Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


53. Nagual (válaszként erre: 49. - 319cd6978b)
2009. jún. 5. 19:34
Ha gondolod lehet kísérletezni... Én régebben kevertem ki sötétszürke árnyalatot 10/8 és 2/0 keverékéből és nagyon future színe lett. Mindenki nézte a hajam az utcán.. Talán ha a kékbe keversz 1-2 cm feketét összejöhet a színmélység de próbálkozni kell vele. Nekem kb 3.szorra sikerült eltalálni a megfelelő arányt... Tartós így sem lesz.. :)
52. Nagual (válaszként erre: 49. - 319cd6978b)
2009. jún. 5. 19:19

Üdvözöllek!


Én azzal festek évek óta... Az a baj hogy ezek a színek hamar kikopnak a hajból, de ezt gondolom már te is észre vetted. Szerintem tartósan maximum aerozolos lakkfestékkel sikerülhet.. :)))) Én még nem próbáltam kikeverni sötétkéket, viszont olyanra simán befogja ami a színskálán van, ha szépen le van szívatva előtte a haj(nem sárgára).. Hidd el bármilyen extrém színt festünk vagy színezünk soha nem tartósak. Annyi technikussal beszéltem már erről.. Amúgy köszönettel tartozom neked, mert a Te hozzászólásaid és segítőkészséged juttatott el odáig, hogy regisztráljak és segítséget nyújtsak a csajoknak... Szóval hálás vagyok neked ezért!!! :)))

2009. jún. 5. 19:09
Ja oké megtaláltam köszi a választ Nagual :-)!!!
2009. jún. 5. 19:08
Nekem tud valaki valamit ajánlani???? :-)
2009. jún. 5. 19:00

Hi

Használtál már wella koleston perfectet? Lhet belőle sötétkék színt kikeverni vhogy? Ez a mániám de tartósan még sehogy sem sikerült pedig már jóprá módot és márkát kipróbálátam, de ezt még nem. A pelettáján láttam hogy lehet vele érdekes színeket keverni. Eddig csak úgy sikerült elérni hogy kiszőkítettem és directions lariché színezővel bekentem de ez meg befog mindent. Gondoltam hogy veszek kék keverőt meg valamit hozzá de nem tudom hogy mit kéne pontosan. Önmagában lefolyik. A kellékes aki fodrász is azt mondta hoyg mióta megújult azóta nem patent és panaszkodnak rá.

48. Nagual (válaszként erre: 46. - 2df174aa9c)
2009. jún. 5. 18:47
Szerinted neki azzal festették a haját??? :D Nem tudom sajnos...
47. afbc662347 (válaszként erre: 45. - Nagual)
2009. jún. 5. 18:46
Ő is idegbajt kap, mert én is mindig belenyírok, aztán olyan is.:D Viszont 3 hetente nincs kedvem ezért beállítani hozzá, gondoltam, csak meg tudnám tanulni.
46. 2df174aa9c (válaszként erre: 44. - Nagual)
2009. jún. 5. 18:43

Pont a L'orealnak azzal a színével szemezek, amit Penelope Cruz reklámoz (jóóó, tudom, a reklám az más, de akkor is), csak nem tudom, hogy az melyik barna a sok közül. Nem tudod véletlenül? :)

A többi fodrászt is a L'orealt és a Wellát ajánlja, na akkor ez tuti. :)

45. Nagual (válaszként erre: 43. - Afbc662347)
2009. jún. 5. 18:43

Szia!


Azt kérdezted, hogy lehet házilag "jó" frufrut nyírni? Sehogy! :))) Mindig elszúrják aztán javíthatom ha tudom... Én ingyen levágom a vendégeim frufruját pont ez miatt... Fodrászod nem segít a témában?

44. Nagual (válaszként erre: 42. - 2df174aa9c)
2009. jún. 5. 18:39
Passz.. Utálom a bolti festékeket, de ha már muszáj akkor az olcsóbbak közül a Garnier, drágábbak közül a L'oreal a minőségi festék.. Ha kellékesben vásárolsz: L'oreal, wella és utána jön a többi márka. Kb ez a sorrend(saját vélemény)... :)
2009. jún. 5. 18:25

Szia!

Én csak 3 havonta szoktam a hosszú hajam végét levágatni, viszont a frufrum gyorsan nő. Hogy lehet jól frufrut vágni házilag? Mire figyeljünk? Speciális olló kell hozzá?

Köszönöm a válaszodat!

42. 2df174aa9c (válaszként erre: 40. - Nagual)
2009. jún. 5. 18:23
Köszi! A boltiak közül melyik festékmárkákat ajánlod?
41. Nagual (válaszként erre: 37. - 3e5b3adf5a)
2009. jún. 5. 18:16

Szia!


Az volt a baj hogy világosbarnát kentél a szőkített hajadra. Ha szőkítés után rögtön kentél volna rá színezőt(nem festéket) abból is inkább sötétszőkét akkor sikerült volna a szín. Szőkített hajon máshogy működik a festék. Az a legfontosabb, hogy kérdezz meg egy fodrászt mielőtt nekiállsz. Ha a hajszínedhez közeli árnyalatra fested, nem lehet elrontani. Ha nagy változást szeretnél, érdemesebb szakemberhez fordulni.. Annyi keverés van a hajszínekkel, hogy nem tudok rövid általános tanácsokat adni. Szakmai dolgokba inkább ne menjünk bele... Remélem segítettem valamit... :)

40. Nagual (válaszként erre: 36. - 2df174aa9c)
2009. jún. 5. 18:06

Szia!


A bolti festékek nagyon könnyen befeketednek! Soha nem szabad olcsó festéket venni. Inkább kicsit világosabbat kell választani mint a kívánt szín. Ez nem minden esetben igaz. És nem szabad többféle márkát összekeverni. Röviden ennyi... :)

39. Nagual (válaszként erre: 35. - 8f85ee0c43)
2009. jún. 5. 18:00

Szia! Én is azt tudom mondani hogy vízhiányos lehet a hajad.. Sajnos állandóan hidratálni kell az ilyen tipusu hajat. Hidd el sokkal jobb mintha zsírosodna a hajad! :) Látom festve is van amitől szárazabb lehet mint természetesen.. Érdemes hetente oliva olajos házi pakolást tojássárgájával felkenni.. Amúgy hidratáló samponok közül érdemes választani. Muszáj lenne vizesen valami benne hagyható balzsamot, textúrázó hajkrémet, szárazon hajfénykrémet vagy olajat is használni...

:)

38. hópihe1989 (válaszként erre: 31. - Nagual)
2009. jún. 5. 09:02

Jogos :).

Nem festett. Én száraznak látom de ha megfogom puha a nap kiszívja, természetes világos barna, szerintem valami hajerősítő pakolásféle kellene rá mert olyan kis vékony gyenge. Valami speciális cuccot keresek.

2009. jún. 5. 07:41

Helló! Én világosíottam szőkítővel otthon a sötét barnából, nem is lett foltos, ahog pedig jósolták, aztán hagytam két hónapig csak úgy, hogy pihentessem a hajamat, erre mire legközelebb egy világosabb barnával befestettem szinte ugyanolyan sötét lett, mint korábban. Ez mitől lehet?

Egyébként a házi hajfestésnek mik a legfontosabb tudnivalói és technikai fortélyai?

Köszi!

2009. jún. 5. 07:36

Szia!

A bolti festékekkel mire kell figyelnünk? Pl. Én vettem úgy középbarnát - ami a mintán is olyan volt - , hogy a hajamon meg szinte csont fekete lett.

2009. jún. 5. 06:43
A fodrászom minden egyes alkalommalazt mondja h nagyon éhes a hajam mert ugy eszi a balzsamot mint kacsa anokedlit...rengetegszer ujra és ujra rakja rá a balzsamot és a 10.nél van az az állapot h beszívta teljesen. pedig én itthon jo minőségű sampont és balzsamot használok sőt még pakolást is teszek rá.Mi lehet a baj?
34. Ritkó (válaszként erre: 33. - Nagual)
2009. jún. 4. 22:13

Már próbálgattam a tükör előtt hogyan is állna, de még bizonytalan vagyok :)

Köszönöm :))

33. Nagual (válaszként erre: 32. - Ritkó)
2009. jún. 4. 22:11
Ahogy a képen látom erős forgód, ezért vigyázni kell.. Nézd meg a tükörben milyen is lenne. Válassz le elöl egy sávot és fésüld előre. Ha nagyon széthúzza a forgód akkor nem ajánlom. Jól állna a ferdén vágott fél frufru is... :)
32. Ritkó (válaszként erre: 26. - Nagual)
2009. jún. 4. 21:52
Sikerült képet felrakni :) Nézd meg :)
31. Nagual (válaszként erre: 30. - Hópihe1989)
2009. jún. 4. 21:46

Szia!


Milyen tipusu a hajad? festett? melírozott? Milyen a textúrája? Boltit keresel vagy speckó cuccot?


:)

2009. jún. 4. 21:34
Nekem tud itt valaki segíteni? Szeretnék venni valami nagyon jó hajpakolást a hajamra, a hajam száraz meg ilyenkor nyáron kiszívja a nap is. Valakinek valami jó ötlete?
29. Ritkó
2009. jún. 4. 21:23
Nem tudok képet felrakni, nem engedi valami.
28. d879a0c5b4 (válaszként erre: 24. - 673567bc24)
2009. jún. 4. 21:16

Nekem férfi fodrászom van, bíí :D

Csak most, hogy elköltöztem, kicsit messze... Nincs időm meglátogatni... :(


Vékony, hullámos a hajam. Ha otthon mosom meg, göndörebb, van tartása; ha itt, ahol lakom, lapul és egyenesedik. Mindez a víztől van... Nem tudok vele mit csinálni...

Amit pedig utálok, az a frufrum... Sehogy se áll, gyorsan zsírosodik is, pedig a magas homlok miatt muszáj...


Hogy én hogy utálom a hajam :D

27. Ritkó (válaszként erre: 26. - Nagual)
2009. jún. 4. 21:14

Hát nem egyszerű :) Na hát az én hajam borzasztó, egyenesszálú, vékony :)

Ha ide rakok fel képet, megnézel? :)

26. Nagual (válaszként erre: 25. - Ritkó)
2009. jún. 4. 20:32

Szia!


Elvileg jól mivel a frufru kerekíti az arcot, de ezt így nehéz megmondani, semmi sem törvényszerű... Nem csak az arcot kell figyelembe venni hanem a haj milyen és mennyiségét, valamint a forgókat és a homlok magasságot. Így már nem is olyan egyszerű igaz? :))) Ha tudok segítek...

Kép esetleg?

25. Ritkó
2009. jún. 4. 20:20

Sziasztok!


Én már meguntam a hajamat, és szeretnék rajta változtatni. Frufrut szeretnék, de nem tudom, hogyan állna. Hosszúkás arcúaknak jól áll a frufru?

2009. jún. 4. 19:46
ÓÓÓ egy férfi fodrász?Minden vágyam egyszer egy férfi fodrászhoz eljutni,sajna itt ahol én lakom,erre nem "divat"!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook