Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása után mennyi időre lehet teherbe esni? fórum

Fogamzásgátló abbahagyása után mennyi időre lehet teherbe esni? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 13. 14:29

én a gyógyszer abbahagyása után 2 hónapot vártam, mire belecsaptunk a "lecsóba". :)

Utána az első próbálkozós hónapban összejött a baba.

20. Heni86
2009. nov. 30. 11:40

Bocsi csak még ennyi mert én kíváncsiságból utánanéztem a spirálra mit mondanak ugyanis nekem most az van. Ezt találtam:


A szülészorvos részéről is néhány tanács, szempont hasznos lehet. A fogamzást megelőző hónapokban célszerű például folsavat szedni. Saját szakmai tanácsaimat 3 csoportba soroltam.


- Az első azoknak a leendő kismamáknak szól, akik fogamzásgátló tablettával vagy méhen belüli eszközzel (spirál) védekeznek, a fogamzásgátló módszer megszakítása (tablettaszedés abbahagyása, spirál eltávolítása) után 3 hónapig hagyományos módon kell védekezniük. Nem amiatt a tévhit miatt, hogy pl. a hormon kiürüljön a szervezetükből, hiszen az 2-3 nap alatt megtörténik. Azért szükséges a szünet, hogy a petefészeknek beindulhasson a saját hormonműködése, mert ez a fogamzásgátlóval szemben egészségesebb, "élettanibb" méhnyálkahártyát épít fel, így a terhesség könnyebben, biztonságosabban képes majd kialakulni. Azt szoktam példának felhozni, hogy tavasszal, dugványozás előtt is felássák a kertet.

Spirál esetén is a méhnyálkahártya "feltisztulása" teszi szükségessé a 3 hónap várakozást, ugyanis fennáll egy enyhe gyulladás. Ez nem klinikai gyulladás, nem okoz panaszt (láz, fájdalom); csak "szövettanilag" mutatható ki, de nem ideális a megtermékenyített petesejt beágyazódásához.


- A második tanács az előzetes szülészeti események esetére vonatkozik, ilyenkor ugyanis bizonyos időre van szükség a méh regenerálódásához. Ezért terhességmegszakítás és első harmadbeli spontán vetélés után 3 hónap, középidős (14-27 hetes) spontán vetélés után 6 hónap, szülés után 1 év, császármetszés után 2 év várakozás ajánlatos a teherbeesés előtt.


- Végezetül a harmadik tanács. Akinek több mint fél év telt el az utolsó rákszűrése óta, célszerő a terhesség előtt elvégeztetni a citológiai vizsgálatot, mert ennek kiértékelését a terhesség fennállása nehezíti. Tehát az egyéves határidő ne a terhesség alatt teljen le. Azok az asszonyok, akik minden tanácsot betartottak vagy mérlegeltek, boldogan vághatnak neki a terhességnek nevezett, többé-kevésbé felhőtlen 9 hónapnak.

2009. nov. 30. 11:09
Koszi szepen! Mar en is rengetegszer elolvastam mindent, de azt hiszem ha varandos leszek, akkor hetente megint elolvasok mindent... :)
18. Heni86 (válaszként erre: 17. - Szoszi76)
2009. nov. 30. 11:07

Én is pontosan így voltam vele. :)

Mire végre várandós lettem már szinte fejből tudtam melyik héten mi fog történni. Minden jót kívánok nektek! :)

2009. nov. 30. 10:53
Alig varom, hogy ateljem... Jol esik, hogy olyan nok irnak, akik mar ateltek/atelik ezeket a dolgokat... Igy jobban tajekozodom...
16. Heni86 (válaszként erre: 15. - Szoszi76)
2009. nov. 30. 10:49
Nem hiszem. :) Bár ha aggódsz akkor inkább várjatok előtte 1-2 ciklust és akkor nem fogod végig izgulni az egész terhességet. Amúgyis elég izgalmas 9 hónap. :)
2009. nov. 30. 10:46
Nagyon szepen koszonom a valaszokat... En csak azert aggodom, hogyha megfogan, akkor egeszsegen legyen es nehogy az en turelmetlensegem miatt baja legyen!
14. Heni86 (válaszként erre: 9. - Gabriella0110)
2009. nov. 30. 10:36
Igen, volt időnk kidolgozni! :)))) Köszönöm szépen!
13. Erikkka (válaszként erre: 10. - Gabriella0110)
2009. nov. 30. 10:36
Én is milligestet szedek de kb 5, 6 éve már. Van aki egyből teherbe esik gyógyszer abbahagyása után, de van akinek többet kell várni. Hallottam olyat hogy valaki megtartotta a babát úgy, hogy közben fogamzásgátlót szedett (véletlen eshetett tehesbe) és smmi gond nem volt.
12. Heni86 (válaszként erre: 6. - Gabriella0110)
2009. nov. 30. 10:35
Sógornőm is így volt nyugi. :) Pár nappal azután hogy abbahagyta már jött is a kisfia. Már 5 éves gigaszép és megaeleven egészséges kis pasi. :) Inkább szerencse szerintem, hogy ilyen gyorsan sikerült. Gratulálok!
2009. nov. 30. 10:35
Na mentem. Sziasztok, és sok sikert!
2009. nov. 30. 10:34
Amúgy én Milligestet szedtem kb 3 évig
9. Gabriella0110 (válaszként erre: 7. - Heni86)
2009. nov. 30. 10:34
de látom alaposan megfogant, és gyönyörű gyermek :)
8. Gabriella0110 (válaszként erre: 4. - Erikkka)
2009. nov. 30. 10:32
Ez igaz, mert nekem is ikerterhességnek indult. Azt mondta egy doki, hogy ha a szervezet készen áll, akkor megfogan.
2009. nov. 30. 10:32
Szia! Nekem az orvos azt mondta 3 hónapot kellene várni papírforma szerint. Viszont én 7 évig szedtem szünet nélkül és csak 2 év után sikerült teherbe esni bár nem mondom biztosra hogy csak a gyógyszer miatt de tuti közrejátszott mert megkergült a ciklusom. :(
2009. nov. 30. 10:30
a neten olvastam, hogy a szervezet igyekszik hamar helyreállni, de úgy látszik az én szervezetem gigagyors volt :) Ja és nem érdekelnek arosszindulatú megjegyzések, hogy nem lesz egészséges, mert nem vártam...Eddig lekopogom egészségesnek látszik 27.hétben vagyok.Az sem igaz, hogy nem szabad parázni :) Én végig paráztam, mert nagyon akartam. Igenis kell akarni :)
2009. nov. 30. 10:30
Mennyi időnek kell eltelni? 5 másodpercnek!:-)) De viccen kívül, azt mondják, a mai tabletták alacsony hormontartalma miatt nem kell aggódni még akkor sem, ha a tabletta mellett lesz terhes az ember lánya. De ha megnyugtat, várj 1-2 hónapot, utána már biztosan jöhet. Amúgy pedig a baba tudja a legjobban: ha megfogan, valószínűleg minden rendben van körülötte a fogamzásgátló ellenére is. Sok sikert!
4. Erikkka (válaszként erre: 1. - Szoszi76)
2009. nov. 30. 10:29
Szia! Én egyszer beszéltem erről egy nőgyógyásszal, a babának semmi baja nem lesz akkor sem, ha az első gyógyszermentes hónapban fogan meg, mivel a gyógyszer a peteérést gátolja. Gyógyszer abbahagyás után 3 hónapot szoktak várni a nők. De ha abban a 3 hónapban fogan meg, semmi baja nem lesz, de az ikerterhesség valószínűsége nő, mivel a gyógyszer leállítja a peteérést, te pedig abbahagyod a gyógyszert, és lehet hogy egyszerre nem egy pete érik meg, hanem több is!
2009. nov. 30. 10:28
Szia! Én első hónapban teherbe estem :)
2009. nov. 30. 10:27

azt mondják attól is függ, hogy mióta szedted..de kb 6 hónap..

nekem egyszerre jött a baba, a köv. hónapban...

2009. nov. 30. 10:25
Azt szeretnem tudni, hogy el kell teljen-e egy bizonyos ido, hogy ne legyen baja a babanak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook