Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fodrász üzletet szeretnék nyitni, tud nekem valaki segíteni, hogyan kezdjek hozzá? fórum

Fodrász üzletet szeretnék nyitni, tud nekem valaki segíteni, hogyan kezdjek hozzá? (beszélgetős fórum)

15. 7777ff52ae (válaszként erre: 12. - Veronika27)
2010. dec. 10. 14:13
Amit én haszálok, abban alkohol meg természetes illóolaj van. Tényleg elég drága. Egy kozmetikus/fodrász üzlethez képest biztos jóval kevesebbet haszálok. Viszont nekem az is szempont volt, hogy tényleg ne legyen benne veszélyes anyag.
14. 7777ff52ae (válaszként erre: 13. - Joe1972)
2010. dec. 10. 14:11
Kft-nél az alaptőke pár éve 3millió volt, ha jól emlékszem.
2010. dec. 10. 13:25

mindenképen csinálni kell egy céget (BT vagy kft)

ügyvéd eliintézi amt kell kb úgy 50 000ft

12. Veronika27 (válaszként erre: 9. - 7777ff52ae)
2010. dec. 10. 13:21
Pl. a Domestoshoz is kell, de az legalabb elegge univerzalis.
11. Szuzan
2010. dec. 10. 13:19
Köszönöm,hogy segítettetek,ha van még valami szivesen fogadom.
2010. dec. 10. 13:13
Ja, és elvileg lennie kell az üzletnek "szociális helyiségnek". Mellékhelyiség, ill. ahol a dolgozó átöltözhet (legalább egy lefüggönyözött rész). Elvileg most csak Te leszel ott, és otthon egy másik helyiségbe mész át, de ahhoz, hogy kiadják az engedélyt, lehet, hogy kérik (mert ha már kiadták, akkor Te oda később mást is felvehetsz).
9. 7777ff52ae (válaszként erre: 7. - Veronika27)
2010. dec. 10. 13:09

Vízminőség vizsgálatot a vízműnél kell kérni.


A fertőtlenítőknél ha egészségre káros anyagot nem tartalmaz, akkor adatlap sem kell, de azoknak az ára elég húzós. (Meg nem tudom, hogy fordrászatban mennyire spéci szereknek v. milyen mennyiségben kell lennie.)

8. 7777ff52ae (válaszként erre: 6. - Szuzan)
2010. dec. 10. 13:05

Az húzós lehet. Az eladótér minden megkezdett 10 nm-e után kell 1 parkoló hely. Ha mondjuk 19 nm, akkor 2, ha 21, akkor már 3. Ha saját udvaron nem megoldható, akkor az önkormányzatnak kell fizetni. Egyszeri díj, de elég húzós lehet. 2-3 éve nálunk 800ezer volt egy ilyen parkoló. Ezt viszont csak a helyi önkorm.-nál tudják megmondani.


A pénztárgépet meg át kell programoztatni, meg lehet, hogy valami hülye egyéb díjat is elkérnek üzembehelyezésre, ilyesmire.

7. Veronika27 (válaszként erre: 6. - Szuzan)
2010. dec. 10. 13:00

Az ANTSZ-nel valaszt kaphatsz a kerdeseidre.

En mikor nyitottam a kozmetikat, meg vizminoseg-vizsgalatot is kellett csinaltatnom.

Fertotlenitokrol biztonsagi adatlapot kernek.

Parkolassal kapcsolatban szerintem az onkormanyzatnal kell erdeklodnod.

6. Szuzan (válaszként erre: 2. - 7777ff52ae)
2010. dec. 10. 12:52

Szia.köszönöm szépen!Muszáj érdeklődnöm.Pénztár gépem ,felszerelésem van.Itthon szeretnék egy üzletet.


Mi ujság a parkóló kialakítással?azzal kapcsolatosan tudsz segíteni?

2010. dec. 10. 12:50
Szia.Tudom ,hogy öngyilkosság!de más nem nagyon van!Vidéken lakunk,a fiam ovodás,már a lányommal végig játszottam azt,hogy reggel bevittem oviba,és nem tudtam érte menni időben.Akkor Pesten laktunk.Üzletben dolgozni sem leányálom,rengeteg költség stb,azt is csináltam,jelenleg nem bírok bejárni ,bérleti díjat fizetni stb.Régebben volt üzletem ,teljesen máshol ,akkor az nekem nagyon jó volt!Mindent megbírtam a mellett csinálni ,és addig dolgoztam ameddig csak akartam!
2010. dec. 10. 12:16
de lehet ahol talán laksz ott menne nézz körül;)sok szerencsét!
2010. dec. 10. 12:15
öngyilkosság ilyet nyitni 10000fodrász üzletet bocsi....
2. 7777ff52ae (válaszként erre: 1. - Szuzan)
2010. dec. 10. 12:11
Polgármesteri hivatal, igazgatósági osztály. Ott megkérdezed mi kell a működési engedélyhez (most már vmi más neve van). Keresel üzlethelyiséget, berrendezést, meghirdetsz állást, ha szeretnél felvenni vkiket. Felhívod a festékes cég üzletkötőjét. Eldöntöd, hogy szeretnél hirdetni, kiszámolod az árakat. Veszel pénztárgépet, nyomtatványboltból számla, nyugta tömböt, vásárlókkönyvét. Lógót tergeztetsz, névjegykártyát csináltatsz, ha araksz, weblapot is csinálhatsz/csináltathatsz, google maps-on cég bejegyzést.
2010. dec. 10. 12:02
Régóta fontolgatom,nyitnék egy üzletet,de azt sem tudom hogyan kezdjek hozzá!Szeretnék segítséget kérni .Hová fordúljak elöször?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook