Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló szedése lisztérzékenységben szenvedőknél? fórum

Fogamzásgátló szedése lisztérzékenységben szenvedőknél? (beszélgetős fórum)


6. buberta (válaszként erre: 1. - Binyusz)
2012. aug. 15. 15:10
Én Yasminelle-t és Jangee-t szedtem/szedek, ezekben nincs glutén és ez a két leggyengébb hormontartalmú. Ezeket tutira tudom ajánlani/mondani.
2012. máj. 1. 19:42

Kedves Binyusz!


Lányom is liszt és tej érzékeny 16 éves, mi is ezzel a gondal küzdünk.


Ezért írtam jó pár gyógyszercégnek.

Mindenki az OGYI honlpját javasolják mely tartalmazza a gluténmentes gyógyszereket is, ez eddig rendben van. viszont a keresztszennyeződésről nem írnak semmit. Mélyen halgatnak(((:


Egy gyógyszercég kivételéve, és szerintem a többivel is hasonló igazság van((:


Ön pár hónapja megkereste cégünket, hogy adjunk információt gyógyszereink gluténtartalmáról, valamint arról, hogy mely termékünket nem érinti még keresztszennyezés sem.


A gyógyszerek glutén- és laktóztartalmáról az Országos Gyógyszerészeti Intézet vezet listát ( [link] 12. pont), ez hasznos lehet az Önök számára.


A gyártóhelyeinken megpróbáltunk utánajárni, hogy mely termékeket nem éri keresztszennyezés sem, de sajnos a gyártási technológiából kifolyólag a cég erre garanciát nem tud vállalni.


Remélem ez az információ segít Önöknek, ha bármi egyéb kérdésük van, szívesen válaszolunk.


Üdvözlettel / Best Regards / Freundliche Grüsse

2011. aug. 31. 10:53

Köszi a válaszokat!

Tisztában vagyok vele,hogy orvost kell megkérdeznem,meg is fogok.De mivel még nem jutottam el hozzá,gondoltam,hogy addig körül nézek interneten,hogy mik azok amik biztosan nem tartalmaznak.Meg hogy mik a tapasztalatok,hisz elvileg a Yadine sem tartalmaz az OGYI hivatalos táblázata(2010-es) szerint,gyakorlatilag meg valószínű,hogy igen,mert egy lisztérzékeny fórumon olvastam,hogy többen is rosszul érezték magukat tőle,és én is.

3. cef15f164f (válaszként erre: 1. - Binyusz)
2011. aug. 31. 10:16
Talán egy orvost kellene megkérdezni.
2011. aug. 31. 10:10
Hát szerintem keresd meg a nőgyógyászod és kérd ki a tanácsát. Nagyon sok gyógyszer tartalmaz glutént. Az én tesóm is lisztérzékeny, de ő más miatt nem szedhet fogamzásgátlót.
2011. aug. 31. 09:48

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni,hogy van-e köztetek olyan aki lisztérzékeny és fogamzásgátlót szed?Nektek melyik vált be?Én március óta tudom,hogy ebben a betegségben szenvedek és előtte Yadine-t szedtem.Tökéletes volt számomra,de a hasi panaszaim miatt abbahagytam,mert azt éreztem,hogy annak bevétele után csak rosszabb a közérzetem és felerősíti a hasi tüneteimet.Aztán most fél év gluténmentes diéta utána úgy érzem,hogy teljesen tünetmentes vagyok és hogy elkezdhetném újra szedni.Volt még 1 levél Yadine itthon,elkezdtem szedni múlt héten,de nagyon rosszul lettem tőle.Ezért 2 db után abba kellett hagynom.Utána olvastam neten és azt írták róla,hogy tartalmaz glutént...pedig én úgy tudtam,hogy nem.Most próbálok másikat keresni,amit teljesen biztonságosan szedhetek!Remélem tudtok nekem segíteni!:)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook