Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fius anyukák segitségét kérem! fórum

Fius anyukák segitségét kérem! (beszélgetős fórum)


22. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 21. - Gigi>)
2016. jún. 29. 19:40
:DDD
21. gigi>
2016. jún. 29. 17:15
2010-es fórum :)
20. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Tinamama)
2016. jún. 28. 20:06

Szerintem nem kell kenőcs. Minden este csak annyit mozdíts rajta, amennyit enged, és a gyereknek nem fáj.

De kicsit hamarabb kellett volna elkezdeni.

2016. jún. 28. 20:01
:)
18. alyz79 (válaszként erre: 17. - Sly001)
2010. szept. 11. 20:15

Szia! probáld meg a kisfiuval viccesen felfogatni a dolgot,mikor fürdik kérd meg hogy huzza le a bőröcskéjét és ugy ahogy maradt üljön vissza a kádba had puhuljon meg a bőre.Pár perc mulva vissza fog magátol csuszni, de ha nem akkor sem fog annyira tapadni és fájni mintha szárazon huzigatnátok vagy ő magának.

Ezt minden egyes fürdésnél csináljátok végig amig sükségét érzitek.

De ha tényleg nagy a baj jobb ha látja egy orvos is.!

E

17. Sly001
2010. jan. 18. 15:03
Dermovate kenőcs a neve,ami tágítja a bőrt és utána hátra lehet húzi,ha hatott a kenőcs.Nekünk annyi volt,hogy ha hátrahúztuk alig tudtuk visszahúzni és piros lett ott a bőr,a sebészeten helyi érzéstelenítésben az egyik oldalon letapadt hártyát szikével leválasztotta a doktor úr,de utána annyira piros volt neki és fájt,hogy hozzá sem lehetett nyúlni,pedig húzkodni kell a leválasztás után és kamillázni.Most már magától húzogatja,de nem meri teljesen hátrahúzni,hátha nem jön vissza a bőr,úgyhogy megint megmutatjuk majd a dokinak,meg kenegetem fürdés után a dermovate kenőccsel.(Most 5 és fél éves)Azt mondják hogy gyakori a visszatapadás is,még műtét utáni esetben is előfordulhat.
2010. jan. 17. 16:27

Én fiamnak is le volt tapadva, kb. 4 éves volt, mikor a gyerekesebészeten "megcsinálták" neki.

Előtte kenegethettem én akármivel, semmit nem ért!

Utána pár napig fájt, de hamar rendbe jött. :-)

15. pmjudit (válaszként erre: 14. - Egypt)
2010. jan. 17. 16:04
Hát igen. Így altatásban történt a dolog. Előtte nem is beszéltünk róla, csak mikor a doktornő kijött a műtőből, mondta, hogy utólagos engedelmünnkel azt is megcsinálta.
14. egypt (válaszként erre: 13. - Pmjudit)
2010. jan. 17. 15:06
Ha már úgyis műtötték, akkor persze célszerű volt így.
13. pmjudit (válaszként erre: 4. - Egypt)
2010. jan. 17. 13:28
Szeptemberben volt egy sérvműtétje és akkor egyúttal megcsinálta a doktornő a kukiját is. Nagyon le volt tapadva, gyufaszálfejnyi volt csak a rés. Most olyan , mint a nagyoké:))
2010. jan. 17. 13:25
Az én fiamnak is le volt tapadva. Tüdőgyulladással került a kórházba és ott szó nélkül megcsinálták neki 14 hónapos korában. Attól kezdve semmi gond nem volt vele. Kb. 4 évesen már minden este önállóan meghúzogatta, lemosta. Amikor iskolába kezdett járni, akkor csak rákérdeztem kb. egy évig. Utána már nem volt téma és nem is panaszkodott. De tényleg figyelni kell rá!
11. egypt (válaszként erre: 5. - Punku1)
2010. jan. 17. 13:20
Attól függ, mennyi benne a szteroid. Nem mindegyik szívódik fel. Az én kisfiamnak mindenféle szteroidos készítmény használata tilos volt, mégis kapott kiütésekre 0,1%-os Elocomot, mert ez csak helyileg hat, és nem jut be a szervezetbe, mint az orvosunk mondta.
2010. jan. 17. 13:15
Az én 7 évesemnek avaly az urológus huzta vissza a letapadást,igaz nem volt nagy,nem is vérzett,de sokáig fájlalta.Tetran kenöcsöt kaptunk a fertözés megelözésére.A kicsinek viszont majdnem teljesen le van tapadva annak ellenére,hogy minden este lehuzzuk.A letapadás alatt van egy babnyi nagyságu váladék amit még nem tudunk kitisztitani.A kenöcs hatására ugy hallottam magátol felválik a bör.Nem szeretném ha a doki huzná fel,mert biztos nagyon fájna neki.
2010. jan. 17. 13:10

Ne csüggedj!

Az én kisfiú unokám 5,5 éves és 5 évesen jött le neki a bőr, de úgy, hogy a lányom mindig mondta neki fürdetéskor, hogy ő mossa meg és egyszer úgy lehúzta a bőrt, hogy azóta nincs vele gond. Addig neki is volt lerakódás, vagy letapadás, egy kis babaolaj feloldja és jól lezuhanyozni.

2010. jan. 17. 13:07
Lacikámnak a doktornénink 6 éves korában húzta vissza a bőrt, azt mondta azelőtt nem érdemes, utána minden este finoman visszahúztuk, kamillával lemostuk, és bekentük. Egy hét alatt rendbe jött.
2010. jan. 17. 13:07

szervusz!

az én kicsi fiam két és fél éves, nemrégiben neki is váladékozott és fájlalta, betadinnal kentük néhány napig talán kettőig, kamillában ült és az szépen helyrehozta neki. most minden este kötelező program a kukac kukucsáltatás és már sokkal jobban feljön neki. természetesen nem erőltetve,de az sem állapot, hogy az ember ne nyúljon hozzá. szépen óvatosan. a másik kenőcsöt meg tényleg a doki írja föl, vékonyítja a bőr, mi nem tudtuk használni, mert kicsike nem engedte, hogy bekenjük neki.

sebész barátunk is azt mondja, hogy ez megoldódik! reméljük igaza van:-))

2010. jan. 17. 13:06
Nekünk is volt hasonló dolog,csak nálunk túl rántotta a kukiján a bőrt és begyulladt,váladékos volt.Nekem a védőnő kamillás ülőfürdőt tanácsolt és Tetran kenőcsöt,míg teljesen el nem múlik a pirosság.
2010. jan. 17. 13:03
A szteroid kenőcsöknek mellékhatásai is lehetnek (pl: a bőr elvékonyodása, sorvadása, értágulatok képződése). Én félnék ilyen pici gyereknél szteroid hatású krémet használni ,hiszen ez felszívódik :(
4. egypt (válaszként erre: 2. - Pmjudit)
2010. jan. 17. 12:58

Dehát még nincs is 3 éves a fiad!

Azt olvastam, 3 éves korra magától rendeződni szokott a dolog, de addig nem szabad semmit csinálni vele, mármint műtét vagy hasonlók...

3. egypt (válaszként erre: 1. - Tinamama)
2010. jan. 17. 12:57
Ezt mindenképpen orvossal beszéld meg. Van valami szteroidos kenőcs, ami vékonyítja a bőrt, de úgyis csak receptre adják.
2010. jan. 17. 12:56

Phlogosam.

Nálunk nem volt elég, de ezt szokták ajánlani.

2010. jan. 17. 12:55
A fiam 4.5 éves,A fütyijén még nem vált fel teljesen a bör.A dokink azt mondta nem kell bántani,majd magátol helyrejön.Nemrég fedeztem fel a bör alatt váladékot,ügyeleten a dokinéni szerint se bántsuk csak fürdéskor amennyire engedi huzzuk le.Mostanában panaszkodik,hogy fáj neki ott.Hallottam valami kenöcsröl amivel ha bekenjük,felválik a bör.Tudtok nekem ebben segiteni hogy mi ez a kenöcs??Köszi a válaszokat!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook