Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogacskák - gyerekbaleset fórum

Fogacskák - gyerekbaleset (beszélgetős fórum)


2011. júl. 21. 13:28
Megnyugtatásul mindazoknak, akik még olvashatják ezt: kibújt a két fogacska hegye, rettentő boldog vagyok, hogy legalább már azt tudom, hogy ott vannak. Egyenlőre csak alig több, mint az élük látszik, de az szépen, és úgy nézem, a helyükön is vannak. Eddig nem látszik sérülés, törés vagy elszíneződés, és nagyon bízom benne, hogy nem is fog:)))
18. bogóka (válaszként erre: 16. - Pancsika37)
2011. júl. 13. 22:33

Köszönöm szépen a biztató szavakat Pancsika! Én azért aggódom, mert amíg nem jelenik meg valami, addig az sem 100%, hogy visszacsúsztak. Én is meg a doki is ezt tartjuk valószínűnek, mert én nem találtam semmi kis fogacskát, mert ugye előre esett és én onnantól, ahogy fölkaptam, nem is döntöttem hátra a fejét, mert dőlt a szájából a vér szegénykémnek. Szóval én ezért gondolom, hogy megtaláltam volna, ha kitörnek, a mosdóban, a szőnyegen vagy a kezemben... de hát nagyon nagy volt az ijedtség... és azért írtam ide, hogy tudjam, akkor is lehet-e, hogy visszacsúsztak, ha nem látszik belőlük semmi.

Nagyon jó, hogy leírtad, hogy volt veletek, ez azért biztató, és örülök, hogy a kisfiad már jól van! Mindent egybevetve igazi hősök ezek a kicsik, az biztos!

17. Pancsika37 (válaszként erre: 15. - Bogóka)
2011. júl. 12. 15:47
Igen lehetséges, hallottam ilyenről is.
2011. júl. 12. 15:47

Szia Bogóka!


Ne ijedj meg! Az én fiam is így járt. Kb. 2 hónapja történt az eset, lefordult az ágyról és az ágy szélébe beleverte a fogát, ami felcsúszott. Nem teljesen, kb. 2 mm látszódott belőle. Mi is nagyon megijedtünk, de mivel a kezdeti ijedtségen kívül nem volt baj (szóval simán rágott vele, harapta a kezét, nem volt nyűgös) ezért nem is nagyon aggódtam. De azért a biztonság kedvéért elvittem orvoshoz. Aki megnyugtatott, vissza fog csúszni. Kb. 2 hónap. Lehet kicsit csálé lesz, az is lehet hogy utána kiesik, és el is színeződhet a vér miatt. Na mostanra visszacsúszott neki, teljesen fehér :) csak egy kicsit ferde, és nem mozog. Úgyhogy nyugodj meg. Lehet nektek egy kicsit tovább fog tartani a lecsúszás, mivel teljesen felcsúszott szegénynek :( de minden rendben lesz. Kitartás!! :)

2011. júl. 12. 15:04

kevian köszi szépen, meg is néztem, hát látom, hogy nem vagyunk egyedül...

az lehet, hogy egyáltalán nem látszódnak, annyira visszamentek?

köszi mindenkinek!

14. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Bogóka)
2011. júl. 12. 14:53
bocsi, most láttam, hogy ezt írtad , az első bejegyzésedből nem volt egyértelmű, voltál-e vele orvosnál.
13. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Bf91284513)
2011. júl. 12. 14:51

azt is írja, nem hiszi, hogy kitört , de nem látja, lehet, hogy visszanyomódott.


Ha lett volna orvosnál, ezeket pontosan tudná.


Gondolom, egy telefonhívás történt max.

12. kevian
2011. júl. 12. 14:47

Ez az a fórum!


[link]

2011. júl. 12. 14:35
ez a jó pár hét azért megnyugtató...:) neki sajnos nem látszik ki belőle semmi, ezért nem egyértelmű, hogy ott vannak... látta fogorvos, szájsebész, mindenki, többször is, csak neki nem tudnak még röntgent csinálni, mert pici és még nem marad mozdulatlan.
2011. júl. 12. 14:29
másfél évesen még állítólag picik a fogcsírái a maradó fogaknak, és hogy ezért nagyon kicsi a valószínűsége, hogy azok sérülnek. mindenhol voltunk, és most csak várni tudunk. keresgéltem a fórumok közt, de én nem találtam ilyesmit... bár igaz, nem vagyok rutinos itt. De köszi mindenkinek!
2011. júl. 12. 14:24
Az én fiamnak is hasonló balesete volt 2 éves korában.A kiságy szélébe beütötte.A felső foga teljesen felcsúszott a fogínybe.Elvittem fogorvoshoz,megnézte,semmit nem csinált vele.Azt mondta vissza fog erősödni,csak a színe lesz egy kicsit szürkésebb mint a többi fogé.Úgy is történt.Jó pár hét kellett hozzá amíg visszanőtt.Azért mutasd meg fogorvosnak,hogy megnyugodjál:)
2011. júl. 12. 14:18
Nemrég volt pont egy ilyen fórum itt a hoxán. Keress rá, hogy velük mi történt azóta!
7. zsuzsika83 (válaszként erre: 5. - Bf91284513)
2011. júl. 12. 14:15
meg, hogy másfél éves...
2011. júl. 12. 14:15
Unokahúgomnak a maradandója ment vissza félig, épp növésben volt még! Azóta eltelt 4-5 hónap, és szépen kijött a foga! Sztem 1,5 évesen még nem tehet kárt a maradandóban! Nyugi, biztos nem lesz gond! :)
2011. júl. 12. 14:10

OLVASSÁTOK MÁR EL RENDESEN!!!!!!!!!!!!!!!!!

ott irja, hogy a doki szerint....

2011. júl. 12. 13:57

Fogrvosnál nem is voltatok, vagy szájsebészeten?

Én úgy tudom, ha megmoztdul a fog az visszaerősödik, de ha felmegy az ínybe, akkor a maradandó fogakban tehet kárt.

mennyi idős?

2011. júl. 12. 13:50

Na ilyenről sem hallottam még!

Szerintem vidd el dokihoz!!!

2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Bogóka)
2011. júl. 12. 13:48
Ezek szerint orvos nem is látta?
2011. júl. 12. 13:46
Sziasztok! A kisfiam másfél éves, 4 hete volt egy balesete, ráesett egy játékra, és 2 fogacskáját érte az ütés. Nem hiszem, hogy kitört, mert nem találtam meg az egyiket se. Talán visszanyomódott az ínyébe, de azóta se látni. A doki szerint ilyenkor max. 2 hónap alatt újra megjelenik, és kíbújik magától, nem lehet vele mit kezdeni, csak várni kell. Én nagyon aggódom, hogy mi lesz. Van valakinek hasonló tapasztalata? Minden infónak örülnék!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook