum)


16. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 25. 09:43
Ha valóban magas szinten beszéltek idegen nyelvet, akkor helyes dolog. De hibásan ne tanulja, mert nehéz lesz a javítás. Óvodában az ottani szinthez talán nem minden óvónő tud felsőfokon. Bár a magán óvodák - igaz borsos áron - de jól tanítják a gyerekeket.
15. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 23. 16:32
Jó ötlet.
14. agis (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2020. jan. 23. 16:31

Gimnaziumi osztalytarsam volt soknyelvu, anyukaja magyar-nemet, apukaja magyar anyanyelvi volt. A szulok eleinte kizarolag angolul beszeltek egymassal, a gyerek angolul nemetul es magyarul is beszelt kicsi kora ota.

Az anyjaval nemetul, az apjaval magyarul beszelt, harmasban angolul tarsalogtak -gimis korara az anyukaja is tokeletesen beszelt magyarul de a gyerekehez meg mindig nemetul beszelt. A fiunak ebbol semmi gondja nem szarmazott, ellazazta az osszes nyelvorat, nem sok ujat tudtak neki mondani :)

13. trapiti (válaszként erre: 12. - Agis)
2020. jan. 23. 15:02
Szerintem egy anya azon a nyelven beszeljen a gyerekevel amelyiken leginkabb ki tudja fejezni az erzelmeit, amelyiket leginkabb az anyanyelvenek erez. Ez sokkal fontosabb mint a barmilyen nyelvtudas haszna a kesobbiekben. Ezen kivul attol is fugg hol el majd a gyerek. Ha te magad tobbnyelvu vagy, es mondjuk nemet nyelvteruleten eltek, a kornyezet olyan eros hatassal lesz, hogy nemetul mindenkepp tudni fog, tehat otthon a magyart erositenem (mar ha azt akarnam hogy tudjon magyarul). Ha viszont Mo-on elne es ott jarna iskolaba akkor esetleg lehet otthon a nemetet/angolt erositeni, de meg egyszer szerintem akkor ha a szulo anyanyelvkent beszeli. Ugyanakkor az azert erdekes lesz szerintem hogy harman egyutt milyen nyelven fogtok beszelni, ha egyikotok csak egyik, masikotok csak masik nyelven szol hozza? A gyerek fog valtogatni allandoan?
12. agis
2020. jan. 23. 13:22
En anyanyelvi nemet vagyok, es az angolom is kozel anyanylevi szintu. Ha egyszer oda jutok, talan angolul /nemetul fogok kizarolag a gyerekhez beszelni. Mert en a hetkoznapokban a ferjemen kivul senkivel sem beszelek magyarul, hetoftol pentekig nem is vagyok Magyarorszagon. Es meg igy is vannak ketelmyeim, hogy valoban milyen hasznot elvez ebbol majd a gyerek, ha csak angolul vagy csak nemetul vagy angolul es nemetul hallja az anyjat, az apjat meg csak magyarul (nekem ugye semmilyen erofeszitesbe nem kerul, en multilingual vagyok, nem tudom megmondani egy filmrol hogy milyen nyelven lattam, vagy hogy milyen nyelven almodtam).
2020. jan. 23. 13:05
Ha egyikotoknek sem anyanyelve akkor en nem csinalnam. Kulfoldon elunk, a gyerek 6 eves volt amikor kikoltoztunk. Most 12 es kozel anyanyelvi szinten beszeli a norvegot, viszont ehhez az is kellett hogy a magyart is tamogassuk es hogy otthon mindharman csakis magyarul beszelunk egymas kozott. Nagyon furcsa helyzetet eredmenyez szerintem ha a ket szulo es a gyerek kulonbozo nyelveken beszelget egymassal mikozben van kozos nyelv is. Ahol vegyes hazassag miatt adodik ilyen helyzet az szerintem nagyon mas, ott eleg termeszetes hogy mindenki a sajat anyanyelven szol a gyerekhez es igy a gyerek lehet hogy ketnyelvu lesz (itt sem mindig jon ossze mert ovis kortol a kornyezet tobbsegi nyelve annyira eros hatasu hogy konnyen elnyomja az otthon csak az egyik szulovel beszelt nyelvet kulonosen ha a csaladnak egyebkent nem az a kozos nyelve).
2020. jan. 23. 12:39

Én úgy mentem suliba hogy tudtam (magyarul) olvasni, írni, szótagolni, és angolul is tanultam már oviban (ráadásul otthon apámmal angoloztam napi szinten, akinek bőven hagy kivánnivalót maga után az angoltudása, hogy finoman fogalmazzak :D). Tény hogy voltak órák amiken unatkoztam, de összességében előnyömre vált, mindig kitűnő voltam, a tanárok állandóan dicsértek, különfeladatokat kaptam, versenyeket nyertem, stb. Szóval ha a gyereket érdekli, szerintem csak ezért, hogy ne unatkozzon, butaság lenne nem megtanítani. Nyilván ha nem érdekli az más kérdés.


A kérdésre válaszolva, szerintem semmi baja nem lesz tőle ha hall angol beszédet, főleg hogy azért elég sok rajzfilm, mesekönyv stb is elérhető angolul, nem nehéz a mindennapi élet részévé tenni, hogy ne csak egy "tantárgy" legyen majd a sok közül. Igaz, én nem vagyok se angoltanár, se szülő, csak a saját gyerekkori tapasztalataimból indulok ki, és biztos vagyok benne hogy velem az otthoni meg az óvodai angolozás szerettette meg egy életre a nyelvet.

9. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 23. 12:17

Butaságnak vélem!

Ugyanis, ha csak azért akarod majd egyszer tanítani idegen nyelven, mert neked így jó, de egyébként semmi más nem indokolja, akkor orbitális butaság.

Most lehet jó ötletnek tűnik, de ha megszületik-ovi-suliba megy és majdhogynem perfekt tudja az adott idegen nyelvet, akkor mit fog csinálni a tanórán?

Egy meg nem született gyermeknél már ezen gondolkodni is felesleges, mert nem tudhatod képes lenne-e rá, akarna-e.

Sok sikert!

2020. jan. 23. 11:50

Amit egy ilyen oviban össze tud szedni a gyerek, szerintem egy két hetes külföldi baráti látogatás alatt is képes megtanulni. (Dalok, mondókák, szavak bemagolása x témában és esetleg bemutatkozás)



Én a helyedben félretenném az erre szánt pénzt, és esetleg később "feccölném" a gyerkőc oktatásába. :)

2020. jan. 23. 11:45
Aszparagusszal tudok egyetérteni. Olvass utána ilyen tanulmányoknak szerintem, ha komolyabban érdekel. Vegyes családokban működhet, de ne felejtsd el, hogy ott a gyereknek készségszinten beépül egy második nyelv használata, mivel "rá van utalva", hogy megtanulja az éhes vagyok-ot a másik szülő nyelvén is. Iskoraérett kor elérése előtt, sőt megkockáztatom, hogy addig, amíg a magyar nyelv struktúrájával és rendszerével nincs tisztában, képtelen úgy "nyelvet tanulni" ,mint ahogy Te azt gondolod(?). Ha van az ismerettségi körödben igazán kiváló nyelvtanár (pedagógus csupa nagybetűvel, kérdezd meg tőle, milyen életkort javasol, mikortól érdemes aktívan foglalkozni egy idegennyelv elsajátításával.
6. agis (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 23. 11:32
Ha nem beszeled a nyelvet tokeletesen (nem az anyanyelved) , en nem eroltetnem. A hibas rogzulest nehezebb kijavitani, mint jol megtanulni.
5. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 23. 11:19

Ráérsz ezzel akkor foglalkozni, ha meglesz a gyerek.

Akkor látod majd a képességeit, habitusát.

A kétnyelvűség ott működik jól, ha az egyik szülőnek az az anyanyelve és a gyerek egyszerre "tanulja" a két nyelvet.

Attól, hogy a keresztanyja, keresztapja más nyelven szól hozzá nem fogja anyanyelvi szinten beszélni az adott nyelvet.

A legtöbb kétnyelvű ovi szimpla pénzlehúzás. (barátnőm unokája kezdett ott, de fél év után otthagyták.)

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jan. 23. 11:12

Működhet a dolog, ha a gyermek képességei is adottak.

Ma is létezik ez elhatározás nélkül a vegyes házasságokban. Pl.a nagymama csak magyarul tud beszélni a Olaszországban született unokájával.

2020. jan. 23. 11:05
Jó ötlet.
2020. jan. 23. 10:47
Ha van rá mód, én javaslom.
2020. jan. 23. 10:23

Sziasztok,

Elősorban az érdeklene, hogy valaki gondolkodott e már azon, hogy a gyerekével más nyelven beszéljen már magzat korától kezdve.

Mindketten magyarok vagyunk, de sokszor megfordult már a fejemben, hogy az egyikünknek csak angolul kéne beszélnie a gyerekkel, vagy ha nem is nekünk szülőknek hanem majd leendő keresztanyjának /perfekt angol, olasz/ a keresztapja pedig perfekt orosz és angol.

Ha ovi fog majd menni én szeretném, ha két tannyelvűbe kezdene és így tovább.

Nem kioktatást kérek, csak véleményt. /gyerkőc még nincs- rajta vagyunk/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook