Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátlóval hogyan kell eltolni a menstruációt? fórum

Fogamzásgátlóval hogyan kell eltolni a menstruációt? (beszélgetős fórum)


22. babszibobó (válaszként erre: 20. - Mikra)
2013. nov. 15. 16:54
Gondolom a Doki "gratulált" neki..azért megnézném mikor majd gyermeket szeretne...ill. a lehetséges korai menopauzáját is...meg még úgy egy pár tünetét...
21. szafaripók (válaszként erre: 20. - Mikra)
2013. nov. 15. 11:29

Mutasson már valaki olyat, aki "szeret"!:)

Nekem semmi bajom olyankor, de mégse szeretem...

20. mikra
2013. nov. 15. 08:47
Képzeljétek, csak érdekességképpen írom, mert még soha nem hallottam ilyet: egy nőgyógyász mondta, hogy van olyan nő, aki egy éve nem tart szünetet egyáltalán, mert nem szeret menstruálni...
19. babszibobó (válaszként erre: 17. - Beu23)
2013. nov. 14. 11:47

Szerintem meg inkább tartsa be azt amit az adott gyógyszer használatija ír és az a 2. tekjs beszedését tanácsolja.

Vagy menjen el a nőgyógyászához inkább, de n bíráljuk felül azt amit a gyógyszer gyártója oda vésett, az már más ha a dokija ezt mondja.

A legegyszerűűbb még mindig az ha az anesztessel beszél...de ha mondjuk olyan jellegű a műtét amire fél éves időpont szórés volt inkább szedje be azt a levelet mint várjon megint sokat

18. babszibobó (válaszként erre: 15. - 103cacdfd2)
2013. nov. 14. 11:45
Igen én tudom, de szándékosan nem írtam!
17. Beu23
2013. nov. 14. 08:17
Ha bevetted a 21-et utána elkezded szedni a másikat, de csak annyit kell amennyivel elszeretnéd tolni, tehát ha 3-4 napot akarsz tolni akkor annyit szedsz be, nem kell mind a 21-et. az nem hiszem, hogy jo ha egyáltalán nem jön meg.
2013. nov. 13. 20:49

Milyen műtét lesz? Bizonyos műtéteket tuti meg se csinálnak, ha épp ilyen baja van az illetőnek...

De mindenképpen egyeztess az orvossal!! Lehet, átteszik a műtétedet pár nappal...

15. 103cacdfd2 (válaszként erre: 14. - Babszibobó)
2013. nov. 13. 18:41
trapiti az altatoorvos
14. babszibobó (válaszként erre: 9. - D4747860fa)
2013. nov. 13. 16:38

Az ilyet azért egyeztetni szokták az altatóorvossal.

Gondolom menned kell még anesztes egyeztetésre, akkor kérd ki a tanácsát, ha meg már voltál, akkor vissza kell menni megkérdezni ennyire egyszerű---bár van itt anesztes doki, de ha nem tévbved ide, akkor nem orovosoktól tuti nem lesz igazán hasznos válasz!

13. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - 937a2a883a)
2013. nov. 13. 16:22

lesz=lett

Szerencsére már pár éve volt ez.

12. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - D4747860fa)
2013. nov. 13. 16:21
Ez durva...mármint, hogy pont menstruálsz, amikor műtenek. Amikor kiderült, hogy engem műtenek, akkor nagyon imádkoztam, hogy ne akkora tegyék az időpontot, amikor meg fog jönni. Szerencsére nem így lesz. Biztos kellemetlen lesz. Bár ha tényleg el lehet tolni, akkor lehet érdemes lenne megpróbálni. De szerintem is beszélj az altató orvossal, hogy mi a teendő, ha pont menstruálni fogsz.
11. mikra (válaszként erre: 9. - D4747860fa)
2013. nov. 13. 16:05
Kérdezd meg az altatóorvost...
10. mikra
2013. nov. 13. 16:05

Én a Lindynette-tel ezt simán meg tudtam csinálni, probléma nélkül, összesen 2 vagy 3 alkalommal az évek alatt, mindig nyaralás miatt. Végigszedtem a második 21 szemet.

A lányom a Jangee-val próbálta ugyanezt, de a második 21 szem szedése közben erősen elkezdett vérezni és főleg görcsölni, ami ugye nem jellemző. Orvost rögtön kérdeztük, azt mondta, ezekkel az alacsonyabb hormontartalmúakkal már nem lehet így variálni, a maradék szemeket szedje be kettesével naponta, utána tartson 7 nap szünetet. Így is tettünk, megszűnt a vérzés, elállt a görcs, visszaállt minden rendesen.

Nekem erről a kettőről van tapasztalatom.

2013. nov. 13. 16:00

Köszönöm!

Tényleg ott van a tájékoztatóban, csak mikor olvastam régen, azt a részt figyelmen kívül hagytam.

Nem tudom mit csináljak, az a helyzet hogy kb 2 órára altatni fognak, és hát... elég erősen szoktam vérezni.

Folytassam a gyógyszert, vagy inkább ne?

Attól félek hogy "elvérzek" az altatás alatt :)

De bekavarni sem nagyon akarok a gyógyszerbe, mert egyszer volt már vele gond.

Ti mit tennétek?

8. szafaripók (válaszként erre: 7. - Babszibobó)
2013. nov. 13. 15:54

Igen, így van.

Én tapasztalatból írtam.

Nyilván a legegyszerűbb, ha beszél az orvosával.

7. babszibobó (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. nov. 13. 15:34
A tájékoztató szerint végig kell szedni, gondolom nem véletlenül...
6. szafaripók (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2013. nov. 13. 15:27

A második csomagra értettem.

Szedje be az elsőt végig, aztán kezdje el a másodikat, amit nem kell végig, ha nem akarja...

5. babszibobó (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2013. nov. 13. 15:17
De úgy épp az, hogy előre hozná és nem eltolná későbbre.
2013. nov. 13. 15:12
Abbahagyhatod a 21 szem beszedése előtt, de utána ne a megkezdett csomaggal folytasd, hanem egy újjal!!
3. babszibobó (válaszként erre: 1. - D4747860fa)
2013. nov. 13. 15:04

"A menstruációs ciklus késletetése: Mit kell tudnia?

Kérheti orvosa tanácsát, mielőtt a menstruációs ciklus késleltetése mellett dönt.

Ha nem is javasolt, a menstruációs ciklus (a megvonásos vérzés) késleltetése lehetséges, ha a tablettamentes periódus helyett egy új csomag Yadine szedésével folytatja a második csomag végéig. A második csomag szedése alatt előfordulhat pecsételő vérzés (vércseppek vagy foltok) vagy áttöréses vérzés. A szokásos hétnapos tablettamentes periódust követően folytassa a következő csomag szedésével."


Ez van a használatijában..akárhogy is is olvasom, de oda van írva, hogy a második csomag minden szemét be kell szedni. ÉS az is, hogy előtte dokival kell egyeztetni, és az is hogy várható pecsételés!


zerintem vedd elő, mert ezek szerint nagyon nem olvastad el, hisz minden kérdésedre ott van a válasz!

2013. nov. 13. 15:03
Továbbszeded a 21 szemet, és akkor mensizel. Elvileg a fogamzásgátló ideje alatt csak "mesterséges" mensi van, így az eltolással semmi bajod nem lesz. Ezt csak hallottam, alátámasztani nem tudom.
2013. nov. 13. 14:59

3 éve szedek Yadine-t, eddig még sosem volt ilyesmire szükségem, de most muszáj lenne.

Szóval az világos, hogy amikor elfogy a 21 szem gyógyszer, nem tartok szünetet, hanem folytatom egy másik levéllel.

De abból is mind a 21-et be kell szedni?

Vagy abbahagyom amikor akarom?

És aztán ugyanúgy tartom a 7 nap szünetet, mialatt meg fog jönni?

Pecsételő vérzés lehet közben?

Van valami hátránya ennek a módszernek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook