Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása után mikor rendeződnek a dolgok? fórum

Fogamzásgátló abbahagyása után mikor rendeződnek a dolgok? (beszélgetős fórum)


2020. okt. 28. 11:21

Vettem és néha néha én is szedem de vérképem szerint rendben volt a vasam :)


[link]


Ez a tea linkje, nyilván máshol is lehet kapni. De én is pont a DMbe vásároltam.


Nekem 3- 6 hónapot mondtak amíg rendeződik, így a 4. hónapnál tarva enyhe változást látok.

22. Oneday (válaszként erre: 17. - MolnarE)
2020. okt. 27. 18:36
Vasat próbáltál? Vitakingnek van jó terméke, folyadék, jóízű, és jókat olvastam róla, hogy rendbe rakta az ember vashiányát. Én vashiányos is vagyok amúgy.. Meg marha lusta kitartóan szedni.. :( pedig én is vettem nem is egyszer.
21. Oneday (válaszként erre: 20. - Dorinnaa95)
2020. okt. 27. 18:34
Hmmm érdekes, lehet, lehet, hogy kipróbálom. Milyen gyógynövények vannak benne? Hullani még nekem is hullik a hajam, babahaj is van, de inkább legyen, mert legalább visszanő, ami kihullott... Pattanás kevesebb, de azért még ragaszkodnak a homlokomhoz. Ott eléggé zsíros is a bőröm... Na hát ez van. Jövő hónapban megyek nőgyógyászhoz, megkérdezem szerinte ez a rettenet meddig tart, meg addig kitalálom, hogy (nem csak emiatt) akarok-e újra szedni gyógyszert. Illetve annyiban jó, hogy most fél éve nem szedem, hogy így legalább "teljes valójában" fogja látni a doki a petefészkem működését. Mégiscsak 36 éves vagyok... :( Eddig a gyógyszer miatt "aludt".
2020. okt. 26. 09:30

Túl vagyok a 2. Forcapill dobozon.

Babahajakkal vagyok tele, hullani viszont még hullik.. :/

Elkezdtem kollagén kapszulát is szedni hátha jót tesz az is.

Viszont van a Lady Ciklus tea, kipróbáltam mert javasoltál hormonokra is, hogy jó de inkább rendezetlen ciklusra (nekem rendes a ciklusom) úgy voltam vele csinálok egy bögrével és ízre is annyira bejött, hogy 3 napon keresztül esténként ittam belőle, 3 nappal korábban meghozta a mensimet a tea de úgy hogy megse éreztem, hogy meg jött!!! Az a minimális mensis fájdalmam is elmúlt. Utána olvastam még és sokan írták akiknek rendszertelen, hogy beállította nekik. Próbáljátok ki ti is de azért vigyázzatok vele mert nekem is meghozta hamarabb.

19. MolnarE (válaszként erre: 18. - Oneday)
2020. okt. 20. 16:14
Hat sajnos lehet, hogy ez is belejatszik, mivel 47 lettem szeptemberben es lassan kozelit a menopauza. Vettem Plantur 39 nevu sampont, ami pont emiatt lett piacra dobva. Koffein tartalma altal segit. Olvastam velemenyeket, sok nonek jo velemenye van rola. Aztan talaltam egy ausztral vitaminkeszitmenyt is, az most rendeltuk meg, hatha bejon. Az oldalon nagyon sok jo velemenyt olvastam, fotokkal. Hatha segit. Igazabol nekem kb. 10 eve problemam van a hajhullasal, de olyan 7 eve szornyu igazan, mikor is nem szedtem tobbe fogamzasgatlot. Rettento eros menzi miatt allandoan vashianyom volt, evente tobbszor kellett vasinfuziot kapnom. A biotin hianyra ugy derult feny, hogy mar nagyon kiakadtam es elsirtam magam az orvos elott es igy nezett meg par dolgot. B12, D-vitamin, vas jo volt, csak a biotin nem. MOst megyek vissza hozza, megnezetem a pajzsmirgyem is megegyszer, bar tavasszal az jo volt. Szoval nem olyan egyszeru ez sajnos. A borgyogyasz ajanlott egy hajgyogyaszt, de azt sajnos nem fedezi a biztosito es egy vagyonba kerul, igy ezt elhalasztottam decemberig. Nagyon elkeserito helyzet. :(
18. Oneday (válaszként erre: 17. - MolnarE)
2020. okt. 19. 20:52
Huh ez nem hangzik jól, sajnálom :( megnézettél minden olyan dolgot, ami okozhatja? Nem lehet hormonális eredetű, esetleg magasabb tesztoszteronszint? A hajmosással én is így vagyok. Már félek tőle, ahogy öblítés közben mintha vékony tincsekben jönne ki. Persze a tiédhez képest ez semmi.
17. MolnarE (válaszként erre: 1. - Dorinnaa95)
2020. okt. 19. 18:27
O, egyutterzek, sajnos az en hajam is hullik, evek ota, most mar ijeszto mertekben megritkult. Sajnos a hajhullas csak tunet, rengeteg minden lehet az oka. Nalam juniusban derult ki egy vervetel alkalmaval, hogy biotin hianyom van (az egy B vagy H vitamin, tobb neve is van). A hajhullas mellet nagyon szaraz volt a borom, illetve a kormom lemezesen valt szet. Junius ota szedem a biotint (5 mg/nap), ez kifejezetten hajhullas kezelesere szolgalo keszitmeny, a borom es a kormom rendbe is jott azota, de a haj az hosszutavu problema. Ami most hullik ki, az 3-4 honapja elhalt. Esetleg megprobalhatnatok a biotint ti is, van is itt egy forum, ott olvastam, hogy tobb embernek segitett. En mar ugy ketsegbe estem, hogy azon gondolkodom, hogy egyszeruen lenyirom a hajam extrem rovidre. Rettegek a hajmosastol, feler egy traumaval! :(
16. Oneday
2020. okt. 19. 17:59
Na most ott tartok, hogy lehet, hogy már a memóriámat is kikezdte.. :) mert ha így belegondolok, nem vagyok biztos benne, hogy kimaradt és két hete nem volt meg. Annyi minden van mostanában és annyira nincs időérzékem sem.. Lehet, hogy elfelejtettem a naptárban jelölni. Összefolynak a napok...
15. Oneday
2020. okt. 19. 15:51

Amúgy annyira összefolynak a napok, meg mindig pontos is, így eszembe nem volt, hogy most késik épp..

Persze most mintha fajdogalna, de gondolom csak azért, mert erről írok.

14. Oneday
2020. okt. 19. 15:49

Hát... Még én sem állok jobban. A pattanás talán ami, bár még megvan, de talán szebb, kevesebb.

Viszont : ma ránéztem az alkalmazásra, ami mutatja, hogy mikor fog megjönni kb. (eddig ugye a gyógyszer alapján tudtam, mikor jön ; az abbahagyasa óta ezt az alkalmazást használom) Na kérem kiírta, hogy 16 napot késik. Először azt hittem, rosszul állítottam be az előző hónapot, de nem, valószínű tényleg már meg kellett volna jönnie, ezért is néztem rá. Kisbaba biztos nincs a dologban, és a 36 évem alatt még egyszer sem volt ilyen hogy kimaradt volna, vagy ennyit késik. Értem, hogy abbahagytam a bogyót, na de annak 6 hónapja már és eddig rendben 26-28 napra megjött... :( régen, mikor abbahagytam x hónapra, akkor is minden rendben volt...

Pont amúgy november közepe felé nőgyógyászhoz vagyok bejelenkezve, bár így nem tudom, mikor akar megjönni. Pont úgy néztem az időpontot, hogy addigra elmúljon. Úgyhogy jó is lesz, ha megyek. Még ilyet. Sosem tapasztaltam még ezt..

13. Dorinnaa95 (válaszként erre: 12. - Oneday)
2020. okt. 7. 16:31

Sehogy, úgyan úgy hullik...-.-

1,5 doboz Forcapilon vagyok túl.

12. Oneday
2020. okt. 7. 14:05
Egyelőre a pattanások már nem olyan csúnyák, és nem nagyon jön több (bár hova is jönne még), mondjuk a nyakamon is lett 3db,sose volt. Na de pozitív maradok, talán lassan helyre jön, egyelőre kitartok. Táplálékkiegeszítőt nem is szoktam bevenni viszont :( nálad hogy állnak a dolgok?
11. Dorinnaa95 (válaszként erre: 10. - Oneday)
2020. szept. 30. 21:44
Azért majd írja ha ne adj isten rendeződne a hajad, csak hogy a remény megmaradjon bennem is :)
10. Oneday (válaszként erre: 9. - Dorinnaa95)
2020. szept. 29. 00:47

Régen, mikor abbahagytam a gyógyszert, nem vártam meg, míg kihullik az összes hajam, bár így nem hullott... Úgyhogy szerintem 2-3 hónap múlva újra elkezdtem szedni akkor.


Aztán lehet, előbb - utóbb most is ez lesz :(

9. Dorinnaa95 (válaszként erre: 8. - Oneday)
2020. szept. 26. 11:32

Elhiszem, én pont hogy ezekre a bőr alatti komedókra kaptam a foggátlót mert folyamatosan begyulladtak és göbösödtek. Rendbe rakott szó nélkül a foggátló, május óta nem nagyon jött ki rajtam olyan jellegű komedó vagy pattanás. Mindamellett Skinoren krémmel kentem az arcom a patik ellen, bevállt de nagyon hamar hozzá szokhatott a bőröm mert idő után nem hozta a megszokott csodát. Majd Akneroxidra váltottam és jobb mint a Skinoren! Viszont vigyázni kell vele mert szárít. Ahogy látom hogy megjelenik egy piros pukli, bekenem vele és 1-2 nap múlva eltűnik.

Engem egyszerűen a hajhullás zavar borzasztóan főleg, hogy csillapodni se látom de nagyon gyorsan nő...meddig hullott neked? 😩

8. Oneday (válaszként erre: 7. - Dorinnaa95)
2020. szept. 22. 22:25
Hát nem tudom, meddig normális ez az "átállás". Ma már ott tartok, hogy a pattanások is zavarnak. Én ezt már nem is pattanásnak nevezném :( tele a homlokom vele, illetve végig a haj és fejbőr találkozásánál a fülemig. Konkrétan nem is kicsik és sokan vannak. Már nem is nyomogatom őket, még csak piszkálni sem piszkálom nagyon, mégsem akarnak elmúlni. Ennyi pattanásom a 36 évem alatt nem volt összesen, és pláne nem így csoportosan egymás mellett. Szerintem hiába vennék rá bármilyen szert, valószínűleg nem javulna, mert "belülről" jön a probléma. Az a baj, hogy még eltűntetni sem tudom sminkkel, mert nagyon, látszanak, kiemelkednek eléggé a bőrből. Valószínűleg előbb - utóbb ebből bőrgyógyász vagy endokrinológus lesz :( anno, mikor régen rövid időre abbahagytam, hajhullas akkor is volt, bár nem ennyire durva, de pattanás nem. Ezek pedig már szerintem legalább két hónapja boldogítanak :(
7. Dorinnaa95 (válaszként erre: 6. - Oneday)
2020. szept. 22. 21:57

Ismerős....

Viszont lassan 1,5 hónapja szedem a forcapillt és azt vettem észre, hogy vastagodtak a hajszálaim és nagyon gyorsan nő... 1 hónapja voltam fodrásznál már 2cmert nőtt... mindemellett hullik rendesen😅🔫

De már lenyugodtam lelkileg, várom a csodát!

6. Oneday (válaszként erre: 5. - Dorinnaa95)
2020. szept. 21. 18:06

Én most az 5. Tablettamentes hónapnál tartok és fogalmam sincs, mikor "rendeződik" a helyzet. A bőröm még annyira nem is zavarna, de a hajam változatlanuk emberesen hullik, de hogy így még meddig..? Mert ugye az hirtelen nem fog csak úgy visszanőni, addig is egyre kevesebb lesz.. Pluszban én egyenesítem is, muszáj, m amúgy nagyon gázul nézne ki, így még kevesebbnek tűnik, pláne ilyen hullásnál..

Egyelőre már napok óta lustaságbol nem is szedem a baratcserjét, pedig tényleg kellene valamit rendesen szedni, hátha segít :(

5. Dorinnaa95 (válaszként erre: 4. - Oneday)
2020. szept. 5. 09:03

Szia!

Akkor hasonló cipőben járunk! :(

Én is stresszeltem az abba hagyás miatt pont hogy ezeket elkerüljem...erre bevonzottam.

Hajamra Forcapillt szedek, hátha segít rajtam mert jókat olvastam róla.

Barátcserjén is gondolkoztam viszont sose jutottam el odáig, hogy megvegyem. Esetleg ha pozitív tapasztalatod van írsz? Jelenleg úgy érzem magam mint 10 éve 15 éves pubertás koromba... gyorsan zsírosodó haj, zsíros arcbőr, szerencsére patik nincsennek csak 1-2 mitesszer.

Nagyon várom a végét és én egy életre letettem a hormonális tablettákat......

2020. szept. 3. 22:23

Én áprilisban hagytam abba a Gracialt. A ciklusom szerencsére rendben van azóta is, viszont a bőröm nekem is zsírosabb, ugyanakkor ami ennél jobban zavar a homlokomon, illetve végig lefelé a fülem felé pattanások jöttek ki, plusz a hátamon (sose volt), de nem egyből utána. Először azt hittem, hogy allergiás kiütések, mert hajlamos vagyok rá, de aztán azóta már látom, hogy nem :(, eléggé "tartósak". Sosem voltam igazán pattanásos típus, nagyon ritkán jön elő 1-1, most meg...

A másik a hajhullás... Amikor 6 éve egy rövid időre szintén abbahagytam a fogamzásgátlót (más fajtát), már akkor jobban hullott, mint előtte, utána újra el kezdtem szedni, de az a hajhullás kB megmaradt. Azóta viszont még több hullik ki, valószínű a nagymértékű stressz és lehet, hogy a vashiány együtt. Na de április óta meg még inkább erősödött. Mindenhol hajszál van, hajmosásnál én úgy látom, kb mintha tincsekben jönne néha, fésülködésnél szintén elég sok. A napi felsöprésnél látom, hogy mennyi hajam hullik, és bizony romló tendencia. Emiatt egyébként féltem is abbahagyni a gyógyszert. Most várok és remélek, pár napja elkezdtem Barátcserje kapszulát szedni, mert gondolom ilyenkor a hormonok próbálnak rendeződni.

Vajon ez meddig fog tartani? :(

2020. szept. 3. 16:29

Köszi!


PCOS-t a nőgyógyász is kizárta. Voltam UH-n rendben volt minden.

Talán a bőröm zsírosodását nyomta el. A hajam sose zsírosodott ennyire mint most, meg legalább a patik nem jöttek vissza. begyullat bőr alatti komedóim/ mitesszereim voltak.

2020. szept. 3. 14:56
Ahogy írtad, ezekre a tünetekre lett felírva a bogyó, szóval a gond már korábban is megvolt, a gyógyszer csak elnyomta. Simán lehet PCOS, vagy IR, de lehet csak alkati is. Az én hajam is nagyon hullott és elkezdtem Thymuskin sampont és szérumot használni rá. Kb. két hónap kellett és már alig hullott a hajam. Közben terhes lettem, úgyhogy szüneteltetem a Thymuskint, mivel nem tudni, h van-e hatása a babára, de amint lehet úhrakezdem, az tuti. Anno én is megnézettem a vérképen, minden tökéletes volt, kivéve a DHT hormon, azt kicsivel az határérték felett volt, ami okozhat hajhullást.
2020. szept. 3. 10:19

Sziasztok!

Tudom,hogy van már hasonló fórum, de gondoltam legyen egy aktuális is.

Májusban hagytam abba a tablettát 2,5 után. (Cypromix majd Mistralt szedtem) Zsíros bőrre, pattanásokra írta fel nekem az orvos majd továbbiakban is kiváltottam védekezés szempontjából.

A szedés alatt fejfájásokon kívűl más problémám nem volt.


Májusban hagytam abba és olyan júni közepén vettem észre a hajhullást és zsírosodást és az arcomon T vonalban lévő zsírosodást. 1-2 pati megjelent de nem annyi mint a szedés előtt. 3x jött meg azóta, 34-26-28 napra, nem fájdalmas, rendben van. Vérképem is rendben van, pajzsmirigyem is.

Eleinte számoltam, napi 150-200 hajszálam kiesik, hajmosáskor sírás kerülget mert akkor jön ki a legtöbb. Napi szinten moshatnék hajat de kitolom 2 napontára a hajmosás miatt.

Varga samponnal mosom és jelenleg Forcapilt szedek rá plusz a majdnem derékig érő hajam vállig levágattam, hogy megkönyebbüljön orvos javaslatára, de jobb nem lett tőle.

Hajgyógyásznál voltam aki megállapította, hogy seborreohás a fejbőrőm mivel olajosan zsírosodik. (ajánlott 3x60.000 Ft-os terápiát de nem feltétlen érzem úgy, hogy ilyen árat kellene fizetnem, hogy rendbe jöjjek.)

Gyógyteákat iszok, csalán, citromfű, cickafark és kamilla.


Kérdésem lenne, hogy kinek milyen hasonló tünetei voltak és kb meddig tart ez az őrület? Van valósága a "bűvös 6 hónapnak"? Nektek mi segített?


Köszönöm előre is! :)

Dorina/25


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook