Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizetési igény megjelölése fórum

Fizetési igény megjelölése (beszélgetős fórum)

1 2
2009. okt. 12. 15:18

Szerintem a jog nem lesz felesleges, mert a közigálláson rengeteg olyan állást találok, hogy jogi végzettség kell. Olyan helyeken is, ami ilyen Eu-s meg ilyesmi és azt gondolom, hogy nah hátha majd jó lesz a végzettségem, de nem, oda is jog kell! Szóval szerintem azzal van esély, és nem kell feltétlen ügyvédnek menni!


Hát a pénzügyet még csak most kezdtem el szeptemberben, szerencsére jó pár tárgyat el tudtam fogadtatni ilyen Eu-s tárgyakat,politológia,közgáz,infó...

De persze a jó öreg gazd.matek, még szebb nevén analízis megmaradt!

Most még a valutás vizsgámra koncentrálok, de ahogy jövőhéten letudtam, belevágok a matekozásba, megyek a volt gimis tanáromhoz, mert az húzós lesz. Többet még nem tudok róla.


Sajnálom,a metrósat :(

Én még amúgy odáig se jutottam el, hogy behívjanak. De sok olyan helyre is beadtam, mint önkormányzat, minisztériumok, ahol igazából meghirdetik, de már megvan a gazdája!


Frászt akkor kapok, amikor ezek a borítékok érkeznek vissza a pályázati anyagommal meg a sajnáljuk és további sikeres életutat kívánunk levelekkel. De nem az a baj, hogy visszautasítás, mert legalább van vmi reakció, a semminél több, hanem,hogy totál felesleges visszaküldeni az anyagom, mert már agyon számozták és tűzögették úgyse tudom felhasználni :P


Nekem tesóm készül most angol nyelvvizsgára, szerintem ő valahogy fogékonyabb a nyelvekre mint én. Néha segítséget kér, pedig lassan már én szorulnék segítségre. Tegnap még sikerélmény is volt, mert a szövegértését megértettem :D


Na de most a pénznemek világa vár!

További szép napot!

33. vvicus (válaszként erre: 32. - Monee1986)
2009. okt. 12. 11:50

Én is nemzetközis voltam, és igen, én sem csinálnám újra. De már a jogon is gondolkodom, hogy tök felesleges. Én is a pénzügyi számviteli tanfolyammal kacsintgatok, meg a mérlegképes könyvelőivel. De igen, a pénz az nagy úr. Egyelőre nyelvvizsgára készülök, meg csinálom a jogot, de komolyan nagyon mozgatja a fantáziám a pénzügyis. Szerinted megéri? Nagyon kemény amúgy?


Ja, amúgy a metros állás nem jött össze. Egy helyről hívtak még, ahol sürgősen kellett volna kezdeni, de folyékony angol kellett volna hozzá, nekem meg hiába van meg 3 éve a felsőfokúm, a beszédem lesüllyedt középfokra, mert 3 éve nem beszéltem felnőttekkel. Most éppen ezt a hiányosságomat pótlom egy tanárral, akivel heti kétszer beszélgetek. Az olvasás teljesen jól megy, az írás is, de megszólalni már nem merek.

Azóta megint senki nem keresett.

2009. okt. 12. 11:17

Sziasztok!

Bocsi, hogy beleírok a beszélgetésbe, de látom többen egy cipőben járunk...

Valaki írta, hogy ilyen képességekkel csodálkozik, hogy nem lehet munkát találni, de sajnos manapság nem, sőt, ha van munka akkor meg azért kell küzdeni, hogy megmaradjon!

Én most diplomáztam júniusban, nemzetközi kapcsolatok szakon, sajnos így utólag visszagondolva már nem mennék rá, mert szép és jó, hogy sok mindent tanultunk, de nem tudom kategóriába rakni, éppen ezért azt se nagyon tudom hova jelentkezhetek!

Közben nekem is másoddiploma folyamatban, politológia szak, már csak a szakdolgozatot kell megírni és záróvizsgát tenni, a tárgyakat már teljesítettem.

Szeptemberben elkezdtem a pénzügy és számvitel szakot, talán még ezzel fogok majd egyszer a legtöbbet érni, ez kellett volna már 4éve kezdeni...

Július óta OKJ-s tanfolyamot csinálok, valutapénztáros és valuta-ügyintéző. Ebből holnap és jövőhéten lesz a vizsgám.

Ezenkívül angol közép fokú nyelvvizsgám van, ezt még 2004-ben szereztem, így azóta elkopott valamennyire az angol tudásom, sajnos a főiskolán sem volt valami jó a nyelvoktatás, de szerintem ha használja az ember a nyelvet akkor vissza lehet rázódni!

Bele akartam ma kezdeni egy kurzusba, amit a pénzügyes suliban tartottak volna, egy Eu-s pályázatírós, ma kezdődött volna és 6héten keresztül hétfőnként, egész délután.

De már úgy érzem, hogy azzal már túl sok mindent vállalnék egyszerre!


Persze a sok tanulás meg idő mellé még hozzájön, hogy ezek mennyibe kerülnek...no meg a diákhitel amit fel kellett venni!

Azt nem is tudom, hogy majd hogy lesz mikor kell elkezdeni fizetni, még utána kell járnom!


Szóval most itt tartok, megyek is vissza tanulni, csak közben én is böngészem az állásokat, közigállás,meg a rengeteg egyéb honlap.


Engem eddig csak az ING hívott többször is, mert ugye sok helyen fent az önéletrajzom (europass, mert igen azt mondják az a tutti :P bár páromnak találtunk munkát és neki nem olyan volt :D)

na de az ing is ezzel a házalóssal jön, meg előtte még átképzés. Képzem én magam anélkül is.


A tapasztalat, ami persze nem sok van, mert csak nyári gyakok voltak, 3hét kötelező, én ezekre el is mentem nemcsak a papírt írattam alá. De nem is lesz tapasztalatunk, ha nem alkalmaz senki...


A legjobbakat kívánom Nektek!

31. vvicus (válaszként erre: 30. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 18. 20:13

Ma voltam, feltették a kérdést, mennyi lenne az igényem, de fizuról majd második körben mondanak valamit, legalábbis ha eljutok odáig. Sajnos, mivel semmi más lehetőségem nincsen, meg kell próbálnom. Legfeljebb két hét után otthagyom, de ha meg sem próbálom, akkor szarul érezném magam. Nem is valószínű, hogy behívnak, barátnőmtől tudom, hogy több mint 600an jelentkeztek, nekem meg semmi ilyen jellegű tapasztalatom nincsen, erre fel is hívta a csaj a figyelmem.

Persze ha válogathatnék a lehetőségek közül (ja, szép álom!), eszembe nem jutna ez a meló...:-S

30. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 17. - Vvicus)
2009. szept. 18. 13:22
A házalós melót ne is csináld...abba nagyon hamar bele lehet fáradni, ha nincs affinitásod hozzá. Szerintem a Metrónál ők ajánlanak havi fizetést. Legalábbis a Coránál, Tesconál így van...
29. vvicus
2009. szept. 17. 17:52

Beszéltem ma barátnőmmel, azt mondta, hogy bruttó 200 körüli igények voltak eddig. Én arra gondoltam, hogy bruttó 180ezres igényt mondanék, ezzel a többiek alatt lennék, de még számomra ez is jó lenne. Persze mellette továbbra is tanítanom kellene majd, de ez más tészta. Nagy tervekhez sokat kell dolgozni. :-)

Mennyire lehet hinni a netes bérkalkulátoroknak? Bruttó 180-nak reális a 117.615 Ft nettó bér?

28. vvicus (válaszként erre: 27. - Anita0027)
2009. szept. 17. 12:40

Tudom, hogy meg lehet nézni, szoktam is nézni, mint minden más helyet, ahol álláshirdetés van. De ha bejelentkeznék, mentesülnék a havi fizetendőtől, és legalább mennének az éveim addig a félévig is. :-) Nem tudom, ez is egy opció, még nem szántam el magam rá.

Olyan sok tervem lenne a jövőt illetően, de mindegyik azon alapszik, hogy végre én is dolgozom, persze normális fizetésért, és így tudunk rendesen megtakarítani.

2009. szept. 17. 11:34

Én a munkaügyiből még egy ajánlatot sem kaptam a fél év alatt. Nézegetem minden nap a honlapjukat, de tapasztalatom szerint leginkább fizikai szakmunkásokra van jelenleg igény. Szerintem a munkaügyi központok jelenleg statisztikai hivatalként működnek, segíteni sajnos nem tudnak. Az ott dolgozókat sem irígylem, elég sok negatív emberrel találkozhatnak nap mint nap. A múltkor is ott szidta az egyik ügyintézőt egy férfi, hogy neki nem utalták időben a segélyt. Szerencsétlen ügyintéző erről végképp nem tehet, de..... na mindegy, ez a téma is viszonylag kimeríthetetlen.

Minden munkaügyi kirendeltség aktuális állásajánlatát meg lehet nézni neten keresztül is, azért nem kell bemenned.

26. vvicus (válaszként erre: 25. - Anita0027)
2009. szept. 17. 11:08

Nekem amikor a banknál ígérték, hogy küldenek második fordulóra, ott mondták, hogy pszichológiai tesztet kellett volna kitölteni, de nem küldtek tovább. Egyik egyetemi csoporttársam, aki pedig pszichológus, mondta, hogy rettentő szemét teszteket töltenek ki, szerinte jogilag teljesen megtámadható lenne (jogra járunk), mert olyan dolgokat is meg tudhatnak rólad, amihez a munka szempontjából semmi közük, és te sem biztos, hogy ki akarod teregetni, esetleg te sem tudsz róla.

Olyan érzésem van, mint ha egy darab hús volnék, akit jól kiboncolnak, jól megaláznak, aztán melózhatok valami multinak szar pénzért szar munkát. Bocs, megint előjött a pesszimizmusom.

A munkanélkülit csak azért kérdeztem, mert ha egyszerűen semmi nem jön össze, elmegyek munkanélkülira, legalább addig nem kell magamnak fizetnem azt a havi 10ezret, és hátha lesz nekik valami jó ajánlatuk. Persze ezt kétlem, de hátha.

2009. szept. 17. 10:51

Szia! Jó kérdés! Mivel fizetsz tb-t, gondolom beleszámít, de nem esküdnék meg rá.

Az interjúk. Az első körben persze csak megszűrték a jelentkezőket a felső vezetők számára. A másik két kör pedig két különböző főnökkel történt. Most pedig várom a végkifejletet:)

Igazából mindegyik interjú úgyanúgy zajlott. Mit csináltam eddig, meséljek a szakmai tapasztalatról és mindig elmondták mi lenne a munka.

Tehát nem teszteltek, nem folt semmi feladat amit meg kellett volna oldani. Még:) Lehet, hogy lesz majd 4. interjú és akkor:)

Szimpla elbeszélgetés volt, mindannyiszor kedves, szimpatikus emberekkel.

24. vvicus (válaszként erre: 23. - Anita0027)
2009. szept. 17. 10:27

3 interjú, ráadásul két hónapig tart eddig a felvételiztetés??? Mi ez, valamelyik minisztériumba adtad be az önéletrajzod??? Csak viccelek, írtad, hogy cég. :-) Mi a fenét tudnak csinálni 3 interjú alatt? Mesélj légyszi egy kicsit erről, én eddig csak 1. fordulón voltam, de ez a sok interjú amúgy elborzaszt.

Ja és még valami.Nem tudod, ha a munkanélkülin regisztrálva vagy, az beleszámít a ledolgozott éveidbe?

2009. szept. 16. 22:09

Ne hidd, hogy nekem nincsenek rossz napjaim. Vannak. Alapvetően elég pesszimista vagyok, csodálkozok magamon, hogy ezt a dolgot mégis optimistán nézem. Én is kesergek néha, és én is sokszor gondolok arra, hogy mi lesz velem, ha semmi sem sikerül. De tudom, hogy az önéletrajzom jó, a szakmai tapasztalatom elég erős, talán ezért vagyok optimista, bár eddig az élet nem engem igazol.:(

Én két hónapja szenvedek egy céggel, már 3 interjún vagyok túl, remélem ez most bejön. Ha nem, akkor megint nekikeseredek, de próbálok nem erre gondolni.

Csak azt tudom mondani, hogy te se add fel, ha látják rajtad, hogy dolgozni akarsz, akkor előbb utóbb sikerülni fog! Remélhetőleg előbb!

Lehet, hogy neked is a sors valami jobbat tartogat! Kitartás!!!

22. vvicus (válaszként erre: 21. - Anita0027)
2009. szept. 16. 21:51

Jó látni, hogy ilyen optimista vagy. Én a pesszimisták táborát bővítem, ráadásul "időkomplexusos" vagyok, és egyre elkeseredettebb. Szinte már minden nap pityergek, hogy mi a baj velem, miért nem kellek sehová, s miért csak szar házalós munkák vannak dögivel meghirdetve, és még sok-sok miért. :-)

Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a kimenetele ennek az interjúnak. És persze innen is csak azért hívtak vissza, mert barátnőm ott dolgozik, és személyesen adta át az önéletrajzomat néhány szép szóval megspékelve...:-) Kár, hogy más barátnőim nincsenek normálisabb helyen. :-D

21. Anita0027 (válaszként erre: 20. - Vvicus)
2009. szept. 16. 21:42

Ismerős a szituáció. Nekem több éves tapasztalatom van pénzügyesként, de mindenütt a gazdasági válságra hivatkoznak. Sok helyet csak meghirdetnek, és megnézik, hogy jelenleg mennyi ember jelentkezne és mennyiért. Ezt konkrétan hallottam ott dolgozó középvezetőktől. Jelenleg, ha valaki elmegy, akkor próbálják az ottmaradók között szétosztani a feladatokat, hiszen a válság a legtöbb céget érinti, és most eleve kevesebb a munka, úgy vannak vele, hogy az ottmaradók bírni fogják. Illetve volt olyan állás is, ahol több körön átmentem, minden szuper és mégsem. Kíváncsi lennék miért? Vagy sokat kérek vagy van ismerős.

De nem szabad feladni, egyszer sikerülni fog!

Neked is csak ezt tudom mondani, amit magamnak is mondok. Én kb fél éve keresek munkát, de tudom, hogy sikerülni fog! Szeretek és tudok dolgozni, ezt valamikor egy munkáltató meg fogja látni. Amikor valamelyik nem sikerül, azt mondom magamnak, hogy a sors biztos jobbat tartogat:)

Ja, és fél év alatt egy komoly állásajánlat volt, ahol az utolsó körben véreztem el, mivel még a munkaügyi által nem voltam támogatható. Ez is vicces:) Sajnos jelenleg nem is jelenik meg komoly hirdetés, de egyszer eljön a mi időnk is...:)

20. vvicus (válaszként erre: 18. - Anita0027)
2009. szept. 16. 21:30

Nálam az a gond, hogy hivatalosan ugyan van munkahelyem, mert anyukámék vállalkozásába be vagyok jelentve, és ezt be is írom munkatapasztalatnak, de ez a kutyát sem érdekli. Amúgy évek óta magántanításból tartom el magam, de ez nem jövedelmez annyit, hogy teljes munkaidőbe legyek bejelentve anyumékhoz, mert minimálbér után is havi 30ezret kéne fizetni, heti 10 órával vagyok bejelentve, az "csak" kb. 10ezer, ezt még ki tudom fizetni.

Ahol voltam egyszer állásinterjún, ott nettó 90et kértem volna, K&H bankról van szó, banki ügyintézőt kerestek. Úgy tűnt, minden okés, küldenek is tovább, még mondták is, hogy nem kérek sokat, aztán mégsem lett belőle semmi, fogalmam nincs miért, pedig hogy örültem volna ennek a munkának. Ezen kívül önkormányzathoz mehettem volna havi 17ezerért okmányirodába, na az kész átverés volt, hosszú leírni miért, de tényleg az volt. Ezen kívül sehonnan nem hívtak vissza...:-(

Akkor egy éve Te sem találsz semmit??? Ez nagyon durva. Azt hittem, legalább az angolom számít majd valamit, hát nem úgy tűnik. De legalább jeleznének vissza, hogy kösz, de nem.

2009. szept. 16. 21:02

És még egy dolog. Szinte biztos, hogy megkérdezik a fizetési igényedet, nekem mindig megkérdezték. Több ideális jelentkező közül ez is döntő lehet számukra, hogy ki kér kevesebbet.

Én azt mondom, hogy néha az a jobb, aki többet kér, mert esetleg neki már hasonló területen van tapasztalata, de a cégek csak azt nézik, ki az olcsóbb. Pedig lehet ,hogy érdemesebb lenne a tapasztalnak fizetni többet, de a saját példámból látom, hogy inkább kezdő minimálbérest vesznek fel (vagy inkább bármilyen ismerőst).

De nem szabad feladni!!!

18. Anita0027 (válaszként erre: 11. - Vvicus)
2009. szept. 16. 20:59

Szia! Igen, nálunk nagyon jól fizették az üzemanyagktg.-et. Bár azért igaz, hogy amit tankoltál annak kb. a négyszeresét kaptad meg egy útért, de nálunk a saját kocsikkal mentek a képviselők, sok-sok km-t, és igen sűrűn jártak olajcserére és egyéb kötelező dolgokra, de még így is megérte. Nálunk saját üzleteket kellett látogatni és ott ellenőrizni a boltok tevékenységét, de nem kellett házalni semmit sem.

Ez az ideális területi képviselői munka, bár hozzáteszem, hogy a fiúk állandóan úton voltak, szinte szállodákban éltek.Pénzben megérte, de nem sok magánélet volt mellette.

Hozzáteszem, hogy kb egy éve csődbement a cég, és átérzem az álláskeresési küzdelmeidet, én is ebben a cipőben járok, csak én irodában dolgoztam.

Sok sikert neked!

17. vvicus (válaszként erre: 15. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 16. 19:32
Hát igen, én is hallottam már álomfizetésekről. Mint ahogy írtam, ez a Metro áruháznál lenne. Aztán lehet, hogy nem is fognak kérni fizetési igényt, hanem mondják, hogy mi van, aztán kész. Csakhogy én nem akarok házalni....:,-(. Azt nem tudom, mivel teszek rosszat. Ha nem vállalom el, és várok valamire, amit szeretnék is csinálni, vagy ha elvállalom, holott semmi értékesítői vénám sincsen, és utálnám is a tukmálást, de legalább mennek előre a ledolgozott éveim (kétlem, hogy évekig bírnám), és lenne valami munkatapasztalatom, amikor majd másik állás után nézek.
16. vvicus (válaszként erre: 14. - 89b99f816e)
2009. szept. 16. 19:28

:-) A fősikolán, ahol júniusban végeztem, volt karrier- és életpálya tréning, a pszichológusnő, aki tartotta a tréninget, felajánlotta, hogy aki akarja, annak átnézi az önéletrajzát, no meg javasolta, hogy az europass önéletrajzunk legyen, mert jól átlátható, és saját sszavaival élve "profin" néz ki. Elküldtem neki, javasolt egy változtatást, amit megtettem. Ennél többet nem tudok az ügy érdekében önéletrajzzal tenni.

Nem tudom, mi a baj.

2009. szept. 16. 18:45

A területi képviselő fizetése attól függ, milyen területen dolgozik.

Csak példaként: az orvoslátogatók keresnek a legtöbbet, + a jutalékok.

A férjem anno, amikor ilyen munkakörben dolgozott, havi 500 ezret keresett, műszaki területen, provízióval együtt.

Van olyan ismerősöm is, aki csak a minimálbért kapja, a többit az eladásokból kell pótolnia. Ez a biztosítós terület.

14. 89b99f816e (válaszként erre: 13. - Vvicus)
2009. szept. 16. 18:04
Nem lehet, hogy valami baj van az önéletrajzoddal? Mert az az első benyomás a munkáltatóknak, és ha az nem olyan, amilyennek lennie kell, akkor kukában végződik a sorsa. Mert lehetetlenség, hogy ilyen képzettséggel ne hívjanak be.
13. vvicus (válaszként erre: 12. - 89b99f816e)
2009. szept. 16. 17:50

Ahogy írod, be sem hívnak. Fél éve aktívan keresek állást, angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, franciából még csak alapfokú, de készülök a középfokra. Választ sem kapok SEHONNAN a jelentkezéseimre. Mint írtam, teljesen el vagyok keseredve. Gyereket szeretnék, de ez így szerintem felelőtlenség.

Tavaly is jó sokáig kerestem munkát, akkor két helyre hívtak be, egyik helyen éhbért fizettek volna, másik helyre csak első körbe kerültem be, igérték, hogy kiüldenek tovább, nem lett semmi.

Persze, "sok" az álláshirdetés, de gondolom mindig van valakinek egy ismerőse, akinek nincs állása, és beajánlja.

Nemrégiben hallottam, egy év alatt 92ezer új munkanélküli lett, szóval nem tudom, mi másra számítsak....:-(

12. 89b99f816e (válaszként erre: 5. - Vvicus)
2009. szept. 16. 16:54

Hát ez szomorú, hogy Magyarországon ilyen "tulajdonságokkal" az ember nem talál egy jó helyet. Én azt tudom, hogy ilyen munkát nem tudnék végezni..

De azt nem értem, hogy nyelvvizsgával (és gondolom van akkor nyelvtudásod is) hogy-hogy nem találsz normális munkát.. Rengeteg hirdetést látni, hogy középfokú angollal munkaerőt keresnek. Nemhívnak be sem? Vagy valaki mást választanak?

11. vvicus (válaszként erre: 10. - Anita0027)
2009. szept. 16. 15:44

Tehát elvileg konkrétan kifizettétek a fogyasztást, és még azon felül is. Ez már sokkal jobban hangzik.

És a fizetésükről nem tudsz semmit? Valamint valóban nem létezik olyan területi képviselői állás, ahol nem házalni kell, hanem a szerződéseket kell "fenntartani"?

2009. szept. 16. 15:29

Szia!

A mi cégünknél a területi képviselők utiktg-e az alábbi volt:

az apeh norma fogyasztást megszoroztuk a megtett km-el. Ezt osztottuk százzal, majd a végeredményt megszoroztuk az apeh által meghatározott üzemanyagárral.

PLUSSZ: fizettünk km-ként 9ft autókopást.

9. vvicus (válaszként erre: 7. - Doxikri)
2009. szept. 16. 15:15
Nem tudom, az apehnál is pont azt találom, hogy a norma 9ft, ha meg a munkáltató afelett ad költségtérítést, azt még a jövedelembevallásban is fel kell tüntetni. Táblázatot sehol sem találok, csak annyit, hogy 1500cm3 alatt 6literes fogyasztással kell számolni. Persze, mondjuk autópályán, nem dugóban. Na mindegy, még így is 18 forint kéne ahhoz, hogy a munka miatt keletkezett benzinköltséget ki tudjam fizetni. Az meg nem nagy buli, hogy a munka miatt autózok havonta többszáz km-t, és ennek a felét nekem kell megfizetnem. Egyre kevésbé tetszik ez a munkakör.
8. vvicus (válaszként erre: 7. - Doxikri)
2009. szept. 16. 15:00
Ó, köszi szépen! Ez tök hasznos információ volt. MEgyek is és megkeresem. Kíváncsi vagyok mennyi az annyi, kiszámoltam az autóm fogyasztása alapján 21ft/km kéne.
7. doxikri (válaszként erre: 3. - Vvicus)
2009. szept. 16. 13:17

9 Ft/ km csak akkor, ha a saját autódat munkába járáshoz használod és fizetik a bejárásodat.

Ha a saját autódat használod üzleti célokra, illetve a munkádhoz, akkor mindig az APEH által negyedévente meghatározott üzemanyag általánnyal kell számolni(ez az APEH honlapján megtalálható) a megtett kilóméterek alapján. Erre van a kiküldetési utasítás.

Ezt csak azért mondom, nehogy átverjenek vele, mert ezzel a 9 ft-al sok helyen próbálkoznak!

6. vvicus (válaszként erre: 4. - 89b99f816e)
2009. szept. 16. 11:37
Tudsz amúgy konkrétumot? Nekem arra volna szükségem.
5. vvicus (válaszként erre: 4. - 89b99f816e)
2009. szept. 16. 11:36
Egyelőre meg akarom hallgatni az ajánlatukat. Diplomával, két nyelvvizsgával, folyamatban lévő másoddiplomával egyszerűen SEHOL SEM KAPOK MUNKÁT. Férjemmel szeretnénk már gyermeket, de még nem volt normális munkahelyem sosem. Egy próbát (interjú) megér. Amúgy barátnőm dolgozik ott, elmondta, mit kell csinálni, és szerinte csak a szerződéses ügyfeleket kell látogatni, rendeléseiket felvenni, akciókat ajánlgatni, ilyesmi. Sajnos én sem vagyok házalós típus, de már totál kétségbe vagyok esve, plusz teljesen kiábrándult vagyok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook