Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló után teherbe esni! Mennyit célszerű várni? fórum

Fogamzásgátló után teherbe esni! Mennyit célszerű várni? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 15. 14:12
Sziasztok. Nem rég elutaztam 2 hétre és otthon felejtettem a fogamzásgátlóm ezalatt védekezés nélkül voltam együtt a vőlegényemmel,de nem estem teherbe. Ez azt jelenti hogy nekem nem lehet gyerekem? A válaszokat előre is köszönöm.
22. bf5264a5b9 (válaszként erre: 21. - Kertesz Gizella)
2010. okt. 25. 08:29
Ezzel pont speciel mikor kérdeztelek felhívtam a nőgyógyászomat. Akkor biztos nagyon 'hülye' orvost választottam magamnak. Kár, hogy az életemet, és a kisfiam életét tettem a kezembe.
2010. okt. 24. 22:31
EGYALTALAN NEM RIOGATASBOL MONDOM. DE TI NAGYON OKOSAK LEHETTEK MIND. EZEK SZERINT JOBBAN TUDTOK MINDENT MINT A DOKTOROK. JO NEKTEK
20. bf5264a5b9 (válaszként erre: 18. - Kertesz Gizella)
2010. okt. 24. 11:05

Szia!


A méhen kívüli terhességnek és a fogamzásgátlónak semmi köze egymáshoz. A fogamzásgátló a peteérést gátolja, nem a méhbe jutását... A tablettás szünetben a menstruáció is ilyen mű dolog, mert nincs mögötte peteérés.


A fogamzásgátló abbahagyásával, annak kiürülésével (kinek mennyi idő) azonnal teherbe lehet esni, mert megindul a peteérés, viszont onnantól kezdve meg már nincs hatása a fogamzásgátlónak.

19. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 18. - Kertesz Gizella)
2010. okt. 24. 09:10

Nem akarlak megbántani, de a tabletta nem úgy hat, hogy nem engedi be a babát a méhbe.

Tehát nem kell itt riogatni, mert a méhen kivüli terhességnek nem a tabletta az oka. Lehet gyógyszer, valóban, de az nem a fogamzásgátló.

2010. okt. 23. 23:59
SZIASZTOK! EN SAJNOS TAPASZTALATBOL TUDOM HOGY MINIMUM FEL EVIG VARNI KELL AZ UTOLSO TABLETTA UTAN. ONNAN TUDOM HOGY MI NEGYON SZERETTUNK VOLNA BABAT ES MI SEM VARTUNK. 2 HONAP UTAN SIKERULT IS TEHERBE ESNEM-DE A TABLETTA HATASA MEG OTT VOLT ES NEM ENGEDTE BE A BABAT A MEHBE. IGY A PETEVEZETEKBE MARADT ES MEHENKIVULI TERHES LETTEM. SAJNOS AZ EGYIK PETEVEZETEKEMET KI KELLETT VENNI MERT ANNYIRA RONCSLODOTT HOGY AZT MAR NEM LEHETETT MEGMENTENI. A MUTET UTAN MEGIN FEL EVIG KELLETT VOLNA VARNUNK DE EN 5 HONAPRA RA TERHES LETTEM ( EGY PETEVEZETEKKEL). FELTEM DE AZ ULTRAHANG SZERINT MOST BEJUTOTT A MEHBE.:) IGY MOST 9 HETES TERHES VAGYOK. SOK SZERENCSET MINDENKINEK AKI PROBALKOZIK DE AZ EN HIBAMBOL TANULVA NAGYON VIGYAZZATOK MERT SENKINEK SEM KIVANOM AMIT EN ATELTEM.
2010. okt. 22. 21:32
Köszönöm szépen a segítséget! Mi is így gondoltuk, de hát azért jobb utánna kérdezni a dolognak! Nekünk az első ügyesen összejött, bár aztán itt is hagyott bennünket 8 hetesen. :( De a kisfiam, aki már 4 éves szinten ügyesen ránk talált, mert elterveztük novemberben, aztán már karácsonykor pozitív volt a teszt! :D Remélem, hogy most is hasonló ajándékunk lesz!
16. andi6020 (válaszként erre: 11. - 398848b10e)
2010. okt. 22. 20:06
Fél év? Az meg hogy???
2010. okt. 22. 19:47
Nekünk 2 hónapot mondott a doki,de 1 hónap után jött a kistesó.
14. Bebe83
2010. okt. 22. 19:39

Csatlakozhatom az elottem szolokhoz. 2008 november vegen hagytam abba a gyogyszert, dec. 31en meg megjott aztan jan teherbe estem mikozben mi meg nem is akartunk babat, tehat a parom vigyazott, es igy szuletett meg Martin 2009 oktobereben teljesen egeszsegesen.

Nyugodtan beleveghattok!

2010. okt. 22. 19:33
Én idén márciusban hagytam abba a gyógyszert, áprilisban már próbálkoztunk, nem vártunk semennyi...sajna még nem jött össze a baba:(.
12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - 398848b10e)
2010. okt. 22. 19:32
fél év?? az hogy jött nekik össze?? :D
2010. okt. 22. 19:30
viszont sógórnőmék 1 évig próbálkoztak mire teherbe esett,nem próbálkoztak egyből hanem vártak,lehet h nem ez miatt de nem sikerült nekik de most lesz 1 éves a kislány a 2 gyerkőc között fél év van.Mi nem gondoltuk volna h ennyire hamar beáll a peteérésem,azért is vágtunk bele h egyből nem fog sikerülni,de nem így lett,de egyáltalán nem bánom sőt örülök neki h nem ért csalódás.azt mondják h legalább 1 normális vérzést megkell várni a gyógyszerszedés után.
2010. okt. 22. 19:29
Én augusztus óta nem szedem, rögtön nekiálltunk a babaprojectnek remélem ebbe a hónapba beköszönt a gólya:))
2010. okt. 22. 19:23
Én 5 évig szedtem a tablettát,majd egy kis szünetet akartam tartani,ez volt novemberben,és december 1-én teherbe estem,augusztusban egészséges kisfiút szültem!:-)
2010. okt. 22. 19:21
Nekem is azt mondta a doki, hogy már nem érvényes a "várakozási idő", a mai fog. gátlók annyira kevés hormont tartalmaznak, és barátságosak :) Kolléganőm gyógyszer mellett 5 hónaposan vette észre, hogy terhes ... erre mondjuk no comment, de van ilyen is, a kislánya makk egészséges!
2010. okt. 22. 19:21
mi se vártunk május végén június elején pontosan már nem tudom abbahagytam a fogigátlót azzal a céllal h babát szeretnénk és júliusban terhes lettem és teljesen egészséges kisfiút szültem szerintem fölösleg várni ha babát szeretnétek vágjatok bele a mai gyógyszereknek már nagyon kicsi a hormontartalma nem véletlen mondják ha elfelejtetted bevenni akkor másképp védekezzetek nagyon gyorsan kiürül nekem a szervezetem jelezte.
2010. okt. 22. 19:16
ja 11 évig szedtem a tabit......
2010. okt. 22. 19:16
Sziasztok! én abbahagytam a tabit március végén, megbetegedtem április 14-én, ma pedig 28. hetes terhes vagyok, és semmi bajom sem nekem sem a babámnak. minden a legnagyobb rendben. Semmit sem kell várni, bátran induljatok neki :)
2010. okt. 22. 19:13
Minimum 3 hónap, maximum 6 hónap.
2010. okt. 22. 19:13
Semennyit :) Nekem azt mondta anno a nőgyógyászom, hogy ezek mellett a hormontabletták mellett, ha abbahagyom azonnal teherbe is eshetek. Nos Nekünk az abbahagyás után kemény 2 hét kellett :D
2010. okt. 22. 19:13
Legalább három hónapot ajánlott.
2010. okt. 22. 19:11
A párommal eldöntöttük, hogy kell egy kistesó! A kisfiunk szerint egy hugica! :) Nos kb. 2,5 éve szedek fogamzásgátlót, most abbahagytam. Tudom hogy már ezekben nincs sok hormon, de mégis mennyi ideig célszerű várnom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook