Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizetésből való letiltás esetén hány százalék a maximum amit tilthatnak? fórum

Fizetésből való letiltás esetén hány százalék a maximum amit tilthatnak? (tudásbázis kérdés)

2016. márc. 7. 12:02

Sziasztok. Talán nem ide tartozik de,az egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatásból (amit én kapok Kb.25.500 FT), önálló bírósági végrehajtó kezdeményezhet-e letiltást ha más jövedelmem nincs?

Köszi előre is a válaszokat.

12. Channa* (válaszként erre: 11. - Manyi8)
2015. okt. 18. 17:36
Ne érts félre! Nem akartam ítélkezni! Csak egy gondolat volt. Tudom, hogy sokaknak létszükség volt a hitel és társai és tudom, hogy manapság a minimálbér mire elég:(
11. Manyi8 (válaszként erre: 10. - Channa*)
2015. okt. 18. 16:25

Nekem csak 2 hitelem volt, azt idejében rendezni tudtam szerencsére, a máik kettő, amit tiltottak is, az telefonos tartozás volt. Mind a kettő más hibájából.

Apukám kért meg, hogy vásároljak neki a nevemre internetet. Ki gondolta volna, hogy havi 3000 Ft-ot nem tud kifizetni... :S Én meg naívan bele is mentem és meg is szívtam...

10. Channa* (válaszként erre: 8. - Manyi8)
2015. okt. 17. 11:41

Ez van, ha több hitelt vesz fel az ember. Ezért jó megelőzni az ilyen eseteket. Vagy nem veszünk fel 4 hitelt vagy csak annyit, amit tudunk fizetni. Egyébként ha fizetted volna is ennyi pénzed maradt volna, nem? Ha kevés az 50 ezer, akkor miért kellett ennyit vállalni? Nem hiszem, hogy kényszerített bárki is, hogy vegyél fel 4 hitelt, ugye?



A másik: ha valamiért nem tudjuk fizetni a hitelünket, akkor az első legfontosabb az, hogy menjünk a bankba egyezkedni! ha nem jelentkezünk, akkor tuti felmondás lesz a vége, de ha megyünk, akkor még szerencsénk is lehet (fizetés könnyítés, stb.)

Ha már végrehajtóhoz került, akkor sincs veszve minden, mert a végrehajtó is engedélyezhet részlet fizetést, ami ugyan az, mint a letiltás, de lehet kevesebb az összeg.

9. Channa* (válaszként erre: 2. - 2f7e180b49)
2015. okt. 17. 11:36

Nem jól használod a fogalmakat!

Tehát, ha a tartozásnál, hitelnél több adós van, akkor valóban egyszerre az összes adóstól el kezdhetik a beszedést, azaz küldhetnek mindnek letiltást és inkasszót a számlájukra.


Jelzálog bejegyzés, csak akkor van már, ha nem tudják más úton beszedni a tartozást, azaz nem tudnak letiltani, nem tudnak inkasszálni.

A bejegyzés díja nem az tartozás összegétől függ! Ez konkrét összeg, azaz 6600 Ft, akkor is ha 100.00 a tartozás és akkor is, ha 600 millió.


Házastársak esetében jogszabályi előírás, hogy inkasszálás esetén, ha az adós számlájára érkezik ilyen megkeresés abban az esetben, ha csak a férj az adós, de a feleségnek van számlája, akkor arra is rátehető a beszedés, vagy fordítva.

2015. okt. 17. 11:36

Nekem is volt 2 letiltásom is, először 33% ot, majd 50% ot vontak.

Esélyes volt, gogy a 3. és a 4. is megérkezik, de erre munkahely váltás és okoskodás után nem került sor. Viszont megkérdeztem, hogy mi van ha megkapom a többit is?!

Ilyenkor sorbaállítják a tiltásokat. Amint az egyik kifut, jön a másik helyette.

Én nagyon bosszankodtam az 50% on, mert nem keres valami sokat az ember. és sokan örülnek, ha a 100ezret megkapják. tiltásnál meg 50ezret. vicc volt az egész :S borzalmas....

2015. okt. 17. 11:30
1 letiltás esetén, ha a munkáltatóhoz beküldik, akkor 33%, ha jön még több, akkor az 50%, többet nem. Én azt gondolom, hogy nem csak letiltásod van, hanem a számlára inkasszót is tettek, így a számlára érkezett 50% munkabérből még elvitte az inkasszó a többit. Ennek utána kell járni. Ha ugyan az a tartozás, amit tiltanak, akkor a végrehajtó visszavonja az inkasszót.
6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Hajnika0)
2015. okt. 17. 11:00

Tapasztalatom az nincs a témában.

Egy tiltás sincs a fizetésemből, nemhogy négy.

2015. okt. 17. 10:30
olvastam de sosem igy van ahogy ide le van irva :) tapasztalat
2015. okt. 17. 10:27
2015. okt. 17. 09:56
értem .. de 50 % nál többet vonhatnak .. mert most kapot 140 ezret és kézhez kapott 50 -t ekkor még 2 letiltása volt de most hogy 4 van mi lesz?
2015. okt. 17. 09:49
attól is függ pl, hogy az adott helyen ahonnan a letiltást kiadják milyen néven fut a számlátok. Ha Neked és mondjuk családtagodnak tegyük fel testvérednek a nevén fut, akkor a végrehajtónak joga van mind két névre kiadni a letiltást ezáltal mindkét bankszámlát felkeresheti, ha nem tudják így behajtani kiadhatnak földhivatali felkeresést, milyen helyrejzi számon milyen hányadban vagytok tulajdonosok, bejegyezhetik rá a vh jogot és persze mindennek plusz költségei vannak....mert ezeket a végrehajtó nem ingyen csinálja annak a cégnek aki ezt kérvényezte. Nállunk pl egy földhivatali bejegyzésnek a díja 6600, a vh költség attól függ mekkora összegre adják ki a letiltást, de az 50%ot jól tudod
2015. okt. 17. 09:34
Sziasztok kérdésem az ha 4 db letiltás érkezik a fizura levonhatják összes fizetést ? 50 % rol tudok ....de ennyinél ? azt is hallotam hogy ha más pl családtagnak számlájára kuldetem a fizut akkor csak 33 % vonak ..ez igaz ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook