Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Főállású anya fórum

Főállású anya (beszélgetős fórum)


1 2
33. Kkriszti75 (válaszként erre: 32. - Pumukli75)
2009. nov. 22. 19:06
Köszi az infót.Esetleg nem tudod hol lehet utánanézni,mert sajna mikor leadtam a papirokat a gyedre már előre szoltak,hogy a gyes majd nem fizetés után jár és csak ugy mint ha 1gyerek lenne.
32. pumukli75 (válaszként erre: 26. - Kkriszti75)
2009. nov. 22. 15:37
ikreknél a gyed 1 gyerek után jár a gyes viszont duplán amig el kezdik az iskolát.
31. Khatif (válaszként erre: 29. - Kkriszti75)
2009. nov. 18. 17:18

Felreertettel.

Nem szapultalak, vagy fujjoltam. Egyszeruen meg akartam mutatni, hogy az eremnek ket oldala van.Mert, amit itt jobb az otthon rossz es ami mashol rossz itt meg otthon jo.

Nagyon nehez egy masik orszagban uj eletet kezdeni, gyerekkel foleg szerintem nincs ezzel semmi baj.De vannak, aki igy is megprobaljak.

En nem osztom az eszt. Nem jarok a te cipodben, mert a parom nem talal munkat otthon igy nem tudunk hazakoltozni. Pedig ez a cel, csak marha nehez. De meg remelem, hogy mielott a fiam 3 eves lett haza tudunk menni. Ennyi.

2009. nov. 18. 11:33
Főállású anya ebben az országban akkor lehetsz, ha a párod jól keres. Ha nem, akkor max 2-3 évig lehetsz otthon szerintem, mert különben éhen haltok. SAJNOS!
29. Kkriszti75 (válaszként erre: 28. - Khatif)
2009. nov. 18. 11:23
De elég nagy gond össze kapni magát az embernek,mert ide született itt alakitotta ki az életét,ház stb és azt nem olyan könnyü eladni mert hát nenm a hid alá menne az ember ugye?????Meg akinek 4 gyereke van annak azért van annyi felelőségtudata is,hogy nem vág neki csak ugy a nagyvilágnak.Nincs kolbászbol sehol a kerités,de meg van az élethez való joga az embernek!!!!!Itt ma több millió ember gondolja azt,hogy nincs ez meg, csak ha ezek mind össze cuccolnának akkor lehetne csak nézni mert már az igy is össze omló ország hol lenne????Nekem is van rengeteg barátom aki a környező országokban vannak és jobban élnek még angliába is,mert hát ugye valjuk be ha szar lenne haza jönnének...DE talán azt ,azokat kellene megbecsülni aki minden nehézség ellenére ki tartanak,mert igen is magyarnak születtek....és talán az is fontos,hogy ez a nemzet ne haljon ki és még ha nehéz is igen is nem 1gyereket válalnak...mert persze az eszet osztani könnyü annak aki nem ebben a cipőben jár...Köszönöm,hogy hozzá szolhattam,de ez a fórum nem azért indult sztem,hogy egymást szapulják az emberek mert hát azt nagyon könnyü..ha nem tetszik valami huzz el,ez a legegyszerübb,mint segitség,tolerancia ezt az emberek többsége nem ismeri..A szapulásba,fujolásba,sárdobálásba nem szálok be..na ez nagyon megy...ezért tart itt ez az ország
28. Khatif (válaszként erre: 26. - Kkriszti75)
2009. nov. 18. 08:24

Nem minden orszagban van igy. Angliaban, Daniaban, Hollandiaban de meg a Franciaknak sem annyira jo pl egyaltalan nem tobb a csaladipotlek. Majddhogy nem ugyan annyi. Az esetek tobbsegeben a ferj nem keresi annyit, hogy a gyerekeket szepen es tisztessegen fel lehessen nevelni es iskolazni.


De ha annyival jobb mashol, akkor oda kell koltozni,egyszeru. Euban vagyunk nem nagy gond osszekapni magat az embernek es mashol munkat keresni.

27. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 26. - Kkriszti75)
2009. nov. 17. 20:03

Sztem akkor ki kell költözni oda, és akkor senki nem lesz boldogtalan :D


A barátnőm párizs mellett lakik a férjével. Eddig albiban laktak, 1300 euro/hó, most vettek lakást, törlesztőrészlet 2500 euro/hó.

Az oviért kemény pénzeket fizetnek, és nem kap egy fillér "gyest" és semmilyen támogatást, még neki kell fizetnie a biztosítását, hogyha megbetegszik, tudja magát kezeltetni.

A férje kb 5000 eurót keres, és minden kiadásuk után (rezsi, kaja, gyerekek, stb....) marad nekik 200 euro, amit el tudnak verni szórakozásra...

Londonban is él ismerős gyerekkel. Jóval drágább az élet.


De ki kell menni és ki kell próbálni, ha ott kolbászból van a kerítés.

2009. nov. 17. 19:37

Más országokban lehet,hogy 6hét után vissza kell menni csak álltalában akinek 3 vagy több gyermeke van annak a férje annyit keres,hogy nincs rá szügsége,hogy az aszonyka dolgozzon.Magasabb a cspotlék ,és nem drágább a megélhetés.Pl ausztria ugye a magyar manapság oda jár vásárolni...Vagy vegyük a svédeket:mind 2 szülőnek jár az a gyerek 8éves koráig,hogy napi 6.5oránál nem dolgozhat többet,mert a gyereknek szügsége van a szüleire...persze ezért teljes fizetés jár..Németoban ugye minnél több a gyerek annál kevesebb adót kell fezetni.. és még sorolhatnám hol mennyivel becsülik meg jobban azt aki gyereket válal.Ja és hogy csökken a népesség.Csoda?

Nem mellesleg 4gyermekem van és a kicsik 18hós ikrek.Nem jár 2 gyes vagy más, csak annyi mint egy gyerek után.Ez is korrekt nem???????????

25. Lipiani (válaszként erre: 24. - 57aa4ea1e8)
2009. nov. 17. 17:07
Na ezt én sem tudom....
24. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 23. - Lipiani)
2009. nov. 17. 17:00

Bele is gárgyulnék. Nekem szükségem van arra, hogy dolgozzak. Az, hogy főállású anya lehetek, az egy plusz dolog. És örülök neki, hogy van lehetőség rá, hogy mellette még dolgozhatok is.

Ez nem tudom, van-e még így máshol a világon.

23. Lipiani (válaszként erre: 22. - 57aa4ea1e8)
2009. nov. 17. 16:55

Vagyis akkor Te sem teheted meg,hogy főállású anya legyél,és a gyerekeidnek szenteld minden idődet.

Én arról beszéltem hogy ha valaki nem dolgozik mellette.

Remélem nem haragudtál meg,nem akartalak bántani véletlenül sem,és igen Neked is igazad van abban,hogy még ennek is örülni kell...

22. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 21. - Lipiani)
2009. nov. 17. 16:52
Nekem három van, és örülök, hogy van ez a kis pénz is. Ja, mellette dolgozok is.
2009. nov. 17. 16:52
Ebben a fórumban a főállású anyaságról van szó.Én valószínű sosem leszek az,mivel nem tehetem meg anyagilag.Ezért is írtam,hogy a gyes összege nem elég semmire.Főleg ha 3 gyereke van az embernek.
20. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 18. - Lipiani)
2009. nov. 17. 16:49

Nem sok, de legalább VAN! Meg kell becsülni. Ennyi.

Nem sírni kell, hanem tenni, hogy jobb legyen. Erre baromi kevesen képesek... (ez most nem neked szólt, félre ne érts, hanem általánosságban)

Azért tart itt ez az ország, mert mindenki csak sír, hogy milyen szar. Hát tenni kell, hogy jobb legyen. Mindenkinek. Meg kell változtatni a mentalitást, nem az önsajnálat mocskában fetrengeni. Igaz, az sokkal kényelmesebb, ez tény.

19. Khatif (válaszként erre: 18. - Lipiani)
2009. nov. 17. 16:48
Nem nem sok, de tobb mint a semmi. Ez a lenyeg, igy ha keves is de legalabb valami.
18. Lipiani (válaszként erre: 17. - 57aa4ea1e8)
2009. nov. 17. 16:46

Nem nekem semmi,hanem egy gyerek neveléséhez!!!

Vagy szerinted sok???

17. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 16. - Lipiani)
2009. nov. 17. 16:46
Sztem a nullánál pont 25 ezerrel több. Jah, ha neked ez semmi, szerencsés vagy.
2009. nov. 17. 16:41

Otthon lehet maradni külföldön is.Csak ott ugye nem kapnak pénzt...

Én a gyest sem nevezem pénznek.Mire elég az?????Talán a pelenkát,fürdetőt,meg a popsitörlőt és a baba némi kajáját fedezi.

15. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 14. - Khatif)
2009. nov. 17. 16:10
Köszönöm, hogy valaki megért.... ritka.
14. Khatif (válaszként erre: 9. - 57aa4ea1e8)
2009. nov. 17. 16:06

Haha, ezt soha senki nem fogja megerteni.


HIaba mondod, hogy hat het a szabadsag aztan a gyerek megy a bolcsibe es te meg dolgozni, mindeki azt fogja mondani, hogy ja de a fizetes tobb.

Mert persze a tobb fizetes fontosabb mint a gyerekkel tolott ido. Nevetseges, nem az.

Kit erdekel mennyi a fizetesed, ha a bolcsis nenire latja a gyereket eloszor felulni, allni, vagy hallja megszolalni??


Igazad van orulni kellene, hogy van gyes egyaltalan es egy evig vagy tobb otthon lehet maradni

13. Lipiani (válaszként erre: 12. - 57aa4ea1e8)
2009. nov. 17. 15:57

Hol? Például Németországban nem drágább egyáltalán.Ezt tudom felhozni,mert erről van tapasztalatom.Ott simán meg tudsz élni,még ha a legkevesebbet keresed és nincs lakásod,vagyis albérletben élsz.

Akkor örüljünk a minimálbérnek is,mert ennyi erővel azt is lefelezhetik...

12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - Lipiani)
2009. nov. 17. 15:49

és az élet is jóval drágább :)


nyilván, sok összetevős a dolog. én mégis azt mondom, hogy örüljünk, hogy van, mert ennyi erővel el is törölhetik az egészet, és csak leshetünk.

11. Lipiani (válaszként erre: 9. - 57aa4ea1e8)
2009. nov. 17. 15:46
Na de a fizetések sem olyanok mint nálunk...
10. 35491a860f (válaszként erre: 9. - 57aa4ea1e8)
2009. nov. 17. 15:28
Azért annyira nincs miért hálálkodni, mert még egy ilyen nyomi ország nincs, mint a miénk, ahol ennyire alulfizetik az emberek munkáját és nevetséges, filléres fizetésekkel szúrják ki a szemed. Ha ezt nézed, akkor igazán megérdemeljük a GYED és a GYES időtartamát, amit most voltak szívesek lecsökkenteni.
2009. nov. 17. 15:05

Igen, ez így van. És sztem ennek örülni is kéne, mert európában nincs még egy ország, aki ennyi támogatást adna, mint magyarország.

Máshol 6 hét "gyes", és utána semmi. Vagy jobb helyen fél év, feltéve, ha előtte dolgoztál valahol, egyébként meg szintén semmi.

Úgyhogy sztem összetehetjük a két kezünket, hogy ennyit kapunk.

2009. nov. 17. 14:37

Sziasztok!

Igen jól értelmezted sajnos!Ebben az orsztágban csak síránkoznak,hogy fogy a népesség.Tenni nem tesznek ellene semmit!

Mióta anya vagyok úgy érzem,hogy ez a fő hivatásom!Egyszerűen imádom,és ha megtehetném lenne legalább 3-4 gyerekem is.Hogy mit hoz a jövő még nem tudom.Mindenesetre nem túl bíztató a helyzet.

2009. nov. 17. 13:43
Nekem is a gyerekeim a mindenem,de ilyen feltételekkel elgondolkodtató,hogy otthon maradj-e! Mert ha legalább egy kicsit több pénzt adnának! De ebből nem lehet őket eltartani,még ugysem ha mellette vállalsz munkát.
2009. nov. 17. 13:36
Sziasztok.Régebben én is indítottam ilyen fórumot,munkavállalás,vagy főállású anyaság címen.Nehéz a kérdés nagyon.Nekem három gyermek közül a legkisebb most lesz 15 hónapos.Még van egy kevés időm.A munkahelyemre visszavárnak/nemrég tudtam meg/,de szívem szerint,sőt nagyon is itthon maradnék mint hivatásos anya.Ez a mindenem.Ellátni a gyerekeimet,minden fontos eseménynél ott lenni,mindenben mellettük állni,és támogatni őket.De olyan kevés ez a pénz.Nagy a dillema.Nem tudom.A gyerekeim az életem.
5. Sirga (válaszként erre: 1. - Bucika06)
2009. nov. 17. 11:17
Sajnos jól érted. Napra pontosan a legkisebb 8 éves koráig kapod azt a "rengeteg" pénzt. :P Förtelem! A legszebb, legfontosabb, s egyben legnehezebb munkát végzed - megbecsülést ne várj! :( Tudom, mert én is GYET-en voltam.
2009. nov. 17. 11:16

Szia

Pedig jól értelmezed A legkisebb gyermek 8 éves koráig kemény 25 000 ft jár Utána semmi Még én sem tudom utána mi lesz pedig nekem márciusban letelik

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook