Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fitness forma, amatőr testépítés fórum

Fitness forma, amatőr testépítés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fitness forma, amatőr testépítés

1 2
2014. ápr. 8. 10:16
:PP
52. c306628484 (válaszként erre: 51. - 8ef78160df)
2014. márc. 30. 22:28
Helyes! Kirartò munkàval ès helyes ètkezèssel biztosan elèred a cèlodat! ;)
2014. márc. 25. 20:38
Elég jól haladok, a hátamat kivéve. Az valamiért nem izmosodik úgy, mint szeretném, vagy amennyit teszek érte, de nem adom fel :)
50. c306628484 (válaszként erre: 49. - 8ef78160df)
2014. márc. 23. 14:15

Hálistennek nincs túl sok leadnivaló kg-m jelenleg 57 kg vagyok, viszont még eléggé zsíros. Így mérlegelésről átváltottam a centizésre, mert sokkal meggyőzőbb számomra. Merlegelni ritkán fogok. Az elmult kb. 10 napban összesen 7 cm ment le, úgyhogy boldogság van :)

Elkezdtek lötyögni a régi nadrágok is rajtam és 1 számmal kisebb felső is elég mostmár.


Te hogy haladsz?

49. 8ef78160df (válaszként erre: 48. - C306628484)
2014. márc. 23. 14:09

Én is gyors felszívódású tejsavófehérjét, multivitamint, külön még c- és d3-vitamint, L-karnitinem nekem is van, de 80%-ban az edzésen jut eszembe, hogy már megint elfelejtkeztem róla, ízületvédőt még.


Hogy haladsz a kg-ok leadásával?

48. c306628484 (válaszként erre: 47. - C306628484)
2014. márc. 23. 13:25
Te miket szedsz, mint táplálékkiegészítő?
47. c306628484 (válaszként erre: 46. - 8ef78160df)
2014. márc. 23. 13:24

Használok ugye fehérjeport, az mindig megy edzés után. Most tejsavófehérjét használok( gyors felszívódásút) . Komplex multivitamint használtam eddig, pont tegnsp fogyott el, a scitec multi pro plus pak-ját szedtem. Edzés elött fél órával megy 1500 mg L-karnitin. BCAA-t kapok ajándékba nemsokára, ki akarom próbálni, mert az segit megakadályozni az izomveszteséget. Ez egy aminosav táplálékkiegészítő.

Emellett még omega 3-at szedek és glukosamine komplexet izületeim védelmére.

2014. márc. 23. 09:36

Szia!

Milyen táplálékkiegészítőket használsz?

2014. márc. 9. 09:21
Jah, hát kéne vezetni nekem is, de 4-5 napnál sosem szoktam továbbvezetni, így meg nincs értelme, úgy hogy inkább neki sem kezdek.
44. c306628484 (válaszként erre: 43. - 8ef78160df)
2014. márc. 7. 21:02

Igen, arra jutottam, hogy leírok mindent, a diétát, a mozgást és egy kis lelkis dolgot is. Hátha ezzel másoknak is tudok segíteni, esetleg ösztönözni :)


Most több időm is van írni bele, részletezni, lehet később majd nekem is ritkulnak a bejegyzések, de most még írogatok sokat.

Bár nem kezdetektől, mert az még tavaj volt, de azért remélem így is sok embert érdekel :)


Meg szerintem tök jó, ha vezeted a kajálást meg a mozgást.

2014. márc. 7. 20:41

Egy másik fórumon láttam, hogy naplót vezetsz, nem is tudom miért nem néztem eddig :)

Én ha el is kezdek naplót írni, 4-5 bejegyzés után teljesen elfelejtkezem róla, pedig ösztönző is lehet a kezdeti lelkesedés, és a lejegyzett sikerek.

2014. márc. 6. 18:32

Én 1,5 éve járok futni, régen 2 naponta mentem, most már heti 3-szor. A súlyzós edzéseket novemberben kezdtem el, viszont a január, szinte teljes egészében kimaradt, először vizsgák miatt, majd beteg lettem.

Képeket készítettem az elején, és majd egy idő eltelte után készítek megint. Látok magamon változást, főleg a karomon, igazából az eddig nem is volt edzve. A vádlim, combom eddig is izmosabb volt, de ezeken is látható a változás.

2014. márc. 4. 20:47
Te hogy haladsz?
2014. márc. 4. 20:47

Igazából az életmódváltás az 8 hónapja van. Viszont akkoriban nem igazán mentek le kg-ok, csak a ruhákon éreztem, hogy talán valamicske változik. Akkor lemértem a centiket is. Akkoriban updateztem és paleoztam is, mikor melyik.

Kb. 2 honapja csinálom a személyreszabott étrendet és az enikős edzéseket 3 hónapja.

Ez idő alatt 3 kg-tol sikerült megszabadulnom. Ma reggel megtaláltam a cetlit amire a kezdő centijeimet felirtam juliusban. Lemértem magam ma reggel is. Na azért csak ment le pár centi, ennek örülök. Hogy pontosan mennyi fejből nem tudom, mert a másik gélre vittem fel, exel táblázatba fogom vezetni mostmár szépen havonta. Holnap rákukkantok. Kezdenek lötyögni a farmerjaim is, tök jo :). Szoval lassan de biztosan haladok, és nem skinny szeretnék lenni, hanem fitt :) és feszes, semmiképp se lapos :)

2014. márc. 4. 19:31
Mondtad hogy nem régóta csinálod, esetleg valami látható eredményt értél már el?
2014. márc. 2. 22:53

Most épp Birmingham mellett élek párommal. Itt sajna egész télen esett az eső. Tegnap volt csak kellemes esőmentes idő. Viszont tavaly nyáron naggyon jó idő volt, sokat futottam kint. Most bezzeg...csak idebent mozgok.

Párszor én is voltam gym-ben itt kint, de eléggé a város szélén élek, így ritkán jutok el oda. Könnyebb megoldás, ha itthon edzek :)

2014. márc. 2. 22:02

Anglia melyik részén élsz? Nyaranta én is kint szoktam lenni, illetve volt egy év ezeken kívül, amikor Londonban tartózkodtam, de alig szokott esni az eső, amikor ott vagyok, és nem is értjük párommal (ő folyamatosan ott él), hogy mi van olyankor :D Konditerembe is ott mentem először, párommal a the gym-ben voltam, és ott szerettem ebbe bele.

Régebben Péntek Enikőztem én is, de nekem túl ugrálós.

2014. márc. 2. 21:49

A futást én is megszerettem, de itt Angliában nem sokszor van futós idő, annyira nem vagyok fanatikus futó, hogy esőben is menjek, bár láttam már ilyet :)

Helyette kardio intervallum edzések vannak. Kb. 20-25 perces ilyen edzés, de felér 1 óra futás intenzitásával.

35. c306628484 (válaszként erre: 34. - 8ef78160df)
2014. márc. 2. 21:46
Köszi a linket, megnézem ;)
2014. márc. 2. 21:39

Kiszámoltam magamnak már az étkezést, csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy te hogyan oldottad meg.

Az edzés miatt szoktam én is nézegetni a body.buildert, meg (szerintem) érdekes cikkek szoktak még lenni a fitbuilder.hu-n, és versenyzők felkészülését szoktam olvasni a bodysport-on.

Illetve, ha otthon edzek, akkor a következő oldalról szoktam még szemezgetni:

[link]

Van kétkezes és egykezes súlyzóm is. Ha a képekre rákattintasz, akkor csigás gépeket is kiad.

33. c306628484 (válaszként erre: 32. - 8ef78160df)
2014. márc. 2. 20:53
Edzővel csináltattam. Viszont találtam neten is olyan programot amivel meg lehet csinálni egy testépítő vagys zálkásító étrendet. Ha beirod a gugliba hogy hogyan tervezzünk étrendet, a shop builder-es oldalt fogja többek közt kidobni, ahol te is tudsz étrndet tervezni. Viszont nekem bonya volt kicsit, nem volt kedvem számolgatni, meghát egy profi jobban tudja mi a lejobb kaja meg az arányok, szoval én fizettem érte. De a shop builder oldalt nagyon szeretem, rengeteg hasznos jó cikk van fent amiből sokat tanul az ember. ;)
2014. márc. 2. 20:32
A diétádat te számoltad ki, vagy dietetikus? Esetleg egy edző?
2014. márc. 2. 20:01

Én egyenlőre itthon edzek. Beszereztem 1 pár cserélhető tárcsàs 10 kg-os súlyzót de maxon még nem használtam.

Péntek Enikő tornáira edzek. Erősítés jelenleg 4 kg-os súlyokkal, + utána kardio intervallum. Heti 5x

Személyre szabott diétát követek. Kiszámolva a napi fehérje, ch, zsír, kaloria.

Nehezen akar indulni, mert nem olyan nagy súlyról kezdek

Szálkásodni szeretnék, túl zsíros vagyok, kevés az izom rajtam. Az arányokat szeretném cserélni :)

De elég nehéz. Kb. 8 kg-t szeretnék fogyni, de az se baj, ha kevesebb, csak ne legyek annyira puha :)

Jelenleg 152 cm és 58 kg vagyok.

Combom a legkritikusabb pont, de a többi se kutya deréktól lefelé :)

30. 8ef78160df (válaszként erre: 29. - C306628484)
2014. márc. 2. 19:54

Teremben edzek, ha jó idő van, futni akkor a szabadban futok nagyrészt. Otthon is vannak súlyzóim, de szeretem a csigás gépeket is.

Figyelek a kajára is, csak a "megengedetteket" eszem, viszont nem tartom be grammra pontosan.

És te? Teremben, vagy otthon? Táplálkozás?

29. c306628484 (válaszként erre: 27. - 8ef78160df)
2014. febr. 28. 18:40
Otthon vagy teremben edzel? Táplálkozásra mennyire figyelsz?
2014. febr. 28. 18:34

Jajj de jó! Szia fogyika! :)

Már kezdtem pánikba esni, hogy behalt a fórum és senki sincs már itt.

Én sem régóta csinálom a súlyzós edzést, de én is nagyon szeretem. Mellette persze kardiózok is, mert van mit ledolgozni is. :)

2014. febr. 28. 17:43
Szia! Én itt vagyok :) Nem rég óta csinálom a súlyzós edzést, de nagyon megszerettem. Előtte futni jártam rendszeresen, annak mennyiségét most lecsökkentettem.
2014. febr. 27. 11:34
Sziasztok! Fel kellene megint pörgetni ezt a fórumot. Szóval aki nem riad vissza a súlyoktól és tiszta étkezést folytat jöjjön, beszélgessünk!
25. Hits Gym (válaszként erre: 22. - Ice kuszi)
2012. febr. 20. 15:38
Hello Kuszi! Együtt érzek, az utolsó kilókat mindig a legnehezebb leadni! Ez azért van, mert sajnos nem létezik helyi zsírégetés, azaz hiába csinál valaki pl. azért sok felülést, hogy kockás legyen a hasa, az önmagában nem elég. A legmakacsabb helyekről tűnik el a zsír utoljára. Ezért fontos nagyon a táplálkozás. Ha minél több feldolgozatlan élelmiszert, húst, zöldséget és gyümölcsöt eszel, akkor a tested sokkal könnyebben meg fog szabadulni a feleslegtől! Azért vagy éhes az edzéstől, mert ez egy jel a szervezetnek arra, hogy táplálékot vegyen fel. Ami teljesen természetes reakció. A megoldás szimplán az, hogy a megfelelő étellel jutalmazod meg magad, és az eredmény nem fog elmaradni!
2011. febr. 27. 16:21

Sziasztok! Nem régen kaptam steppert,már régi álmom volt,eddig is tornáztam súlyzóval guggolás,Leg-Magic,karra súlyzózás.....a steppernél mire kell figyelni,mert igazából ott nem érzem a hatását ahol szeretném,hátsócomb,fenék,inkább elől combon érzem,hogy igazán megdolgoztat,gondolom nem mindegy hogyan lépegetek,testhelyzet stb. 22 perc/1000 lépés így kezdtem,majdhogynem meg sem kottyant,igaz izzadtam mit a ló,de semmi izomláz,a torna ezt megelőzően is volt.

Nem fogyni szeretnék,inkább formálódni.:)


Reni! A súlyzóval előrehajolást én is csinálom,nem találtam videót,mire figyeljek,hogy helyesen csináljam?

Tényleg csini vagy!!!


Ami még keményen megdolgoztatja a hátsó combot popsit,az pedig:lefekszem a földre egy szék vagy ágy kell amire felteszem a lábam, olyan magasnak kell lenni a széknek,ágynak,hogy derékszöget zárjon be a comb és az alsó lábszár,csak a sarkam támasztom meg, és csípőemeléseket csinálok lentről fel,de nem engedem vissza a földre a csípőm,(4x10)majd kisebb apró emelések fent tartva,(4x10)hasra is jó nagyon ha a felső testtel is megemelkedünk,és tartjuk magunkat. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook