Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiús anyukák fórum

Fiús anyukák (beszélgetős fórum)


2011. nov. 23. 13:07
Én 2 hónapos kora óta csinálom neki,és nem bántam meg,nálunk a doki nem nagyon foglalkozott vele,19 hónaposan váltottam dokit,és ő azt mondta,hogy kell csinálni,mert ugye "betúrósodik" neki,most 2,5 éves szinte teljesen fel tudom neki húzni,elég sok trutyi szokott alatta lenni,és belegondoltam,hogy ha nem csinálnám,és az 2,5 éve gyűlne alatta....hát köszi nem!!!
16. moknika (válaszként erre: 12. - Szilvia.21)
2010. márc. 6. 16:31

Minden fürdésnél nézd meg a picid kukacát és mosd meg, mert amíg nem csinálod egyre több "fehér trutyi"(mi így hívtuk)képződik rajta. Mi már az első itthoni fürdetésnél(3 napos kora óta)hátra húztuk a kis kukaca bőrét és meglepődtünk, hogy mi volt ott. Amióta mossuk nem volt rajta semmi lerakódás.

Arról nem beszélve, hogy ha később a doki csinálja meg neki valószínűleg nagyon fog szegénykének fájni.

A férfiak is minden fürdésnél megmossák! Nem?

Ugyan úgy a picikéknek is oda kell figyelni a kukac higiéniájukra.

2010. márc. 2. 15:39
Nekem is két fiam van,egyéves korikig nem húztuk le a bőrt rólla,a Dr Nő nállunk az eggyéves vizsgálattal szokta összekötni ezt az eseményt,de mivel sok rémtörténetet hallottam,akkortájt jóideig nem mentünk,hanem fokozatosan én húzogattam nekik fürdés közben a vízben,a vége felé amikorra a bőrük kicsit kiázott,így nem fájt nekik épphogy észrevették,hogy mit csináltam. Két vagy három alkalommal csináltam mire teljesen jó lett. Azóta is szorgalmasan húzogatják,nincs is semmi gondunk vele. Egyszerűen amíg kicsi,a gyerek a szülőnek meg kell csinálni,később pedig őszintén el kell mondani miért fontos ez és odafigyelni,hogy rendesen csinálja e.
14. KIRA7
2008. nov. 11. 12:36

Sziasztok!

Nekem van 3 fiam és a 3 éves is tudja,hogy felkell húzni és fürdésnél egyedül csinálja nem engedi hogy hozzányúljak.

2008. nov. 9. 17:23

Sziasztok!

Nekem mindkét kisfiamnak egy éves koruk után szedte fel a doki a kukacukat. Addig hozzá sem nyultam egyiknek sem. Mindkettőnek tökéletesen hátra tudom húzni, semmi gond nincsen. Nagyobbik fiam három éves, a pici 18 hós.

2008. ápr. 26. 20:48

Sziasztok!

Én ugy tudom,hogy 1 éves koráig tilos hozzányulni!

Én sosem húztam még hátra Neki.

11. o.andi
2008. ápr. 26. 20:41
én is az vagyok...nem könnyü
10. c6b27363e5 (válaszként erre: 1. - Mugli)
2008. ápr. 26. 20:34

ezt minél elöb érdemes huzni és minden fürdéskor

mer ugy jársz mint én az én fiam most három éves és fel kelet vágni mert letapat a kukia

a nagy fiam már egyedül huza fel magának elmagyarásztuk neki a fontos hogy fel huzza

2008. ápr. 26. 20:28
Az én fiam hat hónapos, én visszahúzom neki a bőrt a kukiján, nem fáj neki meg semmi, minden okés vele.
2008. ápr. 22. 18:36
Sziasztok. Az én fiam már 12 éves, szerencsére sosem volt gond a fütykössel. Mi már az elejétől fogva rendszeresen fürdéskor csináltuk a műveletet, így fokozatosan a saját maga ütemében haladt a dolog. Most kiskamasz, s büszkén mondhatom, "működik" neki, nem lett semmilyen hátránya belőle. ;-)
2008. ápr. 22. 10:09
Nekem most 8 hónapos a kisfiam és születésétől minden fürdetésnél visszahúzom neki a fütykösét,persze ameddig lehet,nem erősen.
6. bb52f751dd (válaszként erre: 1. - Mugli)
2008. ápr. 21. 18:19

Szia!

8 éves már a fiam,kicsi korában fürdés közben mindig visszahúztam neki,már jó pár éve egyedül is megy :)

5. viki021 (válaszként erre: 1. - Mugli)
2008. ápr. 21. 09:25

A mi gyerekorvosunk kéthetente járt ki hozzánk.Ilyenkor átnézte a gyereket természetesen a kukacát is.Mindig visszahúzta neki egy picit.Azt mondta hogy nekem is ezt kell csinálni.A legjobb fűrdetés után.

És hozzátette hogy nézzem meg az apukájét és utána el tudom dönteni hogy jó e fiamnak vagy sem:))))))

2008. ápr. 21. 09:18
Én is azt olvastam, hogy nem szabad hozzányúlni, mert ha nem jól csináljuk, csak baj lesz belőle. Fiamat pici korától apja fürdeti, és ő mindig óvatosan visszahúzta neki. Most 22 hónapos, már nem is kell óvatoskodni, tökéletesen működik, soha nem is volt vele gond. (A gyerkőc is előszeretettel húzogatja saját magának.)
2008. ápr. 20. 22:46

Nekem azt mondta a doki, hogy születésétől fogva, amennyire engedi finoman húzzam vissza a bőrt és kíméletesen tisztítsam meg. Én így csinálom. Most egy éves és szemmel látható a változás. Azóta is mindig nagyon kíméletes huzogatjuk és tisztítjuk a fütyköst. A többit meglátjuk.


Egy biztos, hogy én nem fogom engedni, hogy mindenféle érzéstelenítés nélkül hátra rántsák...vagy mit csinálnak vele. De remélem nem lesz ilyen gondunk.

2008. ápr. 20. 22:29

A mi gyermekorvosunk két éves korig vár,akkor ellenőrzi.A kisfiamnak egy nagyon pici helyen volt letapadva,kicsit hozzá kellett a drnőnek segíteni.Egy mozdulat volt az egész,de szegénykém még hetekig nem nagyon akarta engedni a mosakodást.

De azóta sincs semmi gond vele :)

2008. ápr. 20. 22:21
Fiús anyukák segitségét kérném. Ki mikor,hogyan, és milyen formában foglalkozott azzal, hogy a fiának van-e fityma szűkülete? Az egyik helyről azt hallom, hogy 1 éves koráig békén kell hagyni, mások azt mondják, már pár hetes korától foglalkozni kell a problémával.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook