Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogadj örökbe!!! fórum

Fogadj örökbe!!! (beszélgetős fórum)


1 2
38. VendrinerPiroska (válaszként erre: 33. - Fbab8271ce)
2014. márc. 30. 22:26

Ez mind szép. Kárpátalját még valamilyen szinten megértem...de, nincs Magyarországon elég segítségre méltó gyermek?


Angliában élek, ahol rengeteg sri lankai él, meglehetős anyagi biztonságban. Szerintem inkább rájuk kellene hagyni, hogy segítsék a rászoruló honfitársaikat. Ha valaki nélkülöző gyerekeket akar támogatni, talál eleget pld Békés megyében is.

37. 3d787b167a (válaszként erre: 23. - Juddyt)
2014. márc. 29. 07:24
Még mindig....
2009. nov. 2. 20:16

Elszorul a szivem.

Hála istennek nekem két kisfiam van, de van olyan a családban akiknek nem lehet természetes úton babájuk, szeretnének ők is örökbefogadni egy babát, de várniuk kell. :S

Rajtuk keresztül énis gondolkodóba estem, milyen jó is lenne örökbefogadni egy "kis"lányt, én nem pici babára gondoltam, hanem egy nagyobbra, csak bevallom őszintén attól félek, esetleg kudarcot vallanék, egy dacosabb lánykánál.

35. nagyszucs35 (válaszként erre: 26. - Addry)
2009. máj. 6. 18:28
Szia Addry! Én Ildíkó vagyok . Olvastam hogy te egy kisfiú örökbefogadó anyukája vagy . Szeretném megtudni hogy te mennyi időt vártál rá , és hogy mejik alapítványnál jutotál hozzá ? Nekem 3-rom gyerekem van , 15,13,és 9-évesek , tavaj februárban lett volna egy negyedik de sajnoos szülés közbe meghalt a méhemet is kivették így már nem szülhetek többet . Várom válaszod . Szia.
34. Kiss Ildikó (válaszként erre: 11. - Dee)
2009. márc. 24. 12:51

Megtaláltam a honlapot és regisztráltam most!

Sosem hallottam erről a sehgélyszervezetről. Nagyon örülök, hogy segíthetek egy gyereknek. Kárpátalját jelöltem be.

2009. márc. 12. 14:22
www.fogadjorokbe.hu
2009. márc. 10. 16:21

Én is láttam a szavazáson,kiváncsi voltam:)

Nekem egy osztálytársnőm volt,aki gyermek otthonban nőtt fel.

Nagyon nehéz lehet ott élni,néha be-be pillanthattam.

Akkor elhatároztam,hogy a hosszútávú terveim között szerepel,hogy én is,illetve mi is a párommal szeretnénk örökbe fogadni.


Közben a nővéremék is igy döntötttek.Elvégeztek egy százezres tanfolyamot a vöröskeresztnél.Azóta hitegetik őket,hogy lesz gyerek,kapnak gyereket.Ennek már több éve.


És mint ahogy már valaki irta korábban,sok gyerek van,csak tényleg én sem értem,hogy miért nem tesznek valamit annak érdekében,hogy meg is kaphasd azt a kisgyereket és te nevelhesd.Az államnak is könnyebb lenne-úgy gondolom.

És ha ezek a gyerekek kikerülnének rendes szülőkhöz,akkor talán fele ennyi csavargó és nehéz esetű tini lézengene a nagyvilágban.

2009. márc. 8. 20:08

na én a szavazáson láttam és most itt vagyok.

Szóval szép és jó dolog és ha egyszer kicsit jobb helyzetbe kerülünk akkor segíteni fogok én is....de addig csak drukkolok nektek/nekik,hogy jobb legyen

30. bige
2009. márc. 7. 17:43
úgy gondolom ez egy nagyon nemes fórum, tehát felteszem szavazásra - hátha többen elolvassák, esetleg csatlakoznak.
29. bige
2009. márc. 7. 17:36

sziasztok!


a megadott link www. baptistasegely. hu alatt megjelenő fotón lévő Sándor pap. Kolléganőm férje. Teljes neve: Szenczy Sándor. Évek óta az fejletlen országokban segítik az embereket. Ők hozták haza azt a kislányt, akinek magyar édesapja meghalt, szomáliai édesanyja eltűnt, és VUJITY TVRTKo-nál lakik.

Szerintem ha valakiben - benne lehet bízni.

28. Cszsuka (válaszként erre: 27. - Abe24d45e1)
2008. dec. 6. 17:49
Miért nem a kórházban kérdezted meg, hogy ki volt? Ott nyilvántartják a betegeket, biztos, hogy tudják, honnan került oda.
2007. dec. 4. 18:45
Mi szeretunk volna egy kisfiut orokbe fogadni de sajnos nem sikerult,a kis arva a korhazban volt,Mi is ott voltunk a kisfiamal es ott tetszet meg a kisfiu csak az volt a baj ,hogy nem tudtam a nevet .idokozben mi haza mentunk es o is visza az arva hazba aztan nyoma veszet csak a keresztnevet tudtam,sajnos nem talaltam mar meg pedig a paromal kerestuk sok helyen,
26. addry
2007. okt. 31. 15:35

Nagyon szép dolog adakozni,én is meg tenném,de már vágtak át.

Én egy kisfiú anyukája vagyok.(örökbe fogadó)

Szerintem ideig fent lehet tartani adományokból gyermekeket,de mi lesz velük ha ki kerülnek , életbe.

Nagyobb segítség,volna ha minél hamarabb családba kerülnének.

25. pufika
2007. okt. 28. 08:27

Bár én is adakozhatnék!!!


Sajnos nekem nem áll módomban. És igazad van Timothy, ahhoz nagy lelkierő kell, hogy kiállj a TV nyílvánossága elé.


Az önkormányzathoz meg jobb ha nem mégy be. Marad az, hogy megteremtek amit tudok. Amit nem tudok, azt összedobja a család. Amit ők sem tudnak, azután sóvárgok 1 ideig, majd lemondok róla.


De az élet szép :)

24. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 23. - Juddyt)
2007. szept. 26. 06:48

Én itthon már segítek, bár nem mernék megesküdni--mint írtam--, hogy oda kerül a pénz, ahová szántam.

Hogyan csináljam, hogy biztosan oda jusson? Nem mehetek járni a falvakat, és körbekérdezni, hogy te rászorulsz -e, mert akkor mindenki rászorulna. Meg annyi adható pénzem azért nincs, hogy "érdemes legyen". Ha bemutatnak a tv-ben egy szegény rászoruló gyereket, neki sokan összedobnak, de akkor eszembe jutnak azok, akik nem vállalnák magukat kamerák előtt.

23. Juddyt
2007. szept. 22. 19:48
Szép dolog amit csináltok, de én azt gondolom, itt országon belül is van bőven aki rászorul a segitségre. És ha olyanon segitünk akkor biztos odajut a segitség ahova szántuk.
22. Juddyt (válaszként erre: 17. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 22. 19:45

Igen személyesen lett átadva!

Mert az a kikötésünk volt:-)

Pont az miatt, hogy annyi lehúzásos alapitványról lehet hallani.

21. fe20557d00 (válaszként erre: 20. - 031d5c7fc0)
2007. szept. 8. 20:27

Az elején volt nagyon rossz.Már tudom kezelni,de azért vannak esetek amiket több nap kell hogy feldolgozzak.Főleg amióta én is anya vagyok,sokkal jobban át tudok érezni helyzeteket.

Azért akarnak sokan picikét,mert azt tuti ők nevelik....stb.De sajnos előfordul olyan is hogy a kisbabaként örökbe fogadott gyereket kamaszkorába vissza adják,mert nem tudják a nevelését tovább vállalni,mert a gyerekkel nem bírnak:(

Nagyon nehéz helyzetek ezek,de vannak siker történetek és jól alakult sorsok is:)

20. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 18. - Fe20557d00)
2007. szept. 7. 14:31
Ja, és irigyellek, hogy ilyen helyen dolgozol, bár néha biztos nem könnyű. Sok mindent láthatsz.
19. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 18. - Fe20557d00)
2007. szept. 7. 14:29

Szegények. Persze őket senki nem szereti, pláne nem szeretné örökbefogadni, pedig nem maguktól születtek "rossznak".

Ezért szeretem a "Bar. közt" sorozatot, mert megpróbálnak az életből meríteni, és példát mutatni. Most rögtön beugrott "Tóni", akit ugye tiniként fogadtak örökbe, és visszarázták egy normális életbe.

18. fe20557d00 (válaszként erre: 17. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 16. 08:12
Sajnos nincs sok örökbe adható gyerek,annál inkább van sok áldás nélkül maradt házaspár akik szeretnének örökbe fogadni.Tudod ki a sok??Az átmenei nevelet gyerek,azaz állami gondozott...akinél simán meglehetne már állapítani hogy örökbe adható..csak a szülőkenek sok joga van plusz a törvények sem valami jók!!!Aki örökbe akar fogadni mindenki picit 0-3 év közöttit.Sok nagyobb gyerek van nálunk aki már tartós nevelt azaz örökbe adható csak ők az a csoport akik nem kellenek már senkinek:-(Rossz tanulók,csavarognak,és sajnos mindenféle pszichés sérülésekkel küzdenek:-(
17. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 15. - Juddyt)
2007. aug. 16. 08:00

Te adtad át?

Hogyan? Odautaztatok?


Én is akarok gyerkőckét örökbefogadni, de elszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy rengetegen vannak, mi meg, a segíteni szándékozók kevesen.

Ha sikerül, és minden klappol, biztos, hogy mindenkinek ajánlani fogom. Na nem rámenősen, csak "eldicsekszem" a harmadik kisfiammal/lányommal.

Ha bejön az üzlet, amit most indítunk, egész kis focicsapatom lesz.

Mindenem a segítés, mindenem a gyerekek.

Képzeljétek, múltkor (mint gyakran máskor) becsöngetett egy pasas, a leukaemiás gyerekeknek gyűjtött, esküszöm, 800 ft. kp. volt otthon pénteken.

Kölcsönvettem a lányom pénzéből egy 1000-st (hétfőig, amíg elmegyek a bankba), a pasi igyekezett szóval tartani, hogy ne figyeljek fel arra, hogy ő minden iromány nélkül begyűri a táska egyik zsebébe.

Na ne féljetek, kapott! Szép, hogy önként áldoz a szabadidejéből (erre sem vennék mérget), de a gyerekek betegségével visszaélve saját zsebre? Menjen az ilyen a pi..ba, ez csak azért csinálja, hogy csurranjon-cseppenjen.

2007. aug. 6. 09:23
Nagyon szép dolog amit tesztek,gratulálok!
15. Juddyt
2007. júl. 11. 20:42

Tudom nem túl témához tartozó, de azért leirom!


Lehet én vagyok túl .... gyanakvó, de annyit olvasni az ilyen lehúzásokról.

van egy oldal:

www.csodalampa.hu

Ott választottuk ki a fiút akin segiteni szándékoztunk, mi vettük meg az ajándékot,(gitárerősitő) és mi is adtuk át.

Felejthetetlen volt!

14. kmét
2007. júl. 4. 00:35

ja!!:)

már elküldtem a cimet de én nem itt találtam rájuk hanem másik oldalon.

13. dee (válaszként erre: 12. - Kmét)
2007. júl. 4. 00:33
A Baptista szeretetszolgálat honlapja
12. kmét (válaszként erre: 11. - Dee)
2007. júl. 4. 00:32
ez mi?
11. dee (válaszként erre: 6. - Kiki32)
2007. júl. 4. 00:22
www.baptistasegely.hu
10. kmét
2007. júl. 4. 00:17
.
2007. júl. 3. 13:33

ezzel én is gy vagyok de ebben nem kételkedem!!

volt egy pár éve a jakupcsek müsora ami erről szolt és akkor határoztam el hogy ez az ahol segiteni fogok.és most itt a kép a kislányrol és tényleg hiszek benne.ja és nem egy olyan kép ami az internetről lett letöltve...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook