Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló után fórum

Fogamzásgátló után (beszélgetős fórum)


17. pidiko (válaszként erre: 16. - Renibaba25)
2010. ápr. 29. 17:27
gratulálok nektek szorítok hogy minden jól menjen ezután is
2010. ápr. 29. 17:12
Fogamzásgátló utánni harmadik hónapban (januárban hagytam abba és márciusban megfogant) a mi babánk is:)
15. pidiko (válaszként erre: 13. - Renibaba25)
2010. febr. 25. 21:24
szorítok neked hogy minden rendben menjen és összejöjjön a baba
14. pidiko (válaszként erre: 12. - 6c4944c02f)
2010. febr. 25. 21:23
köszönöm a jó tanácsot én is valami ilyesmin gondolkodok egyébként most elkezdtem barátcserje kapszulát szedni azt mondták az is jó na majd kiderül
13. renibaba25 (válaszként erre: 10. - Pidiko)
2010. febr. 24. 13:28

szia

téged aztán jól megkutyult valami:)

remélem hamarosan összejön a baba neked is..

én csak januárban hagytam abba, remélem minden ok lesz, most még kivárok aztán következő mensi ideje után úgy tervezem hogy megyek dokihoz

és remélem hogy nem az összekutyult mensi miatt:)

2010. febr. 24. 11:32

Szoritok biztos összejön, csak nem szabad görcsösen akarni, ha pedig végképp nem megy én clostibegitet szedtem amit orvos irhat fel az beállitja a vérzést és peteérést csinál.

Ha ez se kérj hormonvizsgálatot, arra vannak homeos gyogyszerek is.

11. pidiko
2010. febr. 24. 11:26
bocsi ha kicsit összevissza írtam
10. pidiko
2010. febr. 24. 11:24

Sziasztok!

Nálam a következő a helyzet tabletta után:

Júniusban hagytam abba a szedését mivel júliusban volt az esküvőnk és utána babát szerettünk volna nem sokat várva vele. A helyzet azóta: júniustól augusztusig nem jött meg egyáltalán és jól kipattogtam először csak a vállam és a dekoltázsom majd nyár végére az arccsontom is nem kicsit. mire nem bírtam tovább hogy mi lehet mért nem jön meg elmentem dokihoz aki a következő hétre adott ultrahangra beutalót hogy akkor megnézi hogy tényleg terhes vagyok-e mert ő tapintásos vizsgálattal úgy érezte. Na ebből az lett hogy még a hét se telt el de nekem megjött:( és az ultrahang is kimutatta következő héten hogy nincs bent senki:( Majd ezek után megint nem jött meg rendesen csak októberben akkor meg annyira hogy 1 egész hónapig megvolt mire azt mondtam elég és elmenten dokihoz ultrahang szerint nem volt akkor se semmi és megállapította a doki hogy szervileg úgy nézi semmi bajom és ez az 1 hónapja tartó vérzés rendes menstruációs vérzés. Erre adott gyógyszert/norcolutot/amitől elmúlt 2 nap múlva és kaptam még egy adagot következő hónapra 16.ik naptól kellett szednem 10 napig még volt gyógyszer rendben is voltam. Ezután megint jött az ami nem jó. Ugyanis karácsonykor megvolt és utána egész mostanáig semmi. De közben fájt a derekam a hasam alja és a mellemim is érzékenyek voltak tesztet is csináltam negatív lett:(Mikor most megjött most is majdnem 1 hétig volt is meg nem is majd 2-3 napig nagyon volt. Szóval nem tudom mi lehet velem lehet hogy csak a gyógyszer miatt van de lehet hogy más. Azon gondolkodom hogy elmegyek dokihoz csak sajnos még nem találtam új jó dokit mert a régi nekem nem igazán jött be.

Szóval ennyi a gyógyszer utáni időkről nálam. Remélem hamarosan rendbejön minden odabent és beköltözik a várva várt lakó. Addig is mi nem adjuk fel és bizakodunk hogy sikerül.

2010. febr. 24. 09:17

Sziasztok! Nekünk 6 hónapra jött össze a baba a fogamzásgátló után, nekem két havonta volt vérzésem. Szóval a 3. peteérésnél jött össze,év vége volt és épp mikor azt mondtam, hogy mind1 talán jövöre..., akkor hozta a mikulás a peteérést és apa adta az ajándékot :)

2009.augusztusban szültem.

8. renibaba25 (válaszként erre: 7. - Bajaikriszta)
2010. febr. 22. 13:40
köszi,próbálok nem türelmetlenkedni, igaz egy kicsit nehéz:)
2010. febr. 22. 12:38
Nem szabad türlemetlennek lenni , siettetni a dolgokat. Biztos vagyok benne, hogy néhány hónap alatt rendbejössz( visszaáll a tested a normális , természetes ciklusra) és nemsokára boldog kismama leszel.
6. birgi74 (válaszként erre: 5. - Renibaba25)
2010. febr. 22. 10:23

Köszi!

Neked is sok sikert kívánok hozzá! :)

Aztán csak türelmesen. Az első lépést (a tabletta abbahagyása) már megtetted, és a baba is jönni fog,az ő idejében, amikor akar :) és ez így van rendjén.

Szép napokat!

5. renibaba25 (válaszként erre: 4. - Birgi74)
2010. febr. 22. 10:19
köszi szépen a választ és nagy gratula a babához...a következő mensi után tervezek dokihoz menni egy általános kivizsgálásra, rákszűrésre... és addig is remélem hogy a következő mesim már rendbem lesz, ha megjön, mert annak örülnék igazán ha egy babó miatt kimaradna:)
2010. febr. 22. 10:09

Helló!

Azt biztosan tudod, h a fogamzásgátló utáni első "vérzés" nem a te rendes havi vérzésed.

Az csak egy úgynevezett megvonásos vérzés, ami a szervezet reakciója a tabletta elhagyására. Majd az ezt követő vérzés lesz az, ami mérvadó.

Én nagyon sok évig szedtem fogmazásgátló tablettákat, és volt is egy kis görcs bennem amiatt, hogy könnyen teherbe tudok-e amjd esni... A tabletta elhagyása után nekem pl visszatért a fájdalmas görcsökkel kísért erős vérzés, de hála Istennek, már az első hónaptól rendesen megjött mindig, órát lehetett volna igazítani hozzá(m). Kb 3-4 hónapig úgy néztem ki - szerencsére csak a hátam-vállam, és nem az arcom, - mint egy,a durva pubertás közepén lévő, tini :o)

De ez - gondolom, ahogy ürült a szervezetemből a "méreg" - szépen elmaradt. Maradt a fájdalmas havi 4 nap, a hossza nem módosult, de gondolom, ez személyspecifikus, mindenkinél más és más. A melleid duzzadása, fájása pedig szintén hormonális dolgos lehet, és esetleg súlygyarapodás, vagy súlyvesztés is. Ez sem kóros, ne aggódj. A mellfeszülés nálam is jelentkezett, és mivel nagyon kis hormontartalmú tablettát szedtem, én nem híztam a szedésekor,sőt, valahogy rendbentartotta a súlyomat (bár ez nem szakvéleméyn, szóval lehet h csak belemagyarázom :) de amikor abbahagytam, akkor pl 2-3 kilót felszedtem.

2008 májusban hagytam abba a tablettát, azóta nem védekeztünk, és 2009 augusztusban estem teherbe :)

Amiatt aggódtam picit, h sokáig szedtem, és már 33 elmúltam amikor abbahagytam. Te nálam jóval fiatalabb vagy, szóval szerintem nincs agodalomra okod.

Abban az egy évben megadtuk az esélyt arra is, h megfoganjon a kisbaba, ha akar, és arra is, h ne. Ha érted mire gondolok. Tehát nem a "gyerekgyártás" volt az együttléteink szigorú célja, de nem mindig szakítottuk meg a dolgot. így most éppen a 29. hetében vagyok a várandósságomnak. És nagyon izgi.

A barnás vérzésszerű pecsételés nem kóros, esetleg ha a következő 1-2 hónapban sem lesz rendes menzeszed, akkor azért inkább szakemberhez fordulj. Szerintem amúgy nem lesz gond. Meddig szedted a tablettákat?

Remélem, valamit tudtam segíteni.

3. renibaba25 (válaszként erre: 2. - Ella89)
2010. febr. 22. 10:05

köszi,

hát sajna nekem nem jött össze egyből a baba, pedig én is abban reménykedtem,

még egy hónapot várok, aztán a köv mensi után irány a doki

2010. febr. 22. 09:52
Én a gyógyszer utáni első ciklusban rögtön teherbe is estem, de sokan mesélik (főleg hozzám hasonlóan PCOS betegek), hogy hónapokig nem jött meg nekik utána. Szerintem menj el nőgyógyászhoz, ha néhány hónapon belül nem rendeződik a menzesz dolog és ha baba sem lesz még addigra.
2010. febr. 22. 09:50

egy hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót (babát szeretnénk) azóta normális időben menstruáció helyett csak egy napi barnzásom volt.(a tesztek alapján nincs baba a dologban)

a melleim azóta is szakadnak le, megnőttek, megduzzadtak, érzékenyek..

tapasztaltatok ti is hasonlót, kinek mi válltozott meg abogyó után, mennyi idő múlva állt helyre minden?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook