Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló tabletta szedésétől lehet lábfájás fórum

Fogamzásgátló tabletta szedésétől lehet lábfájás (tudásbázis kérdés)


2021. márc. 31. 14:32
Mondanátok alternatívákat? Tudom google a barátom és olvasgattam is róluk,de kiváncsi lennék a ti vélemènyeitekre. Ti mit hasznàltok az óvszeren kívül?
7. bummihatka (válaszként erre: 5. - Nemeth94)
2021. márc. 31. 13:03

Nézd, tényleg azt csinálsz, amit jónak látsz. De pattanásra tudom javasolni a tudatos bőrápolást fogamzásgátló helyett. Nyilván sok utánaolvasással jár, a hatóanyagok megismerésével, jó és a bőröd állapotához megfelelő reggeli és esti rutin kialakításával esetleg konzultációval, stb. Tudom, idő, idő, idő meg pénz meg minden. Nekem sem 1-2 hét volt mire sikerült elmélyedni a témában, de azt gondolom olyan hasznos tudásom van már benne, ami biztosítja, hogy ne csak így éppen 30 felett legyen szép és egészséges a bőröm, hanem majd később is.


Az óvszer kérdéssel kapcsolatban pedig elhiszem, hogy sok félét kipróbáltatok, de talán érdemes lenne kideríteni, hogy mire vált ki allergiás reakciót a párod és utána továbbkeresni. Ma már tényleg olyan sokféle óvszer van a piacon, szinte elképzelhetetlen, hogy ne legyen olyan, ami számára is megfelelő lenne. És igen, nyilván ez is idő, idő, idő mire sikerül utánajárni, de szerény véleményem szerint inkább menjen bele ez az idő, minthogy a szervezeted egyensúlya felboruljon azért, mert fogamzásgátlót szedsz.


És még egyszer elmondom: Mindenki azt csinál tényleg, amit akar a saját testével nyilván, csak számomra érthetetlen, hogy lehet a tabletta mellett dönteni, amikor kis túlzással a csapból is ez folyik, hogy nem jó választás.Mondom ezt 32 évesen, még gyermektelenül, de úgy, hogy szeretnék majd gyereket szülni és úgy, hogy kb 10 éve meg tudom oldani, a nyugodt gyermektelen életet gyógyszer nélkül is...

6. bummihatka (válaszként erre: 3. - Borian)
2021. márc. 31. 12:54
Erre van más alternatíva is, ami nem károsítja a női testet. Szerintem nem lehet kérdés egy nő életében, hogy megéri-e a tablettákat beszedni, vagy inkább keres más módszert. De nyilván tiszteletben tartom más véleményét, mindenki azt csinál magával amit akar.
2021. márc. 31. 10:21

Hàt nem túl nyugodt de gyermekmentes élet. Köszönöm szèpen a válaszokat!


Én sem nagyon szeretem szedni, de egyszerűen olyan arcom a sok pattanástól hogy szégyenlem ès nem vált be sem az életmódváltás sem semmi. A másik hogy a párom nem bírja a gumit,teljesen mindegy milyet veszünk nagyon viszket tőle neki! Úgyhogy újra ez mellett döntöttem!

4. Borian (válaszként erre: 1. - Nemeth94)
2021. márc. 31. 09:11

Szia!

Nyugodj meg!

Kivizsgáltak, nincs trombózisod. Lehet, hogy véletlen egybeesés, mert nincs ilyen mellékhatása a fogi gátlóknak tudtommal. Olyan is van, amikor aggódsz vmi miatt és nagyon odafigyelsz egy testrészedre és elkezded érezni, hogy kényelmetlen, fáj, de pszichés alapon.

A trombózist egyrészt orvos kizárta, másrészt nagyon éles fájdalommal jár, lábdagadással, meleg, piros a bőrfelület.

3. Borian (válaszként erre: 2. - Bummihatka)
2021. márc. 31. 09:08
nyugodt, gyerekmentes élet?
2021. márc. 31. 08:59
2021-ben számomra fura, hogy még mindig vannak nők, akik képesek fogamzásgátló tablettát beszedni. Nehezen tudom elképzelni azt az okot, amiért megérné...
2021. márc. 30. 20:22
Sziasztok! Olyan problémám van hogy èvekig szedtem fogamzásgátlót,majd kb. 5 èv után újra el kezdtem ugyan azt szedni. Két nap után nagyon el kezdett fájni a lábam el mentem a háziorvoshoz ,aki azt mondta térd fájdalom. Engem nem hagyott nyugodni a dolog ezért el mentem trombózispanel szűrésre ami jó eredményt adott ,és voltam doppleren is ahol azt mondták nagyon szép a lábam,de ekkor már egy hete nem szedtem. Most újra el kezdtem mert azt mondták szedjem nyugodtan,de megint fáj nagyon. Szedjem vègig a hónapot? Ez múló mellékhatás mint a fejfájás? Vagy mi legyen? Tudom menjek el orvoshoz,de azért innen is szeretnèk véleményeket! Előre is köszi mindenkinek!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook