Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fodrász árak - Szerinted a mai fodrászok drágán dolgoznak? fórum

Fodrász árak - Szerinted a mai fodrászok drágán dolgoznak? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. júl. 17. 15:55
Az én fodrászom engem mos , nyir, beszárit, 1600ft ami nekem drága, egy évben kétszer kibirom,ha csak nem megyek valahova.A lányom festi nekem a hajamat.
2011. jún. 30. 13:21

Drágán? Attól függ hol.

Az én fodrászom nem dolgozik drágán, viszont sajnos ritkán tudom meglátogatni, mert külföldre költöztem, itt meg magam festem a hajamat.

Szerintem az összes szépségszakmás állás külföldön éri meg igazán, ahol meg tudják fizetni az emberek ezeket a szolgáltatásokat.

2011. jún. 28. 08:24

Nekem majdnem derékig ér már a hajam. Fodrász nem tudom mikor látott utoljára, talán az esküvőm napján 2004-ben. Akkor meg ajándékba kaptam tőle a frizurát, a próbafrizuráért, talán 5000 Ft körül kért. Festés, és frizura berakás volt. (ja meg mosás-szárítás búrában - vagy nem tudom hogy hívják ezt)


Ez jó régen volt, azóta anyum levágta már a vörösre festett részt és ugye újból derékig ér, és barna, enyhén hullámos. De baromira unoooooom.


Azon gondolkodom változtatni kellene. (férjem most úgysincs itthon 2 hete, és még 2 hétig nem jön haza, gondoltam meglepem) Dauert szeretnék. Meg lehet újra befesteném, persze itthon, mert tuti 4 doboz festék kellene. Elég dús a hajam, hogy mutatna ez dauerolva? Mennyibe kerül ez manapság?

2011. jún. 27. 21:55
festés,mosás 3600ft. így igyekszem magamnak befesteni 1500ft.-ért!
28. Bebe83
2011. jún. 27. 19:59

Hat az en fodraszom ahol dolgozik van most 2 kezdo csaj, de azt mondja amikor O kezdte akkor Neki sokkal konnyebb volt , mint a mostani kezdoknek. Minden nap betert hozzajuk tobb ember is csak ugy, programalas nelkul vagasra, most pedig amikor epp ott voltam husvet elott 1 httel es az illetonek aznap meg 1 kliense sem volt.

Tehat szerintem nagyon jo szakma, csak ha van kliensed, de ha nincs akkor szivas!!!

27. antipink (válaszként erre: 16. - Shila)
2011. jún. 27. 19:18
Olyan szakmát szeretnék,ami érdekel,van hozzá mondjuk érzékem,ha ez lenne a munkám szívesen csinálnám,külföldön is lehetne űzni,és saját vállalkozásba is kezdhetnék vele.Na,a fodrászat ilyen,csak kissé drága a tanfolyam,meg a kezdés,de ez a befektetés.Mindenben van rizikó,és jól tudom,hogy a fodrásznak milyen nehéz,hiszen az én fodrászom most ment csődbe,és a házát is elveszítette.Szóval nem hőbörgök,eszemben sincs,de én mégis megpróbálnám...
26. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Agnes1219)
2011. jún. 27. 18:21
Nekem édesanyám festi a hajamat. Fodrászhoz 6 hetente járok fazonra vágatni 1500 ft.-ért, ebbe mosás nincs benne mert előtte itthon megmosom, szóval csak öblítés. Debreceni vagyok.
2011. jún. 27. 18:17
Változó...pl Pesten el nem mennék fodrászhoz,jóval drágább,mint ahol én lakom falun.Itt mosás-vágás-festés(2 doboz rámegy a hajamra,mert kb mell alattig ér)-szárítás kb 4000 ft.Páromnak egy sima hajvágás 800 ft,kb 2 hete járt Pesten és beugrott egy fodrászüzletbe,ami elég régi,még a nénike is kb 60-70 éves volt és ott 2000 ft volt ugyanez.
2011. jún. 27. 18:14
Nem járok fodrászhoz. Nem fogok több száz Ft-ért vágatni a hajam végéből.
2011. jún. 27. 17:51
Igen nagyon drágák!
2011. jún. 27. 17:45
drágán, de nem járok fodrászhoz.
2011. jún. 27. 17:36
Az én fodrászom 2000ft-ért mosta-vágta-szárította-vasalta a hajam. A festést én intézem itthon évek óta.
20. marcsix (válaszként erre: 14. - Mandula71)
2011. jún. 27. 17:36
Ez nagyon jó. Az én lányomnak ingyen vágta a haját...:) Aki 2,5 éves. Férjemnek és fiamnak én vágom... szerencsére... csak a sajátomért kell fizetnem. :)
19. globus
2011. jún. 27. 17:30
Amióta az üzletekben olcsón lehet kapni festéket, az emberek igyekeznek házilag előállítani a frizurát. Nagyon sok fodrász nem dolgozik a szakmájában (másutt jobban keres), de vállal alkalmi hajvágást, lényegesen olcsóbban, mintha üzletet tartana fenn. Például levág hajat 500 Ft-ért, sőt ismerek egy pasit, aki 2 dl pálinkáért. A fodrász legtöbb kiadása a vállalkozással kapcsolatos: adók, tb, bérleti díj, könyvelés stb. Egy ismerősöm fodrászként dolgozik, ezekről beszélt.
18. Bebe83
2011. jún. 27. 17:25
Hat en Romaniaban elek egy kisvarosban, a fizeteseinkhez kepest kib....tt draga, az atlag fizetes max 10 Ron oraberhez kepest egy mosas-vagas-mellir-szaritas 75 ron, es kb 2,5 ora, mikozben amig szaradok mg megcsinal egy gyors vagast is, tehat en keresek mondjuk 10 ron orabert es kiadok 30 ron orabert a fodrasznak. Ez igy ehhez kepest nagyon draga!
17. Shila
2011. jún. 27. 17:20

Oke,elnezest kerek,valamit felreolvastam!!! Ugy ertelmeztem,h szerintetek nincs kiadas!


Es sajnos igen,a fizetes a keves!

16. Shila (válaszként erre: 10. - Antipink)
2011. jún. 27. 17:17

El kell keseritselek! Ez szepnek tunik kivulrol,de valoban naon sok a kiadas,alig marad a fodrasz zsebeben valami... Es most lehet hoborogni,de mig nem lattok bele a fodrasz penztarcajaba,addig ne mondd,h alig van kiadas,mert ez nem igaz! Nem beszelve arrol,mint az itteni hozzaszolasokbol is kiderul, sokan nem mennek,igy a fodraszoknak keves a vendeg!

Persze itt az altalanos mezei vallalkozo fodraszokrol beszelek!

2011. jún. 27. 17:07

Irorszagban elek, itt egy hajvagas, teljes melirozassal, szaritassal olyan 90-100 euroknal kezdodik, jobb szalonokban meg ettol is dragabb!!!!Szoval en is kerestem itt magamnak egy kedves magyar fodrasz lanyt, aki mindossze 17 euroert levagta,megmosta,beszaritotta es kivasalta a hajam.

Sokat keresnek, de azert itt Irorszagban is nehez megfizetni , hogy minden honapban elmenj a fodraszhoz...

2011. jún. 27. 17:01
Nekünk szerencsénk van, Bp-től 40 km-re falun lakunk, itt nem sokat tudnak elkérni a fodrászok. Múlt héten voltunk, 2 pici gyerek ( a másfél évesemnek ritkítani is kellett a haját:D) hajvágása, a páromnak mosás-vágás-szárítás, nekem melírozás-mosás-vágás-szárítás. Mindezért 3600 Ft-ot kért a fodrász. Pesten már 10 évvel ezelőtt csak az én hajam került ennyibe kb.
2011. jún. 27. 16:59
Én nem a belvárosba járok,nem is pestre mégis drága. Egy (elég extra) melír (3színű a hajam) vágás, szárítás (hosszú hajam van) 12000 szokott lenni. Régebben megengedhettem magamnak, hogy havonta jártam, most már max negyedévente.
2011. jún. 27. 16:57
Én csak ritkán megyek fodrászhoz. A hajam vállig érő, szög egyenes és nem festetem. 2500 Ft az ára (vágás, szárítás). Nem sajnálom tőlük, egyszerűen nem tehetem meg, hogy sűrűn járjak.
11. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 2. - Agnes1219)
2011. jún. 27. 16:55
Nem drága, csak az a baj, hogy a bérek nem igazodnak hozzá...
2011. jún. 27. 16:53
Én fodrásznak tanulok,az tutti!:D
2011. jún. 27. 16:49
A párom a fodrászom,nem járok fodrászhoz,de tudom hogy drága.
2011. jún. 27. 16:48
Kulfoldon meg rosszabb... Kulvarosban, akcioban vagas, szaritas (mosas nelkul!)semmi nagy kunszt 20 euro. Mashol ugyanez akar a triplaja is lehet...Hogy a melirrol, festesrol, egyeb pakolasokrol ne is beszeljunk. Otthon melir, festes, mosas, vagas, szaritasert fizettem osszesen 9000 forintot hat kozepig ero hajjal a XIII. keruletben az Arpad-hidnal.
2011. jún. 27. 16:45

Az én fodrászom hajvágás, melirozás, mosás, száritás 3700 :)

Mesterfodrász egyébként... hozzáteszem vidék...

2011. jún. 27. 16:44
az én fodrászom viszonylag jó árban dolgozik.5300 Ft a mosás,vágás,festés.De volt,hogy ugyanezért a szolgáltatásért kétszer annyit fizettem még pár évvel ezelőtt,mert az üzlet a belvárosban volt.
2011. jún. 27. 16:43

Nem az a sok hanem az emberek fizetése a kevés:)

Komolyra fordítva a szót, nem hinném, hogy csillagászati összegekről van szó, természetesen aki egy elit szalonba megy az ne csodálkozzon.

2011. jún. 27. 16:42

kifizetni sok, de nekik egyáltlaán nem sok, víz, áram, sampon, lakk, akármi költségek is elég drágák....


Nekem hosszú, deréig érő hajam van, mosás, vágás, szárítás 2500.-

3. caffi (válaszként erre: 2. - Agnes1219)
2011. jún. 27. 16:39

Bár ritkán járok fodrászhoz.../még sose jöttem ki úgy h na most tuti lett a fizurám:)/

A bérekhez képest tűnik soknak....a zöme már vállalkozásban csinálja....és hát iszonyatosan sok amit havonta be kell csengetniük,gondolom ezért annyi amennyi!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook