Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogamzásgátló abbahagyása (Milligest, egyéb...) fórum

Fogamzásgátló abbahagyása (Milligest, egyéb...) (beszélgetős fórum)


14. d41005143d (válaszként erre: 13. - Nini55)
2015. júl. 16. 02:52
a mellnovekedest ez a tabletta okozza.
13. nini55 (válaszként erre: 9. - Tina87)
2015. márc. 14. 18:00
17-18 éves voltam, mikor úgy döntöttem/tünk, hogy íratok fogamzásgátlót, mert az tűnt a legbiztonságosabb módszernek. Elmentem szépen a nőgyógyászati központba, kivártam a sorom. A vizsgálat kb. annyi volt, hogy megnéztek uh-val, és megkérdezték, hogy melyik gyógyszert akarom szedni. Az akkori eszemmel is furcsáltam a dolgot, nem hogy mostanival...kiakadnék, ha bármiféle vizsgálat és körültekintés nélkül szúrópróbaszerűen adnának valami bogyót!!! Az én válaszom a kérdésre ez volt: ne a legolcsóbb, és ne a legdrágább legyen. :D Hát, így esett a Milligestre a nőgyógyász választása. Szerencsére én nem érzek túl sok mellékhatást a szedése közben, a néhai ingerlékenység,szédülés bárminek betudható.A melleim 6-7 éve kicsit nőttek :) de nem tudom hogy a gyógyszer miatt-e vagy sem.
12. babika_ (válaszként erre: 8. - Csipkerózsika)
2015. márc. 14. 09:14
Igen, ezt tudtam. Szerencsére ez már 2 éve történt, hogy abbahagytam.
11. Cippora (válaszként erre: 1. - Nini55)
2015. márc. 13. 20:24
17 évesen kezdtem el gyögyszert szecdni,5 évig szedtem egy huzamban,majd abbahagytam,vissza állt a ciklusom,teherbe estem rögtön mikor akartuk,minden rendben volt.A lányom 1 éves korában újra kezdtem,most hagytam abba októberben.Volt 3-4 normál ciklus,utóbbi kettő meg úgy alakult,hogy menzesz előtt egy héttel barnázok vagy kicsit vérzek,nem nagyon,de szerintem ez valami hormon probléma.Még 1-2 mensit megvárok,hátha rendeződik,de valahogy nem bízom benne.Soha nem gondoltam,hogy ilyen problémám lesz...sose volt még csak hasonló se...
2015. márc. 13. 19:05
Én is a symiciát hagytam abba, bár ezt elkezdeni is kár volt annyira rossz gyógyszer.. Most lesz kb 1 éve, nekem semmi bajom nem volt, sőt azóta rengeteget enyhült a migrénem is, a súlyom nem változott és érzelmileg is kicsit stabilabb lettem :D az egyetlen negatív dolog hogy az első pár hónapban kicsit hullott a hajam és elég sok pattanásom lett de mára elmúlt és teljesen kitisztult az arcom is :) szerintem megér 2-3 hónap "szenvedést", így utólag azt mondom hogy soha többé nem kezdeném újra, nem éri meg az a kevés pozitívum a millió mellékhatás mellett.
2015. márc. 13. 19:03

Én először mikor szedtem és abbahagytam rá három hónapra megszületett a kislányom.

Most hogy újra abbahagytam a tesó ügy érdekében már egy teljes zűrzavar a menzeszem :( de persze mindenkinél más...nekem akkor azt mondta az orvos nem is szokták nagyon fiataloknak felírni a Milligestet.

8. Csipkerózsika (válaszként erre: 6. - Babika_)
2015. márc. 13. 18:10
Igen, mert az abbahagyást követően pár hónapig még a gyógyszer által beállított mesterséges ciklus megmarad. És csak utána indul be - jó esetben - a normál működés.
2015. márc. 13. 18:08

Általában 1 év, vagy még több kell a teljes kitisztuláshoz, addig bármilyen tünetek, zavarok lehetnek. Akinek korábban sem volt rendszeres a mensije, az jobb ha felkészül, a fogigátló tutira nem segített ezen (csak látszólag).

Persze nem akarok senkit ijesztgetni, a saját tapasztalataimat ezért inkább nem írom le.


Azért ne izguljatok és ne keseregjetek, keressetek természetes segítséget, sok minden van, amihez lehet nyúlni pl. gyógyteák (cickafarkfű!), méregtelenítő kúrák (májméregtelenítés, aktív szén!), sok testmozgás (jóga, 5 tibeti jógagyakorlat!) és melegen ajánlom a thai masszázst is.

Én néha eljárok, mert nagyon szeretem - az átmozgatás mellett lelkileg is sokat ad - és a masszőröm többször is lelkendezve mesélte már, hogy hány baba "került ki a kezei alól" olyanoktól, akiket az orvosok reménytelennek mondtak.

2015. márc. 13. 18:04
Én másfél-két évig szedtem másmilyen fog.gátlót. Először nem volt gázos, csak több pattanásom lett, zsírosabb hajjal, de időben megjött az első két menzeszem. Aztán jött a "meglepi" 49 napos ciklus, hajhullás. Szerencsére a hosszú ciklus után rendeződött minden, de soha többet gyógyszert.
5. 4b92daccda (válaszként erre: 1. - Nini55)
2015. márc. 13. 17:52

Én is idén szeretném abbahagyni a fogamzásgátlót (Yadine), és már többször eszembe jutott hogy vajon mire számíthatok.

Szerintem ez mindenkinél más, akár azonnal helyreállhat minden, de lehet hogy nem fog magától megjönni a menstruáció, pattanások alakulnak ki, hajhullás...legalábbis ezeket olvastam.

Egyikhez sincs humorom, ami azt illeti :D

De egyszer abba kell hagyni a gyógyszert.

2015. márc. 13. 17:45
Nekem egyszer egy hónapra maradt ki és az arcbőröm nagyon bedurrant tőle, a ciklusomat nem érintette. (Milligest)
3. nini55 (válaszként erre: 2. - Nevaeh)
2015. márc. 13. 17:44
Én lassan 7 éve szedek gyógyszert, és sajnos amíg nem szedtem (első 2 évben), akkor sem voltak rendes ciklusaim... hol 2 ,hol 3 havonta "volt valami".. idén mindenképpen szeretném abbahagyni. Egyrészt, mert biztos vagyok abban,hogy nem tesz jót egyik női szervezetnek sem, másrészt nálunk is babaprojekt következik! Drukkolok nektek! :)
2015. márc. 13. 17:39
Szia, en egy éve hagytam abba (Symicia) a gyógyszert. A ciklusom azóta is hol ilyen hol olyan. Volt 64 napos is...Sajnos a baba is várat magára azóta, de mindenkinél más, van akinél rögtön beáll a normál rend! :)
2015. márc. 13. 17:22
Terveim között szerepel,hogy idén abbahagyom a fogamzásgátló gyógyszerem szedését, jelen esetemben a Milligest-et. Van valakinek tapasztalata ez ügyben? Menstruációs zavarok, vagy egyéb...?! Nem voltak a gyógyszer abbahagyása után gondjaitok, ami ennek tudható be?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook