Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fogalmazás az én elképzelt világomról, 2040-ben. Segítsetek légyszi! fórum

Fogalmazás az én elképzelt világomról, 2040-ben. Segítsetek légyszi! (beszélgetős fórum)


2012. dec. 15. 15:36
Bocsi hogy csak most írok,ötös lett a tartalmi és a nyelvtani rész is:) még egyszer köszönöm!
28. csutkamano (válaszként erre: 27. - F624cfc9cc)
2012. okt. 22. 03:34
Ügyes vagy, kiváncsian várjuk az eredményt. Reméljük, a Tanárod is jónak értékeli.
2012. okt. 21. 16:53

Beadtam a fogalmazást,szerintem nagyon jó lett,beleírtam az ötleteitek nagy részét.:)

majd ha megtudom hányas lett,megírom.

2012. okt. 15. 22:02

Köszönöm szépen azoknak,az ötleteket írtak!:)


10.osztályos gimnazista vagyok amúgy.

A feladat az,hogy 2040-50 körül milyen lesz a világ szerintünk.

Oké tudom,hogy ÉN szerintem kellene leírni,de az én fantáziám elég satnya,így fel kell dobni valamivel,itt kaptam jó ötleteket most,köszönöm.:)


Ha van még valakinek,szívesen várom!

25. Pan Dóra (válaszként erre: 23. - Kismacska2)
2012. okt. 15. 17:13

Szakállas történet, bejárta a világot: a pályaválasztási tanácsadó szokta ezt a feladatot adni, és kb. 10 perc állt rendelkezésre. A gyerekek szorgalmasan körmöltek, de az egyik irtóra rühellte az ilyen értelmetlen feladatokat, ezért nemes egyszerűséggel ennyit írt a papírjára: tűzoltó leszek, katona, vadakat terelő juhász.


Hát nem igaza volt?! :)

2012. okt. 15. 17:05
Ja, jut eszembe, a magyarok meg pont a hosszu eletkorrol hiresek, mi? Szoval lesz itt 2 generacio...
2012. okt. 15. 17:04
Ezt mi is megkaptuk feladatnak az általános iskolában 1997-ben. Csak akkor 2010-be kellett magunkat elképzelnünk. És erre a feladatra 10 kerek percet kaptunk. Ma már ennyire másképp megy minden?
22. f758a7200f (válaszként erre: 13. - Aeb0378846)
2012. okt. 15. 17:03

Azert mar most is kisebbsegben vagyunk, tudom, nekem sem lesz mar ilyen beutesem de a legtobb ember (feher) csak 1 gyereket vallal, ezalatt afrikaban szuletik 10. Es ha neadjisten ebbol 5 kapasbol meghal a haboruk miatt, akkor is 5:1. Masreszt nem tudom, mi meddig elunk de ha 2 szulo utan marad csak 1 gyerek, meg mindig kevesebb mint 5.


Nekem 3 gyerekem van es nem tervezek tobbet. Egyebkent nem feltetlenul ugy ertettem hogy ez rossz ha keveredunk csak van egy konyvem ami a statisztikat vetre figyelembe es ilyen szempontbol efele haladunk, 2040 pedig itt van a "kuszobon":)

21. Aquatica (válaszként erre: 20. - Pan Dóra)
2012. okt. 15. 16:55
igen és most mindenki fogalmazást ír :D, Legalább beindult az agyunk :)
20. Pan Dóra (válaszként erre: 17. - Aquatica)
2012. okt. 15. 16:40

Minden fiatalnak vannak világmegváltó tervei és ötletei :)))


Én írattam Ha én lennék a király címmel fogalmazást. A gyerekek arról írtak, amiről úgy gondolták, ezt várják el tőlük a felnőttek: jószívű, igazságos, békeszerető, sablon blablabla...


Az egyik srác viszont ki tudott szakadni ebből a kötelékből. Olyat írt, amitől leszakadt az ég :)))

És a tanár ezt várja: az egyedit!!!

2012. okt. 15. 16:40

2012 október 15.

Álmosan ébredtem az órásrádió rettenes hangjára. Pár perc lustálkodás után gyors kávé, reggeli és rohanás. Tegnap is lekéstem a buszt, így aztán nem tudtam kivárni, mire a forgalmas úttesten teljesen biztonságossá válik az átkelés. Kockáztattam… nem kellett volna. Egy autó nagyon gyorsan közeledett. Hírtelen fájdalom, majd elgyengülés.

Kezdtem kitapogatni a sérüléseim, de nem fájt már semmi és sérülésnek nyoma sincs. Meglepődve néztem körül, és autók sehol, még út sincs. Hol vagyok? Mi történt?

Szép zöld minden, a táj gyönyörű, a napsütés beragyogja a környéket. Lábra álltam és azon tűnődtem, hogy az autóval való ütközés vagy ez a mostani élmény –e az álom, de nem tűnt annak egyik sem. Elindultam, hogy beazonosítsam, hol is vagyok. A virágzó fák nagyon szokatlannak tűntek, de miért is? Igen, hát persze! Október van, hogyan virágozhatnak a fák? Miért ilyen kellemes a hőmérséklet, hogy hogy ilyen szépen zöldell a fű?

Félórát sétálhattam, amikor emberek csoportjára figyeltem fel. Amikor észrevettek, mosolyogva közeledtek felém. Nem szokásom idegenekkel szóba állni, de arra gondoltam, hogy ők ismerik a környéket, útba tudnának igazítani, hogy visszataláljak a városba.

Meghallva kérdésem, csodálkozás ült ki arcukra, majd kérdéseket tettek fel és miután röviden vázoltam az elmúlt egy óra történéseit, néhányan könnyekre fakadtak.

Döbbenten hallgattam, ahogy egymás szavába vágva elmondták: 2061 tavasza van. Engem súlyos baleset ért, amely kioltotta az életem 49 évvel ezelőtt és most tértem vissza. Elmondták, hogyan ért véget az a világ és hogy nagyon kevesen élték túl az emberi társadalom összeomlását, azt a nyomorúságot, katasztrófát, amely akkor bekövetkezett.

Felzaklatva a hallottaktól észre sem vettem, hogy ki közelít felém egy közeli házból. Édesanyám, akit 2005-ben veszítettem el…….

2012. okt. 15. 16:28
De amit más leír, az nem a te elképzelt világod!
2012. okt. 15. 16:28

ez egy fiktív fogalmazás ide bármit bele írhat

és én igenis a világról írnék ahogy én képzelem

vagy írja azt hogy 25évesen férjhez ment 28 évesen szült diplomázott ?? :DD EZ ÍGY GÁZ.NEM??

Igen és a tanárok szeretik fejleszteni a gyerekek fantáziáját nekünk is volt ilyen fogalmazás azt szeretik ami fantáziadús kreatív.

2012. okt. 15. 16:18
És kedves Tanárod szerint holnap mi lesz? Vagy ma mi van?
2012. okt. 15. 16:08

A cím: Az ÉN elképzelt világom 2040-ben, nem pedig a világ... Ebből következően arról kell írnia, mi lesz VELE, vagyis Nusival 28 év múlva. Mi lesz belőle, hogyan képzeli az életét...


Gondoljátok, hogy egy épeszű tanár 30 év távlatában olyan fogalmazásokat vár, amiben űrlények futkosnak, a gépek veszik át a hatalmat, és minden, ma divatos probléma megoldódik?! :(((

14. csutkamano (válaszként erre: 8. - Csutkamano)
2012. okt. 15. 15:58

Az öltözetről jutott eszembe, a szennyes ruhát beakasztod egy "kabinba", és víz meg mosószer nélkül egy óra múlva már tisztán veheted fel.


A lakásod meg hangvezérelt lesz. Azt mondod villany fel, és világosság lesz a nappaliban.

13. aeb0378846 (válaszként erre: 10. - F758a7200f)
2012. okt. 15. 15:50
Hát ez nem valószínű, esetleg generációk múlva... bár akkors em valószínű. Egyszerűen számolj, még 28 év nem több évszázados ugrás. Még én is ha élek 70 leszek, és nem lesz kínai ősöm vagy beütésem a gyerekeimnek sem.
12. Pan Dóra (válaszként erre: 2. - F624cfc9cc)
2012. okt. 15. 15:36

Most az jutott eszembe, hogy ez a cím nem biztos, hogy azt takarja, amiről Te írtál. És valóban, nagyon sablonos :(((

Nem lehet, hogy a tanár arra gondolt, milyennek képzeled a saját életed 28 év múlva?! Mert ha ezt a címet én adtam volna, akkor erről várnám a fogalmazást :)

2012. okt. 15. 15:30
Tenyleg, napenergiat kihagytam, mivel most is egyre jobban terjed, addigra biztos meg tobb embernek lesz, esetleg, ha a privat nem is mindenki engedhet meg maganak, a kozosben tuti minden azzal megy majd (utcalampak, villamos stb)
2012. okt. 15. 15:27

2040-re mindenki kinai lesz...vagy neger...de ha nem is 100%akkor is mendenkinek lesz valami kinai vagy feka beutese.

(bocs, ez nem otlet hanem valosag)


De talan 2040-ben mar mindenki indukcios tuzhelyet hasznal majd es pl a vegbelrakba nem 4 ev alatt hal majd bele az ember hanem 10 ev alatt kb, mig tudorakkal akar 25-evet is elelhet pluszban. Ez is realis mert minden 3 evben meghosszabbitjak a rakos betegseg lefolyasat 3-4 honappal, 30 ev alatt egyre tobbel

9. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2012. okt. 15. 15:17

Ha így terjed tovább az sms és msn nyelve, 2040-ben már nem is mondunk egész szavakat és mondatokat. Nagy buli lenne, ha ilyen nyelven írnád a fogalmazást :))) (Mint a Mézga családban Öcsi)


Vagy szlengben, ami már a híradókban is megengedett :((( Lassan már csak ilyen mondatokat hallunk: a pasast lekapcsolták a zsaruk seftelésért, dutyiba dugták, és a melóhelyéről is kirúgta a góré :(((

2012. okt. 15. 15:10

Az autódat robotpilóta fogja vezetni, a házadat napenergiával fogjátok fűteni. Nem kell bejárnod a Hivatalba, mert a munkádat otthonról, az interneten keresztül fogod intézni. Bevásárlás helyett házhoz szállítják a neten keresztül megrendelt árukat.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. okt. 15. 15:07

-Gazdasági változások:Új technológiák az iparban, a nyersanyag kitermelés teljes változása, változások a pénzvilágban,

-Ökológiai változások:új állatfajok létrejötte a környezet változás miatt, a növények megváltoznak, nem használ az ember káros vegyi anyagokat a növénytermesztésben, csak biogazdaságok működnek, természetes üzemanyagok és ezek hatása a levegő, szennyezettség csökkenése

-Sokkal több ivóvíz-egy új módszer felfedezése

-Az ózon lyuk befoltozása

-Tejesen megszűnik az üvegházhatás,

-Nem olvad tovább az Északi sark,

-Nem hal ki több állat



Még gondolkodom...:)

2012. okt. 15. 15:06

Pl. minden kisgyereket már az oviban megtanítanak meditálni, emiatt sokkal jobb életük lesz és jobb emberekké válnak és a világ is jobbá válik. Előtérbe kerülnek a spirituális világra jellemző dolgok. Megtanulják az emberek pl. hogyan gyógyítsák meg magukat, illetve egymást orvosságok, komoly beavatkozások nélkül.

Megtanulják a lehető legjobban alakítani életüket tudatosságuknak köszönhetően.


Minden embernek lesz munkája, amit örömmel csinál. Eltűnik a szegénység, a nyomor a földről. A környezet és a Föld megújul. Megszűnik a környezet szennyezés.


Angyalok segítik az emberek minden napjait, angyalok akiket szabad szemmel tudnak már látni az emberek.

2012. okt. 15. 15:02
Azt is jó lenne tudni, hova jársz, hányadik osztályba, milyen órára kell ez a fogalmazás. Attól is függ, mit kell írni.
2012. okt. 15. 15:02
Nem lesz itt már akkor semmi.
3. an-Drea (válaszként erre: 1. - F624cfc9cc)
2012. okt. 15. 14:59
csak tudod, mit képzelsz el. Szerinted mi lesz akkor... űrös dolgok, mint most a scifikben, vagy kihal mindenki, vagy annyira ráállunk a környezettudatosításra, hogy addigra mindenki csak magokat fog enni...... Ötleted úgy hirtelen csak akad valami, nem???
2012. okt. 15. 14:59

Írtam egy alap fogalmazást,egy egészségesebb világról,az emberek otthon termesztik a növényeket,rengeteget mozognak,stb..


de ez így nagyon sablonos.1-2 izgalmas,fantáziadús ötletre lenne szükségem,ami feldobná,és illik ehhez az egészséges világhoz!

de akár tök más is lehet,ha olyan jó ötletetek van.:)

köszi

2012. okt. 15. 14:57
Fogalmazás az én elképzelt világomról, 2040-ben.Segítsetek légyszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook