Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fog implant. Volt már valakinek? Tapasztalatok? fórum

Fog implant. Volt már valakinek? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


15. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - Nemeskata)
2010. szept. 25. 22:53

a feldagadás kit érdekel, majd közénktolja a monitort a kollégám, ha zavarja :))


nagyon szépen köszi az infókat. ahol én élek, ott egy implantátum kb 1 millió körüli (inkább feletti összeg), úgyhogy ha 200e, nekem már az is jó...

2010. szept. 25. 21:37

Jelenlegi pesti árakról nem tudok nyilatkozni (nekem 2 éve baráti alapon volt ennyi, szóval szerintem több mint 130-140). Szerintem a röntgen és egyéb, a műtét előtt megvan 10 nap alatt.Akár a műtét is belefér.


Azt elfelejtettem mondani, hogy nekem mondta a doki, hogy feldagadhat az arcom műtét után, de szerencsére nem.Illetve, nem nagyon lehetett hajolgatni, emelgetni-azt hiszem a varratszedésig.

13. 07c4794583 (válaszként erre: 12. - Nemeskata)
2010. szept. 25. 20:58

aha, akkor remélem, budapesten olyan 130-140-ből megúszhatom...


nekem az a bajom, hogy külföldön élek, és nem tudok három naponta hazaugrálni. tehát haza tudok menni mondjuk egy hétre, esetleg talán 10 napra, de utána legközelebb 1 hónap múlva megint. és nem tudom, hogy ilyen ritmusban megoldható-e?

12. nemeskata (válaszként erre: 9. - 07c4794583)
2010. szept. 25. 20:52

Neeeeem attól függ, hányszor kell visszamenni, szép is lenne. Előtte megmontda, hogy mennyi, slusszta-paszta. Végén fizettem, mikor a fogam már bent volt :-)) nekem a technikus elcseszte a fogam és amiatt legalább 3x kellett menni..de mostmár tuti.


2 éve 100e.+ a fog (20e) volt-Miskolcon, ismerős alapon !! Mondjuk kértem számlát, el tudtam számolni egészs.pénztárra-szerencsére.

11. nemeskata (válaszként erre: 7. - Szanya)
2010. szept. 25. 20:48

Állítólag kellett, de az kb. mintha a sebbe + 1 kis darab valamit még berakott volna. Annyira a részleteket nem figyeltem :-)) Utólag mondta a doki, amiatt kellett mert az íny már rég fog nélkül volt, és kezdett összeszűkülni.

Na ha ezt egy fogorvos elolvasná (micsoda "szakkifejezéseim" vannak), biztos égnek állna a haja... :-)

10. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Nemeskata)
2010. szept. 25. 20:45
ez biztosan így van, nekem már majdnem két hónapos a húzás, de ha nagyon megnyomom nyelvvel, még érzem.. én még várni akarok min. 3 hónapot...
9. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Nemeskata)
2010. szept. 25. 20:44

köszi szépen.

a végösszeg függ attól, hogy hányszor kellett visszamenni?

te melyik rendelőben voltál, és mennyibe fájt a dolog a végén?

2010. szept. 25. 20:43
Annyit azért hozzátennék, hogy azt mondta doki, kivételesen jól bírtam (nem dicsekvésnek írom, de a legőszintébben mondta)és, természetesen írt cataflamot és abból össz-vissz 1 szemet vettem be , miután kiment az érzéstelenítő.Szóval nekem egy szimpla foghúzás fájt már jobban is. Azt, hogy ezt mennyire gyorsan oldja meg a doki, az nyílván függ attól, mennyire van időpontja, de a minimum gyógyulás 3 hónap a beültetéstől számítva!! De én úgy tudom, ha valakinek húznak és úgy akar implantot, annak azt hiszem előtte a húzásnak be kell teljesen gyógyulni, tehát az szerintem még kb. +1 hónap, de mivel nekem rég hiányzó fogam pótölták, így ezzel nekem nem kellett számolni.
7. Szanya (válaszként erre: 6. - Nemeskata)
2010. szept. 25. 20:43
Kellett csontpótlás?
2010. szept. 25. 20:36
Nekem nem egyszer kellett menni előtte sem, elmentem egyszer panorámaröntgenre, mert már nekem hiányzott fogamm régebb óta és röntgennel ellenőrizte a doki, hogy egyáltalán be tud-e férni az implant, nemsorvadt (nem szó szerint ) az íny annyira, hogy esetleg nem illene bele. Akkor menni kellett, hogy leellenőrizze a röntgent, mégis mekkora gyökér a megfelelő. A műtét önmagába kb. 30-40 perc, nem emlékszem.Beöltöznek rendes "műtös"cuccba, felvágják az ínyed, betekergeti az implantot, és összavarrja. Természetes érzéstelenítő mellett, a hangok, meg a tekergetés volt a legrosszabb mozzanat az egészbe, ha tudtam volna, hogy ennyi már hamarabb vállakoztam volna rá. Utána kb. 1 hét múlva kellett menni varratszedésre, majd 3 hónap múlva megint pan.röntgen-beépült-e stb. utána felvágják a sebet és a fogpróba, mintavétel ...az meg attól függ, hanyadikra sikerül a technikusnak tökéletes fogat kreálni. Kb. ennyi.
2010. szept. 25. 20:30
Sziasztok! Mindent szeretnék tudni róla. :) Hogy zajlik a beavatkozás, mennyire fájdalmas stb.
2010. szept. 25. 20:27

engem is érdekelne, mennyibe kerül, és hányszor kell menni, azaz gondolom a vizsgálat egyszer, a beavatkozás másodszor, és aztán hány kontroll van?

milyen hosszúak ezek az időpontok?

köszi szépen..

2010. szept. 25. 20:24
Nekem van 1, mit szeretnél róla tudni?
2010. szept. 25. 20:22
Csak ajánlani tudom.
2010. szept. 25. 20:03
Fog implant. Volt már valakinek? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook