Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Flamingó gondozása. Miért nem virágzik? fórum

Flamingó gondozása. Miért nem virágzik? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 27. 08:43
A flamingó a kedvencem! A menyasszonyi csokrom is az volt.Egy alkalommal kaptam a férjemtől egy nagyon szépet,cserepeset.Elnyílt,majd úgy látszott,kipusztult.Nem foglalkoztam vele.Egyszer viszem a kukába a szemetet,látom,benne van a cserép flamingóm.Kivettem,átültettem,azóta egyfolytában tele van virággal.Világos helyre tettem,kap táprudat és nagyon hálás.Ez már vagy 3 éve volt.Sokat emlegetem a férjemnek,hogy milyen szép,pedig már a kukából szedtem ki.
2009. jan. 18. 08:11

Szia! Nekem is van egy, 4 éves. Az enyém csak évente 1x virágzik.

Azt írja a szobanövényes könyv is, hogy évente 1x virágzik, általában februárban. Nyáron naponta kell öntözni, de a víz ne álljon alatta, és tápoldatozni is kell. A leveleit naponta meg kell "permetezni" vízzel (ezt én nem szoktam). Ősszel, télen csak annyira kell öntözni, hogy a földje ne száradjon ki. Világos, de nem túl meleg helyet kedveli, a tűző naptól óvni kell.

2009. jan. 17. 19:45
Sziasztok, tavaly anyák napjára kaptam egy cserepes flamingót, elvirágzott, és azóta nem virágzik. Miért?
2009. jan. 17. 19:42
Flamingó gondozása. Miért nem virágzik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook