Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogadd el önmagad! fórum

Fogadd el önmagad! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
117. Krisz19
2010. máj. 24. 21:43
Igazából mindennek a média az oka, ahol az ember mást sem lát, mint tökéletes alakú , gazdag, és szép embereket. De a valóság közel sem ez, az emberek nagy része mindig talál valami kivetnivalót magán. Az egyetlen megoldás az ha nagy ívben teszünk azon emberek véleményére akiknek elsődleges a külső mind barátkozás, mind kapcsolat építés terén. És ha az ő véleményük nem érdekel akkor az 1 lépés előre önmagunk elfogadása felé =)) Csak azokra hallgassunk akik jót akarnak, mert a világ sajnos tele van irigy emberekkel. Ha épp negatív kritikát kapunk valakitől, gondolkozzunk el azon hogy ő miért bántja az embereket, valószínűleg ő vele ugyan ezt tették régebben, vagy hiányzik valami az életéből, és mások megsértése enyhíti a fájdalmát. Vagy csak pusztán magára ismer. Valószínűleg magunkat amiatt nem tudjuk elfogadni, mert egy olyan normának akarunk megfelelni amit a mai világ felállított. Én szeretném ezt leküzdeni mert már akarva, akaratlanul is másoknak akarok megfelelni. Szeretnék egy jóízűt enni anélkül hogy lelki ismeret furdalásom lenne. Mert kiskölyök koromban ez a túlsúlyosság egy elég mély sebet hagyott bennem.
116. zikzik
2010. máj. 23. 21:19

Gyerekkoromban zavart, hogy dagadt vagyok. Aztán, amikor kiderült, hogy a sportban a vékonyak a felét sem bírják annak, amit én a pacal, többé nem érdekelt a dolog. Különösen, hogy kamaszkorom végén ráébredtem arra is, hogy ráadásul megszabadultam a csajoknak azon selejtesétől, aki csak a külsőségekre (kockahas, BMW) bukik. Egészségügyi problémám a mozgás miatt még nincs, a kortársaim pedig lassan felpocakosodnak az én szintemre (általában persze a megfelelő fizikai háttér miatt). Tehát én elfogadom magam. (Esztétikailag legalábbis)


Ps:

Persze teljesen azért nem, mert az ízületek nem hazudnak. Sok az a 120 kiló.

2010. máj. 23. 21:17
azon vagyok!
114. *Csajszi* (válaszként erre: 113. - Msaca)
2010. máj. 23. 21:10
Oh, en csak elmeletben tudom am ezeket a dolgokat. A gyakorlati resze nem olyan franko nalam sem, kozel nem vagyok a ponton, hogy elfogadom magam :((( pedig mennyire konnyebb lenne minden.
113. msaca
2010. máj. 23. 20:28

Dolgozom rajta! Nagyon-nagyon keményen rajta vagyok, hogy mire betöltöm a 30-at megszabaduljak a görcseimtől. Az élet rövid, és nincs időm ilyen szarságokra. Két gyerek, az két gyerek. Nyomot hagy a testen, lelken. És persze nem a lelkivel van a gond, mert az élet velük csodaszép!

Csakazértis boldog!

112. *Csajszi* (válaszként erre: 111. - Krisz19)
2010. máj. 23. 20:20
Ezzel maximalisan egyet ertek. A lelki beke, a magabiztossag nem a kinezeten mulik... Van valami belul, amivel (akivel) tenyleg joba kell lenni - ez a kulcs.
111. Krisz19
2010. máj. 22. 20:38
Saját tapasztalatból, én elég fiatalon 15 évesen szabadultam meg 25 kiló súlyfeleslegtől, elég sokat inzultáltak a kinézetem miatt, emiatt az önbecsülésem a béke segge alá esett. És most itt vagyok 65 kilósan 180 centi magasan, de az önbecsülésem ugyan olyan alacsony maradt jóformán. Úgyhogy szerintem először tényleg lelkileg kell rendbe jönni , kibékülni önmagunkal, mert csak utána lesz célravezető a fizikai tuning.
2009. ápr. 18. 21:09
Nekem egy kineziológus kellett, hogy elfogadjam magam. De csak akkor tudtam, amikor megtaláltuk az eredetét. Ez kellett ahhoz, hogy ne törődjek többé azzal, ki mit gondol rólam, megfelelek-e mindenkinek (úgysem), mit tegyek, hogy elfogadjanak. Nem kell, hogy elfogadjon mindenki, ezért már ellent tudok mondani a főnökömnek, a kollégáimnak, a szomszédnak - amit adig nem mertem. Ez az önelfogadás. De a gyökerek messzire vezettek. Ha nem tudsz túllépni, keress fel egy szakembert. Priviben tudok segíteni. Üdv mindenkinek!
109. 0c97fbb607 (válaszként erre: 108. - 754c7e07c3)
2007. szept. 12. 14:54
Jóvanna:)
108. 754c7e07c3 (válaszként erre: 106. - 0c97fbb607)
2007. júl. 18. 22:18
Megy ez. A " jólvannamegpróbálom", már 2 éve megvolt. Ma már csak oké. S láss csodát, tényleg ennyi az elfogadás. Tudom a korlátaimat, a jó és rossz tulajdonságaimat. Így, tudom magamat kezelni.
107. 0da025d011 (válaszként erre: 102. - 0c97fbb607)
2007. júl. 18. 22:10
Az első lépés megvan:háziasszony lettem.A kurva életbe,ezt kellett volna tennem már 18 évvel ezelőtt!Nőnek lenni,mégha szegényebben is,a kölykeimmel törődni,és magammal.Csak most már nem divat otthon lenni,mert ugye,egyenjogúság van.Meg mély és sötét karika a szemem alatt.Oké,van amelyik férj mellett tényleg szolga lesz az ember,és kiszolgáltatott,de nem ilyen esetre gondoltam.
106. 0c97fbb607 (válaszként erre: 105. - 754c7e07c3)
2007. júl. 18. 15:37

Ez a beszéd!:)

Én is így kezdtem valahol,az első okéval,meg a "jólvannamegpróbálommal"!:)

2007. júl. 18. 15:34
Oké.
2007. júl. 18. 14:55
én sem szeretem magam!legszívesebben felakasztanám magam! :(
2007. júl. 18. 14:18

Mindeközben rájössz,hogy jé?!Én vagyok az !Az Igazi HUGYIMÓNIKA!:DDDDD

Nem lesz szükséged fogyira,sem semmi vacakra ahoz,hogy végre lassan fogozatosan azt az embert láthasd a tükörben,akit csak te szeretnél.:)

102. 0c97fbb607 (válaszként erre: 99. - 0da025d011)
2007. júl. 18. 14:15

A véleményed magadról bizony innen ered.

A tévé ,a rádió,az újságok ,a szülők,a barátnők,az aktuális divat mind-mind befolyásolja az embert.Minden problémánk abból adódik,hogy mások által támasztott igényeket,elvárásokat támasztunk magunk elé.Elhisszük anyánknak ,hogy nem vagyunk jók semmire,elhisszük a tévének,hogy szupermodellnek kell lennünk,elhisszük az újságoknak,hogy csakis a .....megvásárlása tehet minket boldoggá...stb stb

Első lépés.Szarj le nagyívben mindenkit,aki negítív feléd.Második lépés ,csak magaddal és az te igényeiddel foglalkozz.

Ha ezt jól csinálod eljuthatsz arra a fokozatra,hogy csak avval foglalkozol aki valóban fontos a számodra,csak olyan dolgokat veszel ,amire szükséged van,csak azt olvasod el ,ami valóban érdekel.

2007. júl. 18. 13:36
Próbálom,-próbálgatom!
100. Joyce (válaszként erre: 97. - 0da025d011)
2007. júl. 18. 13:05
Myly-nak igaza van, hogy nem lehet tökéletesnek lenni, külsőleg sem, sose tetszik teljesen az ember magának. Engem mindenki vékonynak tart, és mégis kövérnek látom magam.
99. 0da025d011 (válaszként erre: 98. - 0c97fbb607)
2007. júl. 18. 13:01

Van ebben valami.A tévé,az újságok...Igen,biztosan kihat ez is,de szerintem az én véleményem magamról nem innen ered.

Van valami jó is ebben,mármint a külsőmben.Nem azért szoktak megemlíteni egy beszélgetésben,hogy "Tudod,a Móni,akinek olyan jó cicijei vannak",hanem ha minden igaz,akkor az őszínteségem,jószívűségem,meg ilyenek kerülnek szóba.Itt megint bibi van!Én ugyanis ezeket nem érzem.Egyet igen:sokat beszélek:)Ezerszer megfogadtam,nem dumálok annyit,és nem mondok hülyeségeket,de muszáj(állítólag ilyen magyar szó nem létezik)beszélnem!!!Van aki menekül tőlem:)

98. 0c97fbb607 (válaszként erre: 97. - 0da025d011)
2007. júl. 18. 12:48

Miért fontos ez?Miért akarsz más lenni mint ami ,vagy aki vagy?

Mert ez az elvárás,mert ezt látod a tévében?

Boldogabb lennél más külsővel???

megmondom neked ,nem!Soha nem éreznéd elég jónak.Akkor sem!Mint ahogy sokan nem is ezekkel a paraméterekkel.Gyötrik magukat mert nem azt látják a tükörben amit látni akarnak.

14 éves korom óta fogyókúrázom...tam.Soha nem vettem fel bikinit,pedig szuper alakom volt(most más tudom)De nem voltam boldog,önbecsülésem pedig a béka segge alatt.ezért nem is láttam magam szépnek.

97. 0da025d011 (válaszként erre: 96. - 0c97fbb607)
2007. júl. 18. 12:39
Értem amit mondasz,de mikor leszek én 170 cm magas,mondjuk 60 kilóval,egyenes lábakkal,feszes didivel?És ilyen külsővel a pofám már nem is számítana.
96. 0c97fbb607 (válaszként erre: 94. - 0da025d011)
2007. júl. 18. 12:35

Meg a lónak a seggét!

Nincs ilyen!Mindenki szép!Aki lelkileg rendben van.Amikor padlót fogtam 72 kilósan nem mondtad volna ezt.De akkor a lelkem is és a testem is romokban hevert.

Aztán megváltozott bennem valami,elhittem hogy csakis én vagyok felelős mindenért,senki más.

Elég volt magamba süllyedni,(amit mások úgy hívnak depresszió)és gondolkodni naphosszat.

Bámulatos változáson mentem keresztül:)

Előbb raktam helyre a lelkem,aztán érdekes,minden fogyi nélkül a testem elkezdett hasonlítani arra ,akit belül is láttam,mindvégig.

95. 0da025d011 (válaszként erre: 94. - 0da025d011)
2007. júl. 18. 12:35

Már 40 éve élek az adott külsőmmel.Mind rosszabb a helyzet,csak a tükörbe nézek,és látom.Nemrég azt hitték a kisebb lányom nagyija vagyok.Oké,ez a karikás szemem miatt is lehet,de mindig is idősebbnek néztem ki.Anno ez érdekes volt:)

Amit a külsőmről gondolok,hááát,nem én kezdtem magam cikizni!

Van egy pasi,aki azt mondta,az ilyen csajok mint én is vagyok,jobbak az ágyban,mert kihozzák magukból a legjobbat,éppen a hátrányos külsejük miatt.Ezt a badarságot!És ha én szépnek hiszem magam?Vagy valaki nem tudja,hogy szép?

94. 0da025d011 (válaszként erre: 93. - 0c97fbb607)
2007. júl. 18. 12:23

Myly!Könnyen beszélsz,hiszen Te szép vagy!

Jesszus,mire vetemedtem?Megdícsértem egy nőt!:)))

93. 0c97fbb607 (válaszként erre: 89. - Cinka)
2007. júl. 18. 08:26

Azt a testet kaptad,amiben épp vagy.Azért csúnya,mert csúnya akarsz lenni,a tested pedig szépen követi az agyad akarátát.

A lélek és a test egysége.Ez is ócska szöveg,de igaz.A tested mindig is egységben lesz a lelkeddel,most is épp ezt teszi.

2007. júl. 18. 08:18

Én sem vagyok oda magamért,hát.....ez van!

Semmi szép,semmi különleges nincs bennem!

2007. júl. 18. 07:50
Na látom szépen összejöttünk gyerekek....az "anti-önelfogadók" népes csapata, az én nagyon kedves barátaim, hát sziasztok, Cinka, legalább itt megtaláltalak!!!!! :)))))))
90. Cinka (válaszként erre: 66. - Cinka)
2007. júl. 17. 23:12
Ez se mind igaz már... hamar változnak a dolgok.
89. Cinka
2007. júl. 17. 23:11
Világéletemben utáltam magam és jogosan, és nem hiszek az ilyen ócska szövegekben, hogy fogadd el blabla...
88. 0da025d011 (válaszként erre: 87. - 2ab728965c)
2007. júl. 17. 23:00
Na,ugye?:)))))És kicsi mellel mégis az én hátam görbe!Vagy legalábbis van valami görbület a nyakamhoz közel.Még ez is.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook