Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása után miket tapasztaltatok? fórum

Fogamzásgátló abbahagyása után miket tapasztaltatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. okt. 16. 19:52

A 100 nőnél egy évig alkalmazott módszer, illetve a módszer használatának egy éve alatt terhessé vált nők száma. (Forrás: szexualpszichologia.hu)


Nincs fogamzásgátlás - 85

Megszakításos védekezés - 35

Naptár-módszer - 14-40

Spermicidek - 5-20

Méhszájsapka - 7-11

Óvszer használata - 3-4

Női óvszer - 1-5

Pesszárium spermiciddel - 2-3

Hőmérőzés - 0.5-3

Injekció - 0.03-2

Hormonális IUD - 0.05-0.1

Fogamzásgátló tabletta 0.1-0.5

Sterilizáció - 0.1-0.3

Implantátum - 0

32. d20c30cb4c (válaszként erre: 2. - Hellcat)
2013. okt. 16. 19:48
Háát... nekem a fogamzásgátló tönkretette az egész hormonháztartásom, majdnem fél évig nem menstruáltam rendesen, mivel leállított mindent.... Egyébként meg a gumi a legjobb védekezés, ha nem akar a párod hallani róla, akkor van magas rizikófaktorú hüvelytabletták stb. Vagy spirál.
31. babszibobó (válaszként erre: 29. - Ittmost)
2013. okt. 16. 19:41
Maga a Pharmatex egy nagyon jó komplett készítmény, de amennyire jó, olyan érzékeny is. Ki kell tényleg várni azt a 20 percet amit ír, és sokan szerintem fürdenek előtte és utána is, amit nem szabadna, mert a szappan semlegesíti, sokan irrigálnak aktus után (és akár előtt is), na ezt meg aztán végképp nem szabad, vagy törlőkednővel törli meg magát, ami szintén semlegesít.....sok apróság, ami amúgy nem számítana, de amegszokás és a reflex akár egy babát is eredményez egy amúgy hatékony készítmény mellett.
2013. okt. 16. 19:41
van olyan spirál amit feltesznek szülés elött is. mini spirál a neve. De ha 1-2 éven belül babát szeretnél akkor nem ajánlom csak akkor ha jópár évig még nem akarsz.
29. ittmost (válaszként erre: 28. - Babszibobó)
2013. okt. 16. 19:38
Látod,ez lehetséges.Ezt valószínű a nőgyógyász sem tudja,h mennyi hibát okoz az ember belőle,és mennyi a szer"gyengesége".
28. babszibobó (válaszként erre: 27. - Ittmost)
2013. okt. 16. 19:32
Igen, de tudod miért...kb. ugyanazon hibák miatt, mint a fogamzásgátlónál, tehát nem tartják be a használatához alapvetően szükséges dolgokat, csak ezt nem szeretik beismerni:-S
27. ittmost (válaszként erre: 13. - Hellcat)
2013. okt. 16. 19:25
Sok terhesség becsúszik Pharamatex mellett-szintén friss infó a nőgyógyásztól.
26. babszibobó (válaszként erre: 23. - Ittmost)
2013. okt. 16. 19:17

Maximálisan egyet értek veled.


Férjnél vagyok,tehát szerencsére fix kapcsolatban élek, van 2 gyerkőcünk, de nem szeretnénk többet (jelenleg tuti nem), nem csak Én, hanem Ő sem, tehát ez mindkettőnk felelőssége.

Úgyhogy mi trükközünk, szeretek biztosra menni: én használom a kúpot, hogy az esetleges elő"emberkéket" kivédjük, Ő meg félidőben óvszert húz, így dupla biztosíték, ill. számára van egy kis szabad élvezeti idő....ez a minimum.....

2013. okt. 16. 19:16
Az emberem csak hisztizik...max vagy felveszi vagy nem szexel:)
24. ittmost (válaszként erre: 23. - Ittmost)
2013. okt. 16. 19:13
Én is most 1 hónapja hagytam abba,nőgyógyász javaslatra,és a párom zokszó nélkül húzza fel az óvszert:mondja,h kevesebbet érez így,de még így is bőven marad annyi jó,hogy neki így is teljesen jó legyen.
23. ittmost (válaszként erre: 2. - Hellcat)
2013. okt. 16. 19:12

Már csak csúnyán tudom mondani,mert elképesztőek a pasik,akikről írtok folyvást,h "hallani sem akar az óvszerről".Hát mégis mit képzel?akkor menjen sterilizáló műtétre!!mért hiszi nagyon sok ffi azt,ha nő gebedjen meg a védekezésben??

Én nagyon elgondolkodnék,h kidobjam-e a pasit,ha nem akar gumit húzni,pontosabban ha teljesen rám hagyja a védekezés minden nehézségét.


és most dicsekszem,azért,hogy reálisabban lássatok:nekem még a futó viszonyaim közül is csak 1-2 volt,aki kicsit cincogott,h nem akar óvszert.A többiek(és ez nem 3-4 ffit jelent...) zokszó nélkül,természetesen használták az óvszert!

22. Hellcat (válaszként erre: 18. - Virag32)
2013. okt. 16. 19:10

Engem is kiborít vele,miatta kezdtem el szedni,de elég volt.Még unszolgatom,hozhat ő is "áldozatot".

Remélem rá tudom venni,bár azt se akarom hogy ne élvezze annyira:S

2013. okt. 16. 19:09
Ja, és hát a megszakításos módszertől elég szép számban szoktak az emberek terhesek lenni, szóval szerintem egyáltalán nem éri meg a parázást.
20. babszibobó (válaszként erre: 13. - Hellcat)
2013. okt. 16. 19:08
Pearl indexet nézd meg---érdemes, és akkor látod mennyire hatákonyak a kúpok és barátai!
2013. okt. 16. 19:08
A spermiciddel az a "gondom" csak,hogy soha nem használtam így utána sem néztem igazán.Ezért kérdezem,vannak e tapasztalatok azzal kapcsolatban.
2013. okt. 16. 19:07

Én kilenc év folyamatos szedés után hagytam abba, a világon semmit nem éreztem meg belőle, csak bővebb vérzésem lett és visszatértek a görcsök. Semmi pattanás, semmi testsúlyváltozás.


Ha hormonális gondjaid vannak, akkor tényleg érdemes elfelejteni a tablettát, mert a végén még a gyerekvállalás se fog összejönni.


Még mindig az óvszer a legmegbízhatóbb, ha meg a párod olyan önző, hogy ő "hallani sem akar" róla, akkor ajánlom neki,hogy ő szenvedje végig a hormonális változásokat, és féljen a nem kívánt teherbeeséstől. Agyf...t kapok az olyan pasiktól,akiknek puszta önzésből nem opció az óvszer a közös biztonság érdekében.

17. babszibobó (válaszként erre: 13. - Hellcat)
2013. okt. 16. 19:07

Nehéz, hogy nem látni kitől kérdezed, így válaszolok én (is)


20 percig kell várni vele, ill. előtte utána nem szabad szappannal/tusfürdővel és pl: irrigátorral macerálni magad odalent!

16. f6390e6b9b (válaszként erre: 13. - Hellcat)
2013. okt. 16. 19:06
Felhelyezés után 10 perccel akciózhattok!
15. babszibobó (válaszként erre: 11. - Hellcat)
2013. okt. 16. 19:05

A pesszáriumról a nődokiddal értekezz, hogy van e rá lehetőséged.


De úgy látom elég jól tudod, miben bízol, miben nem, vagy,hogy akarod, így nem is kérdéses a dolog.


Gyerkőc nélkül a spirál kizárva.

A gumit a pasid zárja ki.

A spermicidben nem bízol, de ha van kiszállás, akkor talán...hát akkor tegyétek ezt, hdd el bőven jó így a kettő együtt.


Még vannak a 3 havionta egy szuri lehetőség, de az is hormoláis, így esetdben érdemes kizárni.

2013. okt. 16. 19:05
X időt
2013. okt. 16. 19:04
Mennyire megbízható?Úgy tudom felhelyezés után várni kell vele időt.Utána fogok érdeklődni a nőgyógyásznál,de gondoltam addig itt kérdezősködöm:)
12. f6390e6b9b (válaszként erre: 7. - Hellcat)
2013. okt. 16. 19:03
Ugyanezért hagytam abba én is!Én személy szerint a pharmatex helyileg alkalmazható cuccokat használok azóta.De ha túlgerjedünk akkor a kirántás...A lényeg hogy nagyon jók ezek a kúpok,gyógyszerek nincs mellékhatása és fertőtlenít is.
2013. okt. 16. 19:02
Épp ezaz,hogy nem szimpibb.Soha nem csináltam még úgy,és nem is nagyon szeretném...de inkább vegye ki még akkor is ha felteszem a spermicidest,talán!! kisebb az esélye.Ha tehetném,óvszerrel csinálnám de hajthatatlan..pesszáriumot nem ismerem:S hogy megy az?
10. babszibobó (válaszként erre: 7. - Hellcat)
2013. okt. 16. 19:02
Nincs ezzel gond, de van bőven alternatíva amit lehet használni, lassan a bőség zavar, csak használni kell őket, meg megnézni, hogy megyát a nemzetközi teszteken, ennyi...nincs benne semmi extra!
2013. okt. 16. 19:01
100 tucat gumi - duplan!!
8. babszibobó (válaszként erre: 4. - Hellcat)
2013. okt. 16. 19:00

Lehet nem bízol benne, de statisztikai értékei igencsak jók...

a kirántáos téma ezek szerint szimpibb, pedig az előváladékban is lehet egy rakat életképes spermium!?

2013. okt. 16. 18:59
Azért szeretném abbahagyni mert nem az első már amit szedek és a libidóm kb. nulla lett a hajam hullik (rengeteg vizsgálaton voltam,kizárásos alapon hormonális,ezelőtt soha nem hullot) és ráadásul most amit szedek annál is előfordult h előbb jött meg mint ahogy elfogyott volna.Kifejezetten nem tervezünk babát de együtt élünk, a vőlegényem szóval sokáig úgysem várunk a kisbabával.
6. c62e5b7d24 (válaszként erre: 4. - Hellcat)
2013. okt. 16. 18:57

hát én se szerettem, de nem volt jobb akkor.

hátha mondanak a többiek valami okosabbat

5. babszibobó (válaszként erre: 2. - Hellcat)
2013. okt. 16. 18:56

Logikus hogy igen, elfogy és abbahagyod. Az akkori tuti pontosan megjön, mert még megszakításos időszaknak érzékeli. Utána jön a kérdőjeles rész, mert egyéni mindekinek. Tehát a vaci új ciklus bogyó nálkül.

Én mázlista voltam, mert szépen megkjött, pontosan, de van aki elkezd pecsételni, csúszik, ingadozik.

Ez egy elég parás időszak lehet annak aki nem babát szeretne célból hagyja abba a szedést.


Számíthatsz második tinédzser korra, már ami az arcbőrödet illeti...újra klasszikus kirügyezős pattanások jelenhetnek meg.


Ha nem babát szeretnétek, akkor miért hagyod abba?


Vannak spermicidek (gél, kúp stb formában), az szerintem a minimum, plusz a gumi (hát értem én az emberedet, de gondolom a nem kivánt terhesség sem tetszene neki), pesszárium.....

2013. okt. 16. 18:55
Sajnos a spirált csak szülés után teszik fel ha jól tudom...abban a spermicides krém szerűségben nem nagyon bízom,max az meg a irántás együtt de úgy meg nem az igazi:S:S
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook