Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Főállású anyák, segítsetek! fórum

Főállású anyák, segítsetek! (beszélgetős fórum)


2009. aug. 30. 13:16
Szia! Ezt csak azért csinálják, hogy nekik könnyebb dolguk legyen a gyerekekkel. Velem is próbálkoztak amikor a középső ment oviba és otthon voltam a kicsivel, mindenáron azt akarták, hogy csak délig maradjon, de én nem hagytam magam. Miután már kezemben van a törvény, ha megkapom a GYET-et és ki akarják vetetni napköziből, oviból délutánra a gyereket, akkor beviszem a jogszabályt, annak majd hisznek. Egyébként ha valóban fél napozni kellene akkor hordhatnánk vissza a gyerekeket külön foglalkozásokra délután, ezeket pedig pontosan azért találták ki intézményen belül, hogy úgyis ott a gyerek, nem kell külön elhordani. Iskolában is vannak külön elfoglaltságok amelyek helyben vannak, napköziből csak kiviszi őket a tanár és nem kell sokszor az egész városon keresztül húzni a gyereket/gyerekeket, hogy eljussanak oda. Szerintem pontosan ezek miatt szüntették meg a félnapi korlátozást.
13. lina66
2009. aug. 30. 13:07
Sziasztok!Nálunk is csak délelőtt,ebédig lehet a kicsi!Sőt még fel se akarták venni,csak amikor 5éves lesz,és akkor már kötelező!Hát elég érdekes dolgok vannak óvodánként,törvény ide vagy oda!:(
2009. aug. 30. 13:05

Szia!

Megtaláltam a jelenleg hatályos intézkedést a GYET-ben részesülők gyermekeinek napközis, illetve óvodai elhelyezésére vonatkozóan. Mindkét esetben korlátlan ideig lehet igénybe venni az intézményi ellátást,tehát lehet napközis és egész napos az óvodában is a gyerek.

11. milkamama (válaszként erre: 10. - A5f2072932)
2009. aug. 30. 00:03
Ha délelőt és délután is órái vannak rá nem vonatkozik.Ez a törvény még él mert az enyémek idén se lehetnek napközisek(délutánosok).Sajnos ezt nem törölék el még.De járj utána az iskolájába,hogy ez őt érinti-e.Erre sajnos konkrétan nem tudom a választ.Ha megtudod kérlek írd meg.
2009. aug. 29. 23:20
Ez nem az a törvény volt amit idén január elsejétől eltöröltek? Abban volt az, hogy csak naponta 5 óra hosszat lehetnek intézményben a főállású anyák gyermekei. Ha erre gondoltál, akkor ezt már eltörölték. Van külön ilyen törvény, amiben megtiltják a napközit? Az én fiam egyből érdekese helyzetbe kerülne, mert ún. iskolaotthonos iskolába jár, tehát délelőtt és délután is vannak tanóráik. Várom a választ milkamamától, vagy bárki mástól aki tud információt ezzel kapcsolatban!
9. milkamama (válaszként erre: 8. - A5f2072932)
2009. aug. 29. 22:13
Ezt törvény irja elő szóval ez így van.Nem lehetnek pközisek és csak délig járhatnak az ovodába.Hülye törvény igaz??
2009. aug. 29. 13:09
Én is remélem, hogy sikerül valamit találnom, mert ez a kevés összeg szinte semmire sem elég. Milkamama hozzászólása újabb kérdést szült bennem :-)) Mennyire általános az, hogy a GYET-en lévőknek a gyerekei nem lehetnek napközisek és csak délig járhatnak oviba?
2009. aug. 29. 12:48

Szia!

Gyet mellett sajnos nem sikerült se 4,se 6órás munkát találni!A legtöbb helyen azzal utasitanak el,hogy mi van,ha rosszul leszek a cukrommal,meg ha beteg a gyerek,akkor...?Na,ennyit a munkábaállásról!Most megpróbálok valami házalóst,hátha abból csúszik egy kis pénz!

Remélem neked sikerül valami 4 órában!:)

2009. aug. 29. 00:06
én is gyet-en vagyok,még 2 évig.Gyet mellet ha sikerül ugy elhejezni a gyermeket 8 órás munkát is válalhatsz ha találsz és megtudod oldani,és találszmunkát.Nekem nem sikerült össze hozni.Az idősebb gyerekek nem lehetnek napközisek,a kisebbet pedig csak délig járósnak vették fel az ovodába,ez mind azért van mert gyet-en vagyok.De lehet neked sikrül elhelyezkedned mellete.Mindenképpen vedd igénybe a gyet-et az jár neked a legkisebb 8 éves koráig.
2009. aug. 28. 23:12

Köszi a válaszokat!

Újabb kérdésem a témában, hogy nektek sikerült-e a GYET mellett négy órában munkát találni? Egyáltalán létezik még ma Magyarországon a részmunkaidős foglalkoztatás?

2009. aug. 28. 19:01
Szia!Én is GYETen vagyok és annyit kapok,mint a gyes.Ugyanúgy vonnak mindent.Te csak kérvényezd a GYETet,ne gondolkozz rajta!:)
2009. aug. 28. 15:48
Nekem nemrég járt le a GYET: ugyanúgy vonják belőle, mint a GYES-ből, ne aggódj! :)
2. 203a8ba247 (válaszként erre: 1. - A5f2072932)
2009. aug. 28. 15:32
Én is azt kapok,én úgy tudom levonják belőle!!!!
2009. aug. 28. 15:01
Három nappal ezelőtt töltötte be a legkisebb fiam a harmadik életévét, tehát lejárt a GYES. Regisztráltak a munkaügyi központban, de nem biztattak semmi jóval. Mivel a GYES előtt nem volt munkaviszonyom, nem jár számomra egyetlen forint támogatás sem tőlük. Most gondolkodom a GYET igénylésén. Pár dologra már választ kaptam itt a neten, de arra még nem, hogy a GYET-ben részesülőknek ki fizeti a tb-járulékot? Előre is köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook