Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló tabletta pro és kontra, ellene és mellette fórum

Fogamzásgátló tabletta pro és kontra, ellene és mellette (beszélgetős fórum)


19. evimi
2016. febr. 2. 15:06

Én egy előadás kapcsán kb. 17 év után letettem a tablettát. Persze nem elsőre, sokat morfondíroztam, mi legyen.

Most döbbentem rá, hogy egészen más vagyok. Nekem a fejem sokáig fájt vérzés előtt (már tudom, ettől). Most nagyobb kedvet érzek a szexhez. A tudattól, hogy nem mérgezem magam?

Egyéb problémám nem volt. Vagy mégis? Ciklusközi vérzések mintha ettől lettek volna (a doki a méhszájsebet okolta).

Persze a védekezés macerásabb. Spirál nem lehet (gyulladás miatt), az óvszert nem kedveljük.

Most már ennyi idő után elsősorban én szeretnék dönteni, az egészségem fontosabbnak látszik.

2016. febr. 2. 00:02

Bármi lehet, én majdnem feldobtam a talpam tőle, és egyáltalán nem (csak) tipikus tüneteim voltak. Pl. állandó láz; begyulladt zsírcsomó, amit sokáig daganatnak hittek; nyálkahártya szárazság szemben, szájban és orrban is; teljes legyengülés; hasi-, mell- és derékfájdalmak, depresszió és végül hízás.

Soha többet nem szedhetek, de nincs is az a pénz, amiért hajlandó lennék rá.

Persze mindenki teste, érzékenysége más. De ha valakinek nem okoz panaszokat, attól még káros, hiszen kémiai kasztrálásról van szó...

2016. febr. 1. 21:48
Sziasztok kb 6 éve szedem a fogamzásgátló tablettát ... Semmi bajom sincs tőle , és azon kívül , hogy véd az a jo benne , hogy mindig tudom mikor jon meg , a vérzés gyenge és rövidtávú ....... Na de ! Jó pár éve a szemem alatt ödéma keletkezett , decemberben mutottek is rá ,,,, mègis ott van .Kérdés : okozhat e ödèmát a szem alatt ????? Ma voltam noőgyogyasznal , rákérdeztem azt mondta lehet tőle ödèmás szem ... Azt javasolta 3 hónapra hagyjam abba a szedését ..., szerintetek ??????
2016. febr. 1. 21:40
17 éves korom óta szedtem 7 éven keresztül, majd babát terveztünk 2. alkalommal össze is jött :) (meg is lepődtem rajta). Hízni egy dekát nem híztam tőle, szoptatás alatt is szedtem. Majd leválasztotta magát a lányom visszamentem dokihoz, hogy írjon másik tabit. Felsorolta mik közül választhatok, spirált kilőttük, mert nem tudom mikor akarok tesót (spirál 5 éven keresztül van fent), majd különböző fogamzásgátló eszközök közül a gyűrűre esett a választásom (1 havit írt fel, meg azt a fajta tabit írta mielőtt terhes lettem. Tabit nem váltom ki, mert férjem nem zavarja a gyűrű, én meg észre se veszem :) )
15. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2016. febr. 1. 20:39
2 évig 2 félét szedtem. Nekem is az akkori dokimnak ez volt kényelmes, mivel akkor még nem szerettünk volna babát, viszont nagy ívben tojt a problémámra. Nem volt képes elmondani, hogy nagy baj van és a fogamzásgátló csak ront rajta, ellenben legalább rendszeres lesz a menzeszem. Mivel akkor ott még csak elmondani sem volt hajlandó hogy mi a gond, és érdemes tovább menni mert később még nehezebb lesz, így akkor naivan elkezdtem szedni az elsőt,amit fél évig bírtam. Minden bajom volt, de csak türelemre intett. Aztán felírt egy másikat ami látszólag jó volt, "tünet kezelt" aztán felkerestem egy másik orvost. Kiderült nem csak pco van de ir is. 2 évbe telt mire a szervezetem vissza állt a saját " normális" kerékvágásába, majd sikerült spontán teherbe esnem. Kislányom most 10 hónapos, 4 hónapja van hormon spirálom. Soha többet nem vagyok hajlandó fogamzásgátlót szedni ami belenyúl a hormonháztartásba.
2016. febr. 1. 20:38
Nem tartom egészséges helyzetnek, hogy tizenéves koruktól szedik 30-35 éves korukig, aztán meg az esetek többségében évekig nem esnek teherbe, vagy nem tudják kihordani. A meddôségi intézetek pedig szaporodnak, mint a gomba. Közben milliók mennek el rájuk.
2016. febr. 1. 20:24

Tabletta?

értelmetlen, felesleges, szintetikus méreg.

12. timycat (válaszként erre: 6. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 1. 20:17

Ezek azonnal ürülnek, nálam az abbahagyást követő 2. ciklusban már összejött a gyerek, mindkétszer.

Sosem voltam pattanásos, na de akkor atyaúristen. Viszont a hajamat megmentette a terhesség.

Azóta is szedem a foggátlót összesen 16 éve, 2 nagyobb szünettel->2 terhesség.

Nekem semmi panaszom nincs. Most már a dokim is szívja a fogát hogy fel kell írni. De a tablettamentesség tönkre vágna testileg-lelkileg, a spiráltól valahogy tartok, persze igazából csak húzom vele az időt, a világ végéig nem szedhetem.

11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - 2ab16d5612)
2016. febr. 1. 20:11
De kár, nincs más ötleted? / a tornán kívül?/ D
10. 2ab16d5612 (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2016. febr. 1. 20:09
már kivonták a forgalomból :,DDD
9. fincsi5 (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2016. febr. 1. 20:07
Mi volt az? Szedném. DDD
8. 2ab16d5612 (válaszként erre: 6. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 1. 20:03

az orvosok azt mondják hogy ezeknek a hormontartalma ( a20-on 30 évvel ezelőttiekhez képest szinte semmi. azonnal kiürül.


nos.. én is ezt tapasztaltam.. mert ahogy abbahagytam visszatért minden 1 hónapon belül.. amitől MEGMENTETT a tabletta...

7. 2ab16d5612 (válaszként erre: 4. - Luijza)
2016. febr. 1. 20:02
én 10 kilót fogtam a szedés alatt... :D
2016. febr. 1. 20:01

A szervezet megerôszakolása.

Elôször szülni, utána védekezni.

Szülés elôtt is, de nem kemikáliákkal.

Ha lehetséges, ne mesterséges hormonokkal évtizedeken át.

2016. febr. 1. 19:57
Nekem semmi bajom nem volt a tablettával, mindkét terhességem 1 ill. 2 hónap után létrejött. Aztán meguntam, hogy naponta kell szedni.....főleg a 3 fázisút.....nagyon észrevettem a hormonális beavatkozást.....a hajamnak és a bőrömnek jót tett nagyon, nekem hízást egyik sem okozott. Aztán 3 éve hormonspirálra váltottam, az első év nehéz volt, a bőröm újra pattanásos lett, a hajam sem volt az igazi.....De mostmár minden oké. Ha kb. 5 évig nem terveztek babát, akár spirál is szóba jöhet.
2016. febr. 1. 19:50
Hizlal a tabletta. Későbbi teherbeesést szerintem is befolyásolja.
2016. febr. 1. 19:48

Nos.. Saját bőrömön tapasztaltakat tudom leírni.

19 éves koromban kezdtem el szedni a rémesen ocsmány bőröm miatt, ezt bőrgyógyásznál írták föl, a diane 35 volt. Ezt baromi sokáig szedtem aztán valami mást írtak fel helyette. 2009 körül volt egy fél év szünetem de tragédia volt.. vissza a ringbe akkor már a Belara-val. most hagytam abba megint tavaly októberben.


előnye: biztonságos volt vele a hálószobai élet :D a bőröm szép volt, a havi dolgok percre pontosan kiszámíthatóak.

most: visszakaptam a régi énem: zsíros ocsmány bőr (mindegy mit csinálok), irgalmatlan görcsök, összevissza jön meg, hullik a hajam, a PMS minden tünetét (újra) produkálom.. éljen


Szóval mellette voltam, csak már 32 évesen úgy döntöttem, hogy nem biztos, hogy jó ötlet bombázni a testem.. a termékenység része nem izgat, nincs tervben egyelőre. meg ha meddő is lettem, nem igazán izgat a dolog, csak az egyéb mellékhatások zavaróak, de nagyon..

2. Bichi (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2016. febr. 1. 19:42
szerintem a teherbeeséshez vajmi kevés köze van. Nem lehet tudni, hogy ha nem szedett volna mikor jött volna össze. Nekem az első baba szinte rögtön elsőre összejött, a másodikkal nagyon sokáig küzdöttünk, és végül össze sem jött. Ugyanúgy szedtem előtte a tablettát...
2016. febr. 1. 19:36

Sziasztok!


Viaskodom, hogy szedjek-e újra egy év szünet után fogamzásgátló tablettát vagy sem? Babát még kb öt évig nem tervezek. Persze ember tervez, isten végez :)

A nődokik, ha magándoki, ha sztk-ás mind felületesen dolgozik, és reflexből írja fel a tabit, ha az ember lánya arra kéri.


Két nővérem szedett tablettát, az egyikük 10 évig, szünet nélkül, ugyanazt a fajtát szedte. Kellett pár év, vizsgálat és macera mire összejött a baba. Másik tesóm három évig szedett egy tabit, és náluk a baba igen hamar összejött, mondhatni zökkenőmentesen.


Ti tabletta ellenesek vagytok? Miért igen, miért nem?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook