Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fitymaműtét után. Segítséget kérek! fórum

Fitymaműtét után. Segítséget kérek! (beszélgetős fórum)


1 2
31. 02dd40895d (válaszként erre: 6. - Lizabella)
2011. nov. 14. 10:18

NEKED IS MEGCSINÁLTÁK?!?

Aztán hogyan?

Neked midet húzták hátra?

30. Lencsy (válaszként erre: 21. - Évi anyuka)
2011. nov. 12. 20:23
Ilyen is van igen ! Viszont ha az anyukák meg sem próbálják, mert várnak arra hogy majd magától hátracsusszan akkor pórul járhatnak ..illetve nem ők hanem a gyerek ! Megpróbáltad ..nem ment , ez egy teljesen más szitu mintha meg sem próbálják megfelelően tisztítani és azért tapad le !
29. Lencsy (válaszként erre: 20. - Krisz 18)
2011. nov. 12. 20:19
Így van ..a letapadást a magzatmáz okozza ami ott maradt a fityma alatt ! Ezt azóta orvostól is megkérdeztem és valóban így van !
28. Kanalasorvosság (válaszként erre: 27. - Krisz 18)
2011. nov. 11. 18:05

Tudom hogy nőként érzékenyebb vagy de szerintem majd rájössz hogy a gyereknevelésben nem lehet mindenen megsértődni.

A férfiak sokszor tünnek bunkónak ha őszintén megmondják hogy a döntésednek kemény következményei vannak. Szerintem nőként figyelj jobban oda arra ami hasznos a mondanivalóban!

Ha mindig megsértődsz ha nem elég finomkodó és cikornyás a válasz amit kapsz akkor rossz döntést hozhatsz!

Stílusod alapján fiatal anya lehetsz.

Azért további sok sikert a gyerekhez.

27. Krisz 18 (válaszként erre: 26. - F7b5967a4d)
2011. nov. 10. 21:24

Igen, én is ezt érzem. :D

Kanalasorvosságnak inkább már nem is válaszolnék.


Ami a kisfiamat illeti, úgy tűnik, teljesen renden van a dolog.

Amikor a kérdést feltettem, azaz vasárnap volt elég aggasztó a képlet, hétfőre nagyon sokat javult, most pedig már asszem mondhatom, h rendben van. Köszi a kérdésed.

2011. nov. 10. 18:39
A vita folytatható a végtelenségig,de mi lett a gyerekkel?
25. Kanalasorvosság (válaszként erre: 16. - Krisz 18)
2011. nov. 9. 22:14

Nézd, sok ember szólt hozzá és másoknak ís írtam amit írtam! Ha ennyire magadra vetted és felmérgesedtél, sajnálom!

És direkt szólok hogy amit itt a topikban írok az nem mind neked szól csak a témának vagy más hozzászólóknak! Szerintem aki folyamatosan olvassa az érti hogy milyen hozzászólásokra reagáltam!

De látom nagyon érzékenyen veszed a dolgokat úgyhogy még egyszer sajnálom ha úgy érezted rád vonatkozik!

24. Kanalasorvosság (válaszként erre: 23. - 0245e2b239)
2011. nov. 9. 22:08

Tapasztalatból beszélsz? Fogadjunk hogy nem:)))

csak azért mert azt mondják még nem a gólya hozza a gyereket és a télapó sem létezik :))))

23. 0245e2b239 (válaszként erre: 11. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 9. 18:41
Körülmetélt farok sokkal érzéketlenebb mint a normális.
2011. nov. 8. 19:34
Nálunk is volt ilyen probléma.Urológus azt mondta,amíg nem szobatiszta,ne erőltessük,mert a pisis pelus nagyobb bajt csinál a húzogatásban megsérült bőrön,mint a letapadás.2 évesen olyan szűk volt,hogy esélyt se láttam a változásra.Minden este kamillás vízben ülve próbáltam húzni,minden nap picit tovább,csak szisszenésig,nem sírásig.Fél évünkbe telt,de orvos nélkül megoldódott,ma már egyedül "bújtatja ki".
21. Évi anyuka (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2011. nov. 8. 07:56

Én is a második fiamnál már rögtön első pelenkázáskor még a kórházban születése után húzogattam volna, ha ment volna.

De neki olyan szűk, hogy csodálom, hogy pisilni tud vele. :) Na persze ez nem vicces. De minden hiába. Míg egy éves nem lett, naponta cibáltam neki, többször megvéreztem, de nem ment.

Sztem ez nem attól függ, hogy elég korán elkezded-e húzogatni. Lásd az én esetemben nem ment.

20. Krisz 18 (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2011. nov. 7. 22:37

A MAGZATMÁZ???

Döbbenet, sose hallottam erről.

19. Lencsy (válaszként erre: 17. - Évi anyuka)
2011. nov. 7. 19:30

Igen , nálunk is így történtek a dolgok csak még a háziorvos meg tudta csinálni, de azt mondta két éves kor felett már ők nem nyúlhatnak hozzá , csak a kórházban ! Lehet nálatok is ezért kellett végül Pécsre menni , amúgy én is Pécs környéki vagyok :)

Mi sem kaptunk rá kenőcsöt ezt írtam is , hogy nem ajánlott a tapadás miatt!

A dolog csak az első fiamnál volt jelen ugyanis azt mondták akkoriban , hogy nem szabad otthon huzogatni, mert elválik az majd magától ..én hülye elhittem , meg is jártuk ! A második fiam 2 hónapos volt mikor csak úgy egy beszélgetés során megemlítettem a keresztanyámnak, hogy mit mondtak anno az elsőnél , mire jól lecseszett , hogy már pár napos korban meg kell próbálni hátrahúzni, tágítani a bőrt és rendesen kitisztítani, ugyanis kevesen tudják, de a letapadást az ott lerakódott magzatmáz okozza ! Na most ellehet képzelni, hogy ha ezzel évekig várunk ..még jó ,hogy odagyógyul az a vékony bőr ! Ahogy ezt megtudtam a két hónapos fiamnak minden nap fürdéskor megcsináltam a műveletet és SOHA ilyen gondunk vele nem volt ! Sem szűkület sem letapadás !

2011. nov. 7. 14:19

Köszi mindenkinek a hsz-t.

Mára sokat javult a helyzet. Kopp-kopp-kopp.

:)

17. Évi anyuka (válaszként erre: 14. - Lencsy)
2011. nov. 7. 13:34

Nálunk majdnem 5 éves volt a kisfiam, mikor felhúzták a fitymát. A gyerekorvos addig azt mondta próbálkozzak otthon magam húzogatni neki.


Aztán végül elmentünk Pécsre és ott csinálták meg neki. De nem volt műtét, szépen felhúzta neki a Doki valami hosszú fém pálcikát használt, nem tudom mit csinált vele, nem mertem oda nézni. Csak a gyerek arcát néztem, és fogtam le a kezeit. Pár perc volt.

Már elég idős volt ahhoz, hogy megértse miért kellett ez. Első nap sírt, mikor pisilni ment, másnap már nem. Harmadnap egész elvolt, negyednap már saját maga húzta fel.

Mert minden nap este fel kellett húznom. Nem kellett semmit rákenni, csak hátrahúzni határozott mozdulattal, majd vissza.

Mikor már elmúlt a pirosság, akkor moshattuk szappannal.

Azóta sincs gondja, kopp-kopp.

Viszont a kicsi fiúnkra is ez vár. Ő most 2,5 éves. De ugyanúgy le van tapadva neki :(

2011. nov. 6. 15:46

Nyilván a gyerekemnek a legjobbat akarom, viszont te ezt írod:

"Ha jó nézni a gyerek szenvedését hogy esztétikailag az ízlésnek megfeleljen, lelked rajta! "

Tehát a reakció neked szólt, nem a témának.

15. Kanalasorvosság (válaszként erre: 12. - Krisz 18)
2011. nov. 6. 15:14

Nem kell dühösnek vagy mérgesnek lenni azért mert felvetettem az ötletet!

Te tudod mit akarsz tenni de ez is egy lehetőség!

De láthatóan érzelmi alapon reagálsz ami egy orvosi problémánál veszélyes nézőpont!

Gyereknek jobbulást, neked bölcs döntést kívánok...

14. Lencsy
2011. nov. 6. 12:33
Az én fiam már nagy ..12 éves , de nálunk is volt anno ilyen probléma ! A háziorvos csinálta meg (elég brutális módon ), de szépen rendbe jött ! Nekünk sem írtak fel kenőcsöt , pontosan azért nem, mert a kenőcsök, krémek tapadó réteget tesznek rá így újra visszatapad a bőr ha csak egy picit is ott hagyunk a tisztításnál ! Kamillás vagy hipermangános lemosást kellett csinálnunk és nagyon fontos volt minden nap ha lehet többször is hátrahúzni a bőrt ameddig csak lehet ! Ez az első időszakban nehéz volt , mert alig alig tudtuk hátrahúzni , de idővel szépen kitágult a bőr és pár hónap alatt teljesen rendbe jött ! Nálunk bevett szokás hogy max 2x választják le a fiúknál a letapadást , ha harmadszor is visszanő akkor jön a műtét azaz metélés. A kor is fontos , mert csecsemőnél egyáltalán nem csinálják hacsak nem annyira szűk ,hogy gondot okoz a pisilésnél . 1-2 éves kor közt választja le az orvos ..2 éves kor után már csak a műtét !
13. Tia27
2011. nov. 6. 11:29
Az en kisfiamnak is korul van metelve,de csakis azert mert a ferjem akarta,mivel naluk ez hagyomany.Ha rajtam mult volna,en hagytam volna termeszetes allapotaban....A korulmeteles is fajdalommal jar,5 napig szenvedtunk tole.Sudocremet kellett ratennem...Nem tudom nektek bevalna-e?
12. Krisz 18 (válaszként erre: 11. - Kanalasorvosság)
2011. nov. 6. 11:06

A műtéttel kapcsolatban az a megfontolás eszembe sem jutott, h ciki lenne. Valószínűleg ez az utolsó szempont, vagy az azutáni.

Mi egyszerűen nem is jutottunk a folyamatban addig, h ennek a lehetősége felmerüljön.

Az én gyerekem amúgy még az életében nem szenvedett a fütyije miatt, tehát eddig sem röviden, sem hosszantartó szenvedései nem voltak a kukaca miatt.

A történet, amiben a segítségeteket kértem, tegnap óta tart.

De ha neked ennyire borzasztó emlékeid vannak az egészről, gondolom, te sokat szenvedtél miatta, kár, h a TE szüleid nem választották előbb a megfelelő megoldást.

Az én gyerekemnek remélhetőleg hamar rendbejön.

11. Kanalasorvosság (válaszként erre: 10. - Krisz 18)
2011. nov. 6. 10:55

Nálam is ez volt kis koromban! Végül körülmetéltek és minden baj elmúlt! Azóta is áldom a szüleimet hogy nem szenvedtettek tovább.

Bocsi az ellenzőktől de nekem bevált és végül örültem neki!

Pláne most hogy tudom hogy mennyi betegség ellen jó és még a HIV vírus fertőzés elkapását is 75%-al csökkenti stb...

De megértem hogy sokaknak "ciki" megcsináltatni!

Te döntésed!

Ha jó nézni a gyerek szenvedését hogy esztétikailag az ízlésnek megfeleljen, lelked rajta!

Én mostani 30 éves fejemmel nem is értem azokat akik inkább a rendszeresen visszatérő fájdalmat választják a gyereküknek mint a rengeteg előnnyel és fájdalommentességgel járó műtétet...

10. Krisz 18 (válaszként erre: 8. - Starmama)
2011. nov. 6. 10:25

Köszi ez megnyugtat. Mondjunk nekünk semmit nem írtak fel, csak betadin oldattal fertőtleníteni fürdés után. Ezt még tegnap nem mertem megcsinálni, már a betadinozást, helyette kamilláztunk. Jó a betadin, csak szétcsípi.

Gergő is most épp a kádban ül, így mintha könnyebben menne a dolog.

9. Krisz 18 (válaszként erre: 6. - Lizabella)
2011. nov. 6. 10:04

Jaj, igen, borzasztó, nálunk is ez a kétségbeesett sírás. :(

Én is gondoltam ilyesmi krémre amit írtál is, de azt azért nem merem próbálni, mert azt olvastam róla több helyen, hogy ha benn marad a fityma alatt, az is kiválthatja a gyulladást.

Persze itt vagytok ti, akiknek meg segített...

Most legyen okos az ember.

2011. nov. 6. 09:52
Nem kaptatok rá semmit? Az én fiaimnak írtak fel rá valamilyen gyulladáscsökkentőt. De nekik fájt a pisilés is, langyos vízbe pisiltek 1-2 napig. Én amikor ilyen duzzadt volt, nem erőltettem, csak amennyire nekik sikerült, a kádban ülve este és reggel. Pár nap múlva jobb lett.
7. Krisz 18 (válaszként erre: 5. - Christy137)
2011. nov. 6. 09:52

Hát képzeld mi is ott jártunk, első alkalommal a Sulya Bálintnál (ha jól emlékszem a nevére), ő írta fel a krémet, h használjuk majd egy hónap múlva kontroll), tegnap amikor visszamentünk, a Sághy Melinda volt, ő megnézte, h elég jól tágult a szűkület, ez igaz is, de hátrahúzni azért még nem lehet, nem kérdezett, csak bekente érzéstelenítő krémmel, h 20 perc zsibbadás és hátrahúzza. Nagyon óvatosan csinálta és akkor nem is fájlalta Gergő, csak amikor telibe öntötte betadinnal, akkor az borzasztóan csípte, este nem is tudtuk rendesen visszahúzni, ahogy írtam is, ma reggel meg tök vörös az egész.

Teljesen meg vagyok zavarodva, h most ez a beavatkozás miatt van, vagy azért mert nem sikerült rendesen hátrahúzni este és begyulladt??! :(

2011. nov. 6. 09:38

Szia.


nekünk kb egy hónapja lett megcsinálva....nem tudom melyikünk sírt jobban én vagy a gyerek...én képtelen voltam hátrahúzni neki teljesen,mert mintha öltem volna a gyereket...szóltam a barátnőmnek ő egészségügyben dolgozik és ő segített a gyerek ült az ölembe a barátnőm meg szép lassan hátrahúzta neki úgy hogy közben fújta rá a levegőt...Nálunk csak kamillát mondott az orvos,de én vettem bepanthen plus kenőcsöt és az szuperül egy nap alatt helyre hozta....Ja még az is bejött nálunk a többi napon,hogy a fiamnak,mondtam,hogy ő húzza fel magának....Én úgy tudom,hogy vissza tapadhat azért kell hátrahúzni...

5. Christy137 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2011. nov. 6. 09:30

Szia!

Nekünk elég volt a krém ahhoz képest, hogy egy másik orvos mindenképpen körül akarta metélni!!!! A Heim Pál Kórház gyerek urológiáján voltunk a főorvosnál dr.Merksz Miklós a neve akit csak áldani tudunk a mai napig.Rejtett here műtétet végzett a kisfiamon és nagyon jól túljutottunk rajta. Szerintem menjetek el hozzá az előzményekkel.

4. 0245e2b239 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2011. nov. 6. 09:28

Nekem a doki föltépte (hátrahúzta)

De szerintem ti ne próbálkozzatok, vigyétek el orvoshoz.

Orvos írta föl a hipermangánt is, hogy azzal öblögessük.

3. 0245e2b239 (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2011. nov. 6. 09:27

Hipermangánnal öblögessétek. Kisfiú koromban nekem is ugyanez volt a bajom :)

De emlékszem rá, hogy anyám hipermangánnal öblögette.

2011. nov. 6. 09:23
Persze fitymaműtét egy ty-vel.:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook