Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogadott szülésznő fórum

Fogadott szülésznő (beszélgetős fórum)


1 2
21. scorpiolady (válaszként erre: 17. - Cb82b220ce)
2009. szept. 1. 13:08
Nekem akkor nem lenne tiszta a lelkiismeretem ha adnék pénzt a dokinak. Nekem nem volt fogadott dokim se szülésznőm, de meg voltam elégedve a bánásmóddal.
20. kmami (válaszként erre: 17. - Cb82b220ce)
2009. szept. 1. 13:07
Teljesen igazad van, én sem adnék, de sajnos elődeink erre már rászoktatták a dokikat és a kísérő személyzetet. Találkoztam egy dokival, akinek pár hónapja volt szakvizsgája és ő aztán nem szégyellte bevallani,hogy mennyit szoktak adni (pedig még magánrendelése sincs). Magas ár volt, pedig másokról hallottam kevesebb összeget is akik már igen régóta a pályán vannak.
19. Grepike (válaszként erre: 16. - Grepike)
2009. szept. 1. 13:07
ritaanyu!!! Komolyan kérdezem! Kivételnek számít, hogy mellettem mindkét szülésnél ott volt a doki? Nem tudom, mi a szokás, de velem végig ott volt!!! Én azt hittem, ez mindenkinél így megy???
18. Grepike (válaszként erre: 17. - Cb82b220ce)
2009. szept. 1. 13:05
Egyetértek veled! De sajnos több barátnőmnél láttam, hogy nem fizetett és hogy bántak vele... elképesztő különbségek vannak!
2009. szept. 1. 13:03
Most kifogtok osztani de akkor is,annyira felfoghatatlan számomra hogy mennyire lényeges ez a dolog.Biztos én is adnék pénzt mert különben nem lenne tiszta a lelkiismeretem.Pedig az orvos meg a szülésnő megkapja ezért a fizetését,arról már nem is írok hogy egy nőgyógyász ha van saját rendelője mennyit kaszál még.Azt a pénzt mennyivel jobb lenne a babára elkölteni és könyörgöm,80Ft összvissz.Azért az nem semmi,főleg ,hogy közben is fizetgetni kell...Tudom a gyerek később is sok pénzbe fog kerülni de ez akkor is kihasználás,mindkét részről...
16. Grepike (válaszként erre: 11. - Ritaanyu)
2009. szept. 1. 13:01

Az én dokim mellettem volt!

Szerencsés kivétel????

15. kmami (válaszként erre: 11. - Ritaanyu)
2009. szept. 1. 13:01
Na látod egyrészt ezekért a dolgokért nem fogadnék orvost, a másik az hogy a tb amit a fizuból vonnak le nem kevés, a fizetést amit kézhez kapok inkább babára költöm inkább mint dokira. Viszont a szülésznőkről sok jót hallottam, hogy ők végzik az oroszlánrészét a szülésnek. Akit választottam, arról itt és egyéb fórumokon előzőleg tájékozódtam, rosszat nem írtak róla.
14. Grepike (válaszként erre: 10. - Ritaanyu)
2009. szept. 1. 13:00

Elhiszem, hogy nálatok ez van! Nálunk a doki vizsgál, a doki tágít, a doki vág és a doki varr!!! A szülésznő? Az első szülésemnél még veszekedett is vele a dokim, mert nem látta el a feladatát!!!


Az első gyerkőcnél nem volt csak doki fogadva! Éjszaka mentünk be. Nagyon kedves, hozzáértő szülésnőt kaptam. Igenám, de 6kor váltás volt!!! A reggeli műszakban kifogtam két olyan szülésnőt, akivel egy kicsit sem voltam megelégedve: a kérdéseimre nem tudták a választ, a dokinak későn szóltak...stb. Szóval megfogadtam abban a pillantban, hogy a második gyereknél lesz! szülésznőm is!!!

A dokimmal mindkét szülésnél maximálisan meg voltam elégedve!


Jelzem! Ez az én tapasztalatom/véleményem! Mindenki úgy tesz, ahogy jónak látja!!!

13. cb82b220ce (válaszként erre: 8. - Ritaanyu)
2009. szept. 1. 12:59
Értem én hogy pénz beszél.... na de most komolyan!Értem én ez a munka mivel jár,meg hogy kicsi a fizetés meg minden.De könyörgöm,ha nem csúsztat egy kis pénzt akkor nem lehet hozzá benézni?Csupán emberségből?Ez annyira durva hogy itt tartunk,pénz nélkül még egy mosolyt sem kapunk,egy kedves szót sem...
12. kmami (válaszként erre: 7. - Ritaanyu)
2009. szept. 1. 12:56
Szia! Van benne igazság, amit mondtál, belátom. De valahogy biztonságérzetet ad, mert sajnos most a harmadik orvosnál járok mióta megtudtam, hogy terhes vagyok. Sajnos (nemcsak nálam) sok doki azt mondja, hogy ne menjek hozzá, nem férek bele a havi szülési keretébe. Ezeket a visszautasításokat elég nehezen viselem el, terhesnek lenni csodálatos érzés, de ezek a dolgok sajnos beárnyékolják a babavárást.
2009. szept. 1. 12:55
a doki a vajúdáskor nme fog melletted ülni vagy 1 szobával arrébb hanem megy és csinálja a dolgát... vizitel, papírmunkákat végez vagy ha fogaditt és semmi más dolga nincs akkor alszik, tv-t néz a szobájában...jaj ne részletezzem! csak ezt nehogy elolvassa a főnök mert a nyakam kitekeri hogy ilyenekkel nyugtatom a terhes anyukákat..
2009. szept. 1. 12:53
nem mondanám!!!! aki a szüléskor veled van aki segíti í babát a világra , akinek a keze ott van és tágít és vág és 100 szemmel figyel téged az a szülésznő! a doki a varrást végzi , néhány vizsgálatot és a szülés utolsó szakaszánál van jelen. valamint mielőtt a szobáb visznek mégegyszer átnéz...
9. Grepike (válaszként erre: 7. - Ritaanyu)
2009. szept. 1. 12:48

Egyetértek veled! De:

Felmerült bennem egy kérdés: ha a doki van ugyanígy (éjszakai műszak után nyűgös)? Dokit mégis nagyon sokan fogadnak!!

Ugyan az a szitu, nem?

2009. szept. 1. 12:47
ja és ha utána úgy gondolod még mindig megköszönheted neki... rögtön a szülés után...( apuci odamegy belecsúsztat eloson...) és ha szivesen fogadja akkor tuti hogy míg a kórházban leszel minden nap bemegy segít megmutat dolgokat...
2009. szept. 1. 12:45

én szülésznő vagyok és ha felvetődött a téma szeretnék hozzászólni ! nem mindegy hogy hol szülsz! bp.-en 20-30000 az átlag+ egy kis ajándék...egerben pl 10-20 ezer + valami csekélység! de elmondanám hogy nem szükséges ahoz szülésznőt fogadni h egy élmény elgyen a szülés...

és ha rosszul választasz? és ha a doki aki épp lesz meg a szülésznő nem tudnak olyan jól együtt dolgozni? akkor ugyan ott vagy ahol a part szakad!

ha szülésznőt választasz benne van a pakliban hogy pont akkor szülsz amikor ő pl egy éjszakás műszak után hulla fáradtan menne hazafelé4 ez még rosszabb mintha egy idegen szülésznőd lenne! most gondoljbele! nem tud úgy odafigyelni, fáradt és nyűgös lesz végig4... kell ez neked? én azt mondom nem fogadj szülésznőt!bár ez a te döntésed! de azt a pénzt inkább költsd a babára!

6. ede9aabae1 (válaszként erre: 1. - Kmami)
2009. szept. 1. 12:31
Szia! Mi 20e szülésznőnek, és a dokinak 50e. Mind a kettő fogadott volt!
2009. szept. 1. 12:31
Nekem fogadott orvosom volt neki 30-at adtam és aki ott volt szülésznő neki 10-et de én őt nem fogadtam. Nagyon kedves volt hozzám ezért adtam neki is!!!
2009. szept. 1. 12:28
Szia, én 30 at adtam a fogadott szülésznőmnek, 50et a fogadott orvosnak!
2009. szept. 1. 12:15
Hol fogsz szülni?
2. Grepike (válaszként erre: 1. - Kmami)
2009. szept. 1. 12:15

Szia!

Én júniusban szültem. Fogadtam szülésznőt és megkérdeztem tőle, mennyibe fog ez nekem kerülni. 10ezret mondott + amit én gondolok!

2009. szept. 1. 12:12

Sziasztok!

Nekem nincs fogadott dokim, de szülésznőt szeretnék fogadni. Tulajdonképpen az érdekelne, hogy nekik mennyi a "tarifájuk", mennyit illik adni (vagy várnak el) szülést követően.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook