Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló érzékenység - másképp fórum

Fogamzásgátló érzékenység - másképp (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogamzásgátló érzékenység - másképp

27. _A.A._ (válaszként erre: 26. - Noncsi18)
2011. ápr. 17. 17:29

Papírforma szerint, ha a menstruáció első napjától kezdi el valaki, akkor már az első ciklus is védett, ha az 5. naptól, akkor az első hónap folyamán, még kell kiegészítő védekezés.

Na, de ez papírforma.... azt hiszem, inkább nem kockáztatok.:)

26. Noncsi18 (válaszként erre: 25. - _A.A._)
2011. ápr. 15. 19:22
Én úgy tudom, hogy ha most kezded el szedni akkor kell egy hónap mire teljes védettséget ad!!!
25. _A.A._
2011. ápr. 15. 13:02

Sziasztok! Látom már rég írtatok ide, de azért megpróbálkozom. Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

15. napja szedem a Cilestet. A vérzés első napjától szedem, ugye ELVILEG így akkor már kezdettől véd.

Viszont a menstruációm szokatlanul hosszú volt(7nap), és még most is barnás van. Nem olyan, mint a menstruáció, csak éppen van egy kicsi, általában wc-zés után veszem csak észre.

Kérdésem a következő lenne: Hihetek az elméletnek, hogy már véd a gyógyszer? Ez a barnázás mitől lehet?(jelzem, szedtem már régebben is fogamzásgátlót, több félét is, de sosem volt még ilyen)

24. lolita_88 (válaszként erre: 23. - Bildus)
2010. szept. 10. 11:20
Sajna elkerülhetetlen a mellékhatás.nekem is volt 1-2 finomság...
23. bildus
2010. máj. 27. 09:52

Sziasztok!

Olyan hat éve szedem a Yadine nevű fogamzásgátlót.Amióta elkezdtem szedni,azóta felszedtem kb 10 kg-t és tompa fájdalmat érzek a hasam bal oldalán.Nemrég voltam orvosnál,aki elküldött vér-és vizelet tesztre,valamint hasi ultrahangra.Sehol,semmilyen problémát nem mutattak ki(SZERENCSÉRE),de ennek ellenére a fájdalom még mindig nem enyhült.Azt mondta a doki,valszeg azért van mert a vizsgák miatt idegeskedem,ami igaz is volt és gyakran voltak hasmenéseim is.De mivel leállamvizsgáztam,már nincs miért stresszelnem magam,és a fájdalom mégis megvan.Szerintetek merjek elmenni egy tükrözésre?Én attól baromira tartok!

Most úgy határoztam,illetve anyagi okok miatt is,de abbahagyom a gyogyit.Hátha enyhülne a panaszom...

De az biztos,hogy soha többé nem szedek ilyen szart!

22. Csipkerózsika (válaszként erre: 21. - Lolita_88)
2010. máj. 16. 19:44
Inkább a halál... Most diétázom le, amit felszedtem tőle...
21. lolita_88 (válaszként erre: 20. - Csipkerózsika)
2010. máj. 16. 14:25
És azóta hogy állsz a bogyókhoz?
20. Csipkerózsika (válaszként erre: 19. - Lolita_88)
2010. máj. 16. 11:21
Nekem volt. 2 hónap után minden reggel, sőt utána már napközben is volt émelygésem, és iszonyúan fájt a derekam. Azt hittem vese, aztán kiderült, hogy a petefészkeim. A méhgyulladástól lehetett az émelygés. Mikor abbahagytam, elmúlt.
2010. máj. 14. 23:05
Remélem tud nekem valaki segíteni.lassan 6 éve szedek fogamzásgátlót,4évig Lindynette 20-at(az volt a legjobb,csak a végén már akkor is megjött,amikor még volt a levélből9,aztán Milligestet(na hát az valami borzadalom volt,megvolt ha kellett,ha nem)aztán a Belara következett,fél évig nem is volt baj,aztán egyszercsak elkezdtem émelyegni.Akkor még nem volt vészes.De a végére olyan rosszul lettem,forgott az egész szoba,hányingerem volt.bevittek az ügyeletre,vérvétel,belgyógyászat,semmi.leálltam vele,elmúlt a panaszáradat.most elkezdtem szedni Dienille-t,a 8.-dik bogyó után előjöttek ugyanezek a panaszok...le is álltam vele.Valakinek volt hasonló gondja?Segítsetek,mert megőrülök :( mit zavarhat ennyire össze???
18. Csipkerózsika (válaszként erre: 17. - 2a44b32e51)
2010. ápr. 17. 16:50
Hát a zsibbadás sem épp egy tipikus tünet... Szerencse, hogy rájöttél, mielőtt trombózist kapsz, vagy más komoly bajod lesz. A ciklusod majd helyreáll, nyugi.
2010. ápr. 16. 14:38

Sziasztok!

Hát én sem szedek már gyógyszert.

Nekem a lábam és az ujjaim kezdtek el szörnyűségesen zsibbadni, senki nem tudta mitől. Gyakori volt a heves szívdobogás, és mintha a mellkasomat szorította volna valami.Fogtam magam és abbahagytam a szedést. Ja, és igen állandó volt a fejfájás.Tudom most bekevartam a ciklusomnak. De már harmadnapra megszűnt a lábzsibbadásom és a fájdalom amit szintén a lábamban éreztem.

16. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - Katácskák)
2010. febr. 15. 14:53
Köszönöm szépen. Még nem vagyok a régi, de már alakul.
15. Csipkerózsika (válaszként erre: 13. - Doti84)
2010. febr. 15. 14:52
Ez érdekes. És megkérdezhetem, hogy hogyan hat? Mármint milyen elven működik?
14. katácskák (válaszként erre: 8. - Csipkerózsika)
2010. febr. 14. 09:58

...S akkor hálásak is lehetünk a Sorsodnak,hogy komolyabb bajod NEM esett..

Nekem az egyik gyógyszertől rendesen menstruálva, stb közben... "lett" fogant meg a Leányzóm 27 éve - Akire NEM is gondoltam, hogy szülni akartam volna.

Amikor megmozdult 4 hónapos korban, s csak akkor vettük észre, mert más jele nem volt az áldott állapotomnak.

De megtartottam ŐT nem bántam meg igaz, folyamatosan azon izgultam a gyógyszer mellékhatásaitól tartva.

A másiktól meg úgy volt kiveszik mindenemet 29 évesen.

De találtam egy NAGYON lelkismeretes alapos Nődokit Aki a kivizsgálás után úgy döntött ahogy és megúsztam 1 antibiotikum kúrával, sok pihenéssel tarkított fekvéssel.

Aztán már a spirál mellett döntöttünk.

Az is biztos némelyik gyógyszer igen "alattomos"

További Teljes-Egész felépülést Neked,jó egészséggel, boldogsággal ezt kivánom Másoknak is

13. Doti84
2010. febr. 9. 16:13
Nekem a melianae nevezetű gyógyszer okozott 3 hónap után egyre gyakrabban jelentkező migrénes fejgörcsöt, de olyan szinten hogy olyankor csak sötét szobába tudtam fekve síri csöndben lenni, és nem hatott semmilyen fájdalomcsillapító.. utána a gyógyszerrel együtt új orvost váltottam, és az új gyógyszer amiben nincs ösztrogén, csak ösztrogerol az hatott, nem reklám de aki ösztrogént nem tud szedni annak ajánlom az orgametril-ovestin gyógyszer kombinációt, egyik sem fogamzásgátló, együtt viszont a megfelelő szedéssel azok, és nincs plusz kiló, nincs fejgörcs, mellékhatás.
2010. febr. 4. 14:06

Tapasztaltam magamnál is hasonló tüneteket, még az elején. Másfél éve szedem a Yasminelle-t, a ciklusomat rendesen beállította, a mellbőségemet:75B--ről 85Bre növelte.

Mellfeszülésem van, és olykor ingerlékenyebb is vagyok, mint máskor. Nekem megfelel ez a gyógyszer.

2010. febr. 4. 10:44

nekem az összes tünet előjött a a leggyakrabb...

a szőrösödés a legmegrázóbb egy nőnél!!!!!!!!!


én senkinek nem ajánlom. kitudja mennyi idő után jön ki.


19éve óvszerrel védekezünk!!!!!! semmi baj vele!!!

2010. febr. 2. 20:36

Én sem szedek gyógyszert. Elég gyógyszer ellenes vagyok!!! Szinte semmire nem szedek, sőőőt......

20 éves vagyok, egy évig szedtem eddig a bogyót ennek már 2 éve kb..... Gyógyszer mellett terhes lettem és akkor lemondtam róla..... A másik meg, hogy én is híztam tőle.... Akkor 58kg voltam mikor szedtem most meg 46kg...... !!!

2010. febr. 2. 20:34
aki hormonérzékeny, az sajna valóban mindenféle mellékhatást tapasztalhat. Nekem volt már tőle emlőcisztám, elég durva depresszió, és szó szerint klimaxos tüneteim. Szőrösödni szerencsére nem szőrösödtem, viszont, amikor 18 évesen először felírattam, akkor az első 3 hónap alatt 15 kg-ot híztam én is. Amint azt tapasztalom, hogy mellékhatások eldurvulnak, leállok vele, és jön a min. 1/2 éves szünet. Viszont az élet nagy csapdája ez számomra, mert még mindig ez a legbiztosabb, legegyszeűbb fogamzásgátló módszer nekem. Viszont nem árt mindenkinek figyelni a jelekre, mert nálam se egyből a szedés elkezdésekkor alakulnak ki a mellékhatások, hanem kb. 1 éves folyamatos szedés után. Ráadásul, csak a legalacsonyabb hormontartalmúakat bírom ennyi ideig is szedni.
8. Csipkerózsika (válaszként erre: 2. - Vkatka)
2010. febr. 2. 20:14

Igen, ezek nekem is megvoltak, de már csak a végén.

Tényleg az volt a csapda ebben, hogy pár hónapig semmi bajom nem volt.

7. Belle Morte (válaszként erre: 5. - Vkatka)
2010. febr. 2. 18:33
Igen, nincs vele semmi baj. A dokim is mondta, hogy ezt nem kell szüneteltetni, folyamatosan szedhetem, meg hogy ennek a legalacsonyabb a hormontartalma éa mégis teljesen biztonságos. Kérdezd meg erről a dokidat, csak ajánlani tudom.
6. vkatka (válaszként erre: 3. - Holdsugár85)
2010. febr. 2. 16:52
Melyiket szedted?
5. vkatka (válaszként erre: 4. - Belle Morte)
2010. febr. 2. 16:50

Köszönöm!

Szerintem, ha már 6 éve szeded és nincs gond, akkor nem hiszem hogy érzékeny lennél rá. (de jó neked! :)

2010. febr. 2. 16:40
Én 6 éve szedek fogamzásgátlót, a milligestet, és semmi bajom nem volt soha. Sem szőrösödés, sem hízás, sem hasfájás, semmi. Mondjuk a hajam sem dúsabb (aminek persze nagyon örülnék, ha dúsabb lenne), és a mellem sem nőtt, pedig az sem lenne rossz, bár így is átlagosak a méreteim, 173 cm vagyok és 57kg, néha 56, vagy 58, a melltartóm pedig 75B-s. De inkább ne legyen se dúsabb a hajam, se nagyobb a mellem, ha ez ilyen szenvedésekkel jár, elfogadtam magam, de ehhez hozzátartozik, hogy hetente 3-4-szer lovagolok 2 órás terepeket meg futok tavasztól őszig salakpályán 5-8 km-t. Mindig is sportoltam, és épp tablettát akartam váltani, hogy abszolút minden pattanásom eltűnjön, de inkább maradok a jól beváltnál, ebből gond nem lehet... Remélem minden megoldódik és rendben lesz Veletek. Jobbulást kívánok!
2010. febr. 2. 16:35
Nekem a bőröm ment tönkre, miután abbahagytam, 6 évi szedés után. :(
2010. febr. 2. 16:08

Szia! Nálam most derült ki, hogy nem bírom a fogamzásgátlót.

Cypromixet szedtem fél évig, az első 3 hónapban még semmi bajom nem volt, de ami utána jött, azt ellenségeimnek sem kívánom.

A hasfájás nálam mindennapos, most is fáj...

A melleim majd' leszakadnak, érzékemyek. Éjszakánként émelygek, stb.

2010. febr. 2. 16:03
A legtöbb fogamzásgátló mellékhatását már minden nő fejből tudja: hízás, migrén, szőrösödés, menzesz elmaradása vagy elhúzódása, stb.
De mi van olyankor, ha az érzékenység egy gyógyszerre nem a szokásos, várt módon és nem elég intenzíven jelentkezik ahhoz, hogy időben észrevegyük?
Sajnos én így jártam, ezért szeretném megosztani a tapasztalataimat, hogy mások jobban figyeljenek, és ne kelljen átmenniük azon, amin nekem. Sem fizikailag, sem lelkileg.

Ugrás a teljes írásra: Fogamzásgátló érzékenység - másképp

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook