Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Fizet a biztosító akkor is, ha nem történt rendőrség kihívása? fórum

Fizet a biztosító akkor is, ha nem történt rendőrség kihívása? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Fülemüledal)
2022. júl. 10. 07:54
Nem csináltattam meg de lakhelyemtől 140kmre voltam, muszály volt vissza kalapálni az egyik elemet mert baleset veszélyes volt, képeket készítettem lökhárítót levettem máshogy nem tudtam volna hazamenni.
2022. júl. 10. 07:45
Fizet.
8. 7962decf87 (válaszként erre: 7. - 7962decf87)
2022. júl. 10. 07:45
Még annyit tennék hozzá, hogy BŐVEN fedezte a bizt.-tól kapott összeg a javítást!!👍
7. 7962decf87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 10. 07:41

Nekem egy motoros törte össze a kocsim bal elejét még tavasszal(lámpa megrepedt, ajtó és sárvédő behorpadt. Azonnal lefényképeztem a sérült autót, a motoros elismerte a felelősségét a kitöltött betétlapon (behajtani tilos táblánál történt részéről a közlekedés) így NEM hívtunk rendőrt, személyi sérülés nem történt!

Én elmentem a biztosítójához a kitöltött betétlappal (a motorra nem is volt biztosítása!) kb. 2 hét múlva megkaptam a kártalanítást.

Azt nem tudom, hogy őt megbünették-e a kötelező motorbiztosítás be nem fizetése miatt.

2022. júl. 10. 07:29
Ne csináltasd meg, amíg nem beszéltél a biztosítóval!!!
2022. júl. 10. 07:29
Igen. Adott betét lapot, elismerte. Tiszta sor.
2022. júl. 10. 07:28
Nekünk volt koccanásunk, helyszínen a papírok ki lettek töltve, kérdéses helyzet nem volt, rendőr nem kellett, minden papír be lett adva a biztosító felé és teljesen simán minden végigment.
3. rabankari (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2022. júl. 10. 07:26

Mindenképpen kell rendőrt hívni.

A felelősség elismerése bármikor visszavonható.

Kivéve,ha volt rendőrségi jegyzőkönyv,fotók.

2. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 10. 00:18

Ha nem történt személyi sérülés és a felelősséget meg tudják állapítani, akkor nem kell rendőrt hívni. Ha a másik fél elismerte a teljes felelősséget és rendben van a kgfb-je, akkor meg fog történni a kárrendezés.

El kell menni először kárfelvételre a károkozó biztosítójához.

2022. júl. 9. 23:17
Mai nap történt hogy nekem tolatott egy hölgy, a kocsim eleje teljesen sérült ( oldal elem,lökhárító,motorháztető,lámpa,ajtó, ) csunyán látszik minden, de csak egy betét lapot írtunk + helyszint segítettek " egyenesbe " kalapálni az oldal elemet hogy ne érjen a kerékhez, nem tudom hogy működik ilyenkor? Fizet a biztosítója miután megcsináltattam vagy előre? Vagy lese tojják, aki jártas ebben adjon egy kis tanácsot mi tévő legyek mert így este ezen jár az eszem.Illetve ha fizet mennyi költséget fedez? egy 2003as Ford Focus.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook