Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiút vagy Lányt? fórum

Fiút vagy Lányt? (beszélgetős fórum)


1 2
40. holdtunder75 (válaszként erre: 5. - 038710e7da)
2013. jún. 2. 20:34
Konkrétan abban az újságban volt róla szó, amelyikben ez a cikk megjelent! :)
2012. okt. 20. 07:17
kislány :)már van 2 fiam ,,most 22hetes terhesen kislány :)el se tudom hinni :D
38. trixiz
2012. szept. 6. 11:31

Sziasztok!

Nekünk van egy 6 éves kislányunk, jelenleg állapotos vagyok, 24 hetes a magzat, akit mi nagyon fiúnak vártunk, de a 19 hetes ultrahangon az orvosom nagy magabiztossággal állította, hogy kislány :).

Sok apró tényezőt figyelembe vettünk, utánajártam hogyan lehet nagyon valószínűséggel fiú a tervezett baba neme... talán ami "hiba" volt, hogy a peteérés előtti napokban is szeretkeztünk, minden nap. Én pontosan megérzem az ovulációt, április 4-én kora délután fájt a mellem és az alhasam, a várva várt együttlét viszont csak este 10 óra után következhetett be. Előző nap szódabikarbónás hüvelyöblítőt alkalmaztam, amit elvileg a lány sejtek nem kedvelnek. Ennek ellenére úgy néz ki, hogy voltak várakozó leányzók :D

Szeptember 14-én megyünk 4D-s ultrahangra, kicsit még bizakodok, hátha itt kisfiút látnak majd, bár tudom erre nem sok esély van. Olvasgattam fórumokon, de szerintem nagyon kevés az a kismama, akinél tévesen ítélték meg a baba nemét.

Nektek milyen tapasztalatotok van?

37. tixtina (válaszként erre: 28. - L.luiselotte)
2012. aug. 8. 11:42
Megértelek,én is ugyanígy éreztem:D
2012. aug. 8. 06:36
Nekem egy lányom, aztán három fiam van. Csak remélni tudom, hogy akit most várok, kislány lesz, de ha biztosan tudnám, hogy lány jön, még egyet bevállalnék... bár lehet, hogy így is :)
35. katie_rose (válaszként erre: 29. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 22:15

A többedig gyermek nemének megválasztásával én is egyetértek,de ezt írtam is korábban. De ettől függetlenül biztos vagyok benne,hogy ennek hosszú távon lennének következményei.

Manapság szerintem nem a gyermek nem a döntő a gyermekvállalásnál, hanem az anyagiak... sajnos. ://

2012. aug. 7. 21:57

Nekem is van a rokonságomban ahol 5 lány van!!!!

de van olyan is ahol 4 fiú... :))

2012. aug. 7. 21:54

Én mindenképp egy fiúcskát szerettem volna-született 4 szép,egészséges lányom.

Azóta is irígylem,akinek sikerül a vegyes páros...


Mondjuk,van egy ismerős család,ahol -40-es korosztályú testvérek- 7 lány van...:)

Különben lehet,hogy vonzza tényleg a petesejt az ilyen vagy olyan hímivarsejtet-vagy szelektálás történik,mert nem lenne egészséges a bébi,ha ellenkező nemű születne.

2012. aug. 7. 21:38
én is szeretnék egy kislányt,minden vágyam
31. Bella 13 (válaszként erre: 28. - L.luiselotte)
2012. aug. 7. 21:27

Nem, nem csak Te érzel így.

Én is!!!!! :D

30. holdtunder75 (válaszként erre: 28. - L.luiselotte)
2012. aug. 7. 21:22

Nekem is minden vágyam, hogy legyen egy kislányom...

2 fiú után,remélem összejön.

29. holdtunder75 (válaszként erre: 27. - Katie_rose)
2012. aug. 7. 21:21

Igen! tényleg eltolódott,de ott más a társadalom mint Magyarországon!! Itt nem hiszem hogy az emberek ilyen szempontból "szelektálnának" .

Igen is megengedném,hogy a párok, szülők megválaszthassák a többedik gyerek nemét!Így is folyton azt halljuk hogy mennyire fogy a nép!Minden olyan szempontot figyelmebe kellene venni a döntéshozóknak, ami ezt pozitívan befolyásolná..ha kell akkor a gyerek nemének megválasztását!!Sajnos megint oda jutottunk, hogy olyan emberek döntenek bizonyos dolog felől,amiről vagy nincs sok fogalmuk,vagy etikára, vallásra meg tudom is én milyen baromságokra hivatkoznak!!Kifogásokat keresnek, a megoldás helyett.

2012. aug. 7. 17:09

Egy fiam van, és csak akkor vállalnék 2-kat, ha 100 % lány lenne. Imádom a fiamat, megszoktuk egymást, de én már elsőre is kislányt szerettem volna.

Még egy fiú azért nem kellene.

Örülök, hogy nemcsak én érzem igy.

27. katie_rose (válaszként erre: 19. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 17:04

Rengeteg pénzt kifizetnek azért,hogy korán megtudják a baba nemét és hivatalosan vagy nem hivatalosan "megszabadulnak" a lány gyermekektől.

Vagy később... a lényegen nem változtat. A nemek aránya eltolódott...

26. holdtunder75 (válaszként erre: 25. - Bella 13)
2012. aug. 7. 15:18
Én is azt szeretnék..nekem 2 fiam van,ráadásul amikor a másodikkal voltam terhes, ultrahangon azt mondta 2 orvos is hogy kislány :))Szerinted mennyire lepődtem meg mikor megszültem, és az orvos közölte fiú !!!
25. Bella 13 (válaszként erre: 1. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 14:58

Ha megválaszthatnám a 2. baba nemét, akkor biztosan bevállalnék még egyet, mert elsőnek is lányt akartam. És annak ellenére, hogy imádom a fiamat, és nem adnám semmiért, mindenképp lányt szeretnék következőnek.

Én örülnék, ha lenne erre lehetőség! :)

24. holdtunder75 (válaszként erre: 16. - Virus2008)
2012. aug. 7. 14:26

Ezért jó hogy nem vagyunk egyformák, mert másképp gondolkozunk :)

Szerintem egyáltalán nem "gáz"( mint ahogyan TE fogalmaztad)ha valakiben felmerül ilyen kérdés..

Tudod nagyon sok örökletes betegség elkerülhető lenne a gyerek nemének megválasztásával.

De gondolom neked még nincs,így megértem a felháborodásodat )))

23. holdtunder75 (válaszként erre: 14. - Bcicus)
2012. aug. 7. 14:21
ezt honnan gondolod, hogy túl sok fiú születne??én konkrétan egy kislányt szeretnék :))
22. holdtunder75 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2012. aug. 7. 14:19
én ilyent NEM írtam :)
21. holdtunder75 (válaszként erre: 6. - Trinitas)
2012. aug. 7. 14:18
Szívemből beszélsz, szerintem is sokkal jobb lenne, de így ahogy írtad, és nem ahogy az egyik előtted kommentelő,hogy 4.5. gyerek után :)))
20. holdtunder75 (válaszként erre: 5. - 038710e7da)
2012. aug. 7. 14:16

Ez NEM mai újságban,egészen meg fogsz lepődni, kb:4 évvel ezelőtti blikk-ben olvastam,főcímen volt!!

Az újság még megvan!!

19. holdtunder75 (válaszként erre: 4. - Katie_rose)
2012. aug. 7. 14:14
Ez nem egészen így van!Ott nem lehet megválasztani a gyerek nemét!!Tévedés.Ott úgy működik,hogy a lányokat amikor megszületnek beadják árvaházakba vagy egyszerűen megölik őket,mert úgy gondolják a lány gyerek NEM gyerek!Azért van ott több fiú..
18. Sirga (válaszként erre: 1. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 11:19

Czeizel Endre is emellett tette le voksát, és az indokokkal egyetértek.

Én 2 fiú után próbáltam befolyásolni a 3. baba nemét - kétféle módszer ötvözésével, Czeizel tanácsait is szem előtt tartva -, és nagyon örülök, hogy sikerült. :)

17. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 09:44

Ehhez hasonló irodalom már a hetvenes évek végén is felbukkant. Bizonyos ásványi anyagok többletfogyasztása miatt - állítólag - a leendő anyuka a kivánt nemű gyermeket fogja szülni.

Nos, bizony ettem a sóskát, spenótot, kakaót, áfonya dzsemet, vörösboros aszaltszilvát, csipkebogyó készítmények minden mennyiségben...

Megjegyzem, a felsoroltak nem szerepeltek a szülő ház konyhájának a repertoárján. Fiam született, ahogy szerettem volna. Hogy az apukán kívül a fenti anyagok jelenléte mennyiben járult hozzá a kíván nem eléréséhez - rejtély.

16. virus2008 (válaszként erre: 1. - Holdtunder75)
2012. aug. 7. 09:37

Szerintem oltári gáz ha valakinek az a legfontosabb milyen nemű a gyereke.Gyerek az gyerek nem?Örüljön, hogy egyáltalán lehet neki.


Egyáltalán nem pártolom az ilyen beavatkozást.


Akik ezért több gyereket szülnek, bizonyítási kényszerben szenvednek szerintem.


Kb amikor a beteg gyerek mellé szül még egyet, hogy megmutassa, és láss csodát az is gyp-s lesz.

15. katie_rose (válaszként erre: 13. - 7636c30290)
2012. aug. 7. 09:35

Csak,mert ez az én véleményem. :))

Félre téve a viccet, szerintem így lehetne minimálisra csökkenteni annak az esélyét,hogy a hozzászólásom elején említett eltolódást elkerüljük.


A genetikai eredetű betegségek elkerülése miatti nemválasztással semmi bajom természetesen. De sokszor oka van annak,hogy miért lesz egy baba lány vagy fiú.


Pl. a DMP (keress rá- de nem túl vidám betegség) csak fiúknál fordul elő. Legtöbbször csak 3 éves kor körül derül ki vagy még később.

Észrevették,hogy ha valamelyik családban már generációkon keresztül jellemző,hogy csak lányok születnek és végül besikeredik egy fiú, akkor nagyobb valószínűséggel lesz beteg a baba. Ennek az oka a természetes szelekció. A szervezet tudja,hogy a fiú babákkal ebben az esetben valami nem egészen ok és igyekszik "megakadályozni".

Ha egy ilyen család mondjuk bevállal 2 fiút 3 éven belül,mert előtte csak lányuk lett, akkor csináltatnak maguknak 2 "halott" gyerkőcöt, mert súlyos formájával kb 14 éves korukig élhetnek ezek a kisfiúk.

Jó, nyilván ez extrém eset de nem ez az egyetlen betegség... És lehet,hogy csak 1000ből egyszer van erről szó,de annak az 1nek ez nem vigasz...

14. Bcicus
2012. aug. 7. 09:30
van ilyen lehetőség de csak öröklött betegség esetén. Baromira nem jó ha bárkinek lehet, mivel túl sok fiú születne.
13. 7636c30290 (válaszként erre: 4. - Katie_rose)
2012. aug. 7. 09:18

Miért csak 4. 5. után? :O

És akinek 2 vagy 3 azonos nemű gyereke van? Ezért nem szülnék én többet mert amilyen szerencsém van,mind azonos nemű lenne. :S

2012. aug. 7. 09:14

[link]


és tényleg van ilyen!

2012. aug. 7. 09:12
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook