Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása után ha szúrkál néha a petefészkem, az bajt jelent? Ti mit tapasztaltatok, amikor letettétek a tabit? fórum

Fogamzásgátló abbahagyása után ha szúrkál néha a petefészkem, az bajt jelent? Ti mit tapasztaltatok, amikor letettétek a tabit? (tudásbázis kérdés)


22. Jaina
2011. ápr. 5. 14:41

Voltam nődokinál, csinált ultrahangot, megvizsgált, csinált rákszűrést és emlővizsgálatot is, azt mondta minden teljesen rendben van, teljesen egészséges vagyok.

Viszont a tabi abbahagyása utáni második "igazi" mensim nem nagyon akar megjönni, pedig már majdnem két hete késik (ha 28 naphoz számolom). A petefészekszurkálás nem jelentkezett mostanában, viszont múlt héten napokig olyan szinten fájtak a melleim, hogy a pólót alig bírtam elviselni magamon.

Barátkozzak meg azzal, hogy a tabletta utáni időszak már csak ilyen lesz?

21. smithko (válaszként erre: 13. - Szuzi78)
2011. márc. 29. 12:11

Sziasztok!

En is most hagytam abba a fogigätlot, es nekem az alhasam fäj ällandoan. ahogy olvasgattam, ez normälis. Pattanäsokat meg nem vettem eszre, de csak 2 hete hagytam abba.

Egyebkent en is pcos vagyok, es aggodok is hogy hogyan sikerül. Neked mennyi idö mulva sikerült?

A dokim nagyon erti a dolgät es kezel mär vagy 2 es fel eve (ujra), szedem a metformint, dietäzok es sokat mozgok. Meg szedtem ugye a tabit. De most hogy mär abbahagytam, felö hogy ujra elöjönnek a cisztäk.

Nem tudom miben bizzak, tartok töle hogy nem lesz olyan egyszerü.

20. CsillagTM (válaszként erre: 17. - Jaina)
2011. márc. 1. 20:23
attól függ...mképp nézesd meg magad.
19. CsillagTM (válaszként erre: 13. - Szuzi78)
2011. márc. 1. 20:22
köszi!
18. adb20ce52a (válaszként erre: 17. - Jaina)
2011. márc. 1. 13:32
Legtöbbször felszívódik magától. Nekem is volt szúrkálás a tabi után. Tüszőrepedés volt.
17. Jaina
2011. márc. 1. 13:27
És ciszta esetén mit csinálnak?
16. Anne33
2011. márc. 1. 13:27

Szerintem természetes. Eddig nem éreztél fájdalmat, semmit, mert a gyógyszer szedése alatt nincs premenstruációs tünetet, tehát nincs fájdalom. Most hogy abbahagytad gondolom fura a szervezetednek most áll vissza a természetes rendbe.

Én nem gondolom hogy bármi probléma is lenne, de orvos én sem vagyok.

2011. márc. 1. 13:05
Nekem is volt ilyen érzésem, ovulációkor. De ahogy már mások is mondták megnyugtatásként én megnézetném egy nőgyógyásszal a helyedben.
14. babszibobó (válaszként erre: 1. - Jaina)
2011. márc. 1. 12:58

Szia!

Csatlakozom előttem szólókhoz, mindenképp keress fel Nőgyógyászt!

Elég sok variáns van mitől lehet:

-van akinek ovulációkor jelentkezhet alhasi görcs, szurkáló érzet

-fenn áll a cysta lehetősége is (nekem is ez volt), valamint egy esetleges elzáródás a petevezetőkben-

- vagy tényleg csak simán, most kezd magához térni a szervezeted ezen része

13. Szuzi78 (válaszként erre: 12. - CsillagTM)
2011. márc. 1. 12:58
Én is PCOS-sel küszködök, de 21hetes terhes vagyok már. Kitartás!:)
12. CsillagTM (válaszként erre: 8. - Jaina)
2011. márc. 1. 12:54

vagy csak beindultak a petefészkeid, v neccesebb.


én a helyedben elmennék egy hüvelyi UH-ra. mi is babát akarunk augusztustól, de én PCO-s vagyok, így addig próbálom magam helyrerázni. remélem, neked nincs bajod!

11. Szuzi78 (válaszként erre: 8. - Jaina)
2011. márc. 1. 12:47
Bármit jelenthet, de én is azt mondom, mindenképp nőgyógyászt kérdezz. És ha javasolhatom, mindenképp keress egy olyan magándokit, akit mások is ajánlanak!
10. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Jaina)
2011. márc. 1. 12:41

Spontán ovuláció?


Szerintem örülj neki, az ovuláció lehet fájdalmas,de legalább annak a jele, hogy VAN.


Sokaknak az évekig tartó tabiszedés ezt a képességét teljesen lenullázza

9. Jaina (válaszként erre: 6. - 5ef12417a8)
2011. márc. 1. 12:34
És mi történt utána? Kaptál rá valamit? Vagy mi volt?
8. Jaina (válaszként erre: 5. - 5ef12417a8)
2011. márc. 1. 12:34

Azért hagytam abba, mert babát szeretnénk :) De megvárjuk a 3 hónap türelmi időt, addig óvszerrel védekezünk.

Mindenképp tervezek egy nőgyógyászati vizsgálatot még ebben a hónapban, de kíváncsi vagyok, hogy melyikőtök tapasztalt ilyesmit és mi volt! :)

2011. márc. 1. 12:30
Nekem gyógyszer nélkül is és azzal is menzesz előtt 2-3 nappal szokot szúrni a petefészkem.
2011. márc. 1. 12:29
Nekem is voltak hasonló problémáim, az UH cystákat és azok helyét mutatta a petefészkeken, de bármi lehet.
5. 5ef12417a8 (válaszként erre: 3. - Jaina)
2011. márc. 1. 12:28
Szia Jaina! Biztos választ egy nőgyógyász tudna adni, de nem kell megijedned úgy gondolom, viszont a dokit feltétlen keresd fel. Ha nem vagy elégedett a válasszal kérdezz meg egy másikat is. És tényleg vigyázz, mert a gyógyszer abbahagyása után a hormonháztartás újból átalakul, és ilyenkor könnyen becsúszhat egy terhesség.
2011. márc. 1. 12:25
Lehet ébredeznek a hat éves elnyomás után a petefészkeim? :D
2011. márc. 1. 12:24
Januárban tettem le a fogamzásgátlót, több, mint hat évnyi szedés után. A menstruációm 38 napra megjött, viszont a mennyisége kb annyi volt mint a tablettaszedés alatt, korántsem emlékeztetett arra a mennyiségre, mint ami a tabi elkezdése előtt volt. Előtte szurkált a bal petefészkem napokig, a mensi alatt nem. Most, hogy vége a mensimnek megint elkezdett szurkálni... mitől lehet ez?
2011. márc. 1. 12:22
nekem peteérés volt, nagy fájdalommla járt, bár nem minden hónapban. Egyszer meg is néztek, de semmi elváltozást nem láttak. Na akkor lettem terhes. :D
2011. márc. 1. 12:21
Fogamzásgátló abbahagyása után ha szúrkál néha a petefészkem, az bajt jelent? Ti mit tapasztaltatok, amikor letettétek a tabit?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook