Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló okozhat rendszertelen vérzést? fórum

Fogamzásgátló okozhat rendszertelen vérzést? (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 7. 13:48
szia. nekem is volt ilyen a fogamzásgátlótól. Középidőben mindig barnáztam, akkor háromfázisút szedtem, és az orvos azt mondta, hogy amiatt van, ezért váltanom kellett. Én is szedtem a Mercilont elég sokáig, de soha nem volt az igazi. A tesómnak is most kellett abbahagyni a gyógyszert, mert össze-vissza megjött neki.
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 5. - Zsanzi88)
2012. jan. 7. 10:54
Ez egy teljesen nyilvánvaló dolog. Hormont szedsz, ami hibernálja a petefészkeidet, ezért nincsen peteérésed, így terhes sem lehetsz. (Kivételek vannak, de nem ez a jellemző, de akkor most terhes lennél.) Ha a következő ciklusban is megmaradnak ezek a tünetek, akkor váltani kell. Ha attól is ilyen lesz, akkor elég volt a szervezetednek, azért reagál így.
2012. jan. 6. 18:29

Rendben , köszönöm szépen a tanácsokat!

Remélem nem lesz gond.

9. Tartcherry (válaszként erre: 8. - Zsanzi88)
2012. jan. 6. 18:27
Akkor szerintem próbálj kicsit megnyugodni, javaslom hogy igyál nyugtató teát lefekvés előtt, az csak gyógynövényes, nagyon jót fogsz aludni tőle (nálam bevált pedig én is nagyon stresszes vagyok)! és aztán úgyis meglátod hogy olyan lesz-e mint mikor megvan a mensid, van 2 napja kiderülni, aztán ha nem múlna el akkor jövő héten menj el a dokidhoz (bár nem tudom mit tud tenni ilyen esetben de biztosan találkozott már ilyen problémával, esetleg felír másik gyógyszert)
2012. jan. 6. 18:24

Köszi szépen , hogy segítesz!!!

Volt könnyebb megfázásom amire szedtem gyógyszert , ki nem maradt egy szem se meg nem volt hányás meg hasmenés se , viszont stressz az sok...

7. Tartcherry (válaszként erre: 1. - Zsanzi88)
2012. jan. 6. 18:13
Azt nem tudom hogy ez most pontosan mitől lehet neked, de én nemrég váltottam tabit és teljesen máshogy jön meg mint előtte (máshogy fáj a hasam, stb), írtad hogy már 3-4 éve szeded ezt, azt nem gondolnám, hogy ilyen tünete lenne, ha nem hatna megfelelően (tehát esetleg teherbe estél volna), inkább más kiváltó okra tippelek, mint hogy mondjuk stresszhelyzet vagy hormonváltozás, esetleg gyógyszeres kezelés (szedtél-e esetleg mostanában antibiotikumot?), nem maradt-e ki esetleg egy bogyó vagy nem volt mostanában hasmenésed/hányás, mert lehet hogy nem tudott felszívódni az aktuális adag.
2012. jan. 6. 18:06
Egyébként köszi , hogy írsz
2012. jan. 6. 18:06

Azt hittem , hogy már azért , hogy régóta szedem nem hat úgy ahogy kellene és esetleg terhes lehetek mellette vagy ilyesmi .

Te egyébként honnen tudod ezeket a dolgokat?... Tapasztalat?

4. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - Zsanzi88)
2012. jan. 6. 18:02
A fogamzásgátló hatásán ez nem változtat, de ettől függetlenül ez így nem maradhat.
2012. jan. 6. 17:52

Szia!

Lehet , hogy nem hat már megfelelően a gyógyszer?

2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Zsanzi88)
2012. jan. 6. 17:51

Vagy váltani kellene, vagy elhagyni a tabit.

A barnázgatásnak nem volna szabad lennie, főként, hogy eddig rendben volt minden.

2012. jan. 6. 17:48

Már 7 éve folyamatosan szedek fogamzásgátlót , de nem folyamatosan ugyan azt ez amit már folyamatosan kb 3-4 éve szedek a MERCILON.

Olyan problémám van , hogy az előző hónapban 1 nappal később jött meg , jó ez még nem nagy dolog , el múlt és most meg megint olyan barnás folyásom van mint amikor meg akar jönni és foggalmam sincs , hogy mitől lehet...

Valaki járt már így vagy hasonlóan , légyszi segítsetek mert most meg ilyedtem , hogy mitől lehet.

Tudom , hogy gáz így ez a téma , meg nem szokás ilyenről beszélni , de péntek este nem tudok dokihoz rohanni meg ilyenek...

Szóval aki tud segíteni .. annak nagyon meg köszönném.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook