Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló-menstruációs ciklus fórum

Fogamzásgátló-menstruációs ciklus (beszélgetős fórum)


1 2
2011. máj. 27. 02:14

Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy kicsit többet ittam a kelleténél és sokat hánytam.A tablettát előtte nem vettem be,csak utána,de amint bevettem 1 percen belül megint rókáznom kellet egy picit.....atnéztem a cuccot és nem volt benne a tabi.

Az lenne a kérdésem,h az alatt az 1 perc alatt fel e oldódhatott,és igy ki-e hányhattam azt is,és ha véletlen igen akk mi a teendő???

Légyszi aki tud minél előbb segitsen!Előre is köszönöm!

2011. máj. 23. 14:48

Sziasztok!

Évek óta küzdök azzal a problémával, hogy 22-24 napra megjön a mensim. Nem szeretnék orvoshoz menni, mert 3 évig mást sem csináltam, és nem használt semmi. Nem tudjátok véletlenül, hogy mitől lehet ez? Hogyan tudnék rajta esetleg én segíteni? Volt valakinek hasonló?

2010. szept. 3. 09:30
Oké, gondoltam.
46. Bcicus (válaszként erre: 45. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 09:29
Tűű doki nem nőgyógyász hanem endokrinológus, ez az ő szakterülete.
2010. szept. 3. 09:26
Köszi a tanácsot. a sógornőmnek az orvosa is hormon specialista. majd őt is megkérdezem. Ha jól tudom az 1. számú női klinikán orvos, de a nevét nem tudom.
44. Bcicus (válaszként erre: 43. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 09:23

Menj el a Mensmentisbe Tűű dokihoz. Elötte csináltass egy 3. napi vérvételt (náluk is lehet, de az fizetős. Ő ért az ilyen nő hormonális gondokhoz legjobban ebben az országban. Magán doki, de megéri.

Én neki köszönhetek mindent és még rneget ilyen lányt ismerek.

2010. szept. 3. 09:14
én sem hiszek igazából benne. ezért is kérdeztem rá így fórumon. nekem nem is annyira a teherbeesés a célom, hanem sokkal inkább, hogy legyen egy rendszeres ciklusom. És ha az meg van, akkor majd utána jöhet a baba is.
2010. szept. 3. 09:07
Akinek ilyen problémái vannak és fogamzásgátlót szed rá, akkor még nehezebb lesz utána teherbe esni, és még durvább lesz a helyzet. A nőgyógyászok egy része fogamzásgátlóval kezeli ezt, ami csak időhúzás, de utána sajnos még nehezebben indul be a hormonrendszer. Olvastam már itt fórumokban erről.
41. Bcicus (válaszként erre: 40. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 09:06

Nekem utána egyáltalán nem jött meg. Csak mikor kiderült, hogy pcos vagyok és tavaly októberben végre rendesen kezdte el kezelni egy endokrinológus. Azóta viszont gyönyörű ciklusaim vannak.

Te tudod, de én tuti elmennék egy erre specializálódott endokrinológsuhoz, mielött a gyógyszerrel mérgezem magam és mire bejutok hozzá csináltatnék egy harmadik nap vv-t.

2010. szept. 3. 09:05
azt tudom, hogy utána közvetlenül nem jön meg időben, hanem rendszertelenül. Mert ezt már sokaktól hallottam.
39. Bcicus (válaszként erre: 37. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 09:03
Hogy ne lehetne.Nekem miután abbahagytam 1,5 évig nem jött meg, csak amikor gyógyszerrel meghozták.
2010. szept. 3. 09:01

azért lehet

van aki évente 1x vérzik

37. b9e29ca258 (válaszként erre: 36. - Bcicus)
2010. szept. 3. 09:00
Ennél rosszabb már nem lehet. Az utóbbi 1 évben kb. negyedévente jött meg. Júliusban is csak azért, mert a nőgyógyász írt fel gyógyszert, hogy megjöjjön. Előtte volt benne némi rendszer kb. 6 hétre jött meg. Csak az AB missed-em óta teljes zavar.
Online játszótér
36. Bcicus (válaszként erre: 34. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 08:57

Amíg szeded rendben lesz, utána meg roszab lesz mint elötte ez boritékolhatom neked. Hormon problémáid vannak és emiatt nem jók a ciklusaid és ezen a fogigátló csak ront.

UH-t csinált a doki?

2010. szept. 3. 08:56

meg ugye az, hogy pl sok hormont nem nézethet a nőgyógyász

pl nekem inzulinterhelést csak endós doki csinálhatott

szerintem érdemes egy teljes, de tökre teljes hormonsort nézni

mindent

2010. szept. 3. 08:54
úgy látom a válaszaitokból, hogy ti sem hisztek a fogamzásgátlóban. Bár állítólag vannak, akiknek tényleg rendbe tette.
33. Bcicus (válaszként erre: 32. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 08:53
Igen de vannmak olyan hormonok aminek az eltérése, csak a 3. napi vv-n látszik és a 22. napiból csak a progeszteront tudják megállapítani, a többit nem lehet értékelni.
32. b9e29ca258 (válaszként erre: 30. - Bcicus)
2010. szept. 3. 08:52
hormon vizsgálatom már volt. csak a 22. napon kellett elmennem. és ott derült ki, hogy valami nem stimmel.
2010. szept. 3. 08:51

bizony

csak már nem merek mondani ilyeneket mert már volt, hogy megkaptam, hogy jó, hogy agysebészhez nem küldöm

persze aztán mégiscsak ....

de nem érdekes

igaza van cicusnak

endokrinológus

egy nőgyógyász keveset()ért a hormonokhoz

30. Bcicus (válaszként erre: 5. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 08:49
3. napi vv-t cisnáltass abból látszanak csak a hormonális gondok és keress egy endokrinológust akinek ez a szakterülete.
29. Bcicus (válaszként erre: 1. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 08:46
Csak addig lesz ciklusod míg szede, utána max rosszabb lesz. Ne szedjél fogamzásgátlót ha ilyen bajod van, hanem vizsgáltasd ki magad.
2010. szept. 3. 08:46

én sem

pl a terhesvitaminomat csak este tudom lenyelni akkor is nagy ímmel ámmal

ezzel nem volt baj

de én semmire sem szeretnélek rábeszélni

ez egy tanács

2010. szept. 3. 08:45
Aha. kár, hogy kapszula. De lehet attól megpróbálom. Sajnos nem bírom lenyelni a nagy gyógyszereket. így a kapszulát sem.
26. 0d717b184a (válaszként erre: 24. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 08:42

kapszula

barátcserje Zafír a neve

60 szem van benne és olyan 3000 ft

kicsit drága, de szerintem nagyon megéri

a ciklust is segíteni fog rendezni

25. 0d717b184a (válaszként erre: 22. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 08:41

egyébként nem ártana egy uh sem

mivel nem nagyon volt peteérésed így előfordulhat, hogy elkezdtek érni a tüszők de fél úton abba marad és ott maradtak

24. b9e29ca258 (válaszként erre: 15. - 0d717b184a)
2010. szept. 3. 08:40
Lehet megpróbálom. Ez tabletta formájában lehet kapni? Vagy esetleg tea?
23. 0d717b184a (válaszként erre: 22. - B9e29ca258)
2010. szept. 3. 08:40
a dokid magán?
22. b9e29ca258 (válaszként erre: 8. - 0d717b184a)
2010. szept. 3. 08:40
Hát kb. félév- 1 év. Nem rég kezdtem új munkahelyen, és még csak most jár le a próbaidőm. Azért szeretném egy kicsit bedolgozni magam. :)
21. 0d717b184a (válaszként erre: 20. - Miss Jane)
2010. szept. 3. 08:36
az biztos, hogy a mozgás is sokat segít
2010. szept. 3. 08:35

Bemásolom egy korábbi hozzászólásomat, amit egy másik fórumba írtam:


Sziasztok, nekem vannak nőgyógyászati problémáim (alacsony progeszterin. . . stb hormon szint, ciszták a petefészkeiben), és 33-34 napra jött meg a cikusom, de 2 hónapja 31-re rövidült, most pedig 28 nap, szóval biztos történt valami változás a hormonrendszeremben. Nem tudok peteérésről nyilatkozni, mert még nem tervezünk babát, de gondolom leírom, hogy ezt hogy sikerült elérnem, 3 dolog is volt, ami közül nem tudom mi hatott, lehet, hogy együttesen.

1. Aviva torna- de kevés alkalom csak, nem csináltam heti kétszer, csaj 1 hétig intenzíven

2. aqua fitness: 2 alkalom összesen a hónapban, a víz nagyon jót tesz az alhas vérkeringésének, és nem fájt utána a petefészkem

3. Erőteljes lúgosítás: éppen a gastroyal (zsírégető)turbó menüjét csináltam, és az 5. napon, 28 napra megjött

Remélem segítettem, én is szerettem volna szedni barátcserjét.

1 2

További ajánlott fórumok:


ORGANIC SHOP BIO VANÍLIAHAB HIDRATÁLÓ TESTÁPOLÓ 450 ML
Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook