Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiús anyák, három év körüli gyermekkel! fórum

Fiús anyák, három év körüli gyermekkel! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
92. sóvágó (válaszként erre: 91. - 14775640c4)
2008. febr. 14. 16:04
Húú, erre nem is gondoltam, szerencsére, csak a lapokat festi!
91. 14775640c4 (válaszként erre: 89. - Sóvágó)
2008. febr. 14. 13:10

csak a lapokat??

jó neked

az enyém nem engedem még mert sajna a szekrény és a tapéta is áldozatul esik:((((

90. lufi
2008. febr. 14. 12:56
Nálunk ha vendégek vannak, vagy ha mi megyünk, a fiam se enni, se aludni nem akar. Egész nap csak pörög.
2008. febr. 14. 12:54
Sziasztok! Az én kicsikém ma három éves, és most fedezte fel a festés örömeit. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire tetszik neki. Már órák óta csak festegeti a lapokat, fantasztikus! Még az ebéddel sem tudom az asztalkája mögül elcsalni. Egyébként most még nyugi van, este jön a vendégsereg, meg szombaton.
88. 14775640c4 (válaszként erre: 86. - Kék)
2008. febr. 14. 09:54

lehet majd beérik azon tanakodom nap mint nap

és tudod mi a baj?bölcsis és ott van motiváció

de hiába modom neki nézd robika!gerzsonka milyen szépen beszél ubulka milyen ügyesen pisil bilibe

sz*rik rá :DDDD

azt csinál amit akar

ha megteszi csak azért mert kedve van és nem a motiváció

az a baj hogy nem érdeklik mások milyenek ő magával foglalkozik

és ha megdicsérem akkor is csak ugy néz rám hogy na ezt vártátok nem?

megcsináltam most már felejts el :(((

az a baj hogy elég egoista

87. 14775640c4 (válaszként erre: 86. - Kék)
2008. febr. 14. 09:50

biztos lesznek :))))

én szülnék még de az a baj hogy annyira későn kezdtem hogy 36 évesen még csak 5 éves a nagy gyerekem

igy ahhoz hogy nyugalmam legyen és némi segitség ahhoz kéne hogy a nagy már kettő három évvel idősebb legyen és a fiu és már kb 5 de akkor már majdnem 40leszek

ki akar akkor szülni???

86. Kék (válaszként erre: 84. - 14775640c4)
2008. febr. 14. 09:43
Nem lesz semmi gond majd beérik,nálunk a harmadik gyerek ugyan olyan mint a legnagyobb,mindenben kisértetiesen hasonlít,pedig 10 év(napra pontosan)különbség van,mégis ugyan azokat éljük meg amit a naggyal éltünk át évről évre!:))Ha Fiatalabb lennék bizony szívesen kipróbálnék még egy babát,hátha más tapasztalatok lennének:)(ezután viszont ,majd az unokákat vizslatom,ha lesznek!)
85. 14775640c4 (válaszként erre: 83. - Kék)
2008. febr. 14. 09:38

mondjuk nem baj ha tudja mi az a billentyűzet

és 2 óra mulva megunja a nagy is

de jó mert vannak babaöltöztető sminkelő kirakó puzzle kifestő stb... játékok amik hasznosak is

84. 14775640c4 (válaszként erre: 82. - Kék)
2008. febr. 14. 09:37

ja ő is ilyen

tudod mit csinál?odajön felhúz a székből és kivezet a konyhába kinyitja a hűtőt kiveszi amit enni akar és odaadja, hogy tessék ennyit mond

vagy a számolás is

egyszer annyit mondtam hogy egy

és ő folytatta kettő három....stb

10ig saját maga

megörültem jaj de jó ujra!!

mondd robika

az meg rántott a vállán és azt mondta nem

soha többet nem számolt :))))

szóval borzastó

mond ő mindent csak ha kedve van igazából imád halandzsázni

a nagy másfél évesen tudta a szineket a számokat és mondatokba beszélt eszem megáll....

83. Kék (válaszként erre: 81. - C6b27363e5)
2008. febr. 14. 09:34
Én sem tartom jónak,de ésszerű korlátozással beletörődtem,hogy szükség van rá!Az egyéb szórakozási lehetőségekhez ragaszkodtam mindig !
82. Kék (válaszként erre: 80. - 14775640c4)
2008. febr. 14. 09:31
Nekem aközépső volt olyan,hogy már meg voltam ilyedve,mert nem akart másfél évesen beszélni,( a nagy ekkor már mesét és verset mondott)aztán két évesen egyik napról a másikra mondatokban szépen ragozva úgy elkezdett beszélni,hogy nem is gondoltuk,hogy ilyen szókincse lehet ezek után.Kis lusta kutya volt ,mivel megértette magát velünk nem igazán igyekezett kommunikálni.A nagyfiam is kérdezte tőle ,ha nézték a könyvet,hogy ez milyen állat?Akkor nem válaszolt,de ha úgy kérdezte,hogy hol a nyúl,akkor megmutatta!Szóval nem volt egy egyszerű eset!
81. c6b27363e5 (válaszként erre: 79. - Kék)
2008. febr. 14. 09:25

nekünk is van gépünk de én nem tartom jo dolognak majd tanulják a suliba akor imel ámal engedem jácani

de nem nagyon szeretem

80. 14775640c4 (válaszként erre: 79. - Kék)
2008. febr. 14. 09:23

hát az oviról én is tudnék mesélni sőt ha olvastad egyik másik hsz-em ott le is irtam tapasztalataim

a számitógép nálunk is favorit

a nagy ugy nyitja meg az ablakokat és kezeli a játékokat hogy csak lesek.a kicsi még nem de azért ő is ott ül

amugy lehet hogy nem biztos hogy igényelte volna

a foglalkozást

jól elvan ő magába

csakhát lehetne fejlettebb

tul lusta

és beszélni sem akar vagy csak akkor ha kedve tartja :(((

79. Kék (válaszként erre: 67. - 14775640c4)
2008. febr. 14. 09:19
A kisebbek is nagyon értelmesek lettek,de mivel a nagy amíg csak egyedül volt sokkal több idő jutott rá,a testvérek pedig utána már egymást is CSISZOLTÁK:)hol jó,hol kevésbé jó irányba!(az óvodai és az iskolai közösség sok féle számomra negatív dolgot ismertetett meg a fiúkkal.A csúnya beszédtől kezdve a különböző idétlen hóbortokon át,mindig nyesegettünk valamit.)Egyébként nem a nemétől függ szerintem ez a dolog,lehet,hogy a kisfiad,nem is igényelte volna azt az intenzív foglalkozást,mint a lányod.Nálunk ez nagyon jól látszott,abból ,hogy egymástól mennyi mindent átvettek.pl.A legkisebb 3 éves volt amikor a család számítógéphez jutott,a nagyok persze már (13,10 évesen)tudták mi a dörgés,a kicsi az meg csak nézte őket.Egyszer csak arra mentem be,hogy gyanúsan el van a fiam,hát a hátast majdnem megdobtam,mert játszott azzal a játékkal amivel a tesók szoktak!!!:)Kérdeztem,hogy honnan tudta,hogy hogy kell?Kikapcsoltuk a gépet és megmutatta nekem,attól kezdve,hogy a gépet bekapcsolja és indítja a játékot és mondta ,hogy a tesók megmutatták neki!De ilyen történetek napi renden voltak.
78. lufi
2008. febr. 13. 12:54
Nálunk a minimax nem jön, csak a cartoonnetwork. Amúgy még a neten szoktuk nézni a fiammal a mese tv-t, imádja mekk eleket és a zénót. Persze hogy nem bántjuk ilyenkor a gyereket, de sok olyan rosszindulatú ember van aki egyből erre gondol.
77. c6b27363e5 (válaszként erre: 75. - Lufi)
2008. febr. 13. 12:47

igen nekem is egy öreg bácsi közölte velem ne báncsam a gyereket de semit nem csináltam csak megfogtam a kezét és kiraktam az ajto elé

ebe semi nem volt

minimax egész normális mesék vannak van még a bebe tévé ot zene semi szoveg ugy van a mese ecer nézétek meg ha van ilyenetek

76. 14775640c4 (válaszként erre: 75. - Lufi)
2008. febr. 13. 12:44

dvd az nálunk is ezerrel

egyébként mindig lesznek lesajnáló emberek :(((

de én sosem foglakozom velük

75. lufi (válaszként erre: 69. - C6b27363e5)
2008. febr. 13. 12:41
Az én fiam a bevásárló központ kellős közepén szokta eldobni magát vizszintesbe. Hagyom hogy kibömbőlje magát, aztán szépen feláll és ha mi sem történt volna megyünk tovább. Csak azokat a fránya tekinteteket nehéz elviselni. Mi csak dvd-zünk ezeken a mesecsatornákon nem sok normális mese van.
74. 14775640c4 (válaszként erre: 73. - C6b27363e5)
2008. febr. 13. 12:40

ritkán szoktam látni

de van felvéve neki dvd-re

és azt teszem be ha ugy alakul

73. c6b27363e5 (válaszként erre: 72. - 14775640c4)
2008. febr. 13. 12:39
minimaxon megy még a tomasz ?
72. 14775640c4 (válaszként erre: 71. - C6b27363e5)
2008. febr. 13. 12:31

a minimax nálunk is favorit :))

de ott is csak az ari mesék

a fiam thomas mániás

2008. febr. 13. 12:22

én nem vagyok tv párti vetem cédéket meséket és halgatják nem sokat nézünk mesét

s ha nézünk minimax és dvéd igyekeztem mazsola és tádé ,frak, kukori és kotkoda,vuk stb meséket ösze szedni

persze maji mesékis van sok de igazábol ezeket a régi meséket nézük meg inkáb

imágyák a mézgagézát és a pumuklit is

Gergö tomaszos nagyon

70. 14775640c4 (válaszként erre: 68. - C6b27363e5)
2008. febr. 13. 12:18

azta!!

és nehéz volt beletörődni? már bocs a hülye kérdésért

szőke vagyok nem tagadom :)))

2008. febr. 13. 12:17

hát hiszti térén nálulnk sincs hiány

duzog de ijenkor mondom menyen be duzogni a szobába bömböl kb 10 perc semi baja

minap hisztizet valamiért a boldba megfogtam kitetem a bolt elé bögöt 10 percmulva abahagyta nem szabad engedni mert a fejedre nö persze ojan kis bolt volt nem ábc ahol nem látom fris pékség

68. c6b27363e5 (válaszként erre: 34. - 14775640c4)
2008. febr. 13. 12:12

nincs gond

orvosi mühiba véget

én nem titkolom s a gyerekek nagyobak lesznek leülünk és elmondom nekik

67. 14775640c4 (válaszként erre: 66. - Kék)
2008. febr. 13. 11:43

egyébként elgodolkodtató amit irtál :))

nekem kettő van egy lány és egy fiú.

ő a kisebb

a nagy nekem is értelmes okos stb...

és itt jön az hogy miért van lemaradva a kicsi ?

lehet hogy nem foglalkoztam annyit vele és beleestem abba a hibába hogy második gyerek majd felnő a nagy mögött...

igazából ezt már sosem tudom meg hogy ezért-e vagy azért mert fiu

szerinted?

66. Kék
2008. febr. 13. 11:39
Sziasztok!Bár nekem már nagyok a fiaim,de azért a tapasztalataimat szívesen megosztom veletek.Három fiam van.Amikor a legnagyobb három éves lett akkor született a középső.(Két hét híjján 3 év különbséggel.)Amíg csak egy gyerekem volt nagyon egyszerű volt minden,rengeteget foglalkoztam a fiammal(érdeklődő és rendkívül nyitott volt mindenre,szívta magába a különböző számára új, ismeretlen információkat.Sok energiánkat felemésztette,de megérte,mert mikor bekerült szeptemberben az oviba,az ovónők nagyon elcsodálkoztak,hogy milyen értelmes kisgyerek.(Azt mondták,hogy az értelmi szintje 7-8 évesnek felel meg.)Játékosan a három év alatt amíg itthon volt,annyi dalt,mesét tudott,hogy nem sok ismeretlen volt számára az oviban.Mivel meg volt őrülve az állatokért és az autókért olyan dolgokat tanult meg,kicsin,hogy csak néztünk.Aztán jött a tesó.Először meg voltam ijedve,hogy hogyan osszam az időmet,hogy ne érezze a nagy,hogy kevesebb idő jut rá.Ezt úgy hidaltuk át,hogy mindenbe bevontuk,így nem volt féltékeny sem,rengeteg olyan feladatot kapott a kisbabával kapcsolatban amit "CSAK Ő" csinálhatott,így fontosnak érezte magát.Amikor pedig szeptemberben elkezdődött az ovi,mivel egész nap a kicsi kötötte le az időmet,úgy alakítottam ki,hogy 4 óra után ,már csak a nagy fiammal foglalkoztam,és a kicsi szemlélődött.Ez így azért volt jó,mert a kicsi egy csomó dolgot ilyen módon spontán ellesett a nagytól.Az ovival én elégedett voltam,de a dologhoz az is hozzá tartozik,hogy nagyon jó ovónőnk volt.A dackorszakot mi is végig éltük,a nagy fiamnál,szörnyű időszak,állandóan dilizett,ha valami nem tetszett neki.Én mindíg következetes voltam vele,de a nagyszülők nem,ezért sok problémánk adódott.Szerncsére néhány év alatt kinőtte!EZT TÚL KELL ÉLNI!!A másik két gyerek sokkal egyszerűbb volt.Ez nyilván azért is,mert a nagy egykeként sokkal többet megengedett magának mindent.Amikor már hárman lettek,megtanulták ,a testvérek közötti hierarchia miatt ,hogy kinek hol a helye!Nagyon szép időszakként emlékszem vissza azokra az évekre amíg kicsik voltak.A nehézségek bennünket sem kerültek el,de értelmes okos felnőttek lettek,a nagy család pedig határozottan előnyükre vált.Nem voltak irígyek és féltékenyek egymásra,mert mindig mindent egyformán kaptak.A csínyeknél egyformán vitték el a balhét!:)Szóval jó volt!
65. 14775640c4 (válaszként erre: 64. - Sóvágó)
2008. febr. 13. 10:57

most 3 éves?

gratula :))

64. sóvágó (válaszként erre: 62. - Lufi)
2008. febr. 13. 10:53

Köszi, igazán kedves vagy!

Most megyek ebédet főzök a kis trónörökösnek, szerencsére az étvágyával nincs baj!

63. 14775640c4 (válaszként erre: 60. - Lufi)
2008. febr. 13. 10:51

hát igen ez igy van

csak az enyémeknek már kicsinek sem lehetett megmondani kivel álljanak szóba pl.

sajna olyan egoisták mint a szülei csak duplán :DDD

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook